dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 330
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 6591
  1. #2041
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    W małych kotłach o większej pojemności wodnej łatwiej jest stabilnie utrzymać temperaturę, pomoga w tym modulacja, lub na odwrót

    a po co jest potrzebna większa pojemność kotła, skoro w momencie uruchomienia palnika, pracuje już pompa która automatycznie zwiększa pojemność pojemność kotła o pojemność zładu,

    Jest jeszcze wiele innych kotłów które mają w standarcie sterowanie drugim obiegiem grzewczym, Junkers, Viessmann. Myślę, że te proste kondensaty są po to aby klient kupił jednak kocioł kondensacyjny a nie zwykły.

    wróć na górę strony i przeczytaj post Laska, pyta tam o porównanie dwóch konkretnych kotłów,
    Vitodnes 100 jest kotłem popularnym, Inovens to kocioł z górnej półki,
    w Vitodensie nie kupisz sterowania drugim obiegiem grzewczym w standardzie, po prostu go nie ma, w MCA jest to w standardzie,
    dlatego rozbudowana automatyka w MCA to jest coś za co się płaci,

    w przypadku MCA, akurat o wiele mniej niż u konkurencji


    Jeszcze niedawno zwykłe turbo kosztowało więcej niż te tanie kondensaty. Rozbudowana automatyka w tych kotłach to przerost formy nad treścią, one powinny być tanie i proste. Niestety nie idzie w parze tanio i dobrze, lub dziś pojęcie dobrze lekko się zmieniło i znaczy tanio. pozdr adam

  2. #2042

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba, że dyskusja tak się ożywiła. Liczyłem na to, szkoda, że jest tylko dwóch merytorycznych dyskutantów i szkoda, że (dla mnie) tak późno

  3. #2043
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lasek
    rozwiązania stosowane w kotłach kondensacyjnych wyprzedzają konkurencję

    1.2. Diematic iSystem – regulacja Diamatic od lat jest znakiem rozpoznawczym marki De Dietrich zapewniając możliwości nieosiągalne dla konkurentów. Tak jest i tym razem.
    Wiem że Lasek pytał o te dwa modele ale jeśli w folderze producent pisze, że konkurencja czegoś nie ma to już brzmi to dla mnie dziwnie. Można sobie pisać, że nasz produkt jest super bo ma taki regulator i myślę, że to wystarczy. Zresztą dyskusja na temat folderów też jest bez sensu Często zdjęcia przedstawiają super kotły powieszone na ścianie a jak klientowi instalator zamontuje w kotłowni z całym osprzętem to klient jest mocno zdziwiony, że nie jest to tak jak na folderze.

    Co do dużej pojemności wodnej kotła, to niestety nie zawsze jest tak różowo w praktyce gdzie użytkownicy mają różne dziwne pomysły i czasami kocioł się przegrzewa wielokrotnie bo ktoś zapewnia odbiór ciepła tylko na drabince w łazience przy 20kW kotła. Świadomy użytkownik to coś co nie występuje w przyrodzie zbyt często
    trochę już nie na temat pozdr adam

    i tak sobie jeszcze myślę, że większa pojemność wodna przy przepływowych kotłach też raczej wpływa pozytywnie niż negatywnie.

  4. #2044

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Cytat Napisał Lasek
    rozwiązania stosowane w kotłach kondensacyjnych wyprzedzają konkurencję

    1.2. Diematic iSystem – regulacja Diamatic od lat jest znakiem rozpoznawczym marki De Dietrich zapewniając możliwości nieosiągalne dla konkurentów. Tak jest i tym razem.
    Wiem że Lasek pytał o te dwa modele ale jeśli w folderze producent pisze, że konkurencja czegoś nie ma to już brzmi to dla mnie dziwnie. Można sobie pisać, że nasz produkt jest super bo ma taki regulator i myślę, że to wystarczy. Zresztą dyskusja na temat folderów też jest bez sensu Często zdjęcia przedstawiają super kotły powieszone na ścianie a jak klientowi instalator zamontuje w kotłowni z całym osprzętem to klient jest mocno zdziwiony, że nie jest to tak jak na folderze.

    Co do dużej pojemności wodnej kotła, to niestety nie zawsze jest tak różowo w praktyce gdzie użytkownicy mają różne dziwne pomysły i czasami kocioł się przegrzewa wielokrotnie bo ktoś zapewnia odbiór ciepła tylko na drabince w łazience przy 20kW kotła. Świadomy użytkownik to coś co nie występuje w przyrodzie zbyt często
    trochę już nie na temat pozdr adam

    i tak sobie jeszcze myślę, że większa pojemność wodna przy przepływowych kotłach też raczej wpływa pozytywnie niż negatywnie.
    Sprzeczacie sie o ilość wody w kotle a nie podaliście ile wiecęj ma w sobie wody ten Viessman, a jeśli ma to co da ten litr wody wiecej przy jednej drabince w łazience? nic.
    Ważniejszy jest parametr mocy minimalnej i tutaj de de dietrich ma
    znaczna przewagę nad Viessmannem .
    DD 5,4KW
    V-9KW
    pomagam osią

  5. #2045
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    ja się nie sprzeczam,
    wyjaśniam pewne rzeczy

  6. #2046

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    ja się nie sprzeczam,
    wyjaśniam pewne rzeczy
    to nie do was towarzyszu to do towarzysza który się z wami sprzecza .
    pomagam osią

  7. #2047

    Domyślnie

    Cytat Napisał vitobieda
    Cytat Napisał 1950
    ja się nie sprzeczam,
    wyjaśniam pewne rzeczy
    to nie do was towarzyszu to do towarzysza który się z wami sprzecza .
    Myślałem, że to forum jest apolityczne, a tu "zapachniało" minioną epoką!

  8. #2048
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    ech nikt się nie sprzecza. Tutaj się zrobiła mała dyskusją która zaczyna przechodzić w tematy ogólne niekonieczne związane z tymi kotłami. Gdyby nie te tematy ogólne to dalej wątek by leżał a Lasek by się wkurzał, że nikt nic nie pisze
    Nie mam pojęcia ile wody jest w Viessmann Vitodens 100 pewnie tyle samo kropli co w DD pozdr adam

  9. #2049

    Domyślnie

    witam

    a moze ktos mi doradzi jai kociol jest lepszy ariston class 24 czy saunier semia 21 lub 24 dotyczy tylko zamknietej komory
    Jesli braz pod uwage opisy producenta to ariston posiada dodatkowo start ciepłej wody. Tylko czy to faktycznie dziala czy raczej nie jets ta funkcja PRZEREKLAMOWANA W TYcH KOTLACH.
    Prosze o opinie uzytkowników tych kotłów lubtych co mieli ni nimi do czynienia

  10. #2050
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Podnoszę,by się przypomnieć

  11. #2051

    Domyślnie

    czy jest ktos kto mial do czynuienia z tymi kotłami?

    czy do malych powierzchni lub dobrze ocieplonych domów lub instalacji z mala objetoscia wody nalezy zakupic piec z jak najnizsza moca minimalna.

  12. #2052
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Moc kotła w Twoim przypadku jest istotna tylko dla potrzeb cwu. Moc na centralne ogrzewanie jest dużo mniejsza,5-14kw ? pozdr adam

  13. #2053

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata39
    Witam
    Ja również proszę o pomoc forumowych doradców.
    Jesteśmy przed podjęciem decyzji" jaki kocioł "?
    Dom parterowy o powierzchni użytkowej 104 m +garaż z kotłownią 35 m.
    Kubatura budynku 597 m.
    Dwie łazienki ,w jednej prysznic,a w drugiej wanna.
    4 osoby,
    podłogówki ok.30 m + grzejniki.
    Ściany poroterm 24+wełna 10cm
    Strop wełna 20cm.
    W projekcie zalecają piec o mocy 24kw+zasobnik 160l.
    Czytając forum wydaje nam się,że wielkość kotła w projekcie jest zbyt duża.
    Interesuje nas kocioł kondensacyjny,może być typu "lodówka"
    Bardzo proszę o radę.
    Szukaj kotła z modulacją od 3kW ( a nawet od dwóch KW) do zasobnika CWU wystarczy 14-16 KW,

    Ja mam dom 159m2 z garazem i kocioł Junkers Smart 14 KW z modulacja od 3,3 KW górna moc ograniczona do 10 kW,
    zasobnik CWU 300l -pełny komfort ciepłej wody dla 4 osób.

    Zasobnik 160l lub większy będzie ok. lodówka tez dobra ale wyjdzie trochę drozej.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  14. #2054

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy

    Ja mam dom 159m2 z garazem i kocioł Junkers Smart 14 KW z modulacja od 3,3 KW górna moc ograniczona do 10 kW,
    zasobnik CWU 300l -pełny komfort ciepłej wody dla 4 osób.
    Co Ci daje ograniczenie górnej mocy do 10kW? Czy to jakoś zmniejsza spalanie?

  15. #2055

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyk123
    Cytat Napisał mariankossy

    Ja mam dom 159m2 z garazem i kocioł Junkers Smart 14 KW z modulacja od 3,3 KW górna moc ograniczona do 10 kW,
    zasobnik CWU 300l -pełny komfort ciepłej wody dla 4 osób.
    Co Ci daje ograniczenie górnej mocy do 10kW? Czy to jakoś zmniejsza spalanie?

    W/g mnie
    Obniza max temp. spalin oraz przy mniejszym obciażeniu cieplnym/gazu jest lepsza sprawność (sredniorocznie - oszczędniejszy).
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  16. #2056
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Moc kotła w Twoim przypadku jest istotna tylko dla potrzeb cwu. Moc na centralne ogrzewanie jest dużo mniejsza,5-14kw ? pozdr adam
    Serwis24 możesz napisać coś więcej.
    Zastanawiamy się nad kotłem kondensacyjnym,jednofunkcyjnym z zasobnikiem.
    Tak jak już pisałam w projekcie zalecają kocioł o mocy 26kw,instalator również.
    mariankossy niestety nie mogę znależć kotła typu"lodówka"z taką modulacją

  17. #2057
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata39
    Cytat Napisał Serwis24
    Moc kotła w Twoim przypadku jest istotna tylko dla potrzeb cwu. Moc na centralne ogrzewanie jest dużo mniejsza,5-14kw ? pozdr adam
    Serwis24 możesz napisać coś więcej.
    Zastanawiamy się nad kotłem kondensacyjnym,jednofunkcyjnym z zasobnikiem.
    Tak jak już pisałam w projekcie zalecają kocioł o mocy 26kw,instalator również.
    mariankossy niestety nie mogę znależć kotła typu"lodówka"z taką modulacją
    Junkers Cerapur Modul ZBS 14/100S-3MA katalogowo 11954,78pln z VAT po rabacie w okolicach 9400pln z VAT, do tego trzeba doliczyć układ spalinowo-powietrzny, automatykę.

  18. #2058

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn
    Cytat Napisał agata39
    Cytat Napisał Serwis24
    Moc kotła w Twoim przypadku jest istotna tylko dla potrzeb cwu. Moc na centralne ogrzewanie jest dużo mniejsza,5-14kw ? pozdr adam
    Serwis24 możesz napisać coś więcej.
    Zastanawiamy się nad kotłem kondensacyjnym,jednofunkcyjnym z zasobnikiem.
    Tak jak już pisałam w projekcie zalecają kocioł o mocy 26kw,instalator również.
    mariankossy niestety nie mogę znależć kotła typu"lodówka"z taką modulacją
    Junkers Cerapur Modul ZBS 14/100S-3MA katalogowo 11954,78pln z VAT po rabacie w okolicach 9400pln z VAT, do tego trzeba doliczyć układ spalinowo-powietrzny, automatykę.
    Jest też DeDietrich ELIDENS ELIDENS DTG 1300 3,2-14,8kW ze zintegrowanym zasobnikiem 130l.
    Cena katalogowa 14559zł

  19. #2059
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyk123
    Cytat Napisał RAPczyn
    Cytat Napisał agata39
    Cytat Napisał Serwis24
    Moc kotła w Twoim przypadku jest istotna tylko dla potrzeb cwu. Moc na centralne ogrzewanie jest dużo mniejsza,5-14kw ? pozdr adam
    Serwis24 możesz napisać coś więcej.
    Zastanawiamy się nad kotłem kondensacyjnym,jednofunkcyjnym z zasobnikiem.
    Tak jak już pisałam w projekcie zalecają kocioł o mocy 26kw,instalator również.
    mariankossy niestety nie mogę znależć kotła typu"lodówka"z taką modulacją
    Junkers Cerapur Modul ZBS 14/100S-3MA katalogowo 11954,78pln z VAT po rabacie w okolicach 9400pln z VAT, do tego trzeba doliczyć układ spalinowo-powietrzny, automatykę.
    Jest też DeDietrich ELIDENS ELIDENS DTG 1300 3,2-14,8kW ze zintegrowanym zasobnikiem 130l.
    Cena katalogowa 14559zł
    Wskazujecie kotły o mocy 14kW,a my nadal nie wiem czy ta moc jest wystarczająca.
    RAPczyn zasobnik przy tym piecu ma tylko 100 litrów.To wystarczy dla na dwie łazienki i 4 osoby?
    krzyk123DeDietrich ma większy zasobnik,ale ciekawa jestem jak z serwisem.Różnie piszą.
    A tak w ogóle waszym zdaniem jest sens płacić więcej za kocioł typu "lodówka",czy dać spokój i kupić kocioł i zasobnik osobno?
    Strasznie trudne decyzje przed nami,a my nadal "w lesie"

  20. #2060

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata39
    Wskazujecie kotły o mocy 14kW,a my nadal nie wiem czy ta moc jest wystarczająca.
    RAPczyn zasobnik przy tym piecu ma tylko 100 litrów.To wystarczy dla na dwie łazienki i 4 osoby?
    krzyk123DeDietrich ma większy zasobnik,ale ciekawa jestem jak z serwisem.Różnie piszą.
    A tak w ogóle waszym zdaniem jest sens płacić więcej za kocioł typu "lodówka",czy dać spokój i kupić kocioł i zasobnik osobno?
    Strasznie trudne decyzje przed nami,a my nadal "w lesie"
    Ja bym lodówki nie brał. Jedyna zaleta to chyba tylko estetyka. Biorąc pod uwagę, że ustrojstwo i tak stoi w kotłowni to uważam, że jest to bez znaczenia. Zresztą rurki przy zwykłej instalacji też można jakimś przepierzeniem osłonić.

    Co do mocy kotła to precyzyjną odpowiedź da tylko wykonanie obliczeń programem typu Audytor OZC.

    Szacunkowo natomiast można policzyć tak:
    dla domu standardowego ocieplonego zapotrzebowanie na ciepło nie będzie większe niż 60 W/m2.

    czyli zapotrzebowanie dla CO przy pow. ogrzewanej 104m2:
    104*60=6,24kW

    dorzućmy do tego jeszcze z 1,5kW na CWU i mamy moc kotła 8kW.

    Tak więc kotły o mocach maksymalnych na poziomie 13-14kW są dla Twojego domu aż nadto wystarczające.

    Ja np. planuję zastosować taki kocioł dla domu 200m2 (tylko budowanego w standardzie energooszczędnym).

    Pzdr

Strona 103 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony