dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 330
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 6591
  1. #1161

    Domyślnie

    Cytat Napisał kattharina
    [...]
    Parametry domu:
    Powierzchnia użytkowa: 112,6m2
    Kubatura brutto budynku: 553,40 (przy czym strych będzie nieogrzewany)
    Podłogówka: 30m2
    Rekuperacja

    Próbowałam zrobić OZC na własną rękę, ale muszę się przyznać, że za wysokie progi jak dla mnie niestety Po przeanalizowaniu tego wątku doszliśmy do wniosku, że najlepiej kupić piec o mocy tak do 12 KW - nie wiem czy słusznie? I pojawiły się dwa problemy: pierwszy z wyborem pieca, zdecydowanie odpada Modula ze względu na kosmiczną cenę jak dla nas (szczególnie przy tym kursie Euro ) a innych o takiej mocy nie mogłam znaleźć. Po drugie ostrzegano nas, że przy takiej mocy, gdy ktoś będzie brał prysznic, to spadnie temperatura w domu, bo piec nie da rady, a ja lubię ciepełko

    Proszę o radę odnośnie marki pieca (chodzi o to, żeby startował z jak najniższą mocą), no i ocenienie wybranej przez nas mocy.
    Junkers CERAPUR SMART ZSB 14-3C - jednofunkcyjny, moduluje od mocy 3,3 do 14,2 kW - cena katalogowa 5 203,30 zł z VAT 22%, a do kupienia już za przykładowo 3 690,00 zł z VAT 22% choćby tutaj.

  2. #1162

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    De Dietrich Elidens DTG 1300-15 Eco.NOx PLUS/V 130, moduluje od mocy 3,2 kW do 15 kW - 11044 zł z VAT 22%
    Z tego co widziałam to jest on z zasobnikiem 130l. Wydaje mi się, że na pięć osób lepiej mieć 160l lub 190l, jak myślicie. A z jaką mocą staruje ten piec?

    Jeśli chodzi o Junkersa to na pewno jest on zachęcający cenowo, ale jak już Rapczyn pisał nie ma informacji o tym ile palą Junkersy, dlatego nie wiem co o nich myśleć.

  3. #1163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał kattharina
    Cytat Napisał 1950
    De Dietrich Elidens DTG 1300-15 Eco.NOx PLUS/V 130, moduluje od mocy 3,2 kW do 15 kW - 11044 zł z VAT 22%
    Z tego co widziałam to jest on z zasobnikiem 130l. Wydaje mi się, że na pięć osób lepiej mieć 160l lub 190l, jak myślicie. A z jaką mocą staruje ten piec?

    Jeśli chodzi o Junkersa to na pewno jest on zachęcający cenowo, ale jak już Rapczyn pisał nie ma informacji o tym ile palą Junkersy, dlatego nie wiem co o nich myśleć.
    mówisz masz
    zestaw Elidens DTG 1300 Eco.NOx Plus/H150 modulujący od 4,5-24,9 kW w cenie 9450 zł brutto z VAT 22%,
    stojący kocioł kondensacyjny z zasobnikiem o pojemności 150 l. umieszczonym pod kotłem,
    wydajność początkowa (pierwsze 10 minut) 25,5 l/min
    wydajność godzinowa 580 l/h
    przy delta t = 30 C, czyli standardowo wg normy,
    tak jak podają inni producenci

  4. #1164

    Domyślnie

    Ale express, dzięki
    Jedyny problem z tym, że kocioł nie może mieć mocy większej niż 21kW, bo nie robimy komina, tylko wywalamy rurę przez ścianę Zresztą nie chciałabym jednak przewymiarowywać kotła. Maksymalna moc raczej do 16kW. W przyszłości będziemy podłączać do obiegu drugi zasobnik pod solary, ale to na razie w dalekiej przyszłości, na razie tylko przepusty

  5. #1165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    to taki sam zestaw z kotłem z Elidensem DTG 1300 Eco.NOx Plus/H150 3,2-15 kW, 9290 zł brutto
    wydajność cwu odpowiednio 24 l/min (pierwsze 10 minut), 345 l/h

  6. #1166

    Domyślnie

    Cytat Napisał kattharina
    W przyszłości będziemy podłączać do obiegu drugi zasobnik pod solary, ale to na razie w dalekiej przyszłości, na razie tylko przepusty
    To może od razu jeden zasobnik z dwoma wężownicami? Po co dwa zasobniki?

    Cytat Napisał kattharina
    Jeśli chodzi o Junkersa to na pewno jest on zachęcający cenowo, ale jak już Rapczyn pisał nie ma informacji o tym ile palą Junkersy, dlatego nie wiem co o nich myśleć.
    Nie odbiega zużyciem od innych. Na zużycie gazu wpływ największy ma izolacja domu, instalacja ogrzewania, dobór kotła do zapotrzebowania a potem dopiero własności kotła. Junkers ten jest bardzo nowoczesnym kotłem, z elektroniką Bosch Heatronic 3, umożliwiajacym swobodną rozbudowę w przyszłości o np. zestaw solarny. Jest bardzo cichy. I po co przepłacać? Zapytaj innych uzytkowników: dabell, andre6, pluszku, .., Instalgaz - ten ostatni to chyba nimi handluje.

    Poniżej zużycie, może będzie przydatne do statystyk RAPczyn'a.


  7. #1167

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn
    Cytat Napisał Aniutka i Roofi
    Witam Wszystkich Budujących,
    Który piec byłby lepszy oraz jaką w końcu moc potrzebuję aby dobrze ogrzać dom??

    pozdrawiam
    Ania
    Moc powinna wynikać z obliczeń obciążenia cieplnego budynku (strzelam, że wyjdzie jakieś 8-11kW)

    Tu możesz sobie porównać ile palą niektóre kotły.
    Witam i prosze o rade.Dom ok100m,2 dorosle osoby i 2 dzieci,grzejniki-6,podlogowka-lazienka,korytarz,wiatrolap,kuchnia..razem do 40m,odleglosc miedzy kuchnia a piecem w lazience ok 15m(wiec zastanawiam sie nad podgrzewaczem lub dodatkowa cerkulacja by miec ciepla wode odrazu po odkreceniu krany-pytanie co zastosowac),jaki Piec gazowy-musi byc estetyczny ze wzgledu na to ze bedzie w lazience(nie mam kotlowni),dwofunkcyjny czy jedno.,z zasobnikiem ili ltr.?Wiem ze musi byc z zamknietą komora spalania,Zrodlo zasilania Gas-butla,Wstepnie instalator zaproponowal Kotly ROCA laura+zasobnik 100l,lub Roca Vega Plus wieszacy o mocy 24kW.Kominek Z plaszczem wodnym.Prosze o rade w sprawie doboru pieca!

  8. #1168

    Domyślnie

    Witam
    Czytam od 3h na temat doboru pieca (cwu+co) + kaloryfery...mam już swoje typy, ale będę wdzięczny za wszystkie sugestie.
    Mieszkanie 115m2 (kubatora 310m2) w starej kamienicy z końca lat 30tych. Zewnętrzne ściany około 70cm, drewniane stropy pomiędzy piętrami (także brak podłogówek).
    Będzie zainstalowana rekuperacja o sprawności 90% (Mistral 400DUO).
    Będzie także kominek - uruchamiany okazjonalnie (może z płaszczem wodnym - zobaczymy jakie będą koszty).
    Pytania:
    1. Czy w tym wypadku najlepiej zastosować kondesat + 80-100l (mam nadzieje ze gabarytowo mi się zmieści, w najgorszym wypadku może 2funkcyjny?) o mocy np do 3-15kW?
    2. Jak dobrać wielkość kaloryferów i dla jakich temepartur? (o tym przyznaję się jeszcze nie doczytałem).
    3. Możecie wskazać konkretne modele? Niestety mój "instalator" wyszedł z takim pomysłem:
    "grzejniki 8 szt.,zawory,listwy montażowe,głowice termoatatyczne min/max 3.900netto
    zestaw kominowy system w szacht,dystanse,9m rury
    spalinowej,0.5m r.s., 1.300netto
    regulator Vitotrol 100, 370netto
    kocioł kondensacyjny 2-funkcyjny Vitodens (24kW) 100-W zpalnikiem Matrix i wbudowanum naczyniem wzbiorczym 8L-nowość 4.950netto
    Całość netto 10.520,00 po podwyżce"
    Po przeczytanych postach chyba wydaje się to nienajlepszy pomysł.
    Z góry wielkie za wszelkie uwagi.
    P.S. W załączeniu podsyłam układ mieszkania.
    pozdrawiam


  9. #1169

    Domyślnie

    Witam, proszę Was o pomoc: szukam kotła dwufunkcyjnego z zamkniętą komora spalania do domku szkieletowego o powierzchni użytkowej 89 m. Domek dobrze ocieplony, 13 grzejników i ok 10 m podłogówki, 2 łazienki. Hydraulik zaproponował mi piec Buderus-052T, ja mam jednak watpliwości, cena ok 7 tys, ale przede wszystkim to moc tego kotła czyli 10-28 KW. Wydaje mi się , ze to znaczenie za dużo jak na moje potrzeby. Zależy mi na komforcie ciepłej wody jednak tak duża moc kotła wydaje mi sie nieodpowiednia dla mojego domku. Co o tym myslicie , jaki inny piec polecacie, może coś co ma mniejszą moc wyjściową i w kwocie do 5 tys Proszę o pomoc.

  10. #1170

    Domyślnie

    Czy ja też mógłbym prosić o pomoc w wyborze kotła kondensac. jednofunkcyj. z zasobnikiem?

    Moje dane:
    domek z poddaszem użytkowym i z garażem w bryle budynku
    pow. całkowita = 270m2
    pow. podłóg = 227m2
    pow. netto = 200m2
    pow.użytkowa = 180m2
    kubatura (niestety tylko mam dane brutto) = 926m3
    ilość mieszkańców = 5
    łazienki = 2
    kuchnie = 2
    Ogrzewanie na parterze - głównie podłogówka 100m2 oraz jedna sypialnia z grzejnikiem, garaż bez ogrzewania.
    Ogrzewanie na poddaszu głównie grzejniki, ale jedna łazienka z podłogówką 18m2.
    Dostęp tylko do gazu propan-butan z butli.
    Ściany z ytonga 24cm + 12 cm styropianu, podłoga docieplona 10cm styropianu, dach 20cm wełny mineralnej.
    W domu będzie jeszcze kominek z płaszczem wodnym podpięty do instalacji, ale pewnie tylko sporadycznie używany.

    Propozycje mam następujące:
    1) Termet TKMB 24 + zasobnik ACV 130 litrów,
    2) Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3c z zasobnikiem 200 litrów SO 200 Junkers,.
    3) De Dietrich MCr 24 + zasobnik ACV 130 litrów
    Wszystkie opcje w podobnej cenie i taka cena mnie raczej interesuje.

    Czy możecie wyrazić swoje opinie lub coś doradzić odnośnie kotła i zasobnika?

    pozdrawiam

  11. #1171

    Domyślnie

    Czy Wy tez placicie po prawie 2000zl za 2 miesiace za gaz? Czy o co chodzi?

  12. #1172
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj
    Czy Wy tez placicie po prawie 2000zl za 2 miesiace za gaz? Czy o co chodzi?
    Czy może chodzi o ten nowy gaz ??

    Jeżeli tak to coś wietrzę w tym niezły wałek

    na grupie WLKP napisała
    Cytat Napisał agula11
    mieszkanie w domu starej technologii, 60 mkw ( woda, co, kuchnia - wszystko na gaz) ostatni rachunek 940 zł coś jest nie tak, bo bardzo wzrosło zuzycie gazu, a mówili, że ten nowy gaz , który mamy od lata jest bardziej kaloryczny, więc skąd to zużycie ?????? czytałam troche w necie - szczecin to nawet zrobił zbiorową skargę do rzecznika konsumentów i URE.
    i tu też narzekają
    http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...372508&v=2&s=0

    Może z tym nowym gazem jest coś nie tak ?

  13. #1173
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Dobrze rozumiem, że przełączyli was na gaz o wyższej kaloryczności?
    Jeśli tak to może trzeba przezbroić urządzenia z np. gazu Lw na E

  14. #1174

    Domyślnie

    Nawet nie wiem czy to jakis nowy. Musze sie dowiedziec.
    Moj brat dostal rachunek. Ma ten sam piec swiebodzicki co ja, tyle ze ja nie mieszkam jeszcze, ale i tak opalam troche. To pewnie bedzie z 1000.

  15. #1175
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj
    (...)
    Moj brat dostal rachunek. Ma ten sam piec swiebodzicki co ja, tyle ze ja nie mieszkam jeszcze, ale i tak opalam troche. To pewnie bedzie z 1000.
    A o co chodzi ?
    --
    Pozdrawiam

  16. #1176
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał ellaj
    (...)
    Moj brat dostal rachunek. Ma ten sam piec swiebodzicki co ja, tyle ze ja nie mieszkam jeszcze, ale i tak opalam troche. To pewnie bedzie z 1000.
    A o co chodzi ?
    O to zapewne:
    Cytat Napisał ellaj
    Czy Wy tez placicie po prawie 2000zl za 2 miesiace za gaz? Czy o co chodzi?

  17. #1177
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Hmmmm - nie znam żadnego świebodzickiego pieca gazowego , poza tym stwierdzenie : opalam dom trochę wydaje mi się bardziej tożsame z wunglem lub drewnem ...

    --
    Pozdrawiam

  18. #1178
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    silje

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    ja mam skromną posiadłość i również chciałabym wiedzieć jaki byłby najlepszy piec gazowy 2-funkcyjny.
    Mieszkanie 50m2, środkowe na I piętrze - nade mną jeszcze adaptacja strychu, ściany zewnętrzne z cegły ( blok budowany w 1941r), ocieplone styropianem 12cm; trzy pokoje, kuchnia, łazienka i przedpokój - 4 grzejniki, kuchnia i przedpokój bez grzejników.
    Proszę, tylko się ze mnie nie śmiejcie.

  19. #1179

    Domyślnie

    my mamy kondensacyjny Immergas Zeus Victrix plus zasobnik
    kominek z płaszcem wodnym Lechma

    no i jescze weglówkę mam

    cały parter - podłogówka wodna
    antresola z 2 pokojami, piwnica- grzejniki


    parter 165,93m2
    poddasze z antresolą 69,79m2
    łącznie: 293,50m2 w tym powierchnia użytkowa (bez piwnic, garażu i strychu) 154,90m2

    4 osoby, w tym dwoje dzieci
    1 kuchnia, 2 łazienki


    jeszcze nie mieszkamy, ale narazie jest bez zarzutu

  20. #1180

    Domyślnie

    O, matko Pablitoo!
    "Wpadasz" w srodku watku i sie dziwisz, ze nic nie rozumiesz.
    Cofnij sie troche, a moze bedziesz wiedzial.
    A o starej firmie Termet Swiebodzice nie slyszales?
    A co Cie tak dziwi z tym "opalaniem troche domu"? Nie mieszkam. Mam temperature nastawiona na 15 stopni i koniec.
    Wielka mi filozofia.
    Poza tym zadalam pytanie kilka stron temu, na ktore otrzymalam fachowa porade.
    RApczyn jakos nie ma problemow z czytaniem ze zrozumieniem.

Strona 59 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony