dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 160 z 330
Pokaż wyniki od 3.181 do 3.200 z 6591
  1. #3181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cerbin Zobacz post
    Z projektu "Charakterystyka energetyczna"
    Pow. zabudowy: 124
    POw. użytkowa: 157
    Kubatura pow. ogrzewanych: 363
    Liczba użytkowników: 6
    [czyli jak rozumiem wyliczenia i propozycje w projekcie mam dla 6 osób... Chociaż nie wiem jak ich tam upchali... A nas jest 2+1malutkie. Nawet jeżeli kiedyś będzie - a nie przewidujemy - 2+2 to minie kilka lat zanim życie będzie się koncentrowało w innych pomieszczeniach niż salon+gabinet. Zaś kilkanaście, zanim będzie widocznie zwiększone zużycie CWU - nie planuję dopłacać paru tysięcy, żeby za paręnaście lat można było wziąć szybko po sobie dwa prysznice]
    Sciany Termalica 24 650, ocieplenie standardowe 20ściana, 30poddasze
    Mieszkańcy, a przynajmniej dorośli - chłodnolubni bardziej niż ciepłolubni, a w dodatku nie znoszący gorących dni... (stąd krążył przez chwilę po głowie pomysł PC powietrznej - chłodziłaby w lecie). W bloku grzejników praktycznie nie włączaliśmy, w domu oczywiście będzie inaczej, ale mocnego grzania nie potrzebujemy.
    POdłogówki nie przewidujemy - nie lubi żona. A skoro nie lubi...
    Lubiący moczyć się wieczorami w gorącej kąpieli
    Parter - umywalka w ubikacji + kuchnia, piętro łazienka ogólna (wanna + prysznic) + małżeńska (prysznic). Nie ma potrzeby zabezpieczania jednoczesnego dostarczania wody do dwóch pryszniców czy prysznica i wanny. Natomiast, pominąwszy prysznic/wannę, najbardziej wykorzystywana będzie umywalka w ubikacji koło salonu - i to miejsce musi mieć ciepłą wodę od razu. Ale w zasadzie tylko to, więc czy dobrze rozumuję, że raczej elektryczny podgrzewacz w kibelku niż cyrkulacja w całym domu? W dobie zmywarek i czajników elektrycznych ciepła woda w kuchni będzie potrzebna rzadko.
    Na pewno będzie w domu kominek, bez DGP, może z PW - jaki by nie był, to będzie sporadycznym dodatkiem do pieca.
    Na pewno nie będzie solarów. Może kiedyś, jak się doczekamy dużej dotacji, ale nie wcześniej niż za 2 lata będzie można choćby rozważać.
    Nie ma problemu z miejscem - pomieszczenie gospodarcze (przy garażu) pomieści każdy z rozpatrywanych modeli.

    propozycje z różnych sklepów:
    Vaillant ecoTEC VC PLUS 186/3-5. Polecony w 3 sklepach, w każdym z innym zasobnikiem...
    Immergas Victrix x24 - polecony w dwóch sklepach
    SAUNIER DUVAL SEMIA CONDENS F 25
    Viessmann VITODENS 100-W ( 9-26 kW) + Zasobnik VITOCEL 100 - 120 litrów [ale na V. troszkę psioczą ludzie na forum...]
    TERMET UNICO 21 Turbo ( zamknięta komora spalania )+ zasobnik 120 litrów + czujnik temperatury+ zawór trójdrożny
    Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3C
    De Dietrich MCR 24 /II T + zasobnik BS 150 90448150

    Czy z powyższych modeli któryś macie ochotę odrzucić, zmodyfikować albo kandydaturę poprzeć?
    Zmieńiłbym na Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C + zasobnik 120 litrów + prog. pogodowy FW100 - taniej i ekonomicznie.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  2. #3182

    Domyślnie

    Witam Wszystkich czytam czytam i mam pytanie co sądzicie o takim zestawieniu VAILANT?

    PIEC Kondensacyjny, jednofunkcyjny VC/VU ecoTEC plus (z zamknieta komora spalania) VC 246/3-5

    oraz zestaw

    auroTHERM exclusiv VTK 570/2 – kolektor próżniowy, o wymiarach 1652/702/111 mm (pakiet zawiera trzy
    kolektory VTK 570/2), nr kat. 0010002225
    Zasobnik buforowy allSTOR VPS/2 300 l,
    Moduł swiezej wody VPM 20/25 W,
    VPM 20 S – stacja solarna
    Złaczki do podłaczenia jednego pola kolektorów,
    Łacznik kolejnego kolektora (pakiet zawiera 2 łaczniki),
    Naczynie kompensacyjne do układów solarnych, pojemnosc 35 l,
    Czynnik grzewczy niezamarzajacy do obwodów kolektora słonecznego 20 l; gotowa mieszanka do -28°C (pakiet zawiera 2 opakowania),
    Zawór bezpieczenstwa R 3/4", 3 bary,nr kat. VZ/7/9998
    Regulator auroMATIC 620/3 do instalacji c.o. i c.w.u. wspomaganych solarnie,
    Odpowietrznik automatyczny obiegu solarnego


    będę wdzięczny za informację
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

  3. #3183
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ponieważ widze że grono z was ma już duże rozeznanie w tej kwestii i ja chcialam sie poradzić:
    dom 147 pow uzytk., parter i poddasze, kominek z płaszczem wodnym z opcja rozprowadzania ciepła do kaloryferów (uklad otwarty). Piec ma byc gazowy z zasobnikiem na wode 150L do 200L. Rodzinka 3 osoby + pies.
    Myślimy o vaillancie lub viessmannie, tak by nie było problemu z serwisem w razie czego. Podpowiedzcie na co zwrócić uwage, jaki piec byłby dobry?

  4. #3184
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darek_n

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    2

    Domyślnie wybór kotła gazowego

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Mam do Was prośbę o przedstawienie swoich opinii co do wyboru pieca grzewczego gazowego.

    Posiadam budynek w zabudowie szeregowej 4 rodzinnej usytuowany między dwoma sąsiadami. (woj. dolnośląskie ok. Wrocławia)
    całość to 123,5 m2 z garażem

    Ocieplenie 15cm styropian na ścianach, 18 cm wełna na dachu plus dodatkowo daje między 1 pietrem a poddaszem 18cm wełny. Na parterze podłoga 7cm styropian plus 3cm mata do ogrzewania podłogowego. Rodzina 2 osobowa, w przyszłości ( za około 3-6 lat na pewno rodzinka się powiększy o dwójkę potomków )

    Cały Parter bez garażu to 48m2 podłogówki (łazienka 3, kuchnia otwarta ok 10, salon 35 m2) , Na piętrze ogrzewanie podłogowe tylko w łazience (5m2) , pozostałe 4 pokoje mają grzejniki naścienne.
    W salonie będzie kominek ale to pewnie bardziej w celach estetycznych niż użytkowych, chociaż jak przyjdzie zima to pewnie będziemy korzystali
    Mam na parterze małą kotłownie więc czy to będzie piec z wbudowanym zasobnikiem czy wolno stojącym nie robi mi różnicy .

    1)
    pierwszy hydraulik (zanim nie zwolnił go developer ;p) proponował piec kondensat immergas victrix 24kv z zasobnikiem 150l a ogrzewanie podłogowe kontrolowane zaworami RTL. (oczywiście do tego pompa i mieszadło) . i do tego pogodówkę.

    2)
    Nowy twierdzi że takie rozwiązanie może nie sprawdzić się przy stosunkowo dużej powierzchni podłogówki.
    Proponuje droższą opcje:
    piec gaz kond Buderus GB172 + RC35 (z wbudowanym zasobnikiem 48l) wraz ze stacją pogodową

    3)
    Trzecia opcja o której dowiedziałem się we własnym zakresie to np piec jednofunkcyjny kondensat (np wymieniony wcześniej immergas victrix 24kv z zasobnikiem) i do tego osobna skrzynka z rozdzielaczem , pompą i mieszadłem) - jesli coś namieszałem to przepraszam
    rozwiązanie tańsze ale hydraulik twierdzi że "również nie będę z niego zadowolony"

    Proszę o opinie odnośnie:
    a) czy rozwiązanie nr 3 sprawdzi się w moim przypadku i czy jest dobrą alternatywą dla stosunkowo najdroższego rozwiązania nr 2 (piec Buderus)?
    B) czy ewentualnie wybierając opcję nr 2,(Buderus GB172 + RC35) podany model pieca jest dobry ?- jakie są wasze opinie ? z tego co zorientowałem się jest to stosunkowo nowy model.
    c) jak wygląda serwis i obsługa pogwarancyjna w Buderusie? czy jest drogi w serwisowaniu? jak często się psuje?
    d) czy mamy jakąś dobrą alternatywę pod względem ceny i jakości dla pieca marki Buderus?
    e) które rozwiązanie powinienem wybrać?

    Z góry dziękuję za każdą opinię.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

  5. #3185

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek_n Zobacz post
    Mam do Was prośbę o przedstawienie swoich opinii co do wyboru pieca grzewczego gazowego.
    Jak na taką powierzchnię i sąsiadów po bokach to proponują Ci duże moce tych kotłów. Ja bym proponował podłogówkę w 100% a do tego kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zewnętrznym zasobnikiem na cwu (jest to wygodne). Kocioł o mocy zależnej od Twojego zapotrzebowania na ciepło, które trzeba by oszacować, ale prawdopodobnie powinno z powodzeniem wystarczyć 12-16kW. Kocioł powinien mieć jak największą regulację mocy grzewczej (modulację), np. od 2-4kW do mocy maksymalnej. Podłogówka bez mieszacza, podłączona bezpośrednio do kondensata, bo nie ma sensu grzać kondensatem do wyższych temperatur, a potem chłodzić na mieszaczu.
    Nie rozumiem za bardzo ocieplenia dachy i poddasza. Nie będzie to "poddasze użytkowe" czyli pokoje ze skośnym dachem, że je odcinasz od niższych pokojów ? Garażu nie ogrzewaj, bo nie ma to sensu chyba, że będziesz nim dużo przebywał. Dobrze odizoluj termicznie garaż od reszty.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  6. #3186
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darek_n

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Jak na taką powierzchnię i sąsiadów po bokach to proponują Ci duże moce tych kotłów. Ja bym proponował podłogówkę w 100% a do tego kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zewnętrznym zasobnikiem na cwu (jest to wygodne).
    chciałbym dopasować rozwiązanie do istniejącego projektu (podłogówka parter i grzejniki ścienne poddasze użytkowe)
    rwxw czy masz doświadczenia z piecami marki Buderus? możesz cos powiedzieć o Buderus GB172 + RC35 (z wbudowanym zasobnikiem 48l)?

    Co do modulacji to faktycznie nie wygląda to najlepiej bo zaczyna się od 7,3. Ale to wynika faktycznie z dużej mocy pieca. Z drugiej strony praktycznie każdy instalator zalecał mi piec 20-24kv - czyżby profilaktycznie;p ?

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Nie rozumiem za bardzo ocieplenia dachy i poddasza. Nie będzie to "poddasze użytkowe" czyli pokoje ze skośnym dachem, że je odcinasz od niższych pokojów ?
    Być może niezbyt jasno się wyraziłem:
    1 piętro to poddasze użytkowe (3 pokoje, łazienka i garderoba).
    nad tym jest jeszcze jeden poziom do kótrego montuje we własnym zakresie dodatkwoe schody. To poddasze nad pokojami może spełnić ewentualnie funkcję pokoju lub po prostu graciarni. I właśnie w tym miejscu chcę dodać wełne czyli pomiędzy sufitem poddasza użytkowego a podłogą graciarni nad tym poddaszem użytkowym.

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Garażu nie ogrzewaj, bo nie ma to sensu chyba, że będziesz nim dużo przebywał. Dobrze odizoluj termicznie garaż od reszty.
    Projekt nie przewiduje grzejnika w garażu. mój hydraulik zaleca montaż ze względu na "złamanie temperatury" /Dodam że w garażu tuż przy bramie garażowej ma być zamontowany licznik wody oraz punkt wodny (kranik). Garaż jest oddzielony od kotłowni ścianką 10cm. Wejście jest tylko przez bramę garażową. - czy w tej sytuacji faktycznie warto inwestować w grzejnik?

    Pozdrawiam

  7. #3187

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek_n Zobacz post
    chciałbym dopasować rozwiązanie do istniejącego projektu (podłogówka parter i grzejniki ścienne poddasze użytkowe)
    Zależy na jakim etapie jesteś to możesz dopasować albo będzie z tym problem. Rozwiązanie mieszane jest kiepskie, zwłaszcza jak zamontujesz kocioł o dużej mocy. Kondensat najlepiej pracuje gdy ma niska temperaturę, więc sprawdza się przy podłogówce. Grzejniki są dobre dla węglowca. Układ mieszany jest do kitu w obu przypadkach: dla kondensata z mniejszą sprawnością grzejesz wyżej, a potem chłodzisz. Dodatkowo musisz wydać kasę na niepotrzebny układ mieszający. W dodatku grzejniki grzeją, gdy działa kocioł a przestają gdy się wyłączy. Podłogówka grzeje kilka godzin po wyłaczeniu kotła. Gdy kocioł jest za duży, to często się włącza i wyłącza, co jest denerwujące przy grzejnikach i nieekonomiczne. Nie bój się podłogówki w 100%, jest to bardzo dobre rozwiązanie - poczytaj na forum. To tak w skrócie, zrobisz jak chcesz.
    Cytat Napisał darek_n Zobacz post
    czy masz doświadczenia z piecami marki Buderus?
    Nie mam doświadczenia z Buderusem, wybór marki, to jak dyskusja, czy Mazda jest lepsza, czy Toyota... Wybierz kocioł, który ma parametry Tobie pasujące.
    Cytat Napisał darek_n Zobacz post
    praktycznie każdy instalator zalecał mi piec 20-24kv - czyżby profilaktycznie;p ?
    Pewnie tak. Tyle się "zwykle" daje. Dom będzie dogrzany, a to, że rachunak ciut wyższy, to kogo tam...
    Cytat Napisał darek_n Zobacz post
    mój hydraulik zaleca montaż ze względu na "złamanie temperatury" /Dodam że w garażu tuż przy bramie garażowej ma być zamontowany licznik wody oraz punkt wodny (kranik).
    Możesz pociągnąć rurki (koszt żaden) a grzejnik sobie zamontujesz, jak będzie trzeba. Licznik mam tak samo i gdy dom nie był zamieszkały, to raz zamarzł. Gdy mieszkam, to nie ma problemu, ale i tak profilaktycznie obudowałem go sobie styropianem.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  8. #3188

    Domyślnie

    Panowie a podpoiedzcie mi jedną rzecz. Murarz będzie murował komin, czy do kotła kondensacyjnego jednofunkcyjnego wsawiać w komin wkład ceramiczny czy odrazu rurę kwasówkę.
    Wiem że mogę włożyć ceramikę a potem ewentualnie kwasówkę dorzucić, ale to będzie koszt.
    Wogóle czy prz kondensacie może być ceramika.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  9. #3189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Przy kondensacie może być nawet kanalizacyjna PCVka.

    Wymuruj normalny komin, a potem w to wstaw wkład z nierdzewki.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #3190

    Domyślnie

    Dzisiaj mnie właśnie oświecił facet w sklepie.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  11. #3191

    Domyślnie

    Posiadam ten piec już 5 sezon + sterownik RC30,piec generalnie uwazany za niezawodny, a przy tym bardzo tani.Jestem z niego bardzo zadowolony.Obecnie dostępny jest nowocześniejszy GB162,ale dużo droższy.Jeśli nie jestes fanem nowinek i nie lubisz tak jak ja przepłacac GB022 to dobry wybór.

  12. #3192
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaczinx3

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Mam zamiar zmienić system z eko-groszku na gaz. Jestem po ofertowaniu z kilkoma wykonawcami działającymi w moim regionie, którzy przedstawili mi kilka rozwiązań. Oczywiście wybór należy do mnie. Proszę o fachową poradę, który zestaw w stosunku ceny do jakości, serwisu, oszczędności itp... polecilibyście wybrać.
    zestaw nr 1: De Dietrich MCR-II 24/BS 100,
    zestaw nr 2: Vaillant Ekotec PLUS 126/3-5, VIHR 120, Calormatic 430, vr61
    zestaw nr 3: Junkers CERAPUR SMART ZSB 14-3C + zasobnik ST 120l + regulator FW 100 + IPM 1,
    I jeszcze te choć jednak od razu je wykluczam z uwagi na ich zbyt wysoką cenę.
    zestaw nr 4: Viessmann vitodens 200 + vitotronic 200 + vitocel 100,
    zestaw nr 5: kocioł ACV Alfa SM
    tak pokrótce jeszcze o parametrach domu, choc jak mysle wykonawcy pewnie to juz dobrali przy sugerowanych propozycjach:
    Dom nowo wybudowany ocieplony styro15 cm, dół podłogówka ok 65 m2, góra 65 m2 grzejniki 5 szt., piwnica 60 m2 grzejniki 5 sztuk aczkolwiek przy eko ich nie używałem i tak było ciepło.
    Dziękuje z góry za rzeczową poradę,
    Pozdrawiam

  13. #3193
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Moim zdaniem z tej piątki to wybrał bym zestaw nr. 3
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  14. #3194
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Luc3k

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam serdecznie na forum.

    Stanąłem przed wyborem zakupu pieca gazowego. Piec oczywiście dwufunkcyjny, kondensacyjny. Powierzchnia domu do ogrzania to około 160 m. Jestem trochę zdezorientowany, ponieważ co instalator to inna opinia. Jedni montują Aristona, inni są zadowoleni z Vailanta, a z kolei ostatnio polecono mi Wolfa jako Mercedesa wśród pieców gazowych. Rozważam również opcję z zasobnikiem, w którym ma być podgrzewana woda. Czy moglibyście się wypowiedzieć i chociaż trochę ukierunkować mój wybór? Będę wdzięczny, za każdą fachową radę.

  15. #3195

    Domyślnie

    U mnie stanelo na Viessmann Vitodens 200-W 19kw z automatyka Vitotronic 200 + podgrzewacz Vitocell 100w 120l + czujnik pogodowy. Do ogrzania 139m2 - dol podlogowka i kilka kaloryferow na gorze... jak na razie bedzie to wszystko dzialalo ze zbiornikiem podziemnym i propan-butanem... wszystko jednak na razie na etapie powstawania... z czasem GZ z sieci ale to przyszlosc.

    mam nadzieje ze dobry wybor kotla i ze nie bede zawiedziony... zycie pokaze

  16. #3196
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Luc3k

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luccca Zobacz post
    U mnie stanelo na Viessmann Vitodens 200-W 19kw z automatyka Vitotronic 200 + podgrzewacz Vitocell 100w 120l + czujnik pogodowy. Do ogrzania 139m2 - dol podlogowka i kilka kaloryferow na gorze... jak na razie bedzie to wszystko dzialalo ze zbiornikiem podziemnym i propan-butanem... wszystko jednak na razie na etapie powstawania... z czasem GZ z sieci ale to przyszlosc.

    mam nadzieje ze dobry wybor kotla i ze nie bede zawiedziony... zycie pokaze
    A cenowo jak to wyszło? Mi za Wolfa bez zasobnika do grzania wody powiedziano cenę w granicach 6300 zł.

  17. #3197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc3k Zobacz post
    A cenowo jak to wyszło? Mi za Wolfa bez zasobnika do grzania wody powiedziano cenę w granicach 6300 zł.
    Wiem ze viessmanny drogawe sa ale ja mialem promocje od lokalnego sprzedawcy gdyz przenosil swoj sklep i za komplet wyszlo mi 8 tys brutto wiec mysle ze nie przeplacilem... mozna poszukac troche w sieci i znalezc dobra cene... juz za okolo 9,5 tys mozna miec komplet z tego co wiem...

  18. #3198

    Domyślnie

    Viesmann ma ten problem że wymaga swoich akcesoriów w kotłowni, więc automatycznie rosną nam koszty wykonania kotłowni
    Tak przynajmniej twierdzi kilku instalatorów z którymi się ostatnio spotkałem (wszyscy jak jeden mąż mówią to samo).

  19. #3199

    Domyślnie

    Cytat Napisał salik Zobacz post
    Viesmann ma ten problem że wymaga swoich akcesoriów w kotłowni, więc automatycznie rosną nam koszty wykonania kotłowni
    Tak przynajmniej twierdzi kilku instalatorów z którymi się ostatnio spotkałem (wszyscy jak jeden mąż mówią to samo).
    Tak ale kupujac caly zestaw placisz juz za kociol z akcesoriami do jego podloaczenia z tego co mi wiadomo... dopytam zreszta jak bede rozmawial z instalatorem...

  20. #3200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc3k Zobacz post
    Jedni montują Aristona, inni są zadowoleni z Vailanta, a z kolei ostatnio polecono mi Wolfa jako Mercedesa
    To jakby dyskusja, czy lepsza jest Toyota, czy Mazda, czy może Honda ? To pytanie jest bez sensu. Zastanów się nad parametrami, które są Ci potrzebne, a nie nad marką. Możesz jeszcze wziąć pod uwagę bliskość i jakość serwisu.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

Strona 160 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony