dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 159 z 330
Pokaż wyniki od 3.161 do 3.180 z 6591
  1. #3161
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BBT

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-388
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witaj, jak szukasz dobrego rozwiązania na taką powierzchnię to zastanów się na kotłem Buderus GB 172T z zasobnikiem wbudowanym 48 litrów, ale ja osobiście polecam Budrusa GB 162 25 kW z zasobnikiem SU160, on ma sporą wężownicę, jak masz może do tego Viessmanna zasobnik, to można go wykorzystać, przerobienie komina można zrobić za ok 1500 zł, ale jak chcesz komin polypropylenowy, który jest już możliwy do stosowania w Polsce, zmieścisz się w 1000 zł.
    http://www.bbt.com.pl/pobierz/buderus_004.wmv

  2. #3162
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BBT

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-388
    Posty
    8

    Domyślnie

    Wita, ja osobiście zajmuję się instalowaniem urządzeń grzewczych i mogę potwierdzić że Buderus to dobre rozwiązanie, ale wybierając kocioł kondensacyjny GB 072 lub GB 162 z zasobnikiem 160 lub 200 litrów, ale jak rozbiory będą jednoczesne to polecam 200 litrów ale oryginalny Buderus lub inny ale z mocną wężownicą ok 30 kW przy parametrach 80/60

  3. #3163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    BBT przestań spamować!
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  4. #3164
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BBT

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-388
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witaj, jeżeli mogę coś dodać, to zastosowanie grubszego styropianu ma sens i kocioł kondensacyjny koniecznie, co do pompy ciepła to mam mieszane uczucia, jak masz gaz ziemny to nie warto, bo i tak masz opłaty stałe

  5. #3165
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    bbt się zaciął
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  6. #3166
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar t0mekk
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze to jeszcze ja poproszę o propozycję kotła kondensacyjnego.

    - Dom 133m2 uzytkowej, 160m2 po podłodze.
    - Ogrzewanie podłogowe w całym domu
    - Rekuperator
    - Ściany 25cm + 20cm styro
    - Okna U=0,7 - 3 szybowe
    - Kominek

    W domu zamieszkają 3 osoby, wc + łazienka z wanną i prysznicem.
    Chciałbym oddzielnie sterować temperaturą parteru i poddasza, dodatkowo w jendym pokoju na poddaszu (dziecięcym) też chciałbym mieć możliwość oddzielnie ustawić temperaturę.

    Pytania:
    - jaka moc pieca i może konkretne modele?
    - jaki zasobnik?
    - jak rozwiązać sterowanie tym ustrojstwem, najlepiej żeby był sterownik pogodowy spięty z pokojowym.

    Z góry dzięki za wszelkie odp.

  7. #3167
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Prośba o ustosunkowanie się do wypowiedzi mojego hydraulika.

    Dom z poddaszem użytkowym 170m całkowitej/130m użytkowej/410m3 kubatury. Solbet24 600+15cm styro 033, 10cm tego samego styro na podłodze, 25 wełny, okna 3szybowe. W planach 4 osoby. 2 łazienki, 1 wanna. Kominek (bez bajerów). Ogrzewanie grzejnikowe.

    Zapotrzebowanie na ciepło wg projektu 57W/m2 (ale projekt jest dla dużo gorszych parametrów ocieplenia i dla zimniejszej strefy klimatycznej). Ale nawet jeśli przyjąć tę wielkość to wychodzi mi niecałe 10kW. Chciałem założyć Junkersa Cerapur Smart 14kW.

    I tu hydraulik powiedział: Dom to spokojnie ogrzeje, ale zbiornik wody będzie ładował przez 45 min. Czy to prawda? Czy dla ogrzania wody lepiej szukać kotła w okolicach 18-20kW (jak twierdzi ów hydraulik) ?

  8. #3168
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    czas nagrzania zbiornika 100L (temp. wejściowa wody 10oC - wyjściowa 45oC) przy mocy kotła 14kW to 17,5 minuty...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  9. #3169
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarett Zobacz post
    [B]W planach 4 osoby. 2 łazienki, 1 wanna...
    I tu hydraulik powiedział: Dom to spokojnie ogrzeje, ale zbiornik wody będzie ładował przez 45 min. Czy to prawda? Czy dla ogrzania wody lepiej szukać kotła w okolicach 18-20kW (jak twierdzi ów hydraulik) ?
    Zależy jaki będzie zasobnik i jak będziesz użytkował łazienki. Ja bym brał ok 200 litrów dla utrzymania komfortu. A wtedy to ponad pół godziny sie będzie nagrzewać. Tylko jak już te 200 litrów zużyjesz to chyba kolejnych 200 nie będziesz po pół godziny znów lał wiec ten czas nagrzewania nie jest już tak bardzo istotny.
    W swoim domu rozwiążę problem za pomocą kotła Immergasa. Moduluje od 3kW do 23 czy nawet troche wiecej , ma wbudowany zasobnik 45 litrów i wydatek ciepłej wody prawie 16 litrów wiec mogę jednocześnie napełniać standardową wannę i używać innego standardowego źródła poboru ciepłej wody. Nie planuję żadnych deszczownic ani jacuzzi wiec mi wystarczy. I co ważne kocioł będzie stał w kuchni w szafie bo w kotłowni będzie garderoba.

  10. #3170
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Jestem hydraulikiem nie ukrywam,serwisantem i inżynierem też.
    Mam torochę doświadczeń z kotłami i pompami ciepła.
    Z kondensatami jest jeden problem czyszczenie i trwałości wymiennika.
    Po kolei WOlF delikatne wentylatory wymienniki do niedawna potrafiły się zatkać tak ,że nie dało się dokładnie wyczyścić .
    Buderus ten najnowszy wymiennik nie do wyczyszczenia po 3-5 lat i problem.
    Bretie bywa ,że wymiennik zatyka się trwale( 2000 zł).Wada fabryczna firma wymienia na nowy.
    De Dietreich tzw . francuski piesek .zrysowanie wymiennika w czasie czyszczenia = dziura po roku. Dopuszczasz wodę twardą -zatyka się wymiennik i ulega rozerwaniu.
    Urlich dziurawe wymiennikI w nowych kotłach .Wadliwe płytki palnika (palnik wyje przy niewielkim zabrudzeniu).
    ACV hr dobry i prymitywny ,łatwy do czyszczenia.
    WItodens 100 -złom
    Witodens 200- podziała
    Witodens 300 dobry ,Ale serwis może zbadać wodę wlaną w układ i ograniczy gwarancję.

    Moc- nie przewymiarowywać.
    Zalecana moc na potzrby cwu 20 kW (pod warunkiem ,że wymiennik tyle odbierze .Konieczna powierzchnia wymiany ciepła 1,2 m2 np biawar Qatro albo ACV powyżej 130 l.
    Praca z modulacją w kondensatach powoduje wzrost sprawności (Stała mieszanka gaz /powietrze)
    W kotłach atmosferycznych i z zamkniętą komorą modulacja obniża sprawność kotła nawet do 60% .Dobierać jak najmniejsze.
    Jak jest gaz ziemny to odradzam solary i PC .Koszty stałe wynoszą 55 zł/miesiąc.
    Przy oleju ,propanie i paliwach stałych -polecam PC jako główne żródło lub wspomaganie do temperatury np -5 C(to znaczna część sezonu)

  11. #3171
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał t0mekk Zobacz post
    Drodzy forumowicze to jeszcze ja poproszę o propozycję kotła kondensacyjnego.

    - Dom 133m2 uzytkowej, 160m2 po podłodze.
    - Ogrzewanie podłogowe w całym domu
    - Rekuperator
    - Ściany 25cm + 20cm styro
    - Okna U=0,7 - 3 szybowe
    - Kominek

    W domu zamieszkają 3 osoby, wc + łazienka z wanną i prysznicem.
    Chciałbym oddzielnie sterować temperaturą parteru i poddasza, dodatkowo w jendym pokoju na poddaszu (dziecięcym) też chciałbym mieć możliwość oddzielnie ustawić temperaturę.

    Pytania:
    - jaka moc pieca i może konkretne modele?
    - jaki zasobnik?
    - jak rozwiązać sterowanie tym ustrojstwem, najlepiej żeby był sterownik pogodowy spięty z pokojowym.

    Z góry dzięki za wszelkie odp.
    Witam.

    Moim zdaniem dobrze w tej sytuacji odnajdą się np. Junkers ZSBR 16-3A, De Dietrich MCA 15 lub Paradigma Modula NT 3-10.
    Dla 3 osób powinien wystarczyć zbiornik o pojemności ~120l
    Zdecydowanie automatyka pogodowa z "pilotem" w pomieszczeniu.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  12. #3172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    a vaillant panie..?
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  13. #3173
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Witam.

    Moim zdaniem dobrze w tej sytuacji odnajdą się np. Junkers ZSBR 16-3A, De Dietrich MCA 15 lub Paradigma Modula NT 3-10.
    Dla 3 osób powinien wystarczyć zbiornik o pojemności ~120l
    Zdecydowanie automatyka pogodowa z "pilotem" w pomieszczeniu.
    O, ten DeDietrich mi gdzieś umknął bo też by mi przypasował zamiast junkersa cerapur smarta 14kW.
    A jeśli by jakościowo/technologicznie porównywać te kotły, to który wygrywa?
    Junkers jest jednak połowę tańszy, ale DeDietrich ma (jak rozumiem) wbudowaną automatykę pogodową (trzeba tylko dokupić czujnik). Zaleta jeszcze taka, ze centralę DeDietricha mam 5km od domu...

    Tylko czy opłaca sie za to dopłacać?

  14. #3174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    opłaca,
    to najwyższa półka

  15. #3175
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Czy najwyższa to nie wiem -po prostu dobra średnia.
    Ale mniejsza o półki - jakieś argumenty na to masz?

  16. #3176

  17. #3177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jowitajb

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trąbki
    Posty
    111

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie - będę montować w domu jednorodzinnym (140 m2) najprawdopodobniej piec Vaillant Ecotec 19 KW - kondensacyjny. Mam zamontowaną już oczyszczalnię biologiczną i mój hydraulik powiedział, że powinniśmy kupić sobie coś takiego jak "Neutralizator kondensatu", do którego co roku trzeba dokupywać jakiś granulat. Czy to jest obowiązkowe, jak to rozwiązaliście u siebie. Możecie mi coś o tym napisać. Jakie koszty i w ogóle...

    Przy okazji zapytam czy wybrany kocioł jest Ok lub co radzicie innego:
    Dom: 140 m2 pow użytkowej
    Porotherm 25, ocieplenie styropian 15, okna 3 szybowe
    ogrzewanie podłogowe: kuchnia, wiatrołap, 2 łazienki, reszta grzejniki
    kominek w salonie rekreacyjnie
    ilość osób - 3
    zasobnik - kupimy tak na 120-150 litrów

    Zastanawiamy się jeszcze czy nie lepiej kupić kotła z zasobnikiem w zestawie.

    Co radzicie? Będę wdzięczna za pomoc.

    Edit:
    mamy dwie oferty na piece w pakiecie z zasobnikiem:
    Saunier Duval - THEMA CONDENS F AS 18 E + zasobnik SDP 150 l + regulator pokojowy EXACONTROL E7
    Vaillant ecoTEC VC plus 186/3-5 + zasobnik VIH R 150

    Pierwszy jest tańszy o ok. 600 zł + ma jeszcze regulator pokojowy.

    Jaka jest różnica między tymi piecami, firmami, awaryjność, który byście polecili?
    Ostatnio edytowane przez jowitajb ; 26-05-2011 o 11:10

  18. #3178
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar t0mekk
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    42

    Domyślnie

    Chyba zdecyduję się na De Dietrich MCA 15, może z trochę większym zasobnikiem. Dzięki za radę.

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Witam.

    Moim zdaniem dobrze w tej sytuacji odnajdą się np. Junkers ZSBR 16-3A, De Dietrich MCA 15 lub Paradigma Modula NT 3-10.
    Dla 3 osób powinien wystarczyć zbiornik o pojemności ~120l
    Zdecydowanie automatyka pogodowa z "pilotem" w pomieszczeniu.

  19. #3179

    Domyślnie

    Musimy wybrac producenta kotla sposrod 4 firm: Duval, De Dietrich, Immergas, Viessmann.

    Warunki brzegowe:
    - ok. 170m2 po podlogach
    - wszedzie podlogowka (+ 3 grzejniki "recznikowe" w 3 lazienkach - po jednym w kazdej)
    - 15cm ocieplenia na chudziaku, 20cm na scianach
    - 3 lazienki, jedna wanna, wszyscy czlonkowie rodziny wodolubni
    - przyszlosciowo instalacja kolektorow

    W zwiazku z ostatnim punktem, jestesmy zdecydowani na kociol dwufunkcyjny z zasobnikiem ok. 300L
    Na chwile obecna wyprowadzimy tylko instalacje pod kolektory nad poddasze, ktore byc moze (ale to nic pewnego) zamontujemy za kilka lat.
    Chcielibysmy wiec zasobnik dwuwezownicowy i tymczasowe spiecie wezownic dla wykorzystania calej pojemnosci zasobnika.
    Obliczeniowo wyszlo ze moc kotla powinna wynosic troche ponad 9kW.

    Jakies typy wsrod tych 4 producentow?
    Na razie wsrod moich faworytow jest De Dietrich MCA15/MCA25 z zasobnikiem solarnym lub Viesmann 200W takoz z zasobnikiem solarnym.

  20. #3180

    Domyślnie

    Z projektu "Charakterystyka energetyczna"
    Pow. zabudowy: 124
    POw. użytkowa: 157
    Kubatura pow. ogrzewanych: 363
    Liczba użytkowników: 6
    [czyli jak rozumiem wyliczenia i propozycje w projekcie mam dla 6 osób... Chociaż nie wiem jak ich tam upchali... A nas jest 2+1malutkie. Nawet jeżeli kiedyś będzie - a nie przewidujemy - 2+2 to minie kilka lat zanim życie będzie się koncentrowało w innych pomieszczeniach niż salon+gabinet. Zaś kilkanaście, zanim będzie widocznie zwiększone zużycie CWU - nie planuję dopłacać paru tysięcy, żeby za paręnaście lat można było wziąć szybko po sobie dwa prysznice]
    Sciany Termalica 24 650, ocieplenie standardowe 20ściana, 30poddasze
    Mieszkańcy, a przynajmniej dorośli - chłodnolubni bardziej niż ciepłolubni, a w dodatku nie znoszący gorących dni... (stąd krążył przez chwilę po głowie pomysł PC powietrznej - chłodziłaby w lecie). W bloku grzejników praktycznie nie włączaliśmy, w domu oczywiście będzie inaczej, ale mocnego grzania nie potrzebujemy.
    POdłogówki nie przewidujemy - nie lubi żona. A skoro nie lubi...
    Lubiący moczyć się wieczorami w gorącej kąpieli
    Parter - umywalka w ubikacji + kuchnia, piętro łazienka ogólna (wanna + prysznic) + małżeńska (prysznic). Nie ma potrzeby zabezpieczania jednoczesnego dostarczania wody do dwóch pryszniców czy prysznica i wanny. Natomiast, pominąwszy prysznic/wannę, najbardziej wykorzystywana będzie umywalka w ubikacji koło salonu - i to miejsce musi mieć ciepłą wodę od razu. Ale w zasadzie tylko to, więc czy dobrze rozumuję, że raczej elektryczny podgrzewacz w kibelku niż cyrkulacja w całym domu? W dobie zmywarek i czajników elektrycznych ciepła woda w kuchni będzie potrzebna rzadko.
    Na pewno będzie w domu kominek, bez DGP, może z PW - jaki by nie był, to będzie sporadycznym dodatkiem do pieca.
    Na pewno nie będzie solarów. Może kiedyś, jak się doczekamy dużej dotacji, ale nie wcześniej niż za 2 lata będzie można choćby rozważać.
    Nie ma problemu z miejscem - pomieszczenie gospodarcze (przy garażu) pomieści każdy z rozpatrywanych modeli.

    propozycje z różnych sklepów:
    Vaillant ecoTEC VC PLUS 186/3-5. Polecony w 3 sklepach, w każdym z innym zasobnikiem...
    Immergas Victrix x24 - polecony w dwóch sklepach
    SAUNIER DUVAL SEMIA CONDENS F 25
    Viessmann VITODENS 100-W ( 9-26 kW) + Zasobnik VITOCEL 100 - 120 litrów [ale na V. troszkę psioczą ludzie na forum...]
    TERMET UNICO 21 Turbo ( zamknięta komora spalania )+ zasobnik 120 litrów + czujnik temperatury+ zawór trójdrożny
    Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3C
    De Dietrich MCR 24 /II T + zasobnik BS 150 90448150

    Czy z powyższych modeli któryś macie ochotę odrzucić, zmodyfikować albo kandydaturę poprzeć?

    EDYTA1:
    do puli dochodzi model
    Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C + zasobnik 120 litrów + prog. pogodowy FW100


    EDYTA2:
    kolejny sklep przesyłał ofertę, analogiczną jak mariankossy bo JUNKERS CERAPUR SMART ZSB 14-3C ale z zasobnikiem 300. Po diabła mi zasobnik 300?
    Ostatnio edytowane przez Cerbin ; 31-05-2011 o 17:02
    --
    Cerbin
    Od 01/04/2012 w Guliwerze pod Niepołomicami

Strona 159 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony