dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 209 z 330
Pokaż wyniki od 4.161 do 4.180 z 6591
  1. #4161
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    pomijalny wpływ,
    na kondensację ma przede wszystkim wpływ temperatura powrotu

  2. #4162
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    No właśnie. A skoro u mnie będzie wszędzie podłogówka to myślę, że spokojnie mogę sobie pozwolić na kocioł z poziomą rurą o długości 1 m zamiast kosztowny komin o wartości 4-5k.

  3. #4163

    Domyślnie doradźcie proszę

    Niedługo będę musiał zakupić kocioł (piec) gazowy kondensacyjny do domu. Instalator radzi 24 kW (np. DeDitrich MCR). Na forum dużo czytałem o przewymiarowanych kotłach dlatego chciałbym uniknąć tego problemu. Nie twierdzę, że 24 kW będzie źle ale wolałbym się upewnić.

    Parametry domu:
    - dom z poddaszem użytkowym
    - powierzchnia ogrzewana 200 m2
    - garaż 22 m2 oddzielony od domu ścianą ocieploną 15 cm zwykłego styropianiu, podejście pod grzejnik jest zrobione ale nie wiem czy będę grzał (jak już to maks do 5-7 oC).
    - ściany z POROTHERM 25 CM ocieplone 15 cm stryopianiu Lambda 031
    - dach nad poddaszem użytkowym ocieplony 30 cm wełny 035
    - strych ocieplony 15 cm wełny 039
    - podłoga na gruncie 10 cm styropianu
    - okna 3 szybowe, U dla całęgo okna w granicach 0,9 - 1,1 W/m2K
    - balkon ocieplony ze wszystkich stron 5 cm styropianu zwykłego (więcej nie weszło), od spodu 10 cm zwykłego styropianu
    - wentylacja grawitacyjna
    - na parterze podłogówka w hallu, kuchni i łazience, reszta to grzejniki
    - góra podłogówka tylko w łazience, reszta to grzejniki
    - dodatkowo kominek z DGP grawitacyjnym na górę do 3 pomieszczeń - palenie raczej okazjonalne
    - w domu będa mieszkać 5 osób (dwulokalowy), z czasem mam nadzieje więcej

    Nie liczyłem OZC dla domu.

    Poradźcie proszę jaka moc kotła kondensacyjnego byłaby dobra do tego aby nie załączał się po kilkadziesiąt razy na dobę w okresie przejściowym i żeby nie był za mały do ogrzania domu i przygotowania CWU.

  4. #4164

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    No właśnie. A skoro u mnie będzie wszędzie podłogówka to myślę, że spokojnie mogę sobie pozwolić na kocioł z poziomą rurą o długości 1 m zamiast kosztowny komin o wartości 4-5k.
    Mi tez tak jeden tłumaczył ze długość komina ma wpływ na temperaturę zasysanego powietrza. I niby to jest problem przy tych zestawach poziomych. Ale ja tez mam poziomy

  5. #4165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    Interesuje mnie minimalna długość komina. Generalnie interesuje mnie wykorzystanie wkładu kominowego do odprowadzania spalin z kotłów z zamkniętą komorą spalania oraz kotłów kondensacyjnych tzw. koncentryczny rura w rurze.
    Aby jeszcze bardziej sprecyzować. Mianowicie mam zamiar zrezygnować z typowego komina na rzecz komina koncentrycznego poziomego. Producent pieca twierdzi, że nie ma to najmniejszego wpływu na wydajność kotła. Eksperci z redakcji traktujących o budowaniu są przeciwnego zdania.
    Proszę o opinię praktyków i eksploratorów systemu.

    Ja też mam poziomy. W projekcie mam kocioł tuż przy ścianie zewnętrzej, wiec minimalna długosc może być symboliczna. Akurat u mnie było mi wygodniej przestawić kocioł wgłąb pomieszczenia.

  6. #4166

    Domyślnie

    Witam,

    Troche off topic ale zwiazany z gazem. Zapewne w gazie jest jak z pradem - placi sie stala oplate za kazdy kW mocy przylaczeniowej. O ile w przypadku energetyki znalazlem zakresy mocowe i mozna wystapic o 13,1kW majac bodajze zabezpieczenie 32A i placic za 13,1kW. Jakie sa widelki jesli chodzi o gaz. Na stronach dolnoslaskiej spolki gazownictwa nie moge znalezc takich informacji. Ktos wie?
    Chce podpisac umowe juz teraz, zeby ruszyl licznik do wykonania, a gazownia daje sobie skromne 52 tygodnie. Zakladam za palca, ze bedzie piecyk 13kW. Gazownia przeliczy ze swoich tabelek i wyjdzie im rura powiedzmy fi 25. Czy pozniej do tej rury bede mogl podlaczyc piecyk 21kW? Nie chce podawac 21kW bo pozniej beda mi liczyc stale oplaty jak za 21kW. Na pewno sa jakies zakresy jak dla energetyki.
    Ostatnio edytowane przez amciek80 ; 16-02-2013 o 10:14

  7. #4167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał amciek80 Zobacz post
    Witam,

    Troche off topic ale zwiazany z gazem. Zapewne w gazie jest jak z pradem - placi sie stala oplate za kazdy kW mocy przylaczeniowej. O ile w przypadku energetyki znalazlem zakresy mocowe i mozna wystapic o 13,1kW majac bodajze zabezpieczenie 32A i placic za 13,1kW. Jakie sa widelki jesli chodzi o gaz. Na stronach dolnoslaskiej spolki gazownictwa nie moge znalezc takich informacji. Ktos wie?
    Chce podpisac umowe juz teraz, zeby ruszyl licznik do wykonania, a gazownia daje sobie skromne 52 tygodnie. Zakladam za palca, ze bedzie piecyk 13kW. Gazownia przeliczy ze swoich tabelek i wyjdzie im rura powiedzmy fi 25. Czy pozniej do tej rury bede mogl podlaczyc piecyk 21kW? Nie chce podawac 21kW bo pozniej beda mi liczyc stale oplaty jak za 21kW. Na pewno sa jakies zakresy jak dla energetyki.
    W przypadku taryf W1, W2, W3 nie ma takich ograniczeń, dodatkowe oplaty za max przepływ pojawiają się w taryfie W4 i wyższych (od 8000 m3/rok).

  8. #4168

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzeczki Zobacz post
    Ponawiam,

    w wątku o Junkersie znalazłem taki schemat:

    http://tinyurl.com/abkursd

    Dla mnie wygląda OK, ponieważ jest IPM1, czyli sterujemy pogodowo (podłogówkę tylko czy obydwa obiegi?), nie ma sprzęgła i dodatkowej pompy. Wszystko to przekłada się na niższe koszty instalacji.

    Ale pytanie do Was czy jest to poprawne i będzie dobrze działać? Jakie są minusy względem instalacji opartej na IPM2, sprzęgle (polecana przez Junkersa)?

    U mnie:
    30% podłogówka (2 łazienki, kuchnia, przedpokój) , reszta grzejniki (salon, 4 sypialnie, garaż, drabinki w łazienkach).

    Proszę o pomoc.
    Mógłby ktoś się wypowiedzieć i doradzić?

  9. #4169

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzeczki Zobacz post
    Mógłby ktoś się wypowiedzieć i doradzić?
    Spróbuj tutaj: http://forum.info-ogrzewanie.pl/

  10. #4170

    Domyślnie

    Witam. W związku z tym, że na wiosnę planuję całkowitą zmianę co. Przymierzam się do zakupu kotła Junkers Cerapur Smart zSB 14-3C z zasobnikiem, który ma ogrzać ok 90 m2. Górę domu będzie zamieszkiwała inna rodzina. Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby doradzić odnośnie doboru grzejników i czy w/w kocioł będzie odpowiedni. Dom ocieplony niestety tylko styropianem 5 cm + siding. Wstępnie zdecydowałem się na grzejniki Kermi, i tak dla sypialni 14,4 m2 widziałbym grzejnik płytowy KERMI V22 600x1400 70/55C: 1873 WAT , pokój 1 - 15,84 m2 KERMI V22 600x1600 70/55C: 2141 WAT a więc około 130W/m2 dla parametró 70/55C. Czy taki dobór będzie odpowiedni i jak dobrać grzejniki dla łazienek i kuchni. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt finish dom 11aaa.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	171253

  11. #4171
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluenet Zobacz post
    Ja też tak uważam. Gość mętnie mi tłumaczył, że długość komina, a dokładniej możliwość ogrzania wtłaczanego do kotła powietrza dzięki odpowiedniej długości przewodu ma wpływ na proces kondensacji i wydajność pieca.
    Też uważam, że gość mącił. Bardziej ważna jest minimalna odległość od okien przy takim wyrzucie spalin.
    U siebie zakładam też minimalną długość takiej rury- wg obliczeń wyjdzie mi ok.1,5m (rura z kolankiem do ściany 40cm+ ściana 24cm+ styro 15-20cm=60-65cm +to co za ścianą ok. 90cm ze względu na pobliskie okno).
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  12. #4172

    Domyślnie

    Witam,
    Dlaczego tak mało jest na forum o kotłach ACV?
    Dotychczas rozważałem Junkersa zsb 14 lub Immergasa Victrixa x12. Jednak parametry ACV deklasują poprzedników na całej linii (modulacja od 2 do 18kw i wydajność cwu kilkukrotnie przewyższająca konkurentów, nawet Viesmana)? Są droższe o ok 2000.
    Dlaczego zatem o nich tak cicho?
    Dziękuję i pozdrawiam
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  13. #4173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Witam,
    Dlaczego tak mało jest na forum o kotłach ACV?
    Dotychczas rozważałem Junkersa zsb 14 lub Immergasa Victrixa x12. Jednak parametry ACV deklasują poprzedników na całej linii (modulacja od 2 do 18kw i wydajność cwu kilkukrotnie przewyższająca konkurentów, nawet Viesmana)? Są droższe o ok 2000.
    Dlaczego zatem o nich tak cicho?
    Dziękuję i pozdrawiam
    przepraszam, ale od czego są droższe o 2 tyś?? bo chyba nie od Junkersa

    są dwa razy droższe -to blizsze prawdy.

  14. #4174

    Domyślnie

    malka świeżutkie ceny z allegro:
    JUNKERS CERAPUR MODUL ZBS 14/100S-3MA - 7 699 zł
    http://allegro.pl/junkers-cerapur-mo...964211602.html

    acv 18 kw prestige excellence - 8 800 zł
    http://allegro.pl/kociol-kondensacyj...015286529.html

    IMMERGAS Victrix 12 eco plus 100 - 6 600 zł
    http://allegro.pl/kociol-piec-immerg...968699278.html

    Junkers to lodówka, ale zasada działania taka sama jak acv. ACV ma wydajniejszy zasobnik z nierdzewki (choć mniejszy) i (dużo) lepszą modulację.

    pzdr
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  15. #4175

    Domyślnie

    pedronx, tu nie chodzi o porównanie ACV vs jakieś inne lodówki/2F ale np. z Victrixem lub Smartem 1F + zasobnik np. 150L (taki zestaw jest sprawdzony wielokrotnie i działa jak sądzę o najmniej nie gorzej), a to np. 5500 (http://allegro.pl/junkers-cerapur-sm...001585163.html + pogodówka FW100, zasobnik oczko większy).
    PS. Masz komin przez ścianę? Bo jeśli nie, to Victrix 24kW byłby chyba super na
    Twoje obawy Sprawdzaj czy ceny są z VAT 23 czy 8.

  16. #4176

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    PS. Masz komin przez ścianę? Bo jeśli nie, to Victrix 24kW byłby chyba super na
    Twoje obawy
    Grzeniu, mógłbyś rozwinąć?
    Dzięki
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  17. #4177

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Grzeniu, mógłbyś rozwinąć?
    Dzięki
    Niektórzy nie planują kominów "tradycyjnych" przez dach, i wyrzut spalin można zrealizować przez ścianę (google: kocioł komin przez sciane) ale limitem jest moc 21kW. Jeśli masz normalny komin to Tobie wszystko jedno, a ten Victrix ma nadal b.dobrą moc min., szczególnie przy 24kW maksymalnej (modulacja od 13%, nawet ten twój ACV nie ma takiego zakresu). No i cena dobra!

  18. #4178

    Domyślnie

    no tak, ale co z taktowaniem. Mam zapotrzebowanie 12kw przy -20stC na zewnątrz.
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

  19. #4179

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    no tak, ale co z taktowaniem. Mam zapotrzebowanie 12kw przy -20stC na zewnątrz.
    Aleś się zafiksował na tym taktowaniu Raczej nic wielkiego, będzie tylko trochę częściej (prędzej, np. od 4st zamiast od 8st). I tyle. Nie sądzę że ew. straty z tego tytułu są warte choć połowy dopłaty do ACV.

    PS. Coś mi to Twoje zapotrzebowanie nie pasuje, jak liczone? Coś duże jak na to co w stopce.
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 19-02-2013 o 11:23

  20. #4180

    Domyślnie

    8kw przez ściany, 4 przez wentylację. 45kwh m2 a.
    Też mnie wkurza, że takie duże, ale ponoć takie ma być. Liczone w jakimś gestapowskim sofcie pphp przez mego "doradcę od energooszczędzania".
    pzdr
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

Strona 209 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony