dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 330
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 6591
  1. #201

    Domyślnie

    Termet, o którym pisałem jest piecem kondensacyjnym. Na razie znam go tylko z ulotki, bo produkcja jeszcze nie ruszyła. Niestety nie pamiętam jak się model ma nazywać. Na stronach WWW też się jeszcze nim nie chwalą

  2. #202
    Guest

    Domyślnie

    ok dzięki wszystkim forumowiczom już chyba wszystko wiem jaki kocioł wybrać jednak nie wiem dokładnie jaka wystarczy moc kotła do domu 150 m/2 dobrze ocieplony z betonu komórkowego, byłbym wdzięczny za rozjaśnienie

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    ...a nawet jest jeszcze bardziej popieprzone

    Kolejny "fachowiec" poradził mi, zeby kupić Junkersa Eurostara, a nie Euroline, bo Eurostar jest montowany w Niemczech, a Euroline w Bułgarii (!?)

    Ale ogólnie zdecydowałem się już na wiszącego jednofunkcyjnego Junkersa ca 23 kW z otwartą komorą spalania, z zasobnikiem 150-200 L Galmeta (czy jakos tak ?)

    A żoneczka zapowiedziała, że nie chce już słuchać o kotłowniach. Jak się wyraziła: garaż i kotłownia to mój "dżob" Muszę więc cierpiec w milczeniu...

  4. #204

    Domyślnie

    Jasiu,
    to taki sam zestaw ja mój, tylko że ja mam z zamkniętą komorą spalania
    Czy wiesz może dlaczego Eurostar jest prawie 2 razy cięższy od Euroline ?

  5. #205

    Domyślnie

    Dane ze strony Junkersa:
    EUROSTAR ZSE 24 - 4 MFA 60 kg
    EUROLINE ZS 23 AE 34 kg

  6. #206

    Domyślnie

    Ponieważ nie mam komina, to kotły z otwartą komorą dla mnie jakby nie istnieją.
    Wynika z tego, że EUROSTAR jest lepszym kotłem, za niewiele większe pieniądze.

  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    On 2003-02-27 16:18, pegaziatko wrote:
    ...
    A co do fabryk to oba kotły są produkowane w tej samej fabryce i napewno nie jest to Bułgaria bo Junkers nie ma fabryk w Europie wschodniej.
    ...
    Tego nie wiem - napisałem o tym, żeby dać przykład jaki bajzel panuje w głowach sprzedawców, instalatorów i inwestorów.

    Bo tak prawdę powiedziawszy to wygląda mi na to, że Eurostar ma te same parametry grzewcze co Euroline tylko jest porządniej wykonany (lepsza elektronika, wymiennik i palnik) ?


  8. #208

    Domyślnie

    Słuchajcie mam pytanie - czy widział ktoś zasobniki cwu o regulowanej pojemności?
    Widzę to tak. Zasobnik np. 200 l. Wstępnie nastawiam na np. 160 l. Po 2 miesiącach użytkowania okazuje się, że to za dużo i ograniczam go do np. 100 l. Na święta przyjeżdża rodzinka to zwiększam do max. Na świat przychodzi kolejny członek rodziny to zwiększam o ile trzeba ...
    Pomysł jak sądzę optymalny, tylko czy ktoś coś takiego produkuje

  9. #209

    Domyślnie

    Jeszcze jedno. Ile kW trzeba na podgrzenie 10 l wody o 10, 20, 30*C Jak wyglądają wzory by to móc sobie samemu liczyć?

    Ktoś napisał, że do podgrzania 15 l/min o 30*C trzeba mieć kociał 30 kW - jak to sprawdzić

  10. #210

    Domyślnie

    no to klops

    by podgrzać 15 l/min o 40*C trzeba pieca 40,2 kW

    czyli piec dwufunkcyjny 21kW jest w stanie dostarczyć 7,5 litra wody o temp 50*C na minutę (delta t 40*C)- na 200 l do wanny będzie trzeba czekać 26 minut
    on potrzebuje 10 l/min

    albo coś jest nie tak ze wzorem (w co wątpię) albo ciepła woda przy takim piecu to fikcja

  11. #211

    Domyślnie

    Pytanie do Jasia (ale i inni mile widziani): na jakim poziomie rabatów poruszasz się w rozmowach ze sprzedawcami, chodzi mi szczególnie o Junkersa? Wczoraj facet z Junkersa zaoferował mi z wielką łaską 15% i nie wiem czy go wyśmiać czy może u nich to dobry rabat?

  12. #212

    Domyślnie

    Pingo zadzwoń do innego dealera to porównasz. 15% to chyba baaardzo mało

  13. #213

    Domyślnie

    Pegaziątko, a jak policzyć ilość kWh zużytych do podgrzania 100m3 wody - takie zużycie wychodzi mi na rok i chcę sprawdzić ile na to spalę gazu (1 litr LPD daje 7,14 kWh)

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Standardowo cena kotła jest taka jak w katalogu plus koszt montażu. Jak lekko zmaszczysz nos, to dają ci do wyboru: cena z katalogu i montaż gratis, lub 10% rabatu i montaz za pieniądze.

    Jak chcesz więcej rabatu to musisz na środku sklepu zedrzeć z siebie chałat i depcząc go wyrywać sobie włosy z brody krzycząc wniebogłosy "Lllluuudzieeeee !!!! Chcą mnie tu okraść !!!!". Dobrze jest zaczepiać gapiów i przechodnów i opowiadać im jakie to nieszczęście Ciebie spotkało. Nie od rzeczy jest wyjęcie portfela i pokazywanie zdjęć gromadki dzieci i żony. Po takim przedstawieniu masz jak w banku 50% rabatu, transport i montaż gratis oraz kartkę z życzeniami w każdą rocznicę zakupu

    PS. A tak na poważnie to (z wyjątkiem Buderusa) 20% to maksymalny "normalny" rabat. Większe rabaty to kwestia szczęścia.
    Jasiu

  15. #215

    Domyślnie

    w drodze do domu policzyłem to sam, choć inaczej niż ty
    Korzystałem z poprzedniego wzoru (widzę, że się nie różnią)
    złożyłem, że przy przepływie 100 000 l/s i delta t 35*Cdo ogrzania 100m3 wody zużyję 14665000 kW energii. Jeśli zamiast sekundy zrobię to w godzinę (3600s) to
    Q=14665000/3600 = 4073,61 kWh 1litr propanu generuje 7,18 kWh więc zużyję 567 l propanu.
    I pojawia się różnica w naszych wyliczeniach rzędu 11%. Chyba jest ona związana z przyjmowaną przez nas różną kalorycznością propanu. Moją wziąłem z muratora, być może ty podałeś dla gazu ziemnego?

  16. #216

    Domyślnie

    Popieram gorąco Felka i KrzysiaS w nowym domu Ytong 36,5 cm powierzchnia 133 m2 żeby mieć 22 stopnie celsjusza nie trzeba wydawać na c.o. i c.w.u. takiej kasy około 20.tyś co sądzą forowicze. Ja zaczynam w tym roku mam już grzejniki buderusa i piec dwufunkcyjny serii ekonomy z programatorem tygodniowym i wydałem na to wszystko 6.500 zł wraz z głowicami i jak się uda nie przekrocze 10 tyś za wsjo.

  17. #217

    Domyślnie

    Bartt - od tej kalorycznosci propanu odejmij straty ze wzgledu na sprawnosc kotla. Ja przyjmuje 6,93kWh na litr. Troche duze wyszlo to zuzycie propanu na cele CW - chyba zuzywacie ogromne ilosci cieplej wody...?

    D.

  18. #218

    Domyślnie

    Taaak - do obliczeń wiąłem zużycie kwartalne jako miesięczne Dzięki za spostrzegawczość Dave.

  19. #219

    Domyślnie

    Czesc
    Z wielkim zainteresowaniem przeczytalem wypowiedzi z tego watku. W czerwcu zaczynam budowe domu - parter+poddasze, lacznie 168 m2, na dole mala lazienka z prysznicem, na gorze duza lazienka z wanna. Mieszkac w domku beda 2 doroslych + 1 dziecko. W zeszlym tygodniu przy okazji pobytu w hurtowni budowlanej wpadlem (jest tuz obok) do sklepu z piecami gazowymi. Maja w ofercie sprzet kilku firm, m.in. Viessmann, Immergas, De Ditrich, Junkers.
    Po obejrzeniu projektu domu (Manuela z biura Archipelag) facet zaproponowal piec kondesacyjny Junkersa Cerasmart ZWBR 7-26A dwufunkcyjny z polskim zasobnikiem 120l (chyba Galmant).
    Koszt pieca - 5600 + 900 za zasobnik. To na pewno nie wszystkie koszty, maja przedstawic cala oferte pod katem domku. Cerasmart byl wybrany tak na szybko.
    Czy moglibyscie powiedziec (napisac ) co sadzicie o tym wyborze?

    Pozdrawiam serdecznie
    Adamski

  20. #220
    Guest

    Domyślnie

    Dobrze!!!

    W opinni fachwców (powyżej) nie musi być koniecznie drogi markowy piec. Ale powinien byc chyba nowoczesny.
    Co sądzicie zatem o nowej promocji Urlicha (Kondensacyjny z zasobnikiem - 6500 brutto) Z materiałów reklamowych wynika , że ma wszystko..prawdziwy kosmos.....
    Czy waszym zdaniem ma to znaczenie , że z Korei...

    Proszę o poradę!!

    Czy jest sens pakować sie w Urlicha. Kilka osób z forum ma i sobie chwali. Większosć krtytykuje ale tylko za to , że lewa nazwa, firma krzak itd.

    Kto zna faktyczne wady tych pieców????

    grzesiek

Strona 11 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony