dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie wełna do ocieplenia poddasza-Isover czy Knauf

    Mam możliwość kupienia taniej wełny Knauf Classic, gr. 15+5=23zł, przewodność cieplna 0,040
    Wełna Isovera jest droższa, bo ok. 30złm2, ma przewodność troche lepszą bo 0.039, czy ta jedna setna ma jakieś duże znaczenie, i czy przepłacac za wełnę Isovera czy wystarczy Knauf?

  2. #2

    Domyślnie

    ja kupiłem Rockwoola: toprock i superrock - 0,035.
    kierowałem się przede wszystkim współczynnikiem i jakością.

    Knaufa nie znam, Rockwool firma znana i sprawdzona pod względem wełny.

    W Twoim przypadku różnica niewielka, bierz tańszą.

  3. #3

    Domyślnie

    Przeciez to jeden pies czy lambda bedzie ciut w ta czy w tamta. KUPUJ TAŃSZA bo po co przeplacac i tak te wsp sa bad w war laboratoryjnych ktorych i tak nie osiagniesz w czasie budowania. Taki pic na wode
    Piekne samochody i szybkie kobiety

  4. #4

    Domyślnie

    jesli chodzi o tę setną cześć lambdy to nie ma o czym mowic .... jesli inne czynniki nie sa brane pod uwage, to niech decyduje cena ....

    PS
    ja mam 20cm isover + 5cm ursa

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogo5660
    Przeciez to jeden pies czy lambda bedzie ciut w ta czy w tamta. KUPUJ TAŃSZA bo po co przeplacac i tak te wsp sa bad w war laboratoryjnych ktorych i tak nie osiagniesz w czasie budowania. Taki pic na wode
    Tutaj polecam wziąć do ręki wełnę z mniejszym i większym współczynnikiem. Ostatnio akurat pracowałem z Superrockiem 0,039 i Toprockiem 0,035. Ta z mniejszym współczynnikiem, czyli cieplejsza, jest jakby bardziej zwarta i twardsza. Przez to pewnie ma lepsze działanie w boju. Dlatego wolę teraz dorzucić parę groszy i kupić coś cieplejszego (całe skosy będą w Toprocku) i mnieć później mniejsze straty ciepła. Do tego daję kombinację 18 + 10cm. Co i Tobie radzę. Moim skromnym zdaniem na ociepleniu nie powinno się oszczędzać. Wolę mieć meble te 3 miesiące później ale ciepło/zimno kiedy potrzeba.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał gogo5660
    Przeciez to jeden pies czy lambda bedzie ciut w ta czy w tamta. KUPUJ TAŃSZA bo po co przeplacac i tak te wsp sa bad w war laboratoryjnych ktorych i tak nie osiagniesz w czasie budowania. Taki pic na wode
    Tutaj polecam wziąć do ręki wełnę z mniejszym i większym współczynnikiem. Ostatnio akurat pracowałem z Superrockiem 0,039 i Toprockiem 0,035. Ta z mniejszym współczynnikiem, czyli cieplejsza, jest jakby bardziej zwarta i twardsza. Przez to pewnie ma lepsze działanie w boju. Dlatego wolę teraz dorzucić parę groszy i kupić coś cieplejszego (całe skosy będą w Toprocku) i mnieć później mniejsze straty ciepła. Do tego daję kombinację 18 + 10cm. Co i Tobie radzę. Moim skromnym zdaniem na ociepleniu nie powinno się oszczędzać. Wolę mieć meble te 3 miesiące później ale ciepło/zimno kiedy potrzeba.
    18+10 u mnie 20 i styka noktowizja dala rewelacyjny obraz wiec ja jestem spokojny. Mam urse ale przypadkowo bo chcialem knaufa ale nie bylo. Zima cieplo latem oki wiec ja sie juz nie martwie
    Piekne samochody i szybkie kobiety

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Wezmę tego Kanufa.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogo5660
    Przeciez to jeden pies czy lambda bedzie ciut w ta czy w tamta. KUPUJ TAŃSZA bo po co przeplacac i tak te wsp sa bad w war laboratoryjnych ktorych i tak nie osiagniesz w czasie budowania. Taki pic na wode
    Bzdura kolego. Policz to zobaczysz.

    Elais jak masz możliwość to kup wełną skalną a nie szklaną. Nie polacam Ci żadnej z tych które wymieniłeś.

  9. #9

    Domyślnie

    a skalna to jaka? jakiej firmy,i naprawdę jest takak dobra?

  10. #10

    Domyślnie

    np. Rockwool i jak już to z 0,035 - toprock, superrock.[/b]

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    np. Rockwool i jak już to z 0,035 - toprock, superrock.[/b]
    Bardzo dobry wybór.

    Nie ma sensu oszczędzać na wełnie na poddasze, zaoszczędzisz 1000zł na powierzchni 200m2 kupując gorszą wełnę, co to znaczy przy całości inwestycji 300 czy 500 tys zł? Te 1000 zł warto zainwestować w lepszą wełnę i zwóci Ci się to w ciągu jednego sezonu grzewczego, potem juz tylko zarabiasz.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik
    Cytat Napisał VIP Jacek
    np. Rockwool i jak już to z 0,035 - toprock, superrock.[/b]
    Bardzo dobry wybór.

    Nie ma sensu oszczędzać na wełnie na poddasze, zaoszczędzisz 1000zł na powierzchni 200m2 kupując gorszą wełnę, co to znaczy przy całości inwestycji 300 czy 500 tys zł? Te 1000 zł warto zainwestować w lepszą wełnę i zwóci Ci się to w ciągu jednego sezonu grzewczego, potem juz tylko zarabiasz.
    zgadzam się - Wełna skalna i szklana, to zupełnie 2 różne produkty. Proponuję pójść sobie do któregokolwiek marketu budowlanego, dotknąć jednej i drugiej. Rockwolla jest (niestety) trudniej układać, ale warto.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  13. #13

    Domyślnie

    Jest jeszcze skalna wełna PAROC UNS 34, U=0,034).

  14. #14

    Domyślnie

    Zostałeś górnikiem roku

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Zostałeś górnikiem roku
    A znajdź mi proszę taki wątek Szukałem wełny skalnej o najlepszych parametrach i znalazłem. Nigdzie na forum tego nie było.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony