dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 241 z 330
Pokaż wyniki od 4.801 do 4.820 z 6591
  1. #4801
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Co? Nie znalazłas innych serwisow w Warszawie?


    Tu masz na przykład dla Buderusa:
    http://www.buderus.pl/index.php?page...=5&city_id=426

    A jak szukać ? No, to chyba oczywiste... Wchodzisz na stronę producenta kotła i szukasz autoryzowanych serisów w Twojej okolicy.
    Nie ma w tym większej filizofii
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #4802

    Domyślnie

    Tak się Panowie zastanawiam?? tyle piszecie o taktowaniu kotłów... że złe ,niedobre, kocioł więcej spala, a tak z czystej ciekawości... zmierzył to ktoś o ile np % w stosunku do do pracy wł/wył??? a nie lepiej nagrzac pomieszczenie i kocioł na off??

  3. #4803
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Obserwując, co robi DeDietrich MCR 24 podczas startu jakos nie wyobrazam sobie, zeby to robił kilka razy na godzinę...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4804
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    nawet jak różnica w spalaniu nie bedzie duża to wychładzanie i nagrzewanie wymiennika też go obciąża mechanicznie(naprężenia), układ zapłonowy też się więcej napracuje

    ps. przy starcie nie koniecznie startuje z mocy minimalnej, to zależy od kotla, jeśli jest duża różnica między wodą w kotle a tym co jest zadane to wejdzie na maksymalną moc i kolejne straty
    Ostatnio edytowane przez BrodowskiG ; 16-12-2013 o 17:23

  5. #4805

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    nawet jak różnica w spalaniu nie bedzie duża to wychładzanie i nagrzewanie wymiennika też go obciąża mechanicznie(naprężenia), układ zapłonowy też się więcej napracuje

    ps. przy starcie nie koniecznie startuje z mocy minimalnej, to zależy od kotla, jeśli jest duża różnica między wodą w kotle a tym co jest zadane to wejdzie na maksymalną moc i kolejne straty
    No tak straty będa?? ale jakie? czy warto kruszyć kopie??

  6. #4806

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    skoro już się tu pojawiłam to równiez proszę o Waszą pomoc.
    mamy połowę bliżniaka, więc jedna ściana (od strony zachodniej) ciepła

    Dom pow użytkowa 108m plus garaż 19m.
    PARTER:
    1/ salon/kuchnia/jadalnia/wiatrołap/hol - ogrzewanie podłogowe
    2/ łazienka dodatkowo grzejnik drabinkowy
    3/ kotłownia 3m - bez żadnego ogrzewania
    4/ garaż grzejnik
    5/ schody pod oknem grzejnik

    PODDASZE
    1/ sypialnia x3 grzejniki
    2/ łazienka ogrzewanie podłogowe + grzejnik drabinkowy

    Dom budowany z silki 24cm
    Ocieplenie opdłogi na gruncie 20cm eps 100
    Ocieplenie zewnętrzne 15cm styropian grafitowy 0,31
    Ocieplenie dachy 2x15cm wełna unimata

    Rodzina 2 + 2.
    Zastanawiamy sie nad wyborem zasobnika oraz pieca
    W łazience na górze wanna, dolna prysznic.
    Prysznic używany w ok. 80%.

    Prosze doradżcie jaki piec kondensrcyjny wybrać.
    Myślałam o czym z niską moca nominalna
    Mój dom rocznik 2011 pow.użyt.100m2, instalacja mieszana grzejniki+podłogowe w/g projektu,oraz kocioł 2-funkcyjny Viessmann vitodens 100. Roczne zużycie gazu za 2012rok( razem z gotowaniem posiłków),przy temp. wew. 21st.C - 2090zł.Posiadam także wentylacje z rekuperacją,jej roczny koszt eksploatacji 250zł.Myślę że podobny wynik bym uzyskał z kotłem innej marki o podobnych parametrach.Dom mój wykonany w identycznej technologi i ociepleniem(Azyl-www.domoweklimaty.pl)
    maniek02

  7. #4807

    Domyślnie

    marian02 to ile wyszło Ci m3 na ogrzewanie w rozbiciu na co / cwu / kuchnia

  8. #4808

    Domyślnie

    słuchajcie, a jakie tak naprawdę ma znaczenie czy piec jest z nierdewdzki, badź alu-krzem??

  9. #4809

    Domyślnie

    A ja mam pytanie lajkonika - w opisie kotłów producenci wspominają o pompach, niektórzy piszą że jest "elektroniczna". Co to znaczy i czym się różni od normalnej (elektrycznej??) ?

  10. #4810
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    normalna zmienia obroty liczbą par uzwojeń a elektroniczna ma wbudowany falownik i płynnie zmienia szybkość poprzez zmianę parametrów prądu

  11. #4811

    Domyślnie

    Dzięki za informację.
    Ale co - kocioł sam zmienia te obroty płynnie w przypadku elektronicznej i biegi przy elektrycznej?Jakiś algorytm automatyki kotła to robi? A skąd wie jak? Ma tam jakiś czujnik przepływu, czy tylko względem temperatury??

  12. #4812
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Piszę w sumie tu, bo nie wiem czy jest sens robić nowy wątek.

    Mój problem jest następujący:
    Będą mi podłączać gaz do domu - okolice Dobroszyc (dolnośląskie)
    Firma G.EN. GAZ
    Gaz pochodzi z: Kopalnia Gazu Ziemnego CZESZÓW. Jego jakość/rodzaj gazu: zaazotowany Ln.

    I teraz mam pytanie za duże piwo. Czy ktoś z was, drodzy forumowicze jest mi w stanie napisać, jaki kocioł gazowy będzie na tym chodził??
    Głównie chodzi mi o certyfikację kotła na gaz Ln (chyba GZ30). Szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć (Junkers, Vaillant, Termet odpowiadały negatywnie - brak certyfikacji kotłów na ten gaz a co za tym idzie, brak możliwości podłączenia - udzielenia gwarancji)

    Poszukuję zwykłego kotła z zamkniętą komorą spalania, jednofunkcyjnego (nie kondensacyjnego).
    Pozdrawiam

  13. #4813
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastek09 Zobacz post
    Dzięki za informację.
    Ale co - kocioł sam zmienia te obroty płynnie w przypadku elektronicznej i biegi przy elektrycznej?Jakiś algorytm automatyki kotła to robi? A skąd wie jak? Ma tam jakiś czujnik przepływu, czy tylko względem temperatury??
    te zwykłe pompy mają zwykłe pokrętło najczęsciej 3 stopnie do wyboru i ustawiasz szybkosc wirnika a elektronicze to działają tak że dobierają moc do oporów czyli jak zakręcają się głowice termostatyczne to wyłapuje zwiększenie oporów i zmniejsza moc albo można też ustawić stałą moc. podobno zdarzają sie problemy ze współpraca z elektronicznymi pompami ze względu na ich sposób działania

  14. #4814
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    ElwoodWrocław- ja jestem odbiorcą gazu (GZ50) od tej firmy (złoże ok. 5km ode mnie) i użytkownikiem pieca Termet 2f. Teraz już nie pamiętam konkretnie, ale gdy go kupowałem naście lat temu, to różnica była tylko w dyszy, podobnie w kuchence.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  15. #4815
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lumiere
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Oleśnica
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElwoodWroclaw Zobacz post
    Piszę w sumie tu, bo nie wiem czy jest sens robić nowy wątek.

    Mój problem jest następujący:
    Będą mi podłączać gaz do domu - okolice Dobroszyc (dolnośląskie)
    Firma G.EN. GAZ
    Gaz pochodzi z: Kopalnia Gazu Ziemnego CZESZÓW. Jego jakość/rodzaj gazu: zaazotowany Ln.

    I teraz mam pytanie za duże piwo. Czy ktoś z was, drodzy forumowicze jest mi w stanie napisać, jaki kocioł gazowy będzie na tym chodził??
    Głównie chodzi mi o certyfikację kotła na gaz Ln (chyba GZ30). Szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć (Junkers, Vaillant, Termet odpowiadały negatywnie - brak certyfikacji kotłów na ten gaz a co za tym idzie, brak możliwości podłączenia - udzielenia gwarancji)

    Poszukuję zwykłego kotła z zamkniętą komorą spalania, jednofunkcyjnego (nie kondensacyjnego).
    Pozdrawiam
    Może coś podpowiem - bo buduję się po sąsiedzku w Oleśnicy Ponoć przy gorszym gazie, a taki występuje w okolicach Oleśnicy (nie w mieście) najlepiej się sprawdzają Immergasy. Rzekł mi tak dziś właśnie sprzedawca z Famelu - obiektywnie, bo odesłał mnie po zakup Immergasa do konkurencji - Żelimetu. Oni tym handlują "na TIR'y" i mają bardzo dobre ceny, właśnie dlatego, że poza miastem grzeją głównie w tych piecach i tylko one nie siadają przy takim gazie.
    Ja ciągle się waham - albo Immergas, albo Vaillant ecoTEC VC Plus 146/5-5 + zasobnik 200l Galmet albo Ermet dwupłaszczowy.

  16. #4816

    Domyślnie

    Ja mam zbiornik galmeta 120 l i więcej do pieca gazowego bym nie kupił. Za nisko w tym zbiorniku jest czujnik temperatury wody podłączony do pieca. Piec pokazuje temperaturę np 47 stopni a miernik zbiornika 60 stopni. Wiadomo czym to skutkuje.

  17. #4817
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A ja zawęzilem wybor do dwóch zestawów:
    Immergas Victrix 12kW + Immergas 160l + sterownik CARv2 - około 5750zl
    Buderus Logamax 072 14kW + Galmet 140l + sterownik RC35 - okolo 5800zl

    Do Buderusa trzeba bedzie zakupić jeszcze zestaw podłączeniowy zbiornika z sonda - jakieś 260zł.

    Gwarancja 5 lat w jednym i drugim przypadku. Przeglady miejscowi auroryzowani serwinci określają jako koszt ok 180-220zł.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #4818
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lumiere
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Oleśnica
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dostałam wycenę Vaillanta (eco tec 146/5-5 - niestety dość sporo wyszło, bo piec sam 5300 (nie chcą zejść poniżej, pomimo, że w necie za 4800 stoi), do tego Galmet 200l - 1200, ale do tego niestety trzeba kupić regulator calormatic 470 za banalne 760 zł i czujnik temperatury zasobnika 160 zł. Cała zabawa wychodzi dużo za dużo, a szkoda, bo ten Vaillant miał naprawdę fajne parametry 3,3-14,9 kW.
    Sprzedawca natomiast sugeruje, że przy Immergasie będę często serwisanta widzieć...

    edit: a porównywaliście koszty przewodów spalinowych do poszczególnych pieców? Bo jak patrzę dla przykładu zestawy do Immergasa to się robi gorąco. A może nie przejmować się i kupić jakieś prostsze i tańsze zamienniki? Jak to z tym jest? Można sobie wybrać nie-firmowy przewód.
    Ostatnio edytowane przez Lumiere ; 19-12-2013 o 18:28

  19. #4819

    Domyślnie

    @Lumiere, a nie chcesz pakietu Vaillanta VC146 z zasobnikiem 200L, CM470 i kominem, może jeszcze wychaczysz z promocji, jakieś 7100zł. Można przedłużyć gwarancję do 6 lat za jakieś 500zł (o tyle w sumie droższe przeglądy). Komin do Imm to jakieś 300 zł, chyba w miarę standard.

  20. #4820
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lumiere
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Oleśnica
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    @Lumiere, a nie chcesz pakietu Vaillanta VC146 z zasobnikiem 200L, CM470 i kominem, może jeszcze wychaczysz z promocji, jakieś 7100zł. Można przedłużyć gwarancję do 6 lat za jakieś 500zł (o tyle w sumie droższe przeglądy). Komin do Imm to jakieś 300 zł, chyba w miarę standard.
    Porównując to do mojego zestawu z zasobnikiem Galmetu, to byłaby fajna cena, ale nie udało mi się znaleźć w 7100zł zestawu z 200l. W tej cenie byłby bez komina.
    Kominy w zestawie mieszczą się w 300-400 zł, ale do tego rurę trzeba i tak dokupić - Immergas rurę do kondensacyjnych (60/100) ma za 86 zł w promocji , Vaillant za 95 zł. Tragedii nie ma

    edit: znalazłam jednak zestaw za 7100 ))) Tylko, czy można ryzykować kupno przez internet?
    Ostatnio edytowane przez Lumiere ; 19-12-2013 o 20:21

Strona 241 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony