dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 330
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 6591
  1. #1341

    Domyślnie

    tak ale są tacy co po instalacji ( kotła ze zbiornikiem na gaz + osprzęt)z uśmiechem wyjeżdżają , a jak piec duzo pali to im się nie chce przyjechać ( bo tak musi palić - mówią)

    Przyjeżdża drugi( nowy) i stwierdza ,że praca kotła zagraża bezpieczeństwu ludzi i natychmiast wyłącza piec

    [/i]

  2. #1342
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aneta.masz

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Jestem na etapie wyboru kotła do swojego domu (220m2, nowy budynek, dobrze ocieplony) i od pewnego czasu śledzę wypowiedzi na tym forum.
    Może ktoś mógłby się podzielić się wiedzą na temat kondensata Ferroli Econcept 25A? Doczytałam, że ma dość duży zakres mocy 5,7-26,6kW i bardzo przyzwoitą cenę ( z zasobnikiem 150l w cenie 5800 brutto)
    Warto go kupić?

  3. #1343
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    szukam kotła najtańszego z zamkniętą komorą spalania - grzałby bufor w momencie braku źródła ciepła z kominka czy solaró - liczy sie cena
    na pewno kondensat odpada- co jest tanie a dobre - moc raczej nieduża, bez żadnych sterowników i bajerów

  4. #1344
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta.masz
    Witam wszystkich
    Jestem na etapie wyboru kotła do swojego domu (220m2, nowy budynek, dobrze ocieplony) i od pewnego czasu śledzę wypowiedzi na tym forum.
    Może ktoś mógłby się podzielić się wiedzą na temat kondensata Ferroli Econcept 25A? Doczytałam, że ma dość duży zakres mocy 5,7-26,6kW i bardzo przyzwoitą cenę ( z zasobnikiem 150l w cenie 5800 brutto)
    Warto go kupić?
    Kocioł mógłby mieć ciut wyższą sprawność i mieć mniejszą moc, byłby lepiej dopasowany do twojego budynku prawdopodobnie.

  5. #1345

    Domyślnie

    Pomozcie !!!- stoje przed wyborem kotla gazowego. Instalator zaproponowal mi dwufunkcyjny, kondensacyjny Vaillant ecoTEC plus VCW 296 z zasobnikiem 20l. montowanym za kotlem, cos takiego:

    http://www.vaillant.pl/Klienci_indyw..._VCW_plus.html

    Prosze o porade czy takie rozwiazanie sprawdzi sie w domku ok. 170 m2 powierzchni, rodzina 4 osobowa, na dole ogrzewanie podlogowe.
    Czy ktos ma taki kociol? jak sie sprawdza?
    Jezeli nie jest to dobre rozwiazanie to poradzcie jaki kociol wybrac ?

    Pozdrawiam
    Bartek

  6. #1346

    Domyślnie

    A ile ten kocioł kosztuje i drugie pytanie czy ten zasobnik jest razem z kotłem, czy osobno trzeba go dokupić?

  7. #1347

    Domyślnie

    koszt kotla z zasobnikiem wychodzi ok. 7 500 PLN .

    http://www.allegro.pl/item604552924_...vih_cl20s.html

    mozna kupowac to oddzielnie ale na pewno wyjdzie drozej.
    Bartek

  8. #1348

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyberbronek
    Prosze o porade czy takie rozwiazanie sprawdzi sie w domku ok. 170 m2 powierzchni, rodzina 4 osobowa, na dole ogrzewanie podlogowe.
    Kocioł o dużo za duży Moduluje od prawie 10 kw
    Nie wchodź w to - popłyniesz na rachunkach za gaz
    Pozdrawiam

  9. #1349

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK&KASIA
    Kocioł o dużo za duży Moduluje od prawie 10 kw
    Nie wchodź w to - popłyniesz na rachunkach za gaz
    Pozdrawiam
    ... a co to znaczy "moduluje od 10 kw" ?
    To jakie rozwiazanie (kociol) polecacie ? dodam jeszcze ze sa dwie lazienki - jedna nad druga, a odleglosc od kotla do zlewu w kuchni to ok. 7 m.
    Bartek

  10. #1350
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    cyberbronek W takiej sytuacji polecam kocioł kondensacyjny o mocy maksymalnej ~10kW ze zbiornikiem ~155l.

  11. #1351

    Domyślnie

    Przede wszystkim dla Twojego domu (wcale nie takiego małego) doradzał bym kocioł jednofunkcyjny, z zasobnikiem CWU 120-150l (rodzina 4 osobowa, 2 łazienki). Jeśli kupisz warstwowy zasobnik CWU to może nawet wystarczyć 80l. Jeśli masz dobrze ocieplony dom (dla ścian U<=0,22) to piec z moca max 16kW wg mnie powinien wystarczyć. Minimalna moc wtedy pewnie ok 4kW. 10kW, tak jak doradza RAPczym, wo wg mnie stanowczo za mało szczególnie pod potrzeby CWU.

  12. #1352

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyberbronek
    ... a co to znaczy "moduluje od 10 kw" ?
    To jakie rozwiazanie (kociol) polecacie ? dodam jeszcze ze sa dwie lazienki - jedna nad druga, a odleglosc od kotla do zlewu w kuchni to ok. 7 m.
    To znaczy że najnizsza moc z jaką moze pracować to 10 kW. Dla współczesnych domów o takiej powierzchni jak Twoja - zapotrzebowanie przy temp w ok zera - a takie wystepują w większości okresu grzewczego jest o połowę nizsze. Z kolei dla ciepłej wody ważna jest górna granica mocy. Czyli najlepsze (czytaj: najdroższe kotły maja duży zakres modulacji)
    Przy takich odległościach u Ciebie - popieram zdanie Hanss Kloss odnośnie kotła jednofukcyjnego z zasobnikiem o mocy od 5-17 kw (chyba że Cie stać na taki od 3 KW)
    Wesołych Świąt

  13. #1353

    Domyślnie

    ok. chyba juz rozumiem o co chodzi.
    Wielkie dzieki za wyjasnienie !!

    Czy cos takiego wchodzi w gre :

    http://www.allegro.pl/item599901517_...ensacyjny.html
    ... ale to kosztuje kolo 10 000 PLN, sa jakies tansze kotly z tymi parametrami ?
    Bartek

  14. #1354
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aneta.masz

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    dziękuję RAPczyn za informacje,
    rozmawiałam w międzyczasie z instalatorem i zaproponował piec Junkers Cerapur Smart 14-3c (3,3 - 14,2 kW) ze względu na powierzchnię do grzania ok. 180m2 i dobre ocieplenie budynku (15cm styropian frez) z zasobnikiem 160l
    Czy piec o takich parametrach wystarczy?
    W końcu dni w roku o temperaturach -10 do -20 jest bardzo niewiele i można wtedy ogrzewanie wspomóc kominkiem a nasze wykorzystanie ciepłej wody nie jest zbyt duże (korzystamy najczęściej z szybkich pryszniców )

    Pozdrawiam Świątecznie wszystkich forumowiczów.

  15. #1355

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta.masz
    dziękuję RAPczyn za informacje,
    rozmawiałam w międzyczasie z instalatorem i zaproponował piec Junkers Cerapur Smart 14-3c (3,3 - 14,2 kW) ze względu na powierzchnię do grzania ok. 180m2 i dobre ocieplenie budynku (15cm styropian frez) z zasobnikiem 160l
    Czy piec o takich parametrach wystarczy?
    W końcu dni w roku o temperaturach -10 do -20 jest bardzo niewiele i można wtedy ogrzewanie wspomóc kominkiem a nasze wykorzystanie ciepłej wody nie jest zbyt duże (korzystamy najczęściej z szybkich pryszniców )

    Pozdrawiam Świątecznie wszystkich forumowiczów.
    wystarczy

  16. #1356
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał manieq82
    szukam kotła najtańszego z zamkniętą komorą spalania - grzałby bufor w momencie braku źródła ciepła z kominka czy solaró - liczy sie cena
    na pewno kondensat odpada- co jest tanie a dobre - moc raczej nieduża, bez żadnych sterowników i bajerów
    ktoś doradzi

    nie wiem czy taki piec podłączony do bufora powinien mieć modulację w niskim zakrsie i grzać powolutku a długo, czy zwykły tak koło 15 kw i włączać sie sporadycznie i wtedy grzać ostro... ?
    myślę że można by podłączyć go nisko i grzać ciągle i niską stałą temp.
    ale wtedy to najlepszy kondensat... Hmm

    co powiecie

  17. #1357
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał lazik
    Cytat Napisał aneta.masz
    dziękuję RAPczyn za informacje,
    rozmawiałam w międzyczasie z instalatorem i zaproponował piec Junkers Cerapur Smart 14-3c (3,3 - 14,2 kW) ze względu na powierzchnię do grzania ok. 180m2 i dobre ocieplenie budynku (15cm styropian frez) z zasobnikiem 160l
    Czy piec o takich parametrach wystarczy?
    W końcu dni w roku o temperaturach -10 do -20 jest bardzo niewiele i można wtedy ogrzewanie wspomóc kominkiem a nasze wykorzystanie ciepłej wody nie jest zbyt duże (korzystamy najczęściej z szybkich pryszniców )

    Pozdrawiam Świątecznie wszystkich forumowiczów.
    wystarczy
    Dodałbym, że nawet z palcem w uchu

  18. #1358

    Domyślnie

    A co z tymi zasobnikami, bo wszyscy mi pisza, ze sa razem z kotlem w komplecie, a jak dzwonie do sklepu, to mi mowia, ze trzeba dokupic.
    Jesli tak, to ktory zasobnik polecacie?

  19. #1359

    Domyślnie

    Cytat Napisał pblochu
    Co do cen to dołożę parę groszy bo mam wielkiego zgryza
    Mogę kupić ELIDENSA DGT 1300Eco.NOx Plus/V130
    ...
    z drugiej - jestem ciekawy czy faktycznie modulacja tego pieca (1:6) umożliwia pracę w tak niskiej granicy (konkurencja ostrzega że ten piec moduluje tylko do 9kW) - cholera gubię się. Strasznie mi we łbie namieszali - co przedstawiciel to inne zdanie. No i do tego ci wszyscy życzliwi
    Dzięki wielkie, byłem nastawiony na kupno właśnie tego pieca i teraz mi namieszałeś
    Czy ktoś z wielce czcigodnych jaśnie oświeconych doradców potwierdza, że ten piec ma jakieś ukryte niuanse, niespodzianki?
    Chciałem użyć tego pieca do ogrzania ok. 220m2, połowa to podłogówka sterowana pogodówką a druga połowa grzejniki z termostatem pokojowym. Ocieplenie 15cm styro, 25cm wełny na poddaszu, wentylacja grawitacyjna. Wystarczy model 15kW czy lepiej wziąć 24kW?

  20. #1360
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    witam,
    poradźcie proszę jaki kocioł jednofunkcyjny wybrać.Mam ok 4000zł, moc ok 18-24kw.
    Znalazłem ofertę ARISTON UNOBLOC 24KW (GPV 24RI) za 3900zł.

    Czy ARISTON jest dobrą firmą?Czy może VAILANT lub coś innego.
    dzięki za rady.

Strona 68 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony