dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 330
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 6591
  1. #121

    Domyślnie

    [quote]
    On 2003-02-19 09:31, tom soyer wrote:
    On 2003-02-18 21:33, krispl wrote:
    Spróbuj skorzystać z Europejskiego Funduszu Ochrony Środowiska, który dofinansowuje przedsięwzięcia ekologiczne. A piec kondenascyjny jest bardzo ekologiczny. Można dostać dopłatę nawet do 2000 zł. Załatwia się to w Urzędzie Miasta czy też Gminy.
    chyba nie ma czegos takiego jak EFOS tylko Narodowy Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej.
    http://www.nfosigw.gov.pl
    Krispl
    Czy o to chodzi?

  2. #122
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Przyłączam się do pytania Rafek'a czy ktoś dokładnie wie jak działa sprzęgło hydrauliczne przy obiegach grzejnikowym i podłogowym ? Słyszałem, że takie sprzęgło stosuje się aby równolegle połaczyć kilka kotłów do pracy na wspólną instalację ?
    Będe wdzięczny za odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  3. #123

    Domyślnie

    Czy ktoś z Forumowiczów może mi pomóc w wyborze kotła gazowego - wiszacego przy powierzchni budynku 200 m uzytkowych, sciany trójwarstwowe max - styropian - max. Czy kocioł firmy Vaillant ecoCOMPACT z wbudowanym zasobnikiem cwu ładowanym warstwowo zapewni mi pobór wody do wanny 350 l i panela prysznicowego o wypływie 28 l/s.

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jakby ci panel dawał 28l/s toby cię zmyło spod prysznica

    A na poważnie - ecoCompact ma stały wydatek c.w.u. 462l/h = 7,7l/m, a początkowy (przez pierwsze 10 minut) 19,5l/min

    A wiec 28l/min nidyrydy, a wanne 350l będzie napełniał przez pół godziny.

    IMHO przy takich wymaganiach powinieneś sobie zafundowac 200-300 litrowy zasobnik cwu

  5. #125

    Domyślnie

    Do Pegaziontko.
    Przyślij mi - jak byś mógł - na mejla te schematy o których wspominałeś.
    Dzięki.
    Pozdr.
    Wladek

  6. #126

    Domyślnie

    Jasiu, nie jestem pewnien czy wyliczenie twoje jest prawidlowe. Czy wydatek poczatkowy daje 195 litrow w ciagu 10 minut dla wody o temp. ustawionej na zasobiku (np. 60C) czy dla wody o temp. 45C.? Poza tym, jak wyliczyles 28 l/min to znaczy 280 l. w ciagu 10 minut, co wystarcza bo wanny przeciez nie napelniamy po sam brzeg (musi byc porzadny odstep + objetosc naszego ciala lub cial!

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    O zasadzie działania sprzęgła pisałem na forum. Poszukajcie.
    http://forum.murator.com.pl/viewtopi...=7001&forum=34

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: VPS dnia 2003-02-19 16:49 ]</font>

    Przeczytajcie artykuł odnośnie sprzęgła
    Rocznik 2001 MI 12(40) strona 56-59
    http://www.instalator.pl/archi/aktualny.html

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: VPS dnia 2003-02-19 16:55 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: VPS dnia 2003-02-19 16:56 ]</font>

  8. #128
    Guest

    Domyślnie

    dla hippo,
    wydaje mi sie ze twoim wymaganiom sprosta kociol jednofukcyjny Vaillant 20kw VU z zasobnikiem gdzies ok. 200 litrow, jezeli zakladasz ze bedziesz wykorzystywal prysznic i taka duza wanne jednoczesnie to zalecany bylby zasobnik 250-300 l (wprawdzie rzadko sie tak zdarza).
    Mysle ze 20 kW moze nawet 18 kW powinno wystarczyc.
    Jasiu co sadzisz o tym?

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ale mnie zaszczyt kopnął "Jasiu co sądzisz ?"

    Otóż Jasiu ciepłownictwem zajmuje się dopiero od kilku tygodni i jak na razie niczego nie jest pewien. Ale....

    Przy ecoCetcu podany jest wydatek cwu 195 litrów w ciągu pierwszych dziesięciu minut i stały wydatek cwu 462l/h. Nie jest podane jaka jest temperatura na wyjściu ale zazwyczaj wydajność kotłów podaje się dla deltaT = 30st.C (woda na wejściu ma zazwyczaj temp.około 10 st.C)

    Można więc z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że wzmiankowany kocioł jest w stanie wypluć 300 litrów w czasie niecałych 30 minut, z tym że latem będzie to szybciej (15-20) a zimą dłużej. 28l/m chyba nie da rady podawać dłużej niż 2-3 minuty.

    Zresztą to od dawna wiadomo, że wysoki komfort cwu zapewniają tylko odpowiednio duże zasobniki. Takie powyżej 200 litrów, bo przepływowo niedarady podgrzać takich ilości wody za sensowne pieniądze.

  10. #130

    Domyślnie

    Pingo:
    U mnie na razie, po pierwszych rozmowach:
    1) Buderus - ok 30-35%
    2) Viessman - 25%
    3) Wolf - 25%

    Bez specjalnych naciskow - tzw. pytanie otwarte i to mimochodem.

    A pro po - czy ktos ma jakies doswiadczenia z firma Wolf ?

    Podobaja mi sie warunki (5 lat gwarancji na kociol i zasobnik, reszta - 2 lata (takze automatyka). Ladna i rozsadna cena (ok. 7 tys za calosc kotolwni, mozliwosc dokoptowania firmowej pogodowki i czego tylko chcesz (nawet plastykowych oslon).
    M.

  11. #131
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    michael
    Co znaczy całość kotłowni. Czy w tej cenie jest również osprzęt kotłowni: pompy,zawory kulowe, zwrotne, szybkozłacza do przepon, przepony, grupa bezpieczeństwa CO i CWU, filtry, osadniki, itp. Jak są w/w urządzenia to wtedy jest cała kotłownia. Pomijam system spalinowy i system paliwowy.

  12. #132

    Domyślnie

    VPS: tak, potwierdzam. Jak dostane do reki przygotowany kosztorys (srodek przyszlego tygodnia) wypisze wszystkie ujete elementy.

    Pozdrawiam,
    Michal

  13. #133

    Domyślnie

    Jasiu, czy zamontowanie zasobnika 200l wystarczy na moje potrzeby, czy musi być większy

  14. #134

    Domyślnie

    Witam.

    A ja zacząłem się rozglądać, za kotłem jednofunkcyjnym, z zasobnikiem 100-150l, z modulowana mocą (maksymalna 20-24kW) i co?
    Wygrywa zdecydowanie Termet. Najlepsze parametry, największy zakres regulacji mocy i cena prawie połowę niższa niż pozostałych, 3500 za komplet kocioł+zasobnik (UniCO22) i co?
    Sam nie wiem, nie chciałem Termet-a tylko Buderusa Viessman-a itp. Z drugiej strony u rodziców stary Termet działa już od kilkunastu lat bezproblemowo (nie pamietam awarii a więc musiały być rzadkie) u mojej Babci działa jakiś nowszy model od dwóch lat także bezawaryjnie... Chyba się zdecyduję? A może ktoś mnie oświeci?

    Sebastian

  15. #135

    Domyślnie

    Ja tez myslalem o termecie (nawet UniCo...13... - nie pamietam
    pelnego symbolu), zasobnikiem, ale chyba pojde w jakis kondensacyjny.
    Ciekawe, ze mimo to ze (podobno - byly takie glosy) wszystkie
    kotly maja w srodku "to samo", to jednak Termet czy Torus nie
    robia kondensacyjnych - to dopiero bylby przeboj cenowy, nie ?

    Krzysiek

  16. #136
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wczoraj pogadałem sobie w kolejnej firmie intslatorskiej i zaproponowali mi tam zestaw Junkers (Euroline 24kW) + zasobnik 120L (ale chyba nie Junkers bo cena podejrzana) za 3.500 brutto, więc ta cena Termeta to zadna rewelacja. Kompletna kotłownia z rozdzielaczami, mieszaczami i regulatorami (bez pogodówki) instalacją i uruchomieniem wychodzi za 6-6.5 kPLN

    Dowiedziałem się również, że prawdopodobnie Termeta kupił Bosh i "środek" rzeczywiście niewiele się różni od Junkersa.

    A co do zasobnika, to ja naprawdę dopiero liznąłem temat po wierzchu i to tylko teoretycznie. Sądzę że 200 litrów w zupełności wystarcza. 100 litrowy wystarczy na normalne potrzeby (zwykły prysznic, wanna, itd..) 4 osobowej rodziny, a 300 litrowy może dom "wielopokoleniowy"

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jasiu dnia 2003-02-20 15:54 ]</font>

  17. #137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    JASIU

    mozesz podac namiar na tą firmę.
    Ja mam tez wycene z Hepworta na wykonanie instalacji wod-kan, co i gazowej całkowity koszt łacznie z piece i grzejnikami to 16 tys
    Pogubiłam sie juz ..słyszałam ze ten piec jest beznadziejny i grzejniki nie bardzo ..
    Kocioł dwufunkyjny THEMATEK 23 KW ( saunier Duval)
    a grzejniki cosmonowa...
    CO SADZISZ O TYM???

  18. #138

    Domyślnie

    Witam.

    On 2003-02-20 15:50, Jasiu wrote:
    ...
    Dowiedziałem się również, że prawdopodobnie Termeta kupił Bosh i "środek" rzeczywiście niewiele się różni od Junkersa.
    ...

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jasiu dnia 2003-02-20 15:54 ]</font>
    Czekałem aż ktos to napisze, bo i z wyglądu coś podejrzanie podobny do Junkersa.

    Sebastian

  19. #139
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Do ArtMedia: globalizacja

    Do Teska: Grzejniki COSMONOVA również polecano mi jako "lepsiejsze", ale od jakiegoś czasu instalatorom nie wierzę jak psom. Mam kilka wycen na cały system grzewczy, ale ze względu na różne rozwiązania i odległości są to wyceny nieporównywalne. Proponowałbym skupić się na samej kotłowni, czyli:
    * kocioł
    * zbiornik cwu
    * wszystkie potrzebne armatury, śrubunki, grupy brezpieczeństwa, naczynia wzbiorcze, itp...
    * wszystkie potrzebne pompy
    * sterowanie (pogodowe lub bez)
    * rozprowadzenie (przy podłogówce to dodatkowe 1kPLN z ogonkiem)

    Mam juz wyceny od Vaillanta, Viessmanna i Buderusa. Każda z nich to około 10 tys.PLN "pod klucz" - to jest IMHO górna granica tego co potrzebuje

    Teraz szukam granicy dolnej. Wyszło mi około 5 tys. ale bez pogodówki i bez montażu, za to na bazie przyzwoitego kotła (Junkers).

    Wynalazki odrzuciłem, głównie ze względu na niepewny serwis (Ulrich ma w Szczecinie 3 serwisantów, a jest marka, dla której najbliższy serwisant jest w Stargardzie )

    Samo orurowanie chciałem robic w miedzi, ale juz od dwóch instalatorów słyszałem, że po kilku (5-10) latach ich klientom zaczyna spadac ciśnienie w instalacji. Polecają plastik, ale nie klejony, a odcinki pod wylewką najlepiej bez żadnych łączeń. Mniej zgłoszeń awarii "plastików" mają być moze dlatego, że 5-10 letnich instalacji plastikowych nie ma zbyt wiele

    Grzejniki zostawłem sobie na sam koniec.

    A firmy, które na razie sprawiły na mnie nienajgorsze wrażenie, to coś na "B" w hali Węglobudu (na pietrze) i firma, która ma siedzibę koło Hipera - nie pamiętam nazwy ulicy - boczna od Derdowskiego. Nie testowali na mnie socjotechnik marketingowych, tylko szukali solidnego i taniego rozwiązaia moich potrzeb. Częściej powoływali się na opinie swoich zadowolonych klientów niz na parametry techniczne z folderów.

    PS. A cały "system grzewczy pod klucz" wychodzi mi za 20 kPLN. Ale juz wiem, że za max.15 dostanę to samo tylko nalepki będą mniej grandżowe i trochę będę musiał się wysilic

  20. #140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    wiec ja tez byłam w tej firmie..3V s.j tak sie ta firma nazywa..ale ja mam cała wycene łacznie z wod-kan i gazem...i co..piec grzejniki ..wszystko w systemie Hepwortha za 16 tyś..
    Znajomi maja te rury i jest ok..piec tez zamienie na boscha junkersa...wiesz cos o piecu THERMATEK 32KW??

Strona 7 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony