dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samuel&Mysia

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Witam,

    My zdecydowaliśmy się na mały domek raz ze względu na portfel (nawet różnica 30.000PLN, mimo iż relatywnie może być niewielka, to tak naprawdę dość spore pieniądze), dwa ze względu na późniejsze koszty ogrzewania, a trzy z powodu sprzątania
    Jednak jak czytam forum to dochodzę do wniosku, że nawet wśród właścicieli małych domów należymy do miłośników sportów ekstremalnych. Nasz dom to w gruncie rzeczy zaadoptowany do mieszkania przez cały rok domek letniskowy. Piętrowy, 50m2 powierzchni użytkowej, powierzchnia podłóg to łącznie jakieś 65m2, może odrobinę więcej. Dom jest obliczony na dwie osoby i dwa lub trzy futrzaki. W zamierzeniu każdy centymetr wolnej przestrzeni ma byc wykorzystany: przestrzeń pod schodami na schowek, otwarta kuchnia z Ikei, ale dopasowana prawie jakby była robiona na wymiar, szafa wnękowa na piętrze, aby jak najlepiej wykorzystać skos, i tak dalej. Jesteśmy na etapie wykończeniówki i mimo wielu problemów po drodze, wygląda na to, że nam się uda. A całość zamknie się pewnie w 130.000PLN, jeśli nie liczyć tarasu i domku gospodarczego w ogrodzie, który przy tak małym domu staje się dość ważnym miejscem na różne rzadziej używane sprzęty

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał pado
    skit_an_83 napisał :
    Na 95 m2 upchniete sa: 3 sypialnie(10m2,11m2 i 12 m2), kuchnia 14m2, salon 25m2, łazienka 5m2 +hall, wiatrołap i malutka kotłowienka(wkrótce spizarka przy kuchni, bo kotłownia wylatuje zdomu) Ogólnie dla naszej 3 osobowej rodziny spokojnie wystarcza.
    A w oparciu o jaki projekcik jest ten domek ?
    Sorki za zwłoke....nie było mnie pare dni:Nasz projekcik to słoneczko z extradomu. Link poniżej

    http://www.extradom.pl/projekt-domu-...z=brak&strona=

    Całość budowana w 2006 roku, udało sie zmieścić w 200.000 PLN pod klucz.

  3. #23

    Domyślnie

    Autentycznie 72 m2 a gdyby się uprzeć to nawet mniej.Zależy z czego ale 100 może byc cięzko.Oczywiście zalezy do jakiego stanu .Ja cały czas go buduję .

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fs130

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-115
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał malinka135 Zobacz post
    Wowka Napisał :

    Bardzo ciekawe i logiczne . To jest chyba to co wyczytałam w w wielu postach !!
    Jak czytam te posty wszystkie to mi sie kupe zachciewa. Ludzie jak moze nie byc roznicy w cenie miedzy domem 60 m a 120? Toz kuzwa tj mniej wszystkiego prawie. Mniej cementu, pustakow, piasku, mniej okien, mniej kafelek, mniej podlog, mniej farby, szpachli, posadzek, tynkow itp itd mozna by wyliczac w nieskonczonosc. To firmy wola budowac duze domy bo im wiekszy dom tym wiecej mozna przyciac na robociznie. Ale jak masz kuzwa cene np za 1 m2 posadzki za 25 zl to ile zaplacisz za 100 m2 a ile za 50? Logiczne? A po co mi 120 m2 jak jestem sam z zona, synkiem i psem? Drzwi nie musze miec za kilka tysiecy jak tu ktos napisal i 2 lazienek bo mi 1 starczy w zupelnosci. Ogrodzenie i utwardzenie dzialki mozna zrobic samemu i to pozniej. Dom buduje sie latami ale najpierw robi sie tyle zeby moc zamieszkac. Luksusow od razu nikt nie musi miec. Nowobogaccy jedynie.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony