dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 252 z 330
Pokaż wyniki od 5.021 do 5.040 z 6591
  1. #5021
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    nie ma takich, czasami naprawa drogiego kotła turbo może kosztawać więcej niz połowa nowego taniej firmy, jak z samochodem.
    w dokumentacji powinny być podane maksymalne długości przeliczeniowe, czy np. każde kolanko czy trójnik liczy się jako ileś tam metrów
    jeśli to kawalerka to pomyslalbym nad ogrzewanie elektrycznym akumulacyjnym, masz sąsiadów więc do nich strat nie ma, do tego zmienic umowe na np. duon, dają pol roku prad za darmo w 2 teryfie wiec placisz tylko za przesyl kilka groszy
    No tak akumulacyjne piece są dosyć oszczędne nie wiem jednak czy na tyle oszczędne żeby było taniej od gazu. Natomiast to mieszkanie wynajmuje lokatorom i myślę że jeżeli ludzie dowiedzą się że jest to ogrzewanie elektryczne podziękują a i tak większość wynajmujących jest bardzo "ostrożna" jak dowiadują się że jest samodzielne ogrzewani gazowe. Mieszkanie jest narożne.
    Jakiś masz na oku kocioł ? który sprawia względnie najmniej problemów i byłby odpowiedni mocą do mojego mieszkania. Z tego co się orientuję to na taką powierzchnię to około 5kw. Blok ocieplony okna plastik.
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 20-11-2014 o 18:33

  2. #5022
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    turbo z tak małymi mocami to nie kojarzę(latwiej kondensat...), zorientuj się za ile mozesz mieć prąd w 2 taryfie, jak tanio to mozesz podac w ogloszeniu i porównać go gazu np. 27 groszy

  3. #5023

    Domyślnie

    Cytat Napisał Esiak Zobacz post
    a Vaillant VSC 126-C 140 styknie? (1350x600x570mm)
    Oooo fajny. Dziękuje za ciekawą alternatywę. Isotwin twierdzi że mam stały wydatek 21l/m. Vaillant podobne osiągi ma jedynie przez 10 minut (pewnie do czasu opróżnienia zasobnika). Jestem ciekaw jak to wygląda w rzeczywistości.

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  4. #5024
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    vaillant ma 100L zasobnik warstwowy, przez co szybszy dostęp do wody o zadanej temp.
    po opróżnieniu zasobnika, ciepła woda nadal jest dostępna, oczywiście o mniejszym wydatku ponieważ jest grzana przez wymiennik ciepła...
    u mnie przy zadanej temp. 45oC w zasobniku i bateriach termostatycznych (38oC) nie ma problemu w jednoczesnym użytkowaniu dwóch natrysków, lub natrysku i napełniania wanny...
    zawsze możesz też wybrać nową wersję z zasobnikiem 150L - VSC 206/4-5 150 (1640x941x770mm)
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  5. #5025

    Domyślnie

    Przetrzepałem broszurki vaillanta. Ten mniejszy ma wymiary jak pisałes ale przyłacza ma od tyłu i w sumie zajmuje 73cm, a to niestety już za dużo jak na moje możliwości.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wycinek.JPG
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	52,6 KB
ID:	290245
    Chyba jednak jestem skazany na kocioł wiszący

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  6. #5026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    sprawdź może lodówki viessmana.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #5027

    Domyślnie

    Witam.
    Chciałbym się poradzić.
    Dom 135 m2 użytkowej - do ogrzania 102 m2. Wszędzie podłogówka. Rekuperacja. Obliczone projektowe obciążenie budynku - 7,16 kw (nie brana pod uwagę rekuperacja). Kominek z DGP. Biorę pod uwagę ogrzewanie gazem ziemnym z tym, że problem polega na tym, iż gaz jest w drodze. Planuje się wprowadzić wczesną jesienią 2015 r i nie mam pewności, czy kiedy to nastąpi będę miał już gaz (PGNIG zapewnia, że a jesień gaz będzie). Jak rozwiązalibyście taki problem, bo mi przychodzi na myśl rozwiązanie kocioł 1f + zasobnik z możliwością podłączenia grzałki (na wypadek, gdyby z gazem był poślizg) . Czy to dobre rozwiązanie. Pozdrawiam.
    Ps. Przy okazji jakie proponujecie przy takich danych kocioł i zasobnik (do 150 l).

  8. #5028
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Awaryjnie butla/bateria butli 33 lub 35 kg z ciekłym propanem. Po podłączeniu gazu ziemnego wymiana dysz lub regulacja kotła w zależności od producenta.
    Kocioł będziesz mógł wykorzystać do co, a nie tylko cwu.
    Powinno wyjść ok 2 x taniej niż bezpośrednio prądem i w zasadzie bezinwestycyjnie.

  9. #5029

    Domyślnie

    A jak wygląda kwestia projektu, pozwolenia przy takie instalacji gazowej?

  10. #5030

    Domyślnie

    Witam, założyłem nowy wątek, ale chyba nie potrzebnie - widzę, że tutaj udzielacie rad w podobnych do mojego przypadkach. Stoję przed wyborem pieca kondensacyjnego dwufunkcyjnego do domu - bliźniak 110m2. Hydraulik zaproponował dwa modele w podobnej cenie i o podobnych (?) parametrach. Niestety kompletnie się na tym nie znam. Hydraulik miał wcześniej doświadczenie jedynie z modelem De Dietrich, więc też nie umie porównać.
    Modele, które wskazał to Viessman Vitodens 111 oraz De Dietrich MCR 2 BIC.
    Proszę o jakiekolwiek wskazówki i opinie.. Co wybrać?

  11. #5031
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Zależy jaką moc potrzebujesz, w jaki sposób chcesz sterować temperaturą
    np. termet gold ma małą moc minimalną a buderus gb012 nie ma sterowania pogodowką ale kosztuje 5 tys.

  12. #5032
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał erykz Zobacz post
    A jak wygląda kwestia projektu, pozwolenia przy takie instalacji gazowej?
    Jeśli jedna butla to może stać w kotłowni, jeśli dwie lub więcej to na zewnątrz budynku. Projekt, zgody, pozwolenia nie są wymagane.
    Wpinasz się do instalacji wewnętrznej, na którą masz projekt i pozwolenie na budowę /np. przy zaworze w skrzynce na ścianie/ lub bezpośrednio do kotła.

  13. #5033

    Domyślnie

    Geengaz. Twoja propozycja jest bardzo kusząca i chyba na to się zdecyduję. Gdzie mógłbym się dowiedzieć więcej w Bydgoszczy?

  14. #5034

    Domyślnie

    Cytat Napisał erykz Zobacz post
    Witam.
    Chciałbym się poradzić.
    Dom 135 m2 użytkowej - do ogrzania 102 m2. Wszędzie podłogówka. Rekuperacja. Obliczone projektowe obciążenie budynku - 7,16 kw (nie brana pod uwagę rekuperacja). Kominek z DGP. Biorę pod uwagę ogrzewanie gazem ziemnym z tym, że problem polega na tym, iż gaz jest w drodze. Planuje się wprowadzić wczesną jesienią 2015 r i nie mam pewności, czy kiedy to nastąpi będę miał już gaz (PGNIG zapewnia, że a jesień gaz będzie). Jak rozwiązalibyście taki problem, bo mi przychodzi na myśl rozwiązanie kocioł 1f + zasobnik z możliwością podłączenia grzałki (na wypadek, gdyby z gazem był poślizg) . Czy to dobre rozwiązanie. Pozdrawiam.
    Ps. Przy okazji jakie proponujecie przy takich danych kocioł i zasobnik (do 150 l).
    Czy ktoś coś dobrego zaproponuje? Moim liderem jest:
    http://technika-grzewcza.eu/vaillant...uplikat-1.html
    Ma ktoś jakieś inne propozycje?

  15. #5035
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał erykz Zobacz post
    Geengaz. Twoja propozycja jest bardzo kusząca i chyba na to się zdecyduję. Gdzie mógłbym się dowiedzieć więcej w Bydgoszczy?
    np. http://www.dzwonnik.pl/oferta/gaz-w-...zytku-domowego

  16. #5036
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pomyśl nad dwu funkcyjnym.

  17. #5037
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał henry1024 Zobacz post
    OK, a możesz polecić jakiś konkretny albo chociaż z jakiej firmy?
    Może Immergas VICTRIX ZEUS 26 1 I ? Moc od 3kW do 26kW, zasobnik 45L. Szkoda, że nie masz szans wstawić zasobnika, wtedy kupiłbyś sobie coś słabszego.

  18. #5038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał henry1024 Zobacz post
    Witam,

    Potrzebuję porady na temat pieca. Dom 140 m2 powierzchni użytkowej. Ogrzewanie podłogowe praktycznie w całym budynku. Miejsca na zasobnik niestety nie mam dlatego istnieje tylko opcja z wbudowanymi małymi zasobnikami. Obciążenie budynku to ok. 7,5 kW . W łazience jedna drabinka. W salonie kominek z DGP. Może ktoś coś doradzić?
    a ile masz tego miejsca dostępnego w ogóle...?
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  19. #5039

    Domyślnie

    Cytat Napisał henry1024 Zobacz post
    Witam,

    Potrzebuję porady na temat pieca. Dom 140 m2 powierzchni użytkowej. Ogrzewanie podłogowe praktycznie w całym budynku. Miejsca na zasobnik niestety nie mam dlatego istnieje tylko opcja z wbudowanymi małymi zasobnikami. Obciążenie budynku to ok. 7,5 kW . W łazience jedna drabinka. W salonie kominek z DGP. Może ktoś coś doradzić?
    Masz ten sam dylemat co i ja. Po poszukiwaniach znalazłem dwa modele.
    1. Saunier Duval Isotwin Condens F 30
    2. Viessman Vitodens 222-W
    Oba są małe i mają ok 40l zasobniki. Mają też duży wydatek (l/h) CWU.
    Jest jeszcze taki który zajmuje najmniej miejsca z tzw lodówek ale przy mikro kotłowni to może być juz problem. Vitodens 333F

    Pozostaje tyko pytanie czy taki kocioł ogarnie np dwa prysznice w jednej chwili?

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  20. #5040
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karolina_85

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    48-483
    Posty
    1

    Domyślnie Pomocna strona

    ja jedynie mogę pomóc tym linkiem pisze wiele ciekawych rzeczy pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%81-%29-GAZOWY

Strona 252 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony