dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 299 z 330
Pokaż wyniki od 5.961 do 5.980 z 6591
  1. #5961
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Grzejnik ma 2,6 m bo ma tylko 30 cm wysokości, weź grzejnik 1m wysokości a jego długość będzie ok 1m ale tobie jak widzę chodzi bardziej o hejt niż o pomoc innym.
    Temperatura podłogi a temperatura wody w instalacji podłogowej to różne parametry, polecam pośledzenie rozwiązań technicznych dostępnych na rynku bo są systemy ogrzewania podłogowego pracującego na wodzie instalacyjnej o temperaturze 70-75C (niestety nie mogę wskazać producenta bo to "konkurencja" ale jak ktoś będzie chciał to znajdzie) gdzie temperatura powierzchni podłogi pozostaje w okolicach 30C.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #5962
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Póki co, to Ty nie pomagasz, proponujac zasilanie podlogowki woda o temp 40C.
    A podlogowke pytajacy polozy(ł) pewnie tradycyjnie, bo jest to rozwiązanie najtańsze i najmniej skomplikowane.

    Co w przypadku, kidy bedzie chcial w przyszłosci przejść na pompę ciepła ?
    Będzie mógł "podziękiwać" panu konsultantowi za niższy COP jego pompy.

    Bo konsultant zapomnial o COP, ale pamietal o tym, ze grzejnik zagrzeje mu szybciej sypialnię, jak zapomni zamknąć okno
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #5963
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin150 Zobacz post
    Witam,

    Buduję dom piętrowy z poddaszem uzytkowym. Planuje ogrzewanie gazowe, na parterze w wiekszosci podlogowka, na pietrze w sypialniach grzejniki. Jak trzeba dobrac piec gazowy zeby w zimie miec caly czas letnią podlogowke i grzejniki przy temp powiedzmy 23 st C? chodzi mi o to zeby piec grzal do temp powiedzmy 35-40 st, a nie ze piec zagrzeje do 60 st i wylaczy pompe jak osiagnie zadana temp. Nalezy wybrac piec o niskiej mocy od dolu? powiedzmy 2 kW? czy wtedy jest o wiele wieksze zuzycie gazu niz przy grzaniu raz a dobrze co jakis czas?
    fotohobby już na sam koniec: nawet nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem a próbujesz doradzać (wytłuściłem fragmenty by było łatwiej)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #5964
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To teraz może skup się i powoli przeczytaj mój poprzedni post, szczegolnie (ułatwię ci zadanie) ten fragment

    Co w przypadku, kiedy bedzie chciał w przyszłosci przejść na pompę ciepła ?
    Ten gaz ma dożywotnio ? Ty czytasz w ogóle, co się do Ciebie pisze ?

    Co będzie, kiedy będzie chciał zmienić wystrój i położyć na podłogę drewno ?
    Też będzie mógł ci podziękować....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 07-09-2017 o 12:36
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5965

    Domyślnie

    Drewno na podłogówce nie jest problemem jak się to zrobi z głową. Z tego co wiem (a drążyłem temat bo mnie dotyczy) max Tz na 30-32*C jest bezpieczna, względnie 35, 40 na pewno bym nie dał, wtedy czujniki pod deską (spięte z instalacją) by się chyba przydały. Mam domek w okolicach 4-litrowego, ca. 21* zimą Tz max 32*, OP pod deską co 15cm.

    Zamiast wielkich kalafiorów i kombinacji z instalacją na wypadek zapomnienego od święta okna może lepsza farelka?

  6. #5966
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    @pegaziatko:
    To co, Ty też projektujesz podłogówki na 40C ?
    Zanim wybudowałem dom, to mieszkałem starszym o 4lata domu, mniej energooszczędnym z Porothermu 44cm. Żeby go zagrzać w mrozy krzywa grzewcza wyznaczała temperaturę 40-42C.
    Może w łazience było to przyjemne, ale w salonie, kuchni (!), wszędzie tam, gdzie był gres było to bardzo uciążliwe i niekomfortowe.
    Jak czytam, że konsultant firmy na V poleca takie rozwiązanie, żeby upchnąć (swoje, czy nie swoje) grzejniki, to mi się nóż w kieszeni otwiera


    W energooszczędnym domu z położonym drewnem i grzaniu 24h na dobę to nawet 25-26C na podłodze wystarczy. I już temperaturą zasilania rzędu 32-35 ją uzyskasz.
    Żaden parkieciarz nie położy Ci parkietu na podłodze, w którą będziesz pchał wodę o temp 40C.
    Co do pomp ciepła - pożyjemy, zobaczymy.
    Póki co spory dom lepiej jest grzać powietrzną PC, niż COP1, a zwrócić się to może już po8-10 latach.
    Oczywiście, o ile w podłogówkę i grzejniki nie trzeba będzie pchać 40C przy -20C
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 07-09-2017 o 20:51
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #5967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post

    Zamiast wielkich kalafiorów i kombinacji z instalacją na wypadek zapomnienego od święta okna może lepsza farelka?
    Brawo. Sam mam gdzieś w szafie, jakieś 2000W
    Podgrzeje pokój znacznie szybciej niż te 800W w postaci ponad 2,5m tasiemca na ścianie.
    Po czym można schować - nie szpeci i nie zajmuje miejsca.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 07-09-2017 o 20:50
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #5968
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Może drewno i jest dobrym izolatorem ale w sezonie grzewczym, przy podłogówce i desce 3 warstwowej u nas w domu bez problemu utrzymywałem temp. na poziomie 23.5*.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #5969
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziwne, że jakoś u wszystkich da się połączyć niską temperaturą zasilania z drewnem na podłodze (twierdziłeś, że nie da się tak grzać), nikomu nic nie taktuje.
    Ja również mam instalację zaprojektowaną na 30C (10-15-20cm) i nic nie taktowało...

    W domu w którym mieszkałem podłogówka miała 10-15cm rozstawu i na gresie nawet przy rozstawie 15 cm i Tz 40C było niekomfortowo.
    I sądzę, że nadal nie dostałbym gwarancji na podłogę z drewna.
    A gdyby inwestor chciał grzać pompą (ja na przykład mam dopłątę 10tyś zł z moim mieście) to musiałaby dawać o 6-10K temperaturę wyższą, niż mogłaby bez grzejników. Ile to zł w sezonie możesz sobie policzyć.

    Problem z taktowaniem częściej dotyczy instalacji mieszanej, z tego, co można tu zauważyć. A pracownik V. właśnie próbuje taką promować pod pretekstem szybszego dogrzewania sypialni w przypadku zapomnienia o otwartym oknie
    Jeśli się z nim zgadzasz, to cieszę się, że nie trafiłem na Ciebie, budując swój dom, bo bym miał jeden punkt więcej przy pisaniu posta w temacie "Czego nie zrobiłbym ponownie, budując jeszcze raz"
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 07-09-2017 o 23:23
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #5970
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To nie teorie, a praktyka
    A temacie "czego nie zrobiłbym ponownie" wpisałem sie chyba raz i tyczyło to WC

    ZA troskę i życzenia dziękuję.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #5971
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tocki

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Przemyśl
    Kod pocztowy
    37-700
    Posty
    7

    Domyślnie

    potrzebuje kocioł kondensacyjny 2f.
    Który wybrać
    1. Nowosc - Ariston One ?
    2. Vailant Pure 226/7-2 ?
    3. Saunier Duval 25 A
    A może inna marka?

    mieszkanie 100m2

  12. #5972

    Domyślnie

    A ja jako gadżeciarz zapytam, jaki kocioł 1-funkcyjny - UWAGA! z możliwością sterowania poprzez SMARTFONA (kondensat) polecicie na domek ok. 120m2). Dom dobrze ocieplony, zależy mi na kotle bez "plastików", na długie lata, oszczędnego i .... no właśnie - może aktualnie są jakieś promocje na średnią/wyższą półkę?

  13. #5973
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał mannix Zobacz post
    A ja jako gadżeciarz zapytam, jaki kocioł 1-funkcyjny - UWAGA! z możliwością sterowania poprzez SMARTFONA (kondensat) polecicie na domek ok. 120m2). Dom dobrze ocieplony, zależy mi na kotle bez "plastików", na długie lata, oszczędnego i .... no właśnie - może aktualnie są jakieś promocje na średnią/wyższą półkę?
    Paradigma Modula NT 10kW
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  14. #5974
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Romek83

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Baborów
    Kod pocztowy
    48-120
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ja polecam Kocioł kondensacyjny EXCLUSIVE GREEN E 25 R.S.I

  15. #5975

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Paradigma Modula NT 10kW
    Trochę mało znana marka, a co z instalatorami (autoryzowanymi) i serwisem? Na ich stronie praktycznie to nie istnieje.
    Może jakaś bardziej znana marka? Znalazłem Aristona z AristonNet. Coś jeszcze godnego polecenia? Viessmann ma chyba jakiś model ze sterowaniem poprzez smartfona?
    Ostatnio edytowane przez mannix ; 23-09-2017 o 16:18

  16. #5976

    Domyślnie

    Załatw sobie od razu jakiegoś sprzętowego firewalla żebyś potem nie opowiadał jakiego psikusa ci ktoś zrobił

  17. #5977

    Domyślnie

    Cytat Napisał Romek83 Zobacz post
    Ja polecam Kocioł kondensacyjny EXCLUSIVE GREEN E 25 R.S.I
    Masz i używasz? Pytam, bo trochę negatywnych opinii zasłyszałem o kotłach Beretty. Przeczytałem specyfikację i wydaje się całkiem ok. Nie zauważyłem, czy ma jakieś komponenty z plastików, nie piszą o tym.

  18. #5978

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro137 Zobacz post
    Załatw sobie od razu jakiegoś sprzętowego firewalla żebyś potem nie opowiadał jakiego psikusa ci ktoś zrobił
    W Aristonie na przykład widzę, że sterowanie jest poprzez zamknięty system AristonNet, praktycznie ciężko komukolwiek byłoby coś zrobić bez znajomości L/P. Poza tym fajnie to zrobili, bo na poziomie serwisu są w stanie zdalnie zdiagnozować ew. błędy w kotłach swojej marki i zdalnie zmienić/zoptymalizować parametry ich pracy. Takie coś mi się podoba. Ale ja posiadam kocioł Aristona starego typu (nie kondensat) i nie mam zbyt dobrych opinii o tym kotle. Trudno mi się przekonać o kontynuacji współdziałania z kolejnym kotłem tej marki.
    Co do innych kotłów, raczej nie ma obawy, zwykle takie zmienianie parametrów pracy kotła odbywa się, aby nie latać do piwnicy (o ile ktoś ma kocioł w piwnicy).
    Ostatnio edytowane przez mannix ; 23-09-2017 o 16:18

  19. #5979

    Domyślnie

    Mam prośbę o podanie optymalnych ustawień dla kotła BUDERUS GB072 14 kW współpracującego ze sterownikiem RC300.

  20. #5980

    Domyślnie

    Cytat Napisał mannix Zobacz post
    Masz i używasz? Pytam, bo trochę negatywnych opinii zasłyszałem o kotłach Beretty. Przeczytałem specyfikację i wydaje się całkiem ok. Nie zauważyłem, czy ma jakieś komponenty z plastików, nie piszą o tym.
    Ja mam, używam od roku i sobie chwalę.

Strona 299 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony