dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 278 z 330
Pokaż wyniki od 5.541 do 5.560 z 6591
  1. #5541
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mysłalem ze konsultant powie cos wiecej na temat, a tymczasem konsultant usłuznie podaje linki które moge sobie znalezc sam. Pojawia sie kolejne pytanie czy konsultant wie cokolwiek o sprzecie który reklamuje, czy tylko o tym gdzie znalezc informacje.
    Proszę, podaję nieco więcej informacji, może się przydadzą. Otóż menadżer energii w pełni kontroluje on pracę całej instalacji, a więc monitoruje zużycie gazu i energii elektrycznej, podaje aktualną moc z jaką pracuje kocioł, monitoruje rozkład temperatury w zbiorniku cwu oraz uzyski energii z instalacji kolektorów słonecznych, jeśli taka pracuje w systemie. Dodatkowo, regulator jest łatwy w obsłudze. Posiada menu o logicznej i łatwej do zrozumienia strukturze. Funkcja asystenta ułatwia pierwsze uruchomienie urządzenia po jego zainstalowaniu. Histogram pokazuje wszystkie wartości w zależności od preferencji według dnia, tygodnia miesiąca lub roku. Co więcej, posiada on możliwość zdalnej obsługi ogrzewania poprzez aplikacje mobilną i adapter Vitocom 100 LAN1, który łączymy bezpośrednio z routerem, umożliwiając dostęp do kotła poprzez smartfon lub tablet. Aplikacja Vitotrol Plus App pozwala na zdalny nadzór i sterowanie całą instalacją grzewczą.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #5542
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietrek2015 Zobacz post
    Również szukam kotła (pieca) gazowego. Dom w trakcie budowy, za kilka dni wchodzi hydraulik. Dom jednorodzinny parterowy 116m2 + garaż i kotłownia w bryle budynku (30m2) kocioł będzie w kotłowni i będzie dość oddalony od kuchni, łazienki i wc. Ogrzewanie mieszane (podłogowe w salonie,kuchni,łazience,wc,hol) grzejniki w trzech pokojach (pokoje po 16m2) dom będzie ocieplony styro 15cm, okna winergeticki Oknoplast. Chciałem zakupić jednofunkcyjny z zasobnikiem ale jeśli ktoś zechce podpowiedzieć inne rozwiązanie to będę wdzięczny.
    Witam, Tobie też mogę polecić kocioł Vitodens 200-W - czytałeś o nim może? Pisałem o nim kilka postów wyżej.
    Jak masz wątpliwości lub pytania - słuze pomocą!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #5543

    Domyślnie

    Witam.
    Szukam firmy do wymiany bojlera i kotła gazowego. Zdecydowałem się na kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem 100-120l 24kw, trzeba również zrobić wsad kominowy ok.12m. Pierwsza firma którą przesłuchałem zaproponowała mi piec de dietrich bruleur+100l+wsad+robocizna+wszystkie gwarancje i uruchomienie za 9000-9500zł. Po pierwsze czy cena jest rozsądna? Czy de dietrich bruleur to dobra firma? Czy może poszukać czegoś innego (druga firma która wpadnie później wstępnie proponowała mi piece Vissman(120l) za 6400zł, Imergas(100l) 4900zł lub Termet (120l) za 5000zł, robociznę dopiero wycenią)

  4. #5544
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał simonex Zobacz post
    Witam.
    Szukam firmy do wymiany bojlera i kotła gazowego. druga firma która wpadnie później wstępnie proponowała mi piece Vissman(120l) za 6400zł, Imergas(100l) 4900zł lub Termet (120l) za 5000zł, robociznę dopiero wycenią)

    Jak chcesz namiar na naszego partnera bo bierzesz pod uwagę nasze produkty poszukaj firmy TUTAJ

    Zaproś ich na budowę i zobacz co zaproponują, pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Jak chcesz namiar na naszego partnera bo bierzesz pod uwagę nasze produkty poszukaj firmy TUTAJ

    Zaproś ich na budowę i zobacz co zaproponują, pozdrawiam!
    Zdecydowałem się na De Dietrich DuoTec Commpact+ 1.24 BS100 zastanawiam się tylko skąd tak różnica cen bo w katalogu jest 8tys a tu za wszystko 9500zł....ale nie narzekam

  6. #5546

    Domyślnie

    Cześć,
    szukam jakiegoś sensownego kotła gazowego dwufunkcyjnego kondensacyjnego do ogrzania 50m2 (CO + CWU, 3 kaloryfery + podłogówka w łazience). Przejrzałem różne oferty i wybrałem kotły które mają jak najniższa moc minimalną, małe wymiary (głównie głębokość) i przystępną cenę:
    1. Immergas VICTRIX 24 TT 2 ERP (od ok 3 kW)
    2. Termet ECOCONDENS SILVER, albo starszy GOLD (od ok 2.8 kW)
    3. Beretta Ciao Green 25 C.S.I (od 5 KW - wydaje mi się że moc minimalna jest zbyt wysoka)
    4. Junkers Cerapur Compact ZWB 24-1 DE (od ok 3.5 kW)

    Który z tych kotłów byście polecili? Chodzi mi o takie aspekty jak:
    - czas potrzebny na uzyskanie ciepłej wody po odkręceniu kurka (Tu mile widziana opinia użytkowników )
    - awaryjność
    - ew koszt utrzymania

    PS
    Wymienniki w kotłach są zrobione z różnych materiałów, który jest bardziej trwały, nierdzewka czy aluminiowo krzemowy?

    Dzięki!

  7. #5547
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wother

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    skawina
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    47

    Domyślnie

    Hej,
    Szukam wyposażenia kotłowni dla domu:

    Dom konstrukcji szkieletowej drewnianej posadowiony na plycie fundamentowej grzewczej.
    Parter ogrzewany tylko podłogowo przez płytę fundamentową a poddasze tradycyjnymi grzejnikami.
    Powierzchnia domu mierzona po podłodze to 170m2.
    Ocieplenie domu to 15cm welny wewnątrz konstrukcji +10cm wełny fasadowej. Parametry domu energoszczędnego.
    Do tego C.W.U

    Proszę o pomoc w dobraniu kotła i zasobnika do takiego domu. Będzie się on znajdował w kotłowni za garażem. Gaz ziemny.
    Oprócz tego będzie również kominek który racze ma umilić spędzanie czasu w salonie niż ogrzewać dom - no ale coś wspomoże.
    Na co zwrócić uwagę przy wyborze kotła - chciałbym aby kocioł był w miarę nowoczesny z możliwością sterownia z centralki pokojowej.

  8. #5548
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciektg Zobacz post
    Cześć,
    szukam jakiegoś sensownego kotła gazowego dwufunkcyjnego kondensacyjnego do ogrzania 50m2 (CO + CWU, 3 kaloryfery + podłogówka w łazience). Przejrzałem różne oferty i wybrałem kotły które mają jak najniższa moc minimalną, małe wymiary (głównie głębokość) i przystępną cenę:
    1. Immergas VICTRIX 24 TT 2 ERP (od ok 3 kW)
    2. Termet ECOCONDENS SILVER, albo starszy GOLD (od ok 2.8 kW)
    3. Beretta Ciao Green 25 C.S.I (od 5 KW - wydaje mi się że moc minimalna jest zbyt wysoka)
    4. Junkers Cerapur Compact ZWB 24-1 DE (od ok 3.5 kW)

    Który z tych kotłów byście polecili? Chodzi mi o takie aspekty jak:
    - czas potrzebny na uzyskanie ciepłej wody po odkręceniu kurka (Tu mile widziana opinia użytkowników )
    - awaryjność
    - ew koszt utrzymania

    PS
    Wymienniki w kotłach są zrobione z różnych materiałów, który jest bardziej trwały, nierdzewka czy aluminiowo krzemowy?

    Dzięki!
    Ten Beretta odpada, zbyt wysoka moc minimalna na takie mieszkanie.
    Z pozostałych, wybrałbym Immergas lub Junkers, zdecydowałaby mniejsza odległość serwisantów od domu i ich ilość , to dość ważny aspekt. Kotły oczywiście psują się głównie w zimie przy największych mrozach, parodniowe oczekiwanie na naprawę nie byłoby przyjemne.

  9. #5549
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał wother Zobacz post
    Hej,
    Szukam wyposażenia kotłowni dla domu:

    Dom konstrukcji szkieletowej drewnianej posadowiony na plycie fundamentowej grzewczej.
    Parter ogrzewany tylko podłogowo przez płytę fundamentową a poddasze tradycyjnymi grzejnikami.
    Powierzchnia domu mierzona po podłodze to 170m2.
    Ocieplenie domu to 15cm welny wewnątrz konstrukcji +10cm wełny fasadowej. Parametry domu energoszczędnego.
    Do tego C.W.U

    Proszę o pomoc w dobraniu kotła i zasobnika do takiego domu. Będzie się on znajdował w kotłowni za garażem. Gaz ziemny.
    Oprócz tego będzie również kominek który racze ma umilić spędzanie czasu w salonie niż ogrzewać dom - no ale coś wspomoże.
    Na co zwrócić uwagę przy wyborze kotła - chciałbym aby kocioł był w miarę nowoczesny z możliwością sterownia z centralki pokojowej.
    Witam, rozumiem, że konkretnej wymaganej mocy jeszcze nie masz?
    To ułatwiłoby decyzję o konkretnym modelu. Jeśli chodzi o ofertę firmy Viessmann to mogę polecić np:
    Vitodens 200-W za 8 735 PLN (Wysokosprawny wiszący kocioł kondensacyjny: 1,9-13/16 kW)
    Vitodens 222-F za 12 815 PLN (Kompaktowy stojący kocioł kondensacyjny z zabudowanym zbiornikiem c.w.u.: 1,9-13/17,2 kW)

    Jak będzie znana wymagana moc, wtedy zobaczymy, co da się zrobić z cenami i z modelami.

    Co ty na to?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #5550
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hincu

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Falenty k.Warszawy
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam

    Dostałem ofertę na wykonanie kotłowni (dom 200m2, ogrzewanie podłogowe wszędzie za wyjątkiem garażu - tam 2 grzejniki. 3 grzejniki naścienne w łazienkach i pralnie)

    1. Kocioł De Dietrich MCR3 PLUS 24/28 (30/35) Ml SW130 SN w pakiecie z podgrzewaczem c.w.u. ze stali nierdzewnej o pojemności 130 litrów umieszczonym pod kotłem, Pakiet z kotłem 24 kW: kocioł + osłona połączeń podgrzewacz c.w.u.
    2. Pompa cyrkulacyjna c.w.u.
    3. Termostat pokojowy programowalny
    4. Zanurzeniowy czujnik temp.
    5. Rozdzielacz na 2 obiegi grzewcze ze sprzęgłem
    6. Grupa pompowa wraz z izolacją dla obiegu grzejnikowego
    7. Grupa mieszająco -pompowa wraz z izolacją dla obiegu podłogowego (sterowanie ręczne)
    8. Naczynie CO 35 l
    9. Grupa bezpieczeństwa c.w.u. + naczynie 12 l
    10. Stacja uzdatniania wody Viteco 20l
    11. zawory regulacyjne Hydrocontrol, armatura i instalacje z rur miedzianych
    12. montaż, uruchomienie przez autoryzowany serwis, wstępne regulacje
    13. Komin z rur nierdzewnych z zestawem przyłączeniowym

    koszt: 20k netto. Wydaje się sporo, ale nie orientuje w cenach, tym bardziej że specyfikacji elementów brak (ale raczej robione na dobrych producentach). Pomożecie ocenić czy to dobra oferta czy szukać dalej?

  11. #5551
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.344

    Domyślnie

    Coś za drogo mi to wychodzi tym bardziej ze NETTO.
    No ale Warszawa to inny świat
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  12. #5552
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał hincu Zobacz post
    Pomożecie ocenić czy to dobra oferta czy szukać dalej?
    Ja bym szukał dalej bo cena jest IMHO mało konkurencyjna
    Jeśli instalator proponował MCR3 PLUS 24/28 do domu 200m2 i podłogówki to tym bardziej szukałbym innego fachowca.

  13. #5553

    Domyślnie

    Witam Szanownych Kolegów i Koleżanki

    Poszukuję kotła dla domu ok 200m2 , wc na dole , dwie łązienki u góry , kuchnia , pralnia na górze

    WC na dole oddalone od kotłowni w lini prostej ok 4m
    Kuchnia oddalona o 8m
    Łazienka nr1 u góry nad WC na dole
    Łazienka nr 2 u góry nad kotłownią
    Pralnia u góry obok łazienki nr 2

    Ogrzewanie podłogowe na dole ok 60m2
    Ogrzewanie podłogowe u góry ok 40m2

    Liczba grzejników:15

    Liczba pokoi+ salon:6

    Liczba domowników : 4

    1.Poszukuję kotła , który pozwoliłby sprawnie ogrzac i dystrybuować ciepłą wodę to wskazanych pomieszczeń.

    2.Niestety nie wykonano cyrkulacji wiec pewnie bede musial w kuchni zamontowac boiler Chyba ze da sie ja jeszcze wykonac chociaz do pomieszczen na gorze.Na dole pewnie trzeba by było skuwać chudziaka.Jeszcze nie ma podłóg.

    3.Zastanawiam się nad montażem paneli solarnych

    4.Budżet ok 10000

    Zalezy mi na maksymalnym zautomatyzowaniu.Co koledzy by polecili?W Tarnowie serwis Buderusa,Termet,Viesmanna,Wolfa,Die Dietrich, Broetje,Junkers,Saunier Duval

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez JejoX ; 14-09-2016 o 21:31

  14. #5554
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał JejoX Zobacz post

    2.Niestety nie wykonano cyrkulacji ....Na dole pewnie trzeba by było skuwać chudziaka.Jeszcze nie ma podłóg.
    To w czym problem? Ja musialem skuwać jakieś 6m chudziaka żeby dorobić dodatkowy pion kanalizacji. Hydraulik za kucie wziął 200 zł a kucie zajęło może z 10 minut. Do rurki od cyrkulacji pewnie wystarczy lekka bruzda albo i bez tego sie obejdzie bo taką cienką rurkę schowasz w styropianie pod wylewką.
    Zależy ile dajesz styropianu. U mnie cyrkulacja leży na chudziaku właśnie w styropianie.
    Jeśłi na kocioł masz 10 kPLN to każda z w/w marek sie zmieści w budżecie. Jeśli masz 10kPLN na całą kotłownię to chyba tylko Termet Gold da radę.
    Ja na 300m2 wziąłem Vaillanta 14/16kW. Gdybym miał wybierać z marek które wymieniłeś to brałbym Termet.

  15. #5555

    Domyślnie

    Witajcie,
    jestem totalnym laikiem, ale może mi pomożecie i będę w stanie zrozumieć Waszą terminologię, która jest dla mnie trudna
    Jestem na etapie wymiany pieca w domu - bliźniak.
    Dom 1-piętrowy, każda z powierzchni ma 66 m2.
    Do tego jest piwnica w której znajduje się kotłownia, pralnia, ubikacja, z której nie korzystamy.
    W domu mieszkają 4 osoby.
    Nie mamy ogrzewania podłogowego.
    Piec służy do ogrzania domu i wody. Gaz używamy także do gotowania.
    Dom jest ocieplony - budowany 25 lat temu, grubość ścian cegła/styropian/cegła.
    Korzystaliśmy z kamery termowizyjnej, wykazany został ubytek ciepła w szczelności okien, naprawiliśmy to w ostatnim czasie, mam nadzieję, że pomoże.
    Chcemy obniżyć rachunki za gaz. W tej chwili zimą za dwa miesiące, przy temp. 21 stopni płacimy za gaz ok. 2 - 2 300.
    Dla przykładu w okresie 5.10-5.12.2015 zużyliśmy 650 m3. Czy jest to dużo czy mało?
    Zaproponowano nam Junkersa Cerapur Smart ZSB 14-3C z zasobnikiem 120 Litrów,
    teraz inny instalatora zasugerował, że to może być za mało na nasz domu i piec będzie pracował i pracował.
    Zaproponował Vitodens 100-W 19kv + zasobnik Vitocell 100-W 100L

    Proszę doradźcie, podpowiedzcie, bo jesteśmy w czarnej ....

    Dziękuję z góry,
    Asia

    Proszę

  16. #5556
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał JejoX Zobacz post

    1.Poszukuję kotła , który pozwoliłby sprawnie ogrzac i dystrybuować ciepłą wodę to wskazanych pomieszczeń.

    3.Zastanawiam się nad montażem paneli solarnych

    4.Budżet ok 10000

    Zalezy mi na maksymalnym zautomatyzowaniu.Co koledzy by polecili?W Tarnowie serwis Buderusa,Termet,Viesmanna,Wolfa,Die Dietrich, Broetje,Junkers,Saunier Duval

    Pozdrawiam
    Witam również,
    Otóż z tego co piszesz mogę zaproponować w imieniu firmy Viessmann kocioł gazowe, kondensacyjny i wysokosprawny Vitodens 200W (1,9-19 kW)
    Takie urządzenie kosztuje około 9 600 netto.

    Oprócz standardowego wyposażenia posiada również regulator pogodowy Vitotronic 200 z dużym kolorowym wyświetlaczem dotykowym (z wyświetlaczem tekstowym i graficznym oraz modułem obsługowym do montażu na uchwycie ściennym) i menadżer energii pozwala kontrolować zużycie gazu i energii elektrycznej, aktualną moc z jaką pracuje kocioł i rozkład temperatury w zasobniku c.w.u.

    Klasa efektywności energetycznej A.

    Co ty na to? Jeśli chodzi Ci o wygodę - możesz sterować tym urządzeniem z poziomu aplikacji na smartfonie (szczegóły tutaj)
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #5557
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaX Zobacz post
    teraz inny instalatora zasugerował, że to może być za mało na nasz domu i piec będzie pracował i pracował.
    Zaproponował Vitodens 100-W 19kv + zasobnik Vitocell 100-W 100L

    Proszę doradźcie, podpowiedzcie, bo jesteśmy w czarnej ....
    Witam,
    Ja odniosę się do propozycji kotła Viessmann - tak to nowa wersja kotłów kondensacyjnych i sa wysokosprawne, wydajne - szkoda tylko że nie masz zrobionego OZC (zapotrzebowanie na moc grzewczą) To jest jedno z korzystniejszych cenowo rozwiązań. Ja mogę zaproponować jeszcze np. Vitodens 200-W.
    • c.w.u. ogrzewana w osobnym zbiorniku: 100, 120 lub 150 l ustawionym pod kotłem, lub 160, 200, 300 l - obok kotła
    • z palnikiem promiennikowym MatriX
    • z systemem kontroli i optymalizacji spalania Lambda Pro Control
    • z wymiennikiem Inox-Radial ze stali szlachetnej i 10-letnim okresem gwarancji
    • regulator pogodowy Vitotronic 200 z dużym kolorowym wyświetlaczem dotykowym
    • menadżer energii pozwala kontrolować zużycie gazu i energii elektrycznej, aktualną moc z jaką pracuje kocioł i rozkład temperatury w zasobniku c.w.u.

    On również się sprawdzi tym bardziej, że mówisz, że macie ocieplony dom i wymienione okna tak? A jaka grubość styropianu? Co z podpiwniczeniem? jest docieplone?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #5558
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.344

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaX Zobacz post
    Witajcie,
    jestem totalnym laikiem, ale może mi pomożecie i będę w stanie zrozumieć Waszą terminologię, która jest dla mnie trudna
    Jestem na etapie wymiany pieca w domu - bliźniak.
    Dom 1-piętrowy, każda z powierzchni ma 66 m2.
    Do tego jest piwnica w której znajduje się kotłownia, pralnia, ubikacja, z której nie korzystamy.
    W domu mieszkają 4 osoby.
    Nie mamy ogrzewania podłogowego.
    Piec służy do ogrzania domu i wody. Gaz używamy także do gotowania.
    Dom jest ocieplony - budowany 25 lat temu, grubość ścian cegła/styropian/cegła.
    Korzystaliśmy z kamery termowizyjnej, wykazany został ubytek ciepła w szczelności okien, naprawiliśmy to w ostatnim czasie, mam nadzieję, że pomoże.
    Chcemy obniżyć rachunki za gaz. W tej chwili zimą za dwa miesiące, przy temp. 21 stopni płacimy za gaz ok. 2 - 2 300.
    Dla przykładu w okresie 5.10-5.12.2015 zużyliśmy 650 m3. Czy jest to dużo czy mało?
    Zaproponowano nam Junkersa Cerapur Smart ZSB 14-3C z zasobnikiem 120 Litrów,
    teraz inny instalatora zasugerował, że to może być za mało na nasz domu i piec będzie pracował i pracował.
    Zaproponował Vitodens 100-W 19kv + zasobnik Vitocell 100-W 100L

    Proszę doradźcie, podpowiedzcie, bo jesteśmy w czarnej ....
    Dziękuję z góry,
    Asia
    Proszę
    Dom budowany 25 lat temu, 2 x 66m2, podpiwniczony, cegła styropian cegła.
    To trochę mało danych, ale ze 130m2 rachunek w kwocie 2000 za dwa miesiace to ewidentnie jest coś nie tak i na pewno powodem nie były okna.

    Podaj grubość ściany i styropianu który się w niej znajduje, typ kotła gazowego który teraz ogrzewa oraz grubość wełny na dachu.
    Z tych danych uda się cokolwiek wywnioskować.
    Wymyślanie i proponowanie typu i mocy kotła na tym etapie to jak wróżenie z fusów.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  19. #5559
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.344

    Domyślnie

    Cytat Napisał JejoX Zobacz post
    Witam Szanownych Kolegów i Koleżanki

    Poszukuję kotła dla domu ok 200m2 , wc na dole , dwie łązienki u góry , kuchnia , pralnia na górze

    WC na dole oddalone od kotłowni w lini prostej ok 4m
    Kuchnia oddalona o 8m
    Łazienka nr1 u góry nad WC na dole
    Łazienka nr 2 u góry nad kotłownią
    Pralnia u góry obok łazienki nr 2

    Ogrzewanie podłogowe na dole ok 60m2
    Ogrzewanie podłogowe u góry ok 40m2

    Liczba grzejników:15

    Liczba pokoi+ salon:6

    Liczba domowników : 4

    1.Poszukuję kotła , który pozwoliłby sprawnie ogrzac i dystrybuować ciepłą wodę to wskazanych pomieszczeń.

    2.Niestety nie wykonano cyrkulacji wiec pewnie bede musial w kuchni zamontowac boiler Chyba ze da sie ja jeszcze wykonac chociaz do pomieszczen na gorze.Na dole pewnie trzeba by było skuwać chudziaka.Jeszcze nie ma podłóg.

    3.Zastanawiam się nad montażem paneli solarnych

    4.Budżet ok 10000

    Zalezy mi na maksymalnym zautomatyzowaniu.Co koledzy by polecili?W Tarnowie serwis Buderusa,Termet,Viesmanna,Wolfa,Die Dietrich, Broetje,Junkers,Saunier Duval

    Pozdrawiam

    Jakie skuwanie chudziaka.
    Instalacje są z reguły na chudziaku więc pewnie miałeś na myśli jastrych.
    Skuwanie ogrzewaniem podłogowym raczej nie wchodzi w rachubę, no chyba że nie ma go w kuchni i drodze do kotłowni.
    Dodatkową rurkę do kuchni można by od biedy puścić po ścianie lub na styku podłogi ze ścianą tam gdzie nie dochodzi podłogówka ale w kuchni należało by się dostać do rury od ciepłej wody aby wykonać węzeł.
    Cyrkulacja na piętro jest możliwa do wykonania tym bardziej ze łazienka 2 i pralnia są nad kotłownią.
    Najgorsza sytuacja jest z kuchnią która oddalona jest o 8mb więc czekanie na ciepłą wodę ok 1,5 minuty pociągnie za sobą pewne koszty.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 15-09-2016 o 09:30
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  20. #5560
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cerapur Acu z wbudowanym zasobnikiem warstwowym o pojemności 42 dla domu 240 m to dobry wybór ?
    Dom dla dwóch osób , może trzech jak Bóg da

Strona 278 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony