dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 297 z 330
Pokaż wyniki od 5.921 do 5.940 z 6591
  1. #5921

    Domyślnie

    Albo zamiast wiatraka i solarów pompa powietrze-woda.

  2. #5922
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dudarro Zobacz post

    Na początku byłem nastawiony na vitodens 200-w ale im więcej zacząłem czytać tym większy mętlik
    Witam ponownie,
    Z czym masz problem jeśli chodzi o to urządzenie? Może mogę jakoś doradzić?

    Pytałem o te 20 kW, bo wydaje mi się to zdecydowanie za dużo....

    Polecam też do Twojego domu pompę ciepła powietrze / woda jak kolega wyżej.
    Rozważałeś taką opcję?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #5923
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dudarro Zobacz post
    W końcu jakieś konkrety dziekuje,

    Zastanawiałem się nad tym victrix 12 ale nie byłem pewny czy będzie ok, kotły te można też wyposażyć dodatkowo w stacje z zewnętrznym czujnikiem wiec teoretycznie byl by ok

    Co do stacji uzdatniania to nie chce w nią inwestować ze względu na piec a na kamień który osadza się wszędzie

    Co do solarów to jakoś nie jestem przekonany gdybym miał inwestować w tą stronę to prędzej jakiś wiatrak choć i na solary mam warunki, z 2 strony musze zobaczyć ile to kosztuje może tańszy pięć i do tego solary. ..
    Twardość wody niestanowi problemu. Kamień wytrąci się raz i jest po temacie. Jak już to można wodę zdemineralizować ale nie zmiękczać. Woda w układzie powinna mieć odpowiednie pH i przewodność elektryczną od 100 do np. 400uS.

    Jeśli chodzi o wodę pitną, to w zmiękczaczach jest zastrzeżenie, że woda taka nie nadaje się do spożycia. Dlatego należy używać np: wymiennika jonitowego Honeywell PW60A.

    Przykład pompa ciepła vs. kolektory AquaSolar System
    Temperatura zewnętrzna -2,5stC
    COP pompy ciepła 55stC = 3
    "COP" AquaSolar System = 133.

    ... także raczej lepszy kocioł i lepsze kolektory...
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  4. #5924
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ona333

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-303
    Posty
    5

    Domyślnie kocioł gazowy jako ozdoba

    Słuchajcie widziałam piec, który równie dobrze mógłby służyc jako ozdoba pokoju gościnnego. Niczym telewizor! Szkoda tylko, że kosztuje ponad 20000zł... Ale to chyba Junkers więc czego się spodziewać :/

  5. #5925

    Domyślnie

    A u mnie kolejny autoryzowany instalator/serwisant proponuje kocioł dwu-funkcyjny z dopiętym 100-litrowym zasobnikiem warstwowym Galmeta. Budynek 170m2 pow. urzytkowej + 40m2 garażu. Wszędzie podłogówka. Budynek bardzo dobrze ocieplony z oknami 3-szybowymi. Na to 2 łazienki gdzie jedna z wanną. To jak to w końcu jest z tymi 2-funkcyjnymi bo na forum czytam praktycznie wszędzie, że to się nadaje na mieszkania nie na domy szczególnie gdzie wszędzie jest podłogówka a od instalatorów po oględzinach budynku słyszę coś całkiem przeciwnego?

  6. #5926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak 2-funkcyjny, to po co dopięty zbiornik ?

    2-funckyjny jak najbardziej może współpracowqć z podłogówką, tylko nie daje takiego komfortu przy cwu (brak cyrkulacji, spadek temperatury/ ciśnienia przy korzystaniu z dwóch punktów ciepłej wody (np wanna i prysznic).
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #5927
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak 2-funkcyjny, to po co dopięty zbiornik ?

    2-funckyjny jak najbardziej może współpracowqć z podłogówką, tylko nie daje takiego komfortu przy cwu (brak cyrkulacji, spadek temperatury/ ciśnienia przy korzystaniu z dwóch punktów ciepłej wody (np wanna i prysznic).
    Dokładnie, najważniejsze by nie przewymiarować kotła - dla obiektu takiego jak podaje yaro137 spokojnie wystarczy ( z naszego asortymentu) np. Vitodens 200W (z szeroką modulacją mocy- 1,9-13/16 kW) lub np. Vitodens 222-F
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #5928

    Domyślnie

    Na ten przykład Immergas daje zasobnik z nierdzewki a nie emaliowany jak w 222-F. Skoro najbardziej typowe kotły to 20-25kW to na jakie przypadki są one produkowane. Instalatorzy mówią, że zawsze lepiej miec większy zapas. Czy aby nie wynika to z braku wiedzy na dobór mocy odpowiedzniej do maksymalnych wymogów budynku? Z drugiej strony ta moc maksymalna to raczej cwu więc może faktycznie więcej to lepiej.

    Apropos dodatkowego zasobnika warstwowego uzasadnienie było takie, że jak zasobnik ulegnie awarii to kocioł 2-funkcyjny dalej będzie mógł byc użytkowany. Rozumiem, że instalator miał na myśli jakiś taki sprytny układ, że cwu w pierwszej kolejności będzie pobierana z tego dodatkowego zbiornika więc przy odkręceniu kurka kocioł nie będzie się od razu uruchamiał. Takie moje domysł. Nie miałem jeszcze możliwości tego potwierdzić.

    Tak sobie myślę, że biorąc pod uwagę w niedługim czasie wchodzące ostrzejsze wymogi co do zapotrzebowania energetycznego budynków, przydał by się kolejny zawód specjalisty w doborze urządzeń grzewczych. Coraz więcej ludzi będzie miało podobne rosterki Na opinii instalatora wydaje mi się nie zawsze można polegać bo wiadomo jak większość ludzi woli zrobić, to, co prościej i sprzedać produkt, na który ma większe upusty. Przydałby się zatem ktoś niezależny, nie związany z producentami, choć pewnie działało by to podobnie jak lekarze i polecane przez nich leki Ewentualnie instalator, który świadczyłby takie usługi na odległość, bez zaawansowania w samą instalację. Tu jednak też szkolenia, certyfikaty... inaczej tak jak mój instalator docieplenia instalacji... panie, od 15 lat to robię, wiem dokładnie jak się to robi ... no i robi jak się robiło 15 lat temu.
    Ostatnio edytowane przez yaro137 ; 15-06-2017 o 11:20

  9. #5929
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro137 Zobacz post
    Instalatorzy mówią, że zawsze lepiej miec większy zapas. Czy aby nie wynika to z braku wiedzy na dobór mocy odpowiedzniej do maksymalnych wymogów budynku? Z drugiej strony ta moc maksymalna to raczej cwu więc może faktycznie więcej to lepiej.
    .
    Witam, oczywiste jest, że każdy kocioł, w tym kondensacyjny, nie może mieć mniejszej mocy, niż to wynika ze strat ciepła budynku przez ściany, dach i okna. A to dlatego, że podczas mrozów, nie byłby on w stanie zapewnić odpowiedniego komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Dziś jednak rzadko można spotkać się z taką sytuacją, gdyż nowo powstające domy są coraz bardziej energooszczędne.

    Warto więc dobrać moc kotła z małym zapasem - np. 20%.

    W niedużym, dobrze ocieplonym domu do pokrycia strat ciepła często wystarczy już 3-5 kW. Jeśli wiec wstawiamy kocioł np o mocy 20 kW to już podczas krótkiej pracy dostarczy on na tyle dużą ilość ciepła, że szybko podgrzeje wodę w grzejnikach, cwu i wyłączy się. Jaki będzie efekt? Znaczne wahania temperatury, a w pomieszczeniach raz będzie za ciepło, a raz za chłodno.

    Jeśli chcemy więc urządzenie niewielkich rozmiarów i stosunkowo dużej mocy, zapewniającym komfort ciepłej wody, powinniśmy zwrócić uwagę na kotły z szerokim zakresem modulacji mocy.


    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #5930

    Domyślnie

    Witam ponownie.

    Upewniłem się w przekonaniu, że 20kw to jednak zdecydowania za dużo natomiast dzwoniąc do jednego sprzedawcy z prośbą o przygotowanie oferty na piece 12 kw powiedział mi żebym się pożądanie zastanowił gdyż przy takiej mocy i 100l zasobniku kocioł może się nie wyrabiać na rzecz wody użytkowej i gdy ja zużyje 75 l wody przy kompieli na kolejną będzie trzeba dość dlugo poczekać

    Coś w tym jest czy próbuje mnie namówić na swój produkt

  11. #5931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ileż razy jeszcze będziesz o to pytał ? Taką ilość wody kociol 12kW zagrzeje w ciągu 15 minut
    A ile będzie trwała ta kąpiel ?

    Jeśli masz obawy, to weź zasobnik 160, albo 200l
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #5932
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dudarro Zobacz post
    Witam ponownie.

    Upewniłem się w przekonaniu, że 20kw to jednak zdecydowania za dużo natomiast dzwoniąc do jednego sprzedawcy z prośbą o przygotowanie oferty na piece 12 kw powiedział mi żebym się pożądanie zastanowił gdyż przy takiej mocy i 100l zasobniku kocioł może się nie wyrabiać na rzecz wody użytkowej i gdy ja zużyje 75 l wody przy kompieli na kolejną będzie trzeba dość dlugo poczekać

    Coś w tym jest czy próbuje mnie namówić na swój produkt
    Jeśli masz wątpliwości, to skonsultuj się z innym instalatorem i porównaj - masz prawo do wyboru najlepszej oferty.
    Może będę się powtarzał, ale zawsze możesz skorzystać z oferty instalatorów Viessmann, którzy na miejsce instalacji mogą przyjechać, i bezpłatnie, niezobowiązująco i indywidualnie Ci doradzić, To do niczego nie zobowiązuje i nic nie kosztuje - więc czemu nie spróbować?

    To jest decyzja na długie lata, więc warto mieć pewność, że system będzie spełniał oczekiwania.
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #5933

    Domyślnie

    Mam kilka pytań o kotły dwufunkcyjne kondensacyjne z zamkniętą komorą spalania do mieszkania 102m2. Odbiorniki CWU będą stosunkowo blisko pieca (3-6m rurki od pieca). Na razie bez wymieniania konkretnych modeli.

    1. Jakie są zalety dwóch wymienników? Jeśli dobrze rozumiem, chodzi o szybszy dostęp do ciepłej wody. Ale oczyma duszy widzę, że z dwoma wymiennikami za 9 lat będę miał wyciek w pierwszym, a za 13 lat wyciek w drugim

    2. Co sądzicie o materiałach, z których wykonuje się wymienniki? Najbardziej typowa jest stal nierdzewna, są też wymienniki aluminiowo-krzemowe, jest też model z wymiennikiem aluminiowo-magnezowo-krzemowym. Czy któryś rodzaj jest zdecydowanie lepszy ze względu na osadzanie kamienia lub trwałość? Co się stało z miedzianymi? Nie stosuje się już, czy patrzę w zbyt niską półkę cenową?
    "Oh let the sun beat down upon my face, stars to fill my dream"

  14. #5934

    Domyślnie

    Ma ktoś jakieś doświadczenia z Termet Silver. Zastosowano w nim bezprzewodowy sterownik z opentherm, co daje trochę wygodniejszą obsługę niż regulator pokojowy, zawieszony w jednym konkretnym miejscu. Ciekawi mnie jak ten kocioł ma się do Crystal II tej samej firmy. Jest nowszy ale cenowo wychodzi taniej.
    Czy może ktoś określić ile powinna kosztować instalacja i uruchomienie kotła zakładając, że potrzebny jest też wkład kominowy ok 8m? Pytam bo wycena, którą dostałem wydaje mi się bardzo wysoka a pracy bodajże na jeden dzień.

  15. #5935
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cavasss

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-365
    Posty
    17

    Domyślnie

    Drodzy,

    Mam dylemat jaki kocioł wybrać do domu są dwie opcje:

    1. Kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem 300 l + solary
    2. Kocioł gazowy dwufunkcyjny z zasobnikiem wbudowanym 40l

    Zastanawiam się czy w ogóle iść w solary ze względu że potencjalna oszczędność może być potem całkowicie zużyta na podtrzymywanie ciepłej wody w zasobniku 300l, a dwufunkcyjnym podgrzewam tylko te 40l ale tutaj cały rok podgrzewam wodę.

    Proszę o wypowiedz osoby, które poruszają się w temacie lub mają jakieś doświadczenie

  16. #5936
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Wersja numer 3: kocioł + zasobnik 120-160L i będzie (moim zdaniem) najlepiej.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  17. #5937

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ileż razy jeszcze będziesz o to pytał ? Taką ilość wody kociol 12kW zagrzeje w ciągu 15 minut
    A ile będzie trwała ta kąpiel ?

    Jeśli masz obawy, to weź zasobnik 160, albo 200l
    !

    Jak możesz wrzuć foty kotłowni
    dom 100m2 porotherm 25 p-w 15 styropian (frez) poddasze wełna 18 + 5 na zakładke prosta bryła prostokąt dach dwuspadowy okna 3 - szyby 100% podłogówka łazienki drabinki z dopalaczem el. piec gazowy ??

  18. #5938

    Domyślnie

    Proszę o porade, który piec ?

    dodam że ma grzać dom 100 m2

    - ściana porotherm 25p-w + 15 styropian na frez
    - poddasze ocieplone wełna18 cm miedzy krokwie + 5 na zakładke
    - prosta bryła budynku prostokąt
    - podłogówka cały dom ( oprócz garażu i kotłowni )
    - 3 grzejniki łazienkowe na osobnym obiegu
    - cyrkulacja c.w.u.
    - dach dwuspadowy
    - 4 os. rodzina
    - sterowniki w szafkach i pokojach

    projekt domu:
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...rsja-a-WRD1879

    z góry dziekuje za odpowiedż



    1. Kocioł VICTRIX 12 X TT + zasobnik 125l.

    2. Kocioł VICTRIX 12 X TT + zasobnik 160l.

    3. Victrix 20 X TT 2 ERP + zasobnik 125l.
    Ostatnio edytowane przez zielonyhope ; 31-08-2017 o 16:05
    dom 100m2 porotherm 25 p-w 15 styropian (frez) poddasze wełna 18 + 5 na zakładke prosta bryła prostokąt dach dwuspadowy okna 3 - szyby 100% podłogówka łazienki drabinki z dopalaczem el. piec gazowy ??

  19. #5939
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonyhope Zobacz post
    Proszę o porade, który piec ?

    dodam że ma grzać dom 100 m2

    - ściana porotherm 25p-w + 15 styropian na frez
    - poddasze ocieplone wełna18 cm miedzy krokwie + 5 na zakładke
    - prosta bryła budynku prostokąt
    - podłogówka cały dom ( oprócz garażu i kotłowni )
    - 3 grzejniki łazienkowe na osobnym obiegu
    - cyrkulacja c.w.u.
    - dach dwuspadowy
    - 4 os. rodzina

    projekt domu:
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...rsja-a-WRD1879

    z góry dziekuje za odpowiedż

    1. IMMERGAS VICTRIX EXA 24 STANDARD 125 KOCIOŁ + ZASOBNIK + SONDA KONTAKTOWA ZASOBNIKA

    2. Immergas Victrix EXA 24 KOMFORT 100 kocioł + zasobnik + sonda kontaktowa zasobnika + sterownik pogodowy CARV2/S

    3. Kocioł VICTRIX 12 X TT + zasobnik 125

    4. Kocioł VICTRIX 12 X TT + zasobnik 160

    5. Victrix 20 X TT 2 ERP 3.025640. + zasobnik 100/120l
    4

  20. #5940

    Domyślnie

    Gdybyś poczytał parę postów w tył to nawet byś żadnego z tych powyżej 20kW, które wypisałeś nie rozważał. Na taki dom 12tka powinna spokojnie wystarczyć. Wentylacja grawitacyjna?

Strona 297 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony