dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 169 z 330
Pokaż wyniki od 3.361 do 3.380 z 6591
  1. #3361
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    na pewno o wiele gorszy, niż wybór kotła kondensacyjnego

  2. #3362
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tmic

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ponieważ staję przed wyborem kotła do co. prosiłbym o poradę , który kocioł wybrać.
    Mam w tej chwili dwie, moim zdaniem najlepsze oferty do wyboru:
    Buderus GB072. cena 4000zł. brutto.
    Immergas VICTRIX X 24 2l v.2011 - cena 3600zł. brutto.
    Który polecacie i dlaczego ? A może w ogóle kupić inny (jaki)?
    Ostatnio edytowane przez tmic ; 26-09-2011 o 14:59

  3. #3363

    Domyślnie Dylemat przy wyborze kotła. JUNKERS czy VAILLANT

    Witam,

    Na dniach planuje zamówić kocioł gazowy kondensacyjny ze zintegrowanym warstwowym zasobnikiem c.w.u 100l (lodówka).
    Znalazłem dwa kotły w dobrych cenach (ceny z dostawą) nad którymi się zastanawiam:

    1. JUNKERS Cerapur Modul ZBS 14/100S-3MA - 7850,00PLN
    Modulacja: 2.9-14.2 kW dla c.o. i 15.8 kW dla c.w.u.

    2. VAILLANT ecoCOMPACT VSC 126-C 140 - 8575,00PLN
    Modulacja: 5,3-15,2 kW

    Generalnie oba kotły mają podobne parametry. Jedynie modulacja palnika jest korzystniejsza w Junkersie.
    Słyszałem, że Vaillant ma jakiś kulowy palnik który jest wydajniejszy od palników stosowanych w innych piecach. Czy jest tak rzeczywiście, czy słyszeliście może drodzy forumowicze coś o tych palnikach?
    Skłaniam się trochę w stronę Junkersa. Słyszałem jednak, że Junkers odkąd połączył się z jakąś firmą parę lat temu to jakoś już nie ta sama co kiedyś?

    Który piec według was będzie lepszy i mniej kłopotliwy w eksploatacji. A może macie jakąś alternatywę (jedynie lodówka z warstwowym zasobnikiem)?

    Pozdrawiam i liczę na pomoc
    Budownictwo PK

  4. #3364
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmgruch

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    69

    Domyślnie

    witam,
    ja stoje przed podobnym wyborem i z tego co wypowiadali się inni forumowicze to oba kotły tej samej klasy są - polecali kierować się kwestią finansową. Z tym , że ja zasobnika wody chcę oddzielny (nie zintegrowany).

    Może ktoś jeszcze coś ciekawego podpowie, chętnie sam będę monitorował ten temat.

  5. #3365
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Ja osobiście kierowałbym się bliskością i "sprawnością" serwisu na danym terenie. Piec to tylko urządzenie i ma prawo się zepsuć. Wystarczy mała pierdołka za kilka złotych ale trzeba zapłacić za dojazd. Serwisant też w duże mrozy nie będzie się palił jechać 100 km, żeby naprawić drobiazg. Zarabia na częściach i pracy ale nie na kilku godzinach spędzonych w aucie. Dla mnie kluczową sprawą była by DOSTĘPNOŚĆ SERWISU NA DANYM TERENIE.

  6. #3366
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek4 Zobacz post
    Witajcie,
    mam kilka pytań związanych z tematem wątku, ale najpierw parametry...

    domku:
    - powierzchnia netto (wszystkie pomieszczenia) 177,5m2
    - powierzchnia użytkowa (bez garażu i pom. gosp.) 139,1m2
    - powierzchnia zabudowy 134,7m2
    - powierzchnia całkowita 215,0m2
    - powierzchnia dachu 235m2
    - kubatura 645m3

    planowanej liczby mieszkańców: 4

    planowanego ocieplenia:
    - ściany 15cm styro,
    - dach 25cm wełny,
    - na gruncie 10cm styro

    preferowanego ogrzewanie:
    - zorientowany na grzejniki,
    - podłogówki będzie tylko 50m2

    no i kotła:
    - kondensat
    - z zasobnikiem

    Uff, nie wiem czy wszystko podałem....

    Hydraulik proponuje Junkers Cerapur Smart 22kW, ale podobno starczy też 14kW, bo:
    - prosty,
    - tani,
    - niezawodny,
    - blisko serwis,
    - ma na niego papiery (może odpalać)

    + jakiś polski zasobnik 150 litrowy.

    Czy producent i moc (22kW) dobrze dobrana ?
    Czy wielkość zasobnika dobrze dobrana ?

    Pozdrawiam.
    Nikt nie chce odpowiedzieć, więc może uściślę pytanie,

    niech będzie ten Junkers, czy na takie parametry brać 14KW czy 22KW ?
    Różnica w cenie niewielka, ale niższa modulacja różni się już znacząco (3,3 i 7,3 KW).
    Hydraulik zachowawczo proponuje 22KW ale wg niego także 14KW da radę.

    Tylko na ile sugerować się niską modulacją ? Nie mam pojęcia...

  7. #3367
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pstaszek

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jak lodówka, to polecam kocioł WOLF CGS-20/160. U mnie śmiga już rok i jest OK. W niemieckich testach central kondensacyjnych wypadł lepiej niż Viessmann czy Vaillant. Mi udało sie go zakupić w świetnej cenie, bo WOLF akurat robił jedną z promocji. Do tego jeszcze zakupiłem wkład spalinowy z PP do komina (ale nie WOLFA) i cenowo wszystko wyszło naprawdę nieźle. A co do serwisu, to trzeba sprawdzić jak to wygląda lokalnie.

  8. #3368
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    na pewno o wiele gorszy, niż wybór kotła kondensacyjnego
    Zgadzam się.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  9. #3369
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aneta6

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam, mam wielką prośbę, jesteśmy na etapie wyboru pieca. Podam może podstawowe info
    - 130m2 do ogrzania (poddasze w domu + wejście i 1 pokój na parterze), 1 łazienka, 1 kuchnia
    - brak komina, spaliny będą wyrzucane za ścianę
    - dom ocieplony styropianem 10cm, w środku wełna 25cm
    - spiżarnia (ok 6-7m3) więc miejsce na mały zasobnik jest lub kocioł z wbudowanym warstowym zasobnikiem
    1950, RAPczyn mogłabym liczyć na waszą fachową pomoc i opinię? wszędzie gdzie pytamy każdy poleca swoje jako najlepsze . Czy kondensat jest dobrym rozwiązaniem?? Myśleliśmy o Junkersie, Termecie lub trochę droższe Wolf - Kondensacyjne centrale grzewcze CGW (w wersji wiszącej na ścianie), Zakres mocy: 11, 20, 24 kW, cena ok 9tys brutto. W zasadzie firma obojętna, chodzi mi o dobranie mocy kotła do naszego domu. Będę bardzo wdzeczna za pomoc

  10. #3370

    Domyślnie

    Ale moglibyscie napisac cos wiecej a nie tylko ze "gorszy od kondensacyjnego"??? jakie argumenty - nadmienie ze ogrzewanie gazowe bede mial tylko na dogrzanie domu jak bedzie wygasal kominek wiec wydaje mi sie ze stopa zwrotu pieca kondesacyjnego w stosunku do jego oszczednosci wzgledem tego ktory wybralem bedzie wynosila kilkadziesiat lat

  11. #3371
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Weź ZSBR 16-3A, ZSB 14-3C też da radę.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  12. #3372

    Domyślnie

    Cytat Napisał haze Zobacz post
    Ale moglibyscie napisac cos wiecej a nie tylko ze "gorszy od kondensacyjnego"??? jakie argumenty - nadmienie ze ogrzewanie gazowe bede mial tylko na dogrzanie domu jak bedzie wygasal kominek wiec wydaje mi sie ze stopa zwrotu pieca kondesacyjnego w stosunku do jego oszczednosci wzgledem tego ktory wybralem bedzie wynosila kilkadziesiat lat
    To tak jak z samochodami. Jedni płaca więcej i kupują samochód z nowoczesnym silnikiem diesla, który jest bardziej wydajny i oszczędny, ale droższy. Inni wolą tańszy benzynowy, ale mniej ekonomiczny. Ci, co jeźdzą bardzo dużo to zapłacą drożej, zeby potem jeździć taniej, ci co jeźdzą w około komina i mało to kupią benzynę. Wybór należy do ciebie, musisz sobie przekalkulować czy, przy twoim małym zużyciu gazu, opłaca ci się kupować droższy kondensat, ale mniej palący.

  13. #3373
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysiek_usa

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    opalenica
    Kod pocztowy
    64-330
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam

    bardzo prosze w wyborze pieca,chodzi mi szczegolnie o prawidlowe dobranie mocy.domek z poddaszem uzytkowym ok 180m2.podlogowki jest ok 60m2 z rozdzielaczem 5-obwodowym,bedzie tez ok 10 kaloryferow.bedzie tez zasobnik ok 100litrow.domek ocieplony termoorganika 12cm,poddasze 25cm welny.rodzina jak na razie 3 osobowa.mam na mysli nastepujace piece kondensacyjne
    junkers 14-3c
    junkers 22-3c
    immergas x24
    bardzo prosze o pomoc.pozdrawiam.

  14. #3374
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysiek_usa

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    opalenica
    Kod pocztowy
    64-330
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam

    bardzo prosze w wyborze pieca,chodzi mi szczegolnie o prawidlowe dobranie mocy.domek z poddaszem uzytkowym ok 180m2.podlogowki jest ok 60m2 z rozdzielaczem 5-obwodowym,bedzie tez ok 10 kaloryferow.bedzie tez zasobnik ok 100litrow.domek ocieplony termoorganika 12cm,poddasze 25cm welny.rodzina jak na razie 3 osobowa.mam na mysli nastepujace piece kondensacyjne
    junkers 14-3c
    junkers 22-3c
    immergas x24
    bardzo prosze o pomoc.pozdrawiam.

  15. #3375

    Domyślnie

    czesc,

    Jako, że zacząłem temat Immergasa pare dni temu, śpiesze poinformować, ze decyduje sie na Victrixa 24, montaz za jakieś 2 tygodnie. Do tego zasobnik Biawara 125 l i automatyka C.A.Rs 2, hydraulik dla lepszego funkcjonowania kotłowni ma dołożyć mi do istniejącej instalacji sprzęgło hydrauliczne ( podobno układ bedzie lepiej działał).
    Do do Immergasa nie znalazłem wg mnie lepszej alternatywy za ta cenę, długo rozważany Junkers odpadł, mimo, ze jest bardziej popularny ze względu na zakres modulacji, wymiennik INOX ( Immergas) i okres gwarancji.

    pozdrawiam

    Tomek

  16. #3376
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Tomek - niskiego zużycia gazu życzę;
    o co chodzi z tym sprzęgłem i lepszym działaniem układu?

  17. #3377

    Domyślnie

    jestem lajkonikiem w tych sprawach , ale z tego co zrozumiałem ma to wpływ na rozdzielanie wody na dwa układy podłogówka, grzejniki działające w różnych temperaturach, ale lepiej niech eksperci się wypowiedzą, sam chętnie bym zrozumiał zasadę działania...

  18. #3378
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a to Ty masz inaczej, bo u mnie tylko sama podogówka, mam nadzieję, że jakies dodatkowe sprzęgła nie sa wymagane

  19. #3379
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michu.t

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    mój wykonawca dał mi dobrą ofertę na piec Buderus GB072 z zasobnikiem 100l.
    Co sądzicie o tym piecu. czy nie za mały zasobnik?
    A może lepszy będzie IMMERGAS VICTRIX X 24.
    Ostatnio edytowane przez michu.t ; 03-10-2011 o 20:25

  20. #3380

    Domyślnie

    Miałem możliwość rozmowy z przedstawicielem Buderusa na targach eko. Wraz z moim instalatorem dobrali mi piec Buderus GB162 z zasobnikiem Biawaru 160l.
    Michu.t - zasobnik dobiera się do ilości osób w rodzinie - 100-140 l dla 1-2 osób, 140-200 l dla 3 - 4 osób. Ja wybrałem 160 litrowy zasobnik. A piec GB072 to dobry wybór, ja również rozważałem ten model, ale ostatecznie chyba wybór przypadnie na model 162 - wszystko zależy od ceny.
    Ostatnio edytowane przez Karlsen ; 05-10-2011 o 16:31

Strona 169 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony