dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 330
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 6591
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Acha !!!

    I zrezygnowałem z udziwnionych rozwiązań typu kotły dwufunkcyjne z płytowymi wymiennikami. Nastawiłem się na jednofunkcyjny kocioł wiszący, z modulowaną mocą i zbiornikiem cwu o pojemnosci ponad 100 litrów. Pogodówkę prawdopodobnie równiez sobie odpuszcze. Jeszcze tylko muszę się połapać w tych grupach bezpieczeństwa, mieszaczach, RTL'ach i sprzęgłach hydraulicznych. Wyłazi mi tego na prawie 2 tysiące, a ja nawet nie wiem do czego to ma być
    Ale będę wiedział !
    Jak zwykle
    Jasiu

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    w jakiej hali weglobudu?? jest kilka

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja jednak piec dwufunkcyjny, mam jedna łazienke i dwie osoby w domku

  4. #144
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    No tej największej - koło Turzyna.

    Ten Thermatek to Saunier Duvall ?
    Jeśli tak to firma należy do grupy Vaillant i coś tam jeszcze. Ja bym się popytał o namiary na szczęśliwych posiadaczy tych kotłów od przynajmniej 1-2 lat.
    Jasiu

  5. #145

    Domyślnie

    Nie wiem w jaki sposób oszcowałeś moc grzewczą kotła CO. Ale wydaje się, że jest to kluczowa sprawa. W pogoni za ofertami, firmami, upustami zapominamy o tym co najważniejsze. O faktycznym oszacowaniu mocy grzewczej kotła wynikającej ze znanych czynników. No i właśnie szacunek jest taki, że instalatorzy tłumaczą, że duży zapas mocy kotła jest niepotrzebny i nieekonomiczny co z goła jest niekoniecznie prawdziwe.
    Po pierwsze co będzie jak będziesz chciał zwiększyć moc grzejnika w salonie bo po sezonie okaże się że jest zbyt zimno.
    Co z mocą grzewczą kotła ?
    Po drugie jeśli kocioł jest zbyt oszczędnie oszcowany to pracuje ciągle na wysokich obrotach co powoduje szybsze jego zużycie.
    Oczywiście nie ma co przesadzać z powiększaniem mocy ale ten zapas powinien wynosić około 30%. To z doświadczeń mojego Kolegi który to przćwiczył na własnej skórze.
    Pozdrawiam

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    to teraz ja o moich cenach - wczoraj dostałam wycenę - mysle że bardzo dużo chcą - co o tym sądzicie?
    Dom o pow. całkowitej 210m2, użytkowej ~160m2.
    - kocioł wiszący Buderus Clasic U 124 20 kW z zasobnikiem 120l i pompą 5600PLN (lub alternatywa podobna lepsza dla kominka z płaszczem wodnym Buderus z kotłem żeliwnym G124X 20 kW, pompami, pogodówką 8700PLN)
    - grzejniki Buderus szt.15 - 4500PLN
    - materiały pomocnicze (zawory, złączki, głowice itp) - 1500PLN
    - instalacja co - szafkowa, rury PP, izolacja rur, podłączenie kotła - 4000PLN
    - robocizna - co, cwu, kanalizacja, cyrkulacja, ogrzewanie podłogowe (tylko w kuchni 8m2) - 3800PLN
    Razem z kotłem wiszącym 19400PLN
    Razem z kotłem żeliwnym 22500PLN
    do tego kominek z płaszczem wodnym i wszystkimi przyłączeniami i montażem 7000PLN.
    chyba osiwieję .....

  7. #147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    tak to saunier...dzieki popytam

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    CZY KTOS UZYTKUJE PIEC DWUFUNKCYJNY THERMATEK 23 KW ??????????

  9. #149

    Domyślnie

    Ivonesca też rozglądam się za kotłem i dwóch dealerów czy raczej powinienem powiedzieć brokerów bo mają kilka firm w ofercie odradzało buderusy "bo się psują" - nie wiem czy to prawda, czy po prostu buderus daje małe upusty sprzedawcom, ale to rozważ
    Mnie zaczeli gorąco namawiać na nidźwiadka, ale tak nahalnie, że zaczynam węszyć jakiś podstęp. Podobno Viessman wykupił Sauniera i jest to teraz jedna firma?

    Z moich rozważań wyszło co następuje:
    1 - albo kupię vissmana (poczekam na ostateczne przepychanki cenowe)
    2 - albo jeśli po szczegółowym rozgryzieniu rynku okaże się, że na prawdę wszystkie kotły są do siebie podobne pomyślę o termecie.
    Opcje z dwóch róznych biegunów, ale taki jest właśnie mój tok myślenia

    _________________


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Bartt dnia 2003-02-21 12:00 ]</font>

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Bartt- dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się jak to wszystko ugryźć. Problemem w moim przypadku jest ten kominek. Chciałabym aby to wszystko sprawnie działało. Co do Buderusa to nie spotkałam się z taką opinią jak wyraziłes, ale może jeszcze ktos się odezwie i rozwieje wątpliwosci

  11. #151
    Guest

    Domyślnie

    Jasiu - "Samo orurowanie chciałem robic w miedzi, ale juz od dwóch instalatorów słyszałem, że po kilku (5-10) latach ich klientom zaczyna spadac ciśnienie w instalacji."
    - chyba raczej spada im ciśnienie w mózgownicy ,bo piszą jakieś farmazony...

    Teska - S.Duval-Thematec ? Jeśli z komorą zamkniętą ,to jego moc max=21kw.Jest tani przy zakupie i ekonomiczny w codziennym użytkowaniu,cichy i zgrabny - powinien Cię zadowolić .

    Pozdrawiam -użytkownik

  12. #152

    Domyślnie

    Tczatek - masz racje. Kluczowa sprawa to oszacowanie mocy kotla. I to nie tylko mocy maksymalnej (bo ona z reguly jest z duzym zapasem) ale mocy minimalnej. Moc max. wyznacza sie dla rygorystycznych warunkow (-30C na dworze etc) i z reguly byc moze jest ona potrzebna przez kilka dni w roku. Dodatkowo wiekszosc nowych domow dobrze ocieplonych potrzebuje zaledwie 13-15kW mocy grzewczej. Kluczowym staje sie moc potrzebna do CW - ona musi byc minimum 20kW i stad wiekszosc kotlow ma moc ok. 20kW. Problem wg mnie to jednak nie znalezienie kotla z odpowiednia moca maksymalna ale kotla z jak najmniejsza moca minimalna posiadajacego wymagana moc maksymalna. Bo przez wiekszosc czasu kociol bedzie pracowal z moca minimalna - i to ona zdecyduje o zuzyciu paliwa.

    D.

  13. #153
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Do Teski kuknij na SD Isomax http://www.saunierduvall.pl To taka dwufunkcyjna hybryda z wbudowanym zasobnikiem. Mnie sie b.podoba i tez slyszalem o niej dobre rzeczy. Z wbudowana pogodowka kosztuje 6100 brutto - rabat 10% Jest u mnie nominowana

    A co do mocy to na CO potrzebuje ponizej 15 kW a kotly o ktorych pisze maja po 24 kW. Poniewaz mam zamiar b.dobrze ocieplic dom i uzywac kominka, a do tego mam dobre polozenie geofizyczne i jestem zimny dran to mocy maksymalnej bede potrzebowal rzadko. Wogole postanowilem mniej wydac na kotlownie, a wiecej na ocieplenie.

  14. #154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ten THERMATEK 23KW kosztuje 2.300 zł troche mnie pocieszyłes..myslałam ze dilus wciska mi "kit"


  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ANONIMOWY thermatek z otwarta komora..

    jak długo uzytkujesz ten piec?? i czy nie ma z nim problemów?

  16. #156
    Guest

    Domyślnie

    widze ze saunier duval robi furrore,
    jesli chodzi o dwufunkcyjne (modele sprzed 3 lat) nie naleza do najlepszych, ciagle sie cos psuje to cos peka, to cos cieknie - kiepska jakosc materialow,
    jesli chodzi o niedzwiedzia - b.podejrzana sprawa. Ten kociol jest i byl produkowany od 10 lat w czechach http://www.protherm.cz/ tak wiec do nowosci napewno nie nalezy. Jesli chodzi o serwis to rowniez nie jest tak szeroko dostepny jak innych firm. Poczatkowo rowniez bylem zachwycony taka oferta 4800 PLN i wszystko gra, pogodowka itp. jednak po poczytaniu na temat tych kotlow i po rozmowach z serwisantem dalem sobie na luz. (cena choc troche o czyms musi swiadczyc)

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    tak własnie słyszałam...
    dzieki

  18. #158

    Domyślnie

    Tczarek,
    Problemów z mocą maksymalną to raczej nie ma, typowy dom potrzebuje 12-15kW przy -20C, a piece mają moce maksymalne 22-24kW, więc zapas jest.
    Jest natomiast problem z mocą minimalną, brakuje kotłów z modulacją od np 5kW.

    Ja wybrałem raczej Junkersa, zastanawiam się pomiędzy Euroline (cena kat 3200zł) a Eurostar (4400zł), oba z zamknietą komorą spalania. Różnią się mocą maks o 2kW, Eurostar ma możliwość podłączenia sterowania pogodowego (ale raczej się na nie nie zdecyduję), no i jest o 26kg cięższy (ciekawe dlaczego?).
    Zasobnik dam raczej polski, np 200l Gamlet za 1100 zl.
    Co sądzicie o takim zestawie dla domu o pow 150m2 z dwoma łazienkami ?

  19. #159

    Domyślnie

    Dave & bedi - jest takie cos pt. Immergas Zeus Victrix - dwufunkcyjny z zasobnikiem 54 litry, modulacja 4,7 - 23,5 kW, kondensacyjny - ja sie przymierzam
    - jak ktos ma, prosze o rade, czy warto ?

    Krzysiek

  20. #160

    Domyślnie

    KrzysiekMarusza,Immergass model VICTRIX PLUS S, wersja jednofunkcyjna, był na mojej liście, ale to jest kondensacyjny (mam 3 grzejniki kanałowe w podłodze, a one pracują dobrze przy temp wody powyżej 70C), i jest raczej drogi, cena katalogowa 6300zł.

Strona 8 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony