dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 330
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 6591
  1. #961
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Przypuszczam, że CGB-11 ze zbiornikiem 120l (115l?) może być ciutek przy mały, bezpieczniej byłby dać około 150-160l zbiornik.

    PS. Dodałem CGB-11 do tabelki.

  2. #962

    Domyślnie

    Rapczyn, ale firma w swoich materiałach o CBG (także 11) pisze tylko o "możliwości podłączenia zasobnika 120" Czyżby zakładali, że z większym nie da sobie rady? Czy nie jest, twoim zdaniem, ryzykowne podłączanie większego zasobnika, niż zalecany przez producenta? Czy CGB-11 ogrzeje wodę w 160l.?

  3. #963
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kikutek
    Rapczyn, ale firma w swoich materiałach o CBG (także 11) pisze tylko o "możliwości podłączenia zasobnika 120" Czyżby zakładali, że z większym nie da sobie rady? Czy nie jest, twoim zdaniem, ryzykowne podłączanie większego zasobnika, niż zalecany przez producenta? Czy CGB-11 ogrzeje wodę w 160l.?
    Przypuszczam, że chodzi im o łatwość podłączenia lub ... raczej o wygląd. Dla kotła bez różnicy czy grzeje 120 czy 1000l.

  4. #964

    Domyślnie Jaki Kocioł ?

    Proszę o pomoc w doborze kotła kondensacyjnego:
    Dom o powierzchni użytkowej: 124 m2 (kubatura 702 m3), 4 osoby.
    Dół: 84,5 m2 z tego podłogówka na 60 m2 + 3 grzejniki
    Góra: 65 m2 z tego 15m2 podłogówka + 4 grzejniki i drabinka w łazience.
    Ściany Porotherm 25 cm + styropian 14 cm. Poddasze ocieplone welna 25 cm.
    Myślałem nad 2-funkcyjnym Viessmanem - Vitodens 222-W z zintegrowanym zasobnikiem 46 litrów (łazienka jest na kotłownią, wc i kuchnia obok, więc odległości
    nie są duże). Czy może też dać 1-funkcyjny z zasobnikiem ?
    Co poradzicie ?

  5. #965

    Domyślnie

    Dla 4 osób zdecydowanie doradzałbym jednofunkcyjny kondensat. Masz jedną łazienkę w domu dla 4-osobowej rodziny? Jeśli tak to błąd praktyczny. Jeśli wiecej niz jedna łazienkę to np u mnie sie sprawdza zasobnik CWU 120l, ale ponoć i 80l wystarczy jesli jest warstwowy.
    Chyba z kubatura przesadziłeś jeśli ona jest współmierna do 124m2 pow uzytkowej. Ważne jest jaka kubature masz do ogrzania.

  6. #966

    Domyślnie

    Witam Wszystkich Budujących,

    mam wątpliwości co do potrzebnej mocy pieca gazowego dla nast. warunków:

    -pow. użytkowa 170m2
    -kubatura netto 550m3
    -ogrzewanie podłogowe pow. 90m2 (parter)
    -2 łazienki
    -ściana porit 24+15 styro ( w założeniu jeszcze jedna warstwa cegiełki 10,cm)
    -rodzina 4 os.
    do tego kominek z płaszczem, reku i solary.

    Zaproponowano nam piec Wolf-a kondens. CGB-24 z regulatorem BM+MM oraz Viessmann Vitodens 343F (Lodówka moc 13KW).

    Dlaczego proponują nam różne moce piecy (dwie różne firmy montażowe)?
    Który piec byłby lepszy oraz jaką w końcu moc potrzebuję aby dobrze ogrzać dom??

    pozdrawiam
    Ania

  7. #967

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy temat przeczytany i pytanie:
    rodzinka docelowo 4 osoby
    dom z garażem 2-stanowisowym, z poddaszem użytkowym antresolą - Bilbo 2 kubatura 593m2
    podłogówka ok 84m2 + 8 grzejników (w tym 2-łazienkowe suszarki na ręczniki ?)

    >> kondensat 2f. i 300L wymiennik + kominek z PW panorama + solar płaski

    jedni fachowcy radzą vaillanta drudzy detricha
    i żebym unikał ulricha

    najlepiej żeby był to dobrze dopasowany cały zestaw ze sterownikiem takim nie zadrogim.

    pozdrawiam

  8. #968
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał voti
    Bardzo ciekawy temat przeczytany i pytanie:
    rodzinka docelowo 4 osoby
    dom z garażem 2-stanowisowym, z poddaszem użytkowym antresolą - Bilbo 2 kubatura 593m2
    podłogówka ok 84m2 + 8 grzejników (w tym 2-łazienkowe suszarki na ręczniki ?)

    >> kondensat 2f. i 300L wymiennik + kominek z PW panorama + solar płaski

    jedni fachowcy radzą vaillanta drudzy detricha
    i żebym unikał ulricha

    najlepiej żeby był to dobrze dopasowany cały zestaw ze sterownikiem takim nie zadrogim.

    pozdrawiam
    a dlaczego kocioł dwufunkcyjny, skoro ma być jeszcze zasobnik 300 l.,
    zdecydowanie DD

  9. #969

    Domyślnie

    nie znam się więc proszę moje myśli wyprostować

  10. #970
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    kocioł dwufunkcyjny grzeje wodę przepływowo, czyli tak jak zwykły piecyk łazienkowy,

    kocioł jednofunkcyjny grzeje wodę w zasobniku magazynując ją,
    z tego zapasu ciepłej wody możesz korzystać cały czas,

    różnica jest taka, że przy zapotrzebowaniu na większą ilość ciepłej wody,
    kocioł dwufunkcyjny może Ci jej nie przygotować,

    ponad to, w przypadku gdy masz rozległą instalację, (przyjmuje się że gdy od kotła do najdalej położonej baterii jest więcej niż 6 m), stosuje się kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem oraz robi się cyrkulację ciepłej wody

  11. #971
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aniutka i Roofi
    Witam Wszystkich Budujących,
    Który piec byłby lepszy oraz jaką w końcu moc potrzebuję aby dobrze ogrzać dom??

    pozdrawiam
    Ania
    Moc powinna wynikać z obliczeń obciążenia cieplnego budynku (strzelam, że wyjdzie jakieś 8-11kW)

    Tu możesz sobie porównać ile palą niektóre kotły.

  12. #972

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn
    Cytat Napisał Aniutka i Roofi
    Witam Wszystkich Budujących,
    Który piec byłby lepszy oraz jaką w końcu moc potrzebuję aby dobrze ogrzać dom??

    pozdrawiam
    Ania
    Moc powinna wynikać z obliczeń obciążenia cieplnego budynku (strzelam, że wyjdzie jakieś 8-11kW)

    Tu możesz sobie porównać ile palą niektóre kotły.

    nie ma tam naszych pieców , a mógłbyś tak jak blondynce wyjaśnić??? Nie rozumiem, dlaczego jedni dają piec 24KW a drudzy proponują 13KW - oba kondensacyjne. Przecież chodzi o jeden budynek.....

    Ania

  13. #973
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Jeżeli to ma być piec do co i cwu(2f) to przynajmniej 20kW a jeżeli tylko do co (1f) to tyle ile wychodzi z zapotrzebowania na co czyli przeważnie w granicach 10kw.

  14. #974
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aniutka i Roofi
    Cytat Napisał RAPczyn
    Tu możesz sobie porównać ile palą niektóre kotły.

    nie ma tam naszych pieców , a mógłbyś tak jak blondynce wyjaśnić??? Nie rozumiem, dlaczego jedni dają piec 24KW a drudzy proponują 13KW - oba kondensacyjne. Przecież chodzi o jeden budynek.....

    Ania
    http://www.wolf-polska.pl/file/katalog_wiszace_2006.pdf strona piąta, podziel zużycie gazu GZ50 przez moc i możesz porównać wynik.
    Analogicznie http://www.viessmann.pl/pl/products/...343-F%20DT.pdf z tym, że ilość gazu E jest podana dla znamionowego obciążenia cieplnego.

    Dlaczego tak dobrali kotły trzeba zapytać sprzedawce. Ja przypuszczam, że V jest świadomie dobrany do budynku a W "bo zawsze dajemy 24kW" ale to jest moje zdanie.

  15. #975

    Domyślnie

    [/quote][nie ma tam naszych pieców , a mógłbyś tak jak blondynce wyjaśnić??? Nie rozumiem, dlaczego jedni dają piec 24KW a drudzy proponują 13KW - oba kondensacyjne. Przecież chodzi o jeden budynek.....

    Ania[/quote]

    http://www.wolf-polska.pl/file/katalog_wiszace_2006.pdf strona piąta, podziel zużycie gazu GZ50 przez moc i możesz porównać wynik.
    Analogicznie http://www.viessmann.pl/pl/products/...343-F%20DT.pdf z tym, że ilość gazu E jest podana dla znamionowego obciążenia cieplnego.

    Dlaczego tak dobrali kotły trzeba zapytać sprzedawce. Ja przypuszczam, że V jest świadomie dobrany do budynku a W "bo zawsze dajemy 24kW" ale to jest moje zdanie.[/quote]


    Wolf wychodzi 0,10-0,11
    a Viessmanna nie wiem jak policzyć... 1,72/13?? wychodzi 0,1323.... czy tak? Ja humanistka jestem i w tej tabeli nie umiem czytać tych technicznych terminów. Pomóż proszę...
    Jeżeli jednak moje wyliczanki są prawidłowe, tzn, że V ma większe zużycie gazu na 1 kW??? Czyli gorszy będzie??? Ale z drugiej strony W może jest przewymiarowany skoro "bo zawsze dajemy 24 kW"?? (mówię przecie, że blondi ze mnie ) )

    pozdrawiam
    Ania

  16. #976
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Anula74
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miran
    Witam
    Ja będę kupował piec gazowy w najbliższym czasie i jak na razie jestem zdecydowany na piec kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem firmy Dietrich MCR-24 .
    Firma dobra a cena super można kupić za 3900-4000zł.

    Pozdrawiam
    podaj namiary na sklep z takimi cenami

  17. #977

    Domyślnie

    Witam, i ja proszę o radę, choć byliśmy zdecydowani na Viessmana 333f z zasobnikiem 86, ale po przeczytaniu tych wszystkich nie do końca zrozumiałych dla mnie informacji zgłupiałam kompletnie.
    Czy ten model jest odpowiedni do domu:
    110 użytkowej+ogrzewany garaż
    parter podłogówka +2 grzejniki, góra grzejniki (4)+podłogówka w łazience
    2 łazienki, piec musi stać u góry w łaziece(dlatego mały wbudowany zasobnik)
    jest cyrkulacja
    ocieplenie 25 wełna
    koza w salonie
    bez solarów, reku

    Pomóżcie- jakie parametry będą dla nas wystarczające, ten Viessmann jest starsznie drogi, może bedą to bezsensownie wydane pieniądze???
    Znalazłam też taki znacznie tańszy-VIESSMANN VITODENS 222-w 19kW z zasobinikeim 46l- lepszy dla nas???

  18. #978

    Domyślnie

    Wiec moj piec juz "jedzie" opala jak na razie caly budynek 220 m2 do momentu podlaczenia kominka z plaszczem.
    HOVAL Top Gas Classic 18 Kw kondensat.
    Z tego co mowil mi serwisant mamy pewnosc, ze to piec ktory produkuje sie tylko i wylacznie w Austrii, nie posiada nic z made in china.
    Jest doskonale sprawny i oszczedny. Zobaczymy w praniu.
    Do tego elektronika Honywell i radiowy, przenosny regulator temperatury.
    Tutaj jak widze nikt nie wspomina o Hovalu, a moze warto rowniez rozwazyc tego typu piece?

    Pozdrawiam......
    Czy ktos jest uzytkownikiem tego rodzaju pieca?
    Chcieć znaleźć prawdę jest zasługą, nawet gdy się błądzi po drodze.

  19. #979

    Domyślnie

    duży zasobnik bo jet kominek z PW i solar do którego jest ponad 6m.

    głównym źródłem ogrzewania ma być kocioł gazowy,a źródła w/w jako dodatek

  20. #980
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aniutka i Roofi
    Wolf wychodzi 0,10-0,11
    a Viessmanna nie wiem jak policzyć... 1,72/13?? wychodzi 0,1323.... czy tak? Ja humanistka jestem i w tej tabeli nie umiem czytać tych technicznych terminów. Pomóż proszę...
    Jeżeli jednak moje wyliczanki są prawidłowe, tzn, że V ma większe zużycie gazu na 1 kW??? Czyli gorszy będzie??? Ale z drugiej strony W może jest przewymiarowany skoro "bo zawsze dajemy 24 kW"?? (mówię przecie, że blondi ze mnie ) )

    pozdrawiam
    Ania
    CGB-24
    2,50 m^3 / 28,5kW = 0,1052631 m^3/kW
    V343
    1,77 / 16,7 = 0,105988

    Możesz to porównać z wynikami kotłów kondensacyjnych w tabelce ("Znamionowe obciążenie cieplne").

    gusiolek_w jaką masz kubaturę budynku? Prawdopodobnie najsłabszy model wystarczy na potrzeby c.o.

Strona 49 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony