dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 330
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 6591
  1. #941
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    każde przewymiarowanie nie jest dobre
    zarówno dla kotła, jak i dla kieszeni właściciela

  2. #942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    każde przewymiarowanie nie jest dobre
    zarówno dla kotła, jak i dla kieszeni właściciela
    Zbyt mała moc kotła również - i to chyba nawet bardziej ...
    A czytając to forum jeszcze chyba nie przeczytałem ani razu wątku że ktoś ma kocioł o zbyt małej mocy ... - więc grzechy popełniane są tylko w jedną stronę ...
    --
    Pozdrawiam

  3. #943
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaskul
    jak ustawie na 4 swojego vailanta to grzeje do 40 stopni potem palnik moduluje na min chodzi az temp dojdzie do około 50 stopni następnie sie wyłacza na około 10 - 15 minut i sytuacja sie powtarza.
    To wskazuję no to, że dolna moc kotła jest za duża. Jeśli moc byłaby mniejsza to kocioł utrzymywałby zadaną temp. np. 40stC. bez niepotrzebnego podnoszenia jej do 50stC.

    Cytat Napisał civic9
    czy da się na piecu vaillant ecotec i sterowniku calormatic 430 wyłączyć modulację i ustawić stałą moc grzania (maksymalną, albo jakąś konkretną)? (zachowując sterowanie pogodowe itd.)
    Nie wiem czy to cię zadowoli ale możesz ustawić krzywą grzewcza na 0.0 i kocioł powinin pracować z jedną (ustawioną) temperaturą, niezależnie od temp. zewnętrznej.

    tommasti DTR Ariston gdzie masz moc kotła i wielkość spalania, wystarczy podzielić.

  4. #944
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kikutek
    Mam prośbę do RAPczyn i innych zorientowanych osób - proszę, spójrzcie na moje dane i oceńcie, czy taki piec to dobry wybór. Piec dobrany przez fachowca od co i wod-kan (mamy ofertę na całą instalację)

    Piec kondensacyjny Wolf'a (centrala kondensacyjna CGS-20/160 z zasobnikiem warstwowym 90litrów - podobno system turbostop pozwala mu osiągać parametry tradycyjnego zasobnika 160l).
    Dom o pow ok 140m2 (kubatura ok 400m3)

    Dom porotherm 25 + 20cm ocieplenia (ciągle wahania między wełną i styro)
    10 styro na gruncie (za mało?)
    rekuperator
    poddasze 30 wełny...

    Rodzina 2+3 (raz na kilka tygodni w weekend może jeszcze 2-4...)

    Jeśli nie, to czego powinno być mniej/więcej?
    Moim zdaniem kotcioł jest zdecydowanie przewymiarowany dla tego domu. Przypuszczam, że potrzeba mniej niż 8kW (moc kotła 6-20kW).

  5. #945

    Domyślnie

    Witam. Jaki kocił gazowy lepszy: Cerapur Smart ZSB 14-3C, czy Cerasmart ZSB 16-1A - zapotrzebowanie na ciepło 13 kW - z góry dziękuję.
    myślenie jest przyszłością

  6. #946
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał sacha
    Witam. Jaki kocił gazowy lepszy: Cerapur Smart ZSB 14-3C, czy Cerasmart ZSB 16-1A - zapotrzebowanie na ciepło 13 kW - z góry dziękuję.
    Wydaje mi się,że jest tak mała różnica między nimi, że nie ma znaczenia,który. Jeśli masz system grzewczy niskotemperaturowy to skłaniam się bardziej za 14-3.

  7. #947

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn
    Cytat Napisał sacha
    Witam. Jaki kocił gazowy lepszy: Cerapur Smart ZSB 14-3C, czy Cerasmart ZSB 16-1A - zapotrzebowanie na ciepło 13 kW - z góry dziękuję.
    Wydaje mi się,że jest tak mała różnica między nimi, że nie ma znaczenia,który. Jeśli masz system grzewczy niskotemperaturowy to skłaniam się bardziej za 14-3.
    ale podobno Cerasmart grzeje CWU przy minimalnej mocy - czy to prawda?
    myślenie jest przyszłością

  8. #948

    Domyślnie

    Witam.

    Mam pytanie: czy ktoś z Forumowiczów użytkuje jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny firmy Saunier Duval Ecosy FAS 29 E z zasobnikiem c.w.u. lub FAS 18 E ?
    Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje i opinie na temat ww. kotłów.

    Pozdrawiam Iza

  9. #949

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn
    Moim zdaniem kotcioł jest zdecydowanie przewymiarowany dla tego domu. Przypuszczam, że potrzeba mniej niż 8kW (moc kotła 6-20kW).
    Rapczyn, czyli np. ile? Bo nasz, jak czytam ma własnie wspomniane przez ciebie 6-20 http://www.wolf-polska.pl/file/katal...densacyjne.pdf str 4
    Ile powinien mieć kocioł do naszego domu?
    Czy w tym pdf-ie widzisz jakiś odpowiedni (porównania są w tabelach na 7-8str) ? Ewentualnie co byś proponował innego? (jesli można to z linkiem)

    Co ten kocioł ma dobrego, a co złego?

    Jak blondynce poproszę

  10. #950
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Z tego co znalazłem w necie to kocioł zwykły (nie kondensacyjny) ma maksymalną sprawność przy pełnym obciążeniu więc taki nie należy przewymiarowywać. Co innego z kotłem kondensacyjnym gdzie ma lepszą sprawność, im mniej jest obciążony!
    Na stronie jest wykres sprawności od obciążenia dla kotła zwykłego i kondensacyjnego
    http://www.budujemydom.pl/component/...780/Itemid,39/
    Czy faktycznie sprawność kotła zwykłego tak spada dla mocy minimalnej?
    I jeszcze drugi artykuł na temat sprawności kotła kondensacyjnego:
    http://cozaile.pl/component/option,c...045/Itemid,39/

    W obecnym mieszkaniu mam kocioł zwykły 2-f z zamkniętą komorą spalania i do tego przewymiarowany ze względu na cwu. Czyli powinienem mieć kondensat. Ale już dla pary kocioł kondensacyjny + zasobnik lekkie przewymiarowanie nie zaszkodzi.

    Może jakieś wnioski/spostrzeżenia na ten temat?

  11. #951
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał sacha
    ale podobno Cerasmart grzeje CWU przy minimalnej mocy - czy to prawda?
    Nie wiem.

    Kikutek jeśli Wolfa to CGB-11, jeśli coś innego to Paradigma Modula II 2...10

  12. #952
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    albo De Dietrich, Inovens MC25 od 4,25-25 kW lub Elidens 3,2-14,8 lub 4,5-24,9 kW

  13. #953

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans
    Z tego co znalazłem w necie to kocioł zwykły (nie kondensacyjny) ma maksymalną sprawność przy pełnym obciążeniu więc taki nie należy przewymiarowywać. Co innego z kotłem kondensacyjnym gdzie ma lepszą sprawność, im mniej jest obciążony!
    Na stronie jest wykres sprawności od obciążenia dla kotła zwykłego i kondensacyjnego
    http://www.budujemydom.pl/component/...780/Itemid,39/
    A jak kocioł kondensacyjny moze pracowac z 10% obciazeniem?
    Są takie?
    Zwykle obciazenie minimalne to ok. 30% obciazenia maksymalnego.
    Są kotły 2-20 kW 2,8-28 kW lub 1,4-14 kW?

  14. #954
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    ja osobiście nie znam,
    może ktoś inny

  15. #955
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Są tylko moce nie te. Najmniejszy ma moc od 8 do 80kW nazywa się Gas 210 ECO i sprzedają go m.in. De Dietrich, Paradigma Italia, Remeha. Kiedyś już chyba o nich wspomniałem.
    http://documentatie.remeha.info/docu...62135-1005.pdf

  16. #956
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    tak temperatura powrotu musi być mniejsza od około 54 C
    Znalazłem w prasie, że parametry grzejników dla kondensata aby optymalnie pracowały powinny być 55/45 więc 45 na powrocie ale również dodają, że przy większych temp. również ta kondensacja może wystąpić tylko w mniejszym stopniu.

  17. #957

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans
    Cytat Napisał 1950
    tak temperatura powrotu musi być mniejsza od około 54 C
    Znalazłem w prasie, że parametry grzejników dla kondensata aby optymalnie pracowały powinny być 55/45 więc 45 na powrocie ale również dodają, że przy większych temp. również ta kondensacja może wystąpić tylko w mniejszym stopniu.
    Ponieważ zjawisko kondensacji dla gazu ziemnego występuje poniżej 57 stopni.
    Więc jeżeli powrót jest poniżej tej wartości to występuje częściowa kondensacja.
    hydraulik.net.pl

  18. #958
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Kondensacja rozpoczyna się pomiędzy 57 a 42st.C więc przyjmuje się, że przy 45 powinno prawie zawsze występować.

  19. #959

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn
    Kikutek jeśli Wolfa to CGB-11, jeśli coś innego to Paradigma Modula II 2...10
    Panowie, a zakładając że pozostaję przy wolfie, tylko tym, o którym pisał RAPczyn + zasobnik cwu na 120l - starczy na rodzinę 2+3 (+w weekendy raz na jakiś czas 2-4os)?

    Jakie będą róznice w działaniu (komfort uzytkowania, rachunki za gaz) tego wolfa i tego proponowanego przez firmę (6-20kw)?

    Jak kobiecie z humanistycznym wykształceniem wytłumaczcie (choć już nieco rozumiem z waszych wywodów, to mam nadal pewne braki ).

  20. #960

    Domyślnie

    Dla przypomnienia, żeby nie trzeba było wracać i szukać, a komuś chciałoby się odpowiedzieć

    Cytat Napisał Kikutek
    Piec kondensacyjny Wolf'a (centrala kondensacyjna CGS-20/160 z zasobnikiem warstwowym 90litrów - podobno system turbostop pozwala mu osiągać parametry tradycyjnego zasobnika 160l).
    Dom o pow ok 140m2 (kubatura ok 400m3)
    parter:
    -kuchnia, witrołap, łazienka i hol podłogówka. Dodatkowo drabinka w łazience.
    -W salonie podłogówka, ale gęściej (bo chcemy panele, nie żadne płytki).Dodatkowo mały grzejnik pod oknem.
    -Gabinet na dole (12,5m2) grzejnik
    Na parterze także spiżarka (nieogrzewana pod schodami na piętro) i kotłownia 10m2.
    Garaż przylegający ścianą do domu - minimalnie ogrzewany (+8 C)
    Użytkowe poddasze:
    - 3 pokoje i garderoba nad garażem - wszędzie grzejniki
    - W łazience drabinka i podłogówka
    Obie łazienki blisko kotłowni (jedna bezpośrednio nad nią, druga obok). Kuchnia ok 6-8m od kotłowni (nie mierzyłam, ale tyle będzie, bo to przeciwległy róg domu.)
    Dom porotherm 25 + 20cm ocieplenia (ciągle wahania między wełną i styro)
    10 styro na gruncie (za mało?)
    rekuperator
    poddasze 30 wełny...

    Rodzina 2+3 (raz na kilka tygodni w weekend może jeszcze 2-4...)
    Czy ten piec to dobry wybór?
    Jeśli nie, to czego powinno być mniej/więcej?
    Mogę podać więcej danych pieca, ale nie wiem, na co zrócić uwagę
    A ten drugi (CGB-11) jest opisany tu
    http://www.wolf-polska.pl/file/katal...densacyjne.pdf

Strona 48 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony