dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 330
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 6591
  1. #1181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj
    (...)
    RApczyn jakos nie ma problemow z czytaniem ze zrozumieniem.
    No cóż - na przyszłość postaram się czytać z większym zrozumieniem ...
    --
    Pozdrawiam

  2. #1182
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj
    O, matko Pablitoo!
    "Wpadasz" w srodku watku i sie dziwisz, ze nic nie rozumiesz.
    Cofnij sie troche, a moze bedziesz wiedzial.
    (...)
    Poza tym zadalam pytanie kilka stron temu, na ktore otrzymalam fachowa porade.
    RApczyn jakos nie ma problemow z czytaniem ze zrozumieniem.
    Cofnąłem się do początku wątku - i wiesz kogo tam znalazłem ?? - siebie .
    Więc tekst o wpadaniu w środku wątku sobie daruj .

    Jakoś nie mogłem znaleźć żadnej odpowiedzi kolegi RApczyna na Twoje pytania zadane w tym wątku - ale być może jestem ślepy ... - zwłaszcza jak miało to mieć miejsce kilka stron temu ...

    Ale żeby być konkretnym odpowiem na Twoje pytanie zadane w tym wątku :

    Cytat Napisał ellaj
    Czy Wy tez placicie po prawie 2000zl za 2 miesiace za gaz? Czy o co chodzi?
    Nie - nie wszyscy płacimy po 2000 zł za 2 miesiące . Niektórzy z nas płacą 2000 zł za cały sezon grzewczy / 6 miesięcy / . Nie o co chodzi .
    --
    Pozdrawiam

  3. #1183
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał silje
    Witam,
    ja mam skromną posiadłość i również chciałabym wiedzieć jaki byłby najlepszy piec gazowy 2-funkcyjny.
    Mieszkanie 50m2, środkowe na I piętrze - nade mną jeszcze adaptacja strychu, ściany zewnętrzne z cegły ( blok budowany w 1941r), ocieplone styropianem 12cm; trzy pokoje, kuchnia, łazienka i przedpokój - 4 grzejniki, kuchnia i przedpokój bez grzejników.
    Proszę, tylko się ze mnie nie śmiejcie.
    Nie widzę powodów do śmiania
    Prawdopodobnie masz bardzo małe zapotrzebowanie na moc dla swojego mieszkania, rzędu pewnie gdzieś 4kW lub mniej. Kłóci to się trochę z koncepcją kotła 2-f, która niejako zmusza nas do kotła o dużej mocy.
    Radzę zastanowić się nad kotłem kondensacyjnym małej mocy + zbiornik c.w.u. - oczywiście jeśli warunki pozwalają.
    Jeśli nie to szukać kotła 2-f z jak najniższą mocą minimalną.

  4. #1184

    Domyślnie

    cześć ja również proszę o pomoc

    mam problem z doborem kotła no i producenta. Mój dom to 147 m2 uzytkowej powierzchni+33 m garaz, parterowy z poddaszem uzytkowym. Ogrzewanie gazem ziemnym . Ilośc osób 3-4 (na razie 3 ). Podłogówka ok 45 m wiecej na dole a na górze tylko łazienka.
    Myślałam o kondensacie z zasobnikiem.
    W pom. gospodarczym (gdzie ma byc kocioł) nie mam miejsca na stojacy zasobnik pod wiszącym kotłem. Niefortunnie mam tam umejscowione wejście do piwnicy (otwór). Znalazłam Eolo Superior 32 Kw z zasobnikiem od 80 l ale moc jest chyba za duza. Zaletą tego modeku jest to że istnieje mozliwość umieszczenia zasobnika nawet w innym pomieszczeniuniz to pom. gospodarcze (chociaż w moim wypadku wystarczy go postawić ok. 2,5 m dalej od tego wiszacego na ścianie kotła). Odległosć do łazienek od pieca jestraczej duża.

    Biorąć pod uwagę konieczność albo zamontowania zasobnika w ok. 2,5 m odległości od kotła lub wyboru kondensata z wbudowanym zasobnikiem (oczywiście wiszącym!!!!) czy moze ktos mi podpowiedzieć rozwiązanie???


    pozdrawiam gosia

  5. #1185
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał małgosia2005
    cześć ja również proszę o pomoc

    mam problem z doborem kotła no i producenta. Mój dom to 147 m2 uzytkowej powierzchni+33 m garaz, parterowy z poddaszem uzytkowym. Ogrzewanie gazem ziemnym . Ilośc osób 3-4 (na razie 3 ). Podłogówka ok 45 m wiecej na dole a na górze tylko łazienka.
    Myślałam o kondensacie z zasobnikiem.
    pozdrawiam gosia
    Bierz kocioł kondensacyjny o możliwie malej mocy, rzędu ~10kW. Zbiornik c.w.u. może być w odległości 2,5m, nieduże ma to znaczenie.

  6. #1186

    Domyślnie

    dzięki RAPczyn


    a czy mozesz zasugerować jakiegoś producenta?

  7. #1187

    Domyślnie Re: kociołek

    Cytat Napisał Wirecki
    Jak dotąd rozmawiałem z jednym instalatorem. Jeśli chodzi o marki to ustawił w pierwszej lidze Viessmana i Buderusa, w drugim szerego Vaillanta i Junkersa, dalej resztę, odradza producentów z południa Europy z racji gorszej wytrzymałości.
    MAm piec Buderusa - nie jestem zadowolony.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #1188

    Domyślnie

    Witajcie. Proszę o pomoc bo już zgłupiałem . Nie wiem jaki wybrać kocioł. Wg projektu powienien być Kocioł jednofunkcyjny TURBOmax VU PLUS 152-5 (6,5÷15 kW). 16 grzejników, 40m2 podłogówki, w sumie około 180m2 do ogrzania. I nie wiem czy brać kondensat czy zwykły z zamkniętą komorą spalania. Czekam na jakieś opinie i sugestie. Z góry dziękuję

  9. #1189

    Domyślnie

    Cytat Napisał jotem
    Witajcie. Proszę o pomoc bo już zgłupiałem . Nie wiem jaki wybrać kocioł. Wg projektu powienien być Kocioł jednofunkcyjny TURBOmax VU PLUS 152-5 (6,5÷15 kW). 16 grzejników, 40m2 podłogówki, w sumie około 180m2 do ogrzania. I nie wiem czy brać kondensat czy zwykły z zamkniętą komorą spalania. Czekam na jakieś opinie i sugestie. Z góry dziękuję
    Różnica w cenie zakupu nie powinna być zbyt duża. Weż kondensat i staraj się ogrzewać niskotemperaturowo.
    Gdy będzie bardzo zimno podniesiesz temp. na piecu i będzie OK.
    Do kondensatu potrzebujesz dojścia do kanalizy.

    Podaj proszę ceny które Ci zaproponowano.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  10. #1190
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał jotem
    Witajcie. Proszę o pomoc bo już zgłupiałem . Nie wiem jaki wybrać kocioł. Wg projektu powienien być Kocioł jednofunkcyjny TURBOmax VU PLUS 152-5 (6,5÷15 kW). 16 grzejników, 40m2 podłogówki, w sumie około 180m2 do ogrzania. I nie wiem czy brać kondensat czy zwykły z zamkniętą komorą spalania. Czekam na jakieś opinie i sugestie. Z góry dziękuję
    Różnica w cenie zakupu nie powinna być zbyt duża. Weż kondensat i staraj się ogrzewać niskotemperaturowo.
    Gdy będzie bardzo zimno podniesiesz temp. na piecu i będzie OK.
    Do kondensatu potrzebujesz dojścia do kanalizy.

    Podaj proszę ceny które Ci zaproponowano.
    Bierz kocioł kondensacyjny z automatyką pogodową, nie będziesz musiał nic ustawiać - automatyka sama dobierze sobie temperaturę zasilania z krzywej grzewczej.

  11. #1191

    Domyślnie

    No, wlasnie Rapczyn, wracajac do malgosi2005, a mozesz zasugerowac jakiegos producenta.

  12. #1192

    Domyślnie

    witam, nie wiem jaki kociolek gazowy wybrac i prosze o pomoc: powierzchnia domu ok 220m2, 12grzejnikow, 35m2 podlogowki na dole i 10m2 na gorze, garaz, sciany porotherm 24 plus welna 15cm, dach 23cm welny (18+5) .chcialbym miec jakis zestaw z solarami prozniowymi. moj instalator poleca piec BROTJE,
    LOTE ---> Już na swoim...

  13. #1193
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    [
    moj instalator poleca piec BROTJE,[/quote]

    A mój z kolei Vaillant. Ciekawe jak to jest z tym polecaniem?

  14. #1194
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarzyQ
    witam, nie wiem jaki kociolek gazowy wybrac i prosze o pomoc: powierzchnia domu ok 220m2, 12grzejnikow, 35m2 podlogowki na dole i 10m2 na gorze, garaz, sciany porotherm 24 plus welna 15cm, dach 23cm welny (18+5) .chcialbym miec jakis zestaw z solarami prozniowymi. moj instalator poleca piec BROTJE,
    Jeśli kolektory próżniowo to w grę wchodzi, moim zdaniem tylko Paradigma. W twoim przypadku można zastosować pewnie ModuVario Aqua.

  15. #1195
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    możesz kupić SOLNEO SGC23 SOL De Dietricha,
    stojący kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem biwalentnym (dwuwężownicowym) współpracującym z kolektorami słonecznym za 11793 zł
    do tego można dokupić zestaw dwóch kolektorów DUL za 4549 zł

  16. #1196

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby podać obecne ceny kotłów kondensacyjnych wraz z instalacją tj rura kominowa np. 3 m itp.
    Chodzi mi o zorientowanie się w obecnych cenach kompletnej instalacji bo cena samego pieca to za mało.
    Prawdopodobnie macie wyceny pod ręką. - proszę o ich zamieszczenie.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  17. #1197

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn
    Cytat Napisał Aniutka i Roofi
    Cytat Napisał RAPczyn
    Tu możesz sobie porównać ile palą niektóre kotły.

    nie ma tam naszych pieców , a mógłbyś tak jak blondynce wyjaśnić??? Nie rozumiem, dlaczego jedni dają piec 24KW a drudzy proponują 13KW - oba kondensacyjne. Przecież chodzi o jeden budynek.....

    Ania
    http://www.wolf-polska.pl/file/katalog_wiszace_2006.pdf strona piąta, podziel zużycie gazu GZ50 przez moc i możesz porównać wynik.
    Analogicznie http://www.viessmann.pl/pl/products/...343-F%20DT.pdf z tym, że ilość gazu E jest podana dla znamionowego obciążenia cieplnego.

    Dlaczego tak dobrali kotły trzeba zapytać sprzedawce. Ja przypuszczam, że V jest świadomie dobrany do budynku a W "bo zawsze dajemy 24kW" ale to jest moje zdanie.
    Ale przecież ... (tak zrozumiałem wypowiedzi na forum) kondensacyjny moze a nawet powinien być przewymiarowany.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  18. #1198

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn
    Cytat Napisał silje
    Witam,
    ja mam skromną posiadłość i również chciałabym wiedzieć jaki byłby najlepszy piec gazowy 2-funkcyjny.
    Mieszkanie 50m2, środkowe na I piętrze - nade mną jeszcze adaptacja strychu, ściany zewnętrzne z cegły ( blok budowany w 1941r), ocieplone styropianem 12cm; trzy pokoje, kuchnia, łazienka i przedpokój - 4 grzejniki, kuchnia i przedpokój bez grzejników.
    Proszę, tylko się ze mnie nie śmiejcie.
    Nie widzę powodów do śmiania
    Prawdopodobnie masz bardzo małe zapotrzebowanie na moc dla swojego mieszkania, rzędu pewnie gdzieś 4kW lub mniej. Kłóci to się trochę z koncepcją kotła 2-f, która niejako zmusza nas do kotła o dużej mocy.
    Radzę zastanowić się nad kotłem kondensacyjnym małej mocy + zbiornik c.w.u. - oczywiście jeśli warunki pozwalają.
    Jeśli nie to szukać kotła 2-f z jak najniższą mocą minimalną.
    Ja bym wziął najtańszy kocioł. Zysk z lepszego kotła nigdy się nie zwróci przy tak małym zapotrzebowaniu na ciepło.
    W castoramie widziałem kociołek chyba za 1600 zł.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  19. #1199
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Ciekawe czy gdzieś można zlaleźć obiektywną ocenę różnych kotłów gazowych. Bo poza tym, że każdy instalator twierdzi, że ten co poleca jest najlepszy (pewnie ma największą marżę na tym) to nie bardzo wiadomo dlaczego tak twierdzi. Najczęściej słychać że dlatego, że w jednym domu słyszał że piec innej marki się psuje, a jego to nigdy nie słyszał a jak juz to serwis dojeźdza w 12 minut i naprawia za 3,5.

  20. #1200

    Domyślnie Re: JAKI PIEC KONDENSACYJNY GAZOWY???

    Proszę o podanie przykładowej wyceny kotłowni w układzie z kotłem kondensacyjnym. Cena samego kotła niewiele mówi.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Strona 60 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony