dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ezytko

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Problem z fugami

    Witam. Mam taki problem. Rok temu miałam w mieszkaniu kladzione płytki. Fachowcy jednak zamiast zacząć remontować mieszkanie od ścian ( kladzione były gładzie, wywarzane framugi itd), co wiązało się z pyłem i kurzem w całym mieszkaniu, zaczęli remont od podłog kladząc najpierw płytki i od razu fugi. Efekt jest tragiczny. Brud z calego remontu wszedl w reakcje z fugami.
    Mimo iz plytki i fugi maja rok wygladają okropnie. Fugi mialy byc w kolorze brązowym. Czy mozna cos zrobić, by odtworzyć ich kolor bez wydłubywania fug?

  2. #2

    Domyślnie

    Pomalować fugi preparatem do renowacji fug.
    best regards

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ava80
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    293

    Domyślnie

    no własnie tak nie do końca.
    mi facet powiedział że jka jest powierzchniowe to ok - preparat zadziała, ale jak się pył wżarł to juz tylko wydłubanie

    podłamałam się bo fugi brązowe , a własciewie sino białe od gipsu.
    a może masz jakiś super środek i nazwą sie podzielisz??

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mam, ale jakiś czas temu ktoś się na forum chwalił, że zmienił całkowicie kolor fug takim właśnie preparatem. Były nawet zdjęcia i efekt wyszedł całkiem fajny.
    best regards

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ava80
    mi facet powiedział że jka jest powierzchniowe to ok - preparat zadziała, ale jak się pył wżarł to juz tylko wydłubanie
    Dokladnie tak .

  6. #6

    Domyślnie problem z fugami

    preparat do konserwacji fug, myj gabeczką nie rozcieńczonym czesto , mi się udało miałam taki sam problem, uzywałam chyba Atlas ? nie pamiętam bo to z rok temu.powodzenia ,napisz jak poszło?

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Zastosuj płyn firmy HG o nazwie:"Czysta fuga".Dostępny między innymi w Castoramie.Powinno pomóc.Zadne płyny typu Atlas szop tego nie usuną ,a jeśli tak to z całą fugą.Pozdrawiam!

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomzoo
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    mam problem - wyfugowałem płytki fugą Sopro beżową - po wyczyszczeniu fugi zrobiły się praktycznie białe, lub z lekkim odcieniem beżu.
    Co było przyczyną? Płytki gresowe - dość dawno temu kładzone, czyli już wyschnięte. Fugi wyczyszczone skrobakiem do fug, odkurzane. Fuga zrobiona wg proporcji na opakowaniu. Po nałożeniu było mycie gąbką - 2 krotne zaraz po fugowaniu (pierwsze aby nie zastygła fuga na płytkach, drugie aby wyczyścić płytki). Czy jest taka możliwość, że gąbka była za mokra i wypłukała barwnik z fugi?
    Słyszałem dwie opinie - klej pod płytkami był już suchy i "wypił" wodę z fugi - fuga się wypaliła
    druga - za rzadka fuga i za dużo wody w gąbce - powymywana fuga na wierzchniej warstwie...
    Co z tym teraz zrobić?
    Pozdr.

  9. #9

    Domyślnie

    Rozjasnienie fug , to zazwyczaj zbyt duzo wody podczas fugowania . Moze za wczesnie wymyta fuga , lub przemycie podlogi przed fugowaniem "lejaca sie " gabka .
    Co zrobic ? Nalozyc fuge jeszcze raz .

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomzoo
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Co zrobic ? Nalozyc fuge jeszcze raz .
    Czyli co, skrobak i do dzieła?

  11. #11

    Domyślnie

    jak fuga jest za jasna, można szorstką gąbką spróbować solidnie "potrzeć" fugę - mi pomogło na karmazynowej atlasa. Inne rozwiązania - zaimpregnować fugi. Po impregnacji mają znacznie żywszy kolor i są trwalsze.

    A co do fug, w które wszedł brud - przez przypadek odkryłem metodę partyzancko - chałupniczą. Na płytkach w pralniosuszarni, w której niestety panowie robole zrobili pobojowisko stała butelka domestosa do sedesów. I się rozszczelniła. Po tygodniu fugi, na które się wylał płyn wyglądały lepiej niż na wzorniku. Ale to na własną odpowiedzialność. W moim wypadku domestos zielony + fugi maxit (albo podobnie)

    sadr

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomzoo
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sad Ripper
    jak fuga jest za jasna, można szorstką gąbką spróbować solidnie "potrzeć" fugę - mi pomogło na karmazynowej atlasa. Inne rozwiązania - zaimpregnować fugi. Po impregnacji mają znacznie żywszy kolor i są trwalsze.

    A co do fug, w które wszedł brud - przez przypadek odkryłem metodę partyzancko - chałupniczą. Na płytkach w pralniosuszarni, w której niestety panowie robole zrobili pobojowisko stała butelka domestosa do sedesów. I się rozszczelniła. Po tygodniu fugi, na które się wylał płyn wyglądały lepiej niż na wzorniku. Ale to na własną odpowiedzialność. W moim wypadku domestos zielony + fugi maxit (albo podobnie)

    sadr
    Będę musiał przeprowadzić eksperyment na małym kawałeczku
    A tak btw nie powinno być grim ripper?

  13. #13

    Domyślnie

    hehehehe, jestes pierwsza osoba, która zauważyła w ogóle ten niuans powinno być, ale wszystkie nicki były zajęte

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomzoo
    Czyli co, skrobak i do dzieła?
    Tak .
    Na bialej fudze mozna stosowac srodki czystosci z zawartoscia chloru . Wtedy faktycznie przywraca im sie sniezna biel . Na fugach ciemniejszych spowoduje to jedynie ich odbarwienie .

  15. #15

    Domyślnie

    moj problem dotyczy zabrudzen dekorow. dekory mam bardzo "rzezbione" i podczas fugowania, fuga weszla w szczelinki ktore sa bardzo nieregurlne i cienkie. probowalam to wydrapywac ale sytrasznie ciezko to idzie a jest ich troche. gdzies czytalam o jakims srodku keranet, myslicie ze dalo by sie to doczyscic? dodam ze fugi mam mapei,a dekory sa zrobione z jakiegos jasnego kamienia. nie zaszkodzi to im? chyba ze sa jakies inne sposoby oprocz wydrapywania tego 3 dni i 3 noce? pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Mapei keranet czysci dobrze pozostalosci po fugowaniu . Mozna go nabyc np. w Praktikerze . Kosztuje kilkanascie zl za opakowanie .

  17. #17

    Domyślnie

    Witam, będę wydrapywał fugi i zmieniał na ciemniejsze bo te z kolornika przekłamują miała być szara a wyszła srebrna.
    I mam pytanie po wyskrobaniu fugi trzeba gruntować szczelinę pod nową fugę czy wystarczy odkurzyć?

  18. #18

    Domyślnie

    Teraz trzeba przemyc woda ,usunac resztki polozyc ponownie foge 2 krotnie i po wyschnieciu zaimpregnowac ....

  19. #19

    Domyślnie

    Dzięki,
    mam pytanie odnośnie:
    Cytat Napisał wojtekore Zobacz post
    polozyc ponownie foge 2 krotnie
    co to znaczy położyć 2-krotnie? położyć raz a później ja wsiąknie dołożyć fugi?

    ps.
    Fuga ładnie się usunęła skrobakiem kupiony w casto (trzeba mieć kilka ostrz bo szybko się zużywają)

  20. #20

    Domyślnie

    Pierwszy raz nakładamy fugę gęstsza a drugi raz rzadsza aby wyciągnąć z spoiny powietrze i wyrównać .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony