dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 330
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 6591
  1. #1201

    Domyślnie Re: JAKI PIEC KONDENSACYJNY GAZOWY???

    Cytat Napisał 1950
    Cytat Napisał Witos
    Do kondensata nie musi budować komina wystarczy rura spalinowo powietrzna przez ścianę. Koszt komina się wraca.
    wiesz że dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele,
    do mocy 21 kW można wyrzucać spaliny przez ścianę,
    nie wprowadzaj ludzi w błąd
    A jak wygląda sprawa z MCR? Można zrobić tak, żeby był wyrzut przez ścianę? Do on ma przecież 24kw...

  2. #1202

    Domyślnie

    Witam,

    Zastanawialem sie nad wymiana kotla na wegiel na nowszy, ale doszedlem do wniosku, ze pozostawie ten stary a w lazience na pietrze zainstaluje kociol gazowy. I tu jest moje pytanie, a mianowicie ile kW potrzebuje jesli mam dom kostke z lat 80 (strop ocieplony, sciany to taki szary gazobeton, pustka powietrzna, tynk cw= ok. 44cm + docelowo styropian; okna stare drewniane, docelowo nowe plastiki z ciepla ramka) o pow. ok. 208 m2, przy czym kotlownia weglowa + skladzik (ok. 20m2) nie beda ogrzewane. Parter wys. ok. 2,3m, pietro ok. 2,6m

  3. #1203

    Domyślnie Re: JAKI PIEC KONDENSACYJNY GAZOWY???

    Cytat Napisał RadziejS
    Cytat Napisał 1950
    Cytat Napisał Witos
    Do kondensata nie musi budować komina wystarczy rura spalinowo powietrzna przez ścianę. Koszt komina się wraca.
    wiesz że dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele,
    do mocy 21 kW można wyrzucać spaliny przez ścianę,
    nie wprowadzaj ludzi w błąd
    A jak wygląda sprawa z MCR? Można zrobić tak, żeby był wyrzut przez ścianę? Do on ma przecież 24kw...
    Ktoś pisał że podobno wystarczy aby serwisant ustawił na mniejszą moc. Ale nie chce mi się w to wierzyć. Przestawić może każdy.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #1204

    Domyślnie

    A czy mając kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny można spaliny odprowadzać normalnym kominem murowanym z cegieł?Bo przez sciane to wiem ,ale wysokość musi być min 2.5m od ziemi.Jak to jest?
    raceman

  5. #1205
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał raceman
    A czy mając kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny można spaliny odprowadzać normalnym kominem murowanym z cegieł?
    Tak, pod warunkiem, ze wstawisz w komin murowany rurę spalinową przewidzianą dla kotła kondensacyjnego.

  6. #1206

    Domyślnie

    W takim razie pociągne temat.Czy opłaca się kupować kocioł kondensacyjny jeśli głównie zamontowane będą grzejniki ,a podłogówki tylko w łazienkach ?Żywotność kotła to ok 12 lat z tego co mi wiadomo.Ja zmierzam używać go tylko do C.O(jednofunkcyjny).Co prawda dużo metrów do ogrzania wiem wydaje mi się ,że zysk raczej mierny.Jakie macie doświadczenia>
    raceman

  7. #1207
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał raceman
    W takim razie pociągne temat.Czy opłaca się kupować kocioł kondensacyjny jeśli głównie zamontowane będą grzejniki ,a podłogówki tylko w łazienkach ?Żywotność kotła to ok 12 lat z tego co mi wiadomo.Ja zmierzam używać go tylko do C.O(jednofunkcyjny).Co prawda dużo metrów do ogrzania wiem wydaje mi się ,że zysk raczej mierny.Jakie macie doświadczenia>
    Tak, opłaca się kupować kocioł kondensacyjny do instalacji zasilanymi wysoką temperaturą. Zauważ, że przy automatyce pogodowej ustawiasz krzywą grzewczą. Z wykresu możesz sobie porównać jakim temp. zasilania i powrotu będzie się posługiwał kocioł przy różnych temp. zewnętrznych.

    Skąd wiesz, że kocioł ma żywotność 12 lat? Jak się o niego nie dba to może i tak. Niektóre kotły mają gwarancie na wymiennik 10lat.

  8. #1208

    Domyślnie

    RAPczyn dzięki za informacje.Instalacja to jedno jak rozumiem, a regulacja tego ,żeby było ekonomicznie to drugie.Co do żywotności to czytałem na forach ,że mniej więcej po tylu latach przestaje się opłacać naprawiać ,ale może dotyczyło to tańszych kotłów.
    raceman

  9. #1209

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał jotem
    Witajcie. Proszę o pomoc bo już zgłupiałem . Nie wiem jaki wybrać kocioł. Wg projektu powienien być Kocioł jednofunkcyjny TURBOmax VU PLUS 152-5 (6,5÷15 kW). 16 grzejników, 40m2 podłogówki, w sumie około 180m2 do ogrzania. I nie wiem czy brać kondensat czy zwykły z zamkniętą komorą spalania. Czekam na jakieś opinie i sugestie. Z góry dziękuję
    Różnica w cenie zakupu nie powinna być zbyt duża. Weż kondensat i staraj się ogrzewać niskotemperaturowo.
    Gdy będzie bardzo zimno podniesiesz temp. na piecu i będzie OK.
    Do kondensatu potrzebujesz dojścia do kanalizy.

    Podaj proszę ceny które Ci zaproponowano.
    Za wszystkie mateiały do wod-kan + co (miedź) i ccw + gaz bez kotła 13000 zł. Nad piecem się jeszcze zastanawiam ale już wiem że bedzie to kondensat. Myślę o VALLIANT ecoTEC plus 246/3-5 + VIH R120

  10. #1210
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    A czy może się ktoś wypowiedzieć na temat grzejników RADSON? Jaka to półka grzejników itp.

  11. #1211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    najwyższa

  12. #1212
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KatDyr1

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam serdecznie szanowne grono i jako nowy na tym ekscytującym forum, nisko kłaniam się z nadzieją otrzymania podpowiedzi co do wyboru kotła i jego mocy. Po konsultacji z moim instalatorem, byłem już w 100% przekonany do konkretnego wyboru, ale do momentu kiedy nie znalazłem tego oto wątku. Pojawiło się wiele wątpliwości.

    Dom parterowy w zwartej bryle z poddaszem użytkowym około 120 m2, kubatura 350m3. Parter 65m2 podłogówka, poddasze... grzejniki. Fundament ocieplenie 10cm, podłoga 10cm, ściana gazobeton24 + 15 styropian
    poddasze 25 cm wełny. Rodzinka 2 +2 Ogrzewanie oczywiście na kondensacie.. Co poradzicie odnośnie wyboru marki kotła i mocy?
    Link do mojego projektu domu
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=100&a=201

  13. #1213

    Domyślnie

    Cytat Napisał KatDyr1
    Witam serdecznie szanowne grono i jako nowy na tym ekscytującym forum, nisko kłaniam się z nadzieją otrzymania podpowiedzi co do wyboru kotła i jego mocy. Po konsultacji z moim instalatorem, byłem już w 100% przekonany do konkretnego wyboru, ale do momentu kiedy nie znalazłem tego oto wątku. Pojawiło się wiele wątpliwości.

    Dom parterowy w zwartej bryle z poddaszem użytkowym około 120 m2, kubatura 350m3. Parter 65m2 podłogówka, poddasze... grzejniki. Fundament ocieplenie 10cm, podłoga 10cm, ściana gazobeton24 + 15 styropian
    poddasze 25 cm wełny. Rodzinka 2 +2 Ogrzewanie oczywiście na kondensacie.. Co poradzicie odnośnie wyboru marki kotła i mocy?
    Link do mojego projektu domu
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=100&a=201
    Odpowiedź masz powyżej dla podobnego pytania:
    http://forum.muratordom.pl/post3113579.htm#3113579
    Wszystko oczywiście zalezy od wielu czynników. Jednym z ważniejszych odnosnie mocy jest zapotrzebowani9e na CWU.

    Jeślki chodzi i markę to jak już zapewne wszystkim wiadomo - wszystko zalezy jaka jest dostępnośc do serwisu w twoim terenie.

  14. #1214

    Domyślnie

    Cytat Napisał KatDyr1
    Witam serdecznie szanowne grono i jako nowy na tym ekscytującym forum, nisko kłaniam się z nadzieją otrzymania podpowiedzi co do wyboru kotła i jego mocy. Po konsultacji z moim instalatorem, byłem już w 100% przekonany do konkretnego wyboru, ale do momentu kiedy nie znalazłem tego oto wątku. Pojawiło się wiele wątpliwości.

    Dom parterowy w zwartej bryle z poddaszem użytkowym około 120 m2, kubatura 350m3. Parter 65m2 podłogówka, poddasze... grzejniki. Fundament ocieplenie 10cm, podłoga 10cm, ściana gazobeton24 + 15 styropian
    poddasze 25 cm wełny. Rodzinka 2 +2 Ogrzewanie oczywiście na kondensacie.. Co poradzicie odnośnie wyboru marki kotła i mocy?
    Link do mojego projektu domu
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=100&a=201
    Kocioł 21-24kW starczy Problemem jest tylko piorytet wody uzytkowej
    ile osobowa rodzina jakie urzadzenia sanitarne wanny czy natryski? Polecalbym kociol 1-funkcyjny z zasobnikiem na wode uzytkowa 120-150L

  15. #1215

    Domyślnie

    Cytat Napisał goniec_kram
    Cytat Napisał KatDyr1
    Witam serdecznie szanowne grono i jako nowy na tym ekscytującym forum, nisko kłaniam się z nadzieją otrzymania podpowiedzi co do wyboru kotła i jego mocy. Po konsultacji z moim instalatorem, byłem już w 100% przekonany do konkretnego wyboru, ale do momentu kiedy nie znalazłem tego oto wątku. Pojawiło się wiele wątpliwości.

    Dom parterowy w zwartej bryle z poddaszem użytkowym około 120 m2, kubatura 350m3. Parter 65m2 podłogówka, poddasze... grzejniki. Fundament ocieplenie 10cm, podłoga 10cm, ściana gazobeton24 + 15 styropian
    poddasze 25 cm wełny. Rodzinka 2 +2 Ogrzewanie oczywiście na kondensacie.. Co poradzicie odnośnie wyboru marki kotła i mocy?
    Link do mojego projektu domu
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=100&a=201
    Kocioł 21-24kW starczy Problemem jest tylko piorytet wody uzytkowej
    ile osobowa rodzina jakie urzadzenia sanitarne wanny czy natryski? Polecalbym kociol 1-funkcyjny z zasobnikiem na wode uzytkowa 120-150L
    Coś ty oszalał? Do domu 120m2 i tak ocieplonego ty chcesz polecić piec 24kW?

  16. #1216

    Domyślnie

    a co za problem jeśli kocioł moze miec modulację od 5kW do 21kW

    Praktycznie kazdy kociol starczy i bedzie nawet za duzy ale jezeli bedzie kociol dwufunkcyjny to moze byc problem z cwu

  17. #1217

    Domyślnie

    Cytat Napisał lazik
    Coś ty oszalał? Do domu 120m2 ty chcesz polecić piec 24kW?
    Pamietaj o przygotowaniu CWU,. Stąd te 21-24 kW
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  18. #1218

    Domyślnie

    Cytat Napisał goniec_kram
    a co za problem jeśli kocioł moze miec modulację od 5kW do 21kW
    A np. w cenie. Zarabiasz na naciąganiu ludzi?
    Przecież dla takiego domu i rodziny 4 osobowej to 15kW to już świat i niebo.

  19. #1219

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał lazik
    Coś ty oszalał? Do domu 120m2 ty chcesz polecić piec 24kW?
    Pamietaj o przygotowaniu CWU,. Stąd te 21-24 kW
    Są na forum podane czasy podgrzania wody. Zastosowanie 24kW tylko dla CWU ma w podanym przypadku IMVHO marne wytłumaczenie.

  20. #1220

    Domyślnie

    Cytat Napisał lazik
    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał lazik
    Coś ty oszalał? Do domu 120m2 ty chcesz polecić piec 24kW?
    Pamietaj o przygotowaniu CWU,. Stąd te 21-24 kW
    Są na forum podane czasy podgrzania wody. Zastosowanie 24kW tylko dla CWU ma w podanym przypadku IMVHO marne wytłumaczenie.
    Na CWU+Co
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

Strona 61 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony