dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 104
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    I znów trochę zaniedbałem dziennik. Ale to przez brak czasu. Od piątku, tuż po Bożym Ciele ekipa znów pracuje...

    Na dzień dzisiejszy wymurowali już większość ścianek działowych, dokończyli konstrukcję dachu, ofoliowali, przybili kontrłaty i łaty. Dzisiaj na dachu pojawiły się nawet pierwsze dachówki...

    Dokończyli też jeden z kominów, okleili go wełną (gr. 3 cm), na to dali siatkę i klej. Jak wszystko trochę przeschnie, to przyjdzie na to tynk mozaikowy Atlasa w kolorze czerwonym (pod dachówkę).

    Trochę mnie martwi to, że oba kominy będą przechodzić bardzo blisko krokwii (1-2 cm), ale kierownik budowy stwierdził, że to nie przeszkadza. Kazał tylko włożyć wełnę mineralną między krokiew a komin.

    Jak znajdę trochę czasu to wstawię jakieś fotki...

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Wczoraj lało cały dzień, ale ekipa dzielnie pojawiła się na budowie, siedziała pół dnia na dachu i efekt jest taki, że na dzień dzisiejszy mamy 99% stanu surowego otwartego.

    Na dzień dzisiejszy mamy ścianki działowe, pokrycie dachowe, kominy ponad dachem obłożone wełną 3 cm i na to klej i siatka, na kominach zrobione czapki betonowe.

    Do zrobienia pozostało jeszcze:
    1. Uszczelnienie kominów - obróbki blacharskie są zrobione, ale jeszcze trzeba to pouszczelniać silikonem dekarskim. Majster powiedział, że pouszczelnia jak przestanie padać.
    2. Uszczelnienie obróbki wokół wyłazu dachowego i podcięcie dachówek nad wyłazem (są zbyt długie i nie da się całkowicie otworzyć wyłazu, bo go blokują).
    3. Otynkowanie kominów tynkiem mozaikowym.
    4. Dokończenie ścianek działowych w łazience i WC - zabrakło nam bloczków (jakieś 150 szt.) 12 cm na ścianki i dlatego pozostały niedokończone.
    5. Dokończenie dachu - dach jest niemal cały. Brakuje tylko dwóch gąsiorów, bo okazało się, że kupiłem jeden gąsior za mało, a jeden przyjechał ubity i trzeba go reklamować.
    6. I jeszcze trochę poprawek w stylu podcięcie deski okapowej w jednym miejscu (bo jest nierówna), porządniejsze umowcowanie słupków potrzymujących dach (wkrętami, a nie gwoźdźmi) itp.

    To są jednak szczegóły. Ekipa wpadnie na chwilę i zrobi to wszystko jak tylko będę miał brakujące gąsiory, bloczki na ścianki działowe no i jak nie będzie padać.

    Tymczasem małe podsumowanie kosztów (koszty rzeczywiste, poniesione do tej pory, materiały + robocizna):
    1. Podział działki: 2 730 zł
    2. Papierologia (projekt, adaptacja, pozwolenia, zezwolenia, wypisy, wyrysy itp.): 5 893 zł
    3. Droga dojazdowa na budowę, przygotowanie działki do budowy: 2 320 zł
    4. Narzędzia (taczka, łopaty, szlifierka, drabina itp.): 830 zł
    5. Koszty kredytu (prowizje, opłaty, ubezpieczenia, wyceny itp.): 4 145 zł
    6. Fundamenty (stan zero): 31 146 zł
    7. Kanalizacja stanu zero: 688 zł
    8. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne, wieniec: 19 238 zł
    9. Komin dymowy i kominy wentylacyjne (wraz z wykończeniem ponad dachem): 3 511 zł
    10. Dach (konstrukcja + pokrycie dachówką cementową - bez rynien): 33 989 zł

    RAZEM STAN SUROWY OTWARTY: 104 490 zł

    Mój kosztorys z przed budowy zakładał, że stan surowy będzie mnie kosztował 102 tys. zł, czyli zakładane koszty przekroczono o około 2 500 zł. Jak dla mnie jest OK. Jeśli uda się to utrzymać do końca budowy, to będzie super

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie Okna

    Na tapecie teraz mam temat okien. Najpierw było przeszukanie internetu, żeby się zorientować co i jak. Wytypowałem kilka firm, do których zwróciłem się z zapytaniami:

    1. Oknoplast Kraków
    2. OknoPlus
    3. Jezierski
    4. Avante
    5. Dako
    6. Eurocolor

    Do polecanego w wielu miejscach dystrybutora Avante wysłałem maila. Odpowiedzi się nie doczekałem, więc z tą marką dałem sobie spokój. Ze znanym sprzedawcą Jezierskiego bardzo miło mi się korespondowało, ale niestety cena była zbyt wysoka. U sprzedawcy Dako byłem osobiście. Porozmawiałem. Umówiłem się, że dostanę ofertę mailem następnego dnia. Oferta nie przyszła. Ani następnego dnia, ani w ogóle. Dałem sobie więc spokój.

    Został mi więc wybór pomiędzy Oknoplastem, OknoPlusem i Eurocolorem. Osobiście odwiedziłem przedstawicieli wszystkich tych firm. Pogadałem, pooglądałem. Wnioski poniżej:

    1. Oknoplast
    - profil: Veka (pięciokomorowy)
    - okucia: Maco
    - szyba: U=1.0
    - klamka Hoppe
    - najniższa cena (8500 zł brutto za wszystko z montażem)
    - drzwi tarasowe mogą być bez poziomej "poprzeczki"
    - przy jednostronnym kolorze zewnętrzna część profilu jest barwiona na brąz

    2. OknoPlus
    - profil: Brugmann AD (pięciokomorowy)
    - okucia: Winkhaus
    - szyba: U=1.0 z ramką SWISSSPACER
    - klamka Hoppe
    - w standardzie: stopniowany uchył, jeden grzybek antywłamaniowy w każdej kwaterze, blokada obrotu klamki, zatrzask w drzwiach balkonowych
    - możliwość wyboru listwy przyszybowej (prosta, ozdobna, zaokrąglona)
    - cena średnia (9300 zł brutto za wszystko z montażem)
    - możliwość wstawienia pakietu trójszybowego (U=0,7) za dodatkowe 600 zł dopłaty
    - drzwi tarasowe muszą być z poziomą "poprzeczką"
    - przy jednostronnym kolorze zewnętrzna część profilu jest barwiona na brąz

    3. Eurocolor
    - profil: Rehau (pięciokomorowy)
    - okucia: Roto NT
    - szyba: U=1.0 z ramką SuperSpacer (ponoć dużo lepsza od wszystkich innych "ciepłych ramek")
    - klamka Secustic
    - w standardzie: stopniowany uchył, dwa grzybki antywłamaniowe w każdej kwaterze
    - cena najwyższa (9800 zł brutto za wszystko z montażem)
    - drzwi tarasowe mogą być bez poziomej "poprzeczki"
    - przy jednostronnym kolorze cały profil wewnątrz jest biały, więc w przypadku zarysowania okleiny, będzie świtało białe z pod spodu; Pan sprzedawca twierdził jednak, że to jest zaleta, bo barwione na ciemno profile mocniej się nagrzewają i pracują i wówczas nawet przy małej niedokładności montażu mogą być problemy z oknem...
    - mają najładniejsze kolory oklein - bardzo ładne Siena Rosso lub Soft Cherry...

    No i znów mam zagwozdkę co wybrać.
    Oknoplast jest najtańszy i to znacząco. Ma mniej bajerów niż pozostali, ale szczerze mówiąc nie jestem pewien czy za stopniowanie uchyłu i ciepłą ramkę warto dopłacać aż tyle.
    OknoPlus ma bardzo fajne okna, dużo bajerów itp., ale cena sporo wyższa, no i ta nieszczęsna poprzeczka w drzwiach balkonowych. Wolałbym jej nie mieć.
    Eurocolor - wiele bajerów, chyba najlepsza marka jeśli chodzi o profil i okucia, piękne kolory, ale cena znacznie wyższa niż Oknoplast...

    Doradzicie coś?

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    No to trochę zaległych zdjęć!

    Najpierw z etapu stawiania dachu - na początek więźba:













    W końcu na dachu zaczęły pojawiać się dachówki...







    A na działce zakwitły maki...


  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    A oto jak przedstawia się stan budowy na dzień dzisiejszy:

    Dachówka: Braas Celtycka Lumino Ceglasta. Kominy na razie oklejone wełną, na to siatka i klej i na to podkład pod tynk mozaikowy. Jak tylko będzie kilka dni pogody kominy zostaną otynkowane.





    Niezbyt mi się podobają te odstające dachówki przy kominie, ale majster powiedział, że pod nie jest wsadzona blacha z obróbki komina i że tak musi być...
















  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    No i jeszcze wycieczka po wnętrzu (dla dociekliwych):

    Wejście do domu - na wprost kotłownia i wyjście gospodarcze z kotłowni na zewnątrz


    Kotłownia


    Jesteśmy w "wiatrołapie" - widok na korytarz do wnętrza domu. Zdecydowaliśmy, że "wiatrołap" nie będzie oddzielony ścianą i drzwiami od korytarza, stąd cudzysłowy przy "wiatrołapie"


    Salon - wyjście na stronę południową


    Salon - wyjście na zadaszony taras po stronie zachodniej


    A tutaj będzie kuchnia


    Korytarz


    Kibelek...


    Łazienka


    i wnęka na prysznic... marzy nam się taki bez brodzika...

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Czas na małą aktualizację. Od ostatniego czasu dokonały się następujące zmiany:

    1. Kominy ponad dachem zostały otynkowane tynkiem mozaikowym. Prezentują się całkiem przyzwoicie (fotki wkrótce). Jeszcze tylko muszę zaślepić otwory kominów wentylacyjnych jakimiś kratkami. Czy to ma jakieś znaczenie czy kratki będą metalowe czy plastikowe?
    Niestety - kominy przeciekają pomimo tego, że ekipa poprawiała je już kilka razy. Mam nadzieję, że w koncu uda się naprawić tą niedoróbkę.

    2. Rozpoczęliśmy układanie instalacji elektrycznej i już jesteśmy bliżej końca niż dalej Nie robimy bruzd, tylko przyklejamy kable (klejem termotopliwym) do ściany. Niestety - niektóre kable się odklejały, więc dla pewności teraz je jeszcze gipsujemy.

    3. Zamówiliśmy okna. Będą okna Avante w kolorze orzech (z zewnątrz) i białe (od wewnątrz) z pełnym wypasem (okucia Roto Multi i to, co mi się w nich najbardziej podoba, czyli podwójne drzwi balkonowe będą miały dwie klamki - pomimo ruchomego słupka ) Okna mają być wstawione do 20 sierpnia.

    4. Robimy kasting na wykonawców instalacji wod-kan-co (mamy trzech kandydatów i na 99% wybierzemy kogoś spośród nich). Jak mi poradzono, wod-kan najlepiej zrobić przed tynkami, potem po tynkach rozprowadzenie co (podłogówka i kaloryfery), a po wylewkach kotłownia. Tak też będziemy robić.

    5. Wstępnie umówiliśmy się z ekipą tynkarzy na tynkowanie na koniec sierpnia. Będą tynki gipsowe maszynowe.

    6. Nie mamy jeszcze wylewkarzy - będę musiał się rozglądnąć.

    7. Podpisałem umowę z Enionem. Moje przyłącze pójdzie na przetarg prawdopodobnie we wrześniu.

    Plan na najbliższe tygodnie jest następujący:
    1. Dokonczenie instalacji elektrycznej.
    2. Wybranie instalatora wod-kan-co i zrobienie części wod-kan.
    3. Wykonanie instalacji odkurzacza centralnego.
    4. Zamontowanie okien.
    5. Zamontowanie tymczasowych drzwi wejściowych (najpierw trzeba jakieś skombinować).
    6. Tynki (koniec sierpnia)
    7. Zrobienie instalacji co.
    8. Wylewki.
    9. "Zrobienie" kotlowni, żeby zakończyć temat instalacji.

    W międzyczasie jest jeszcze sporo innych rzeczy do zrobienia (poprawienia), przede wszystkim wykonanie przyłącza wody oraz doprowadzenie kabla elektrycznego od domu do miejsca gdzie stanie szafka, a także drobniejsze roboty jak np. oszlifowanie i pomalowanie słupków drewnianych na tarasie, poprawienie w kilku miejscach folii dachowej itp.

    Na razie jednak głowimy się nad rozplanowanie łazienki i kuchni. O pomoc przy łazience pytam tutaj (http://forum.muratordom.pl/post3533499.htm#3533499), natomiast o kuchnię pewnie zapytam wkrótce.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    No i powoli idziemy do przodu...

    Kable elektryczne już rozciągnięte. Kilka trzeba jeszcze przykleić i zagipsować, zagipsować puszki w ścianach, a reszta to będzie do zrobienia już po tynkach.

    Wygląd łazienki już ustalony. Będzie wersja nr 1 z linku, który podawałem w poście wyżej. Kuchnia w zasadzie też ustalona. Stanęło na tym, że... będziemy robić spiżarkę!!! Postaram się w weekend wkleić jakiś link poglądowy, żeby było widać jak to sobie wyobrażamy.

    Wybraliśmy też wykonawcę wod-kan-co. Mają pojawić się u nas 17-18 sierpnia.

    A dziś zadzwoniła Pani od okien i umówiliśmy się na montaż w przyszły piątek (14 sierpnia).

    Teraz muszę jeszcze znaleźć dobrego wylewkarza...

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Wczoraj zamontowali mi okienka. Avante, pełen wypas, kolor jednostronny - orzech. Bardzo ładne

    Na razie niewielka zajawka zdjęciowa. Więcej zdjęć, mam nadzieję, pojawi się wkrótce.






  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Czyba wybraliśmy już rozstaw mebli w kuchni.

    Ma być coś w tym stylu:


    Na czerwono i niebiesko zaznaczyłem drzwi przesuwne mające dać nam dostęp do wnętrza spiżarki. Na szaro zaznaczone są półki w spiżarce. W centralnej części spiżarki będzie trochę miejsca, żeby można było wejść do środka i sięgnąć do półek w rogu.
    Spiżarka ma wymiary 90x200 cm.

    Co myślicie o takim rozwiązaniu?

    Oprócz spiżarki mają być też szafki górne... mam nadzieję, że miejsca będzie sporo.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    No to czas na wizualizację kuchni. Robiona w programie z IKEI. Na kolorki na razie nie ma co patrzeć, bo raczej tak to nie będzie wyglądać. Chodzi mi raczej o ustawienie poszczególnych elementów. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i uwagi









    Idąc od lewej najpierw pod oknem jest blat (pod blatem szuflady i szafka), potem kuchenka i piekarnik, potem zmywarka, zlew, kawałek (30 cm) blatu z szafką pod spodem i dalej zabudowana lodówka. Na prawo od lodówki ma być spiżarka: zaznaczona dwoma ściankami - między nimi powinny być drzwi (jeszcze nie wiem czy normalne czy przesuwne).
    Wiem, że ciasno i nie za dużo miejsca, ale ogólnie domek nie jest największy, więc trzeba oszczędzać to tu to tam...

    A z innych nowości: zakupiłem dziś rurki i kształtki do odkurzacza centralnego. Będą dwa gniazda (jedno w punkcie centralnym domu, drugie przy wejściu lub wręcz na zewnątrz) i dwie szufelki (w kuchni i wiatrołapie). Odkurzacz zawiśnie w kotłowni. Cena zestawu rurek i kształtek - 280 zł

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Powoli do przodu....

    W piątek pojawiła się wesoła ekipa instalatorów i zabrali się za wod-kan (etap przed tynkami). Efekty ich pracy można podziwiać poniżej:

    Kotłownia - widok ogólny


    Kotłownia - od lewej: podejście pod zlew gospodarczy i zasobnik CWU.


    Kuchnia - podejścia do zlewu i zmywarki


    Kuchnia - pod deską schowane awaryjne podejście pod pralkę - gdybyśmy jednak zdecydowali, że będzie w kuchni, a nie w łazience


    WC


    Łazienka


    Panowie pięknie się uwinęli.

    A ja wczoraj i dziś kończyłem ciągnięcie kabli. Już mam pociągnięte niemal wszystkie kable elektryczne (zostało kilka rzeczy do przerobienia, bo w międzyczasie zmieniła nam się wizja). Do pociągnięcia jest jeszcze skrętka i koncentryk do dwóch gniazdek w pokojach, kabel do czujek alarmowych w dwóch pokojach i jakiś kabel do domofonu/bramofonu...
    Noo, i trzeba zrobić ten odkurzacz centralny...

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Szybki update...

    Kable wszystkie pociągnięte (oprócz tych, o których zapomniałem). Nawet w końcu się zdecydowałem i pociągnąłem sobie kable głośnikowe w cztery kąty salonu - może kiedyś będzie jakiś Dolby Surround

    Zaraz po kablach pojawili się tynkarze. Przez pierwszy dzień gruntowali ściany, zaklejali okna i obrabiali narożniki (takimi metalowymi narożami). Drugiego dnia włączyli agregat i... wywaliło korki. Walczyliśmy cały dzień. Wymienialiśmy bazpieczniki na takie, śmakie i owakie, skracaliśmy kabel, żeby zmniejszyć stratę itp. Efekt był taki, że udało się wytynkować jeden pokój. Dziś rano wstawiliśmy większe bezpieczniki (25A zwłoczne, początkowo startowaliśmy od 16A) i na razie wszystko działa... zobaczymy czy wytrzyma do końca...

    Uff...

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Oj dawno mnie tu nie było. Niestety takie życie, że czasami nie ma czasu na nic... Na budowie nie za wiele się działo (niestety).

    Stan na dzień dzisiejszy jest następujący:
    - tynki wewnętrzne gipsowe - zrobione, wyschnięte
    - przyłącze wody - zrobione
    - kładziemy papę na podłogach (zrobione jakieś 80%)
    - nie udało się wykonać przyłącza prądu - facet, który wygrał przetarg zrezygnował, bo stwierdził, że jednak mu się to nie opłaca... Rozmawiałem z Enionem - ogłoszą w listopadzie nowy przetarg z wyższą kwotą na wykonanie przyłącza - mam nadzieję, że na początku przyszłego roku uda się to wykonać

    Przed zimą chcielibyśmy jeszcze zrobić takie rzeczy jak:
    - poprawienie obróbek kominów (ciekną)
    - montaż rynien
    - zakończenie izolacji podłogi na gruncie
    - dokończenie instalacji odkurzacza centralnego
    - położenie styropianu na podłogach
    - wykonanie instalacji CO (do grzejników i podłogówki)
    - wykopanie, zamontowanie i podłączenie szamba
    - jeśli pogoda pozwoli, to zrobienie wylewek
    - jeśli pogoda pozwoli, to ocieplenie domku styropianem + siatka i klej (na razie bez tynku) + podbitka drewniana...
    - wstawienie drzwi zewnętrznych do kotłowni (na razie to wejście jest zasłonięte dechami i paletami)

    Przy okazji po głowie plącze mi się pytanie czy można robić sufity z GK przed wylewkami (np. czy mogę sobie robić powoli te sufity przez zimę w sytuacji, gdyby nie udało się teraz zrobić wylewek?)

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Poczułem się wezwany do tablicy (w komentarzach), więc oto jestem. Niestety jako, że nie mam chwilowo dostępu do zdjęć, a nie chciałbym okraszać dziennika samym tekstem, dzisiaj zaprezentuję tylko pewną ciekawostkę.

    Okazało się, że Google uaktualniło zdjęcia satelitarne obejmujące moją działkę, dlatego mogę się z Wami podzielić tym:



    To jasne/białe coś w okolicach środka obrazu (no dobra, trochę po lewej) to moja budowa. Na moje oko to złapali ją na etapie wznoszenia ścian, ale mogę się mylić (początkowo wydawało mi się, że to etap fundamentów).

    Na budowie praca wre. Zakopujemy kabel prądowy (odcinek między domem, a miejscem, gdzie kiedyś stanie skrzynka) wraz z innymi kablami (zasilanie do bramy, zasilanie do oświetlenia mojej 80 metrowej drogi, kabelki do telefonu, bramofonu, furtki, kamery i Bóg jeden wie czego jeszcze...) i jednocześnie ekipa robi ocieplenie (15 cm styropianu). Jak się uda, to może zrobią jeszcze podbitkę, ale to dopiero się zobaczy (w każdym razie jesteśmy zdecydowani na podbitkę drewnianą).

    Jak tylko uda mi się dorwać do zdjęć to powrócę!

    Pozdrawiam wszystkich czytających!

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Ocieplanie w trakcie. Ekipa narzekała na styropian, że krzywy i pióro-wpusty nie pasują do siebie (muszą doszlifowywać, bo "się nie składa").
    Styropian Dom-Styr 15 cm pióro-wpust. Tylko w podcieniu wejściowym, na ścianie północnej będzie 12 cm styropianu grafitowego Dom-Styr LambdaPremium (z taką lambdą, że wychodzi jak 15 cm normalnego 0,040). Wszystko dlatego, że w tym podcieniu od ściany do otworu drzwiowego mam 15 cm. Gdybym miał tam styro 15 cm, to by dochodził do samego otworu drzwiowego (co mi się trochę nie widziało). Dlatego zdecydowałem na tą jedną ścianę dać styropian cieńszy, ale cieplejszy.

    Ceny, po jakich kupowałem styropian to:
    - fasada frez (0,040): 104 zł / m3
    - LambdaPremium frez (0,033): 196 zł / m3
    - podłoga (0,03: 140 zł / m3

    Klej do styropianu i zatapiania siatki Dom-Styr: 18,90 zł / worek 25 kg

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Okazało się, że zabraknie styropianu na ściany. Zarówno tego 15 cm jak i tego 12 cm. Na szczęście udało mi się załatwić, że w poniedziałek rano przyjedzie transport z brakującym styropianem (w sumie 20 paczek). Jutro ekipa ma kołkować i kłaść siatkę i klej tam, gdzie się da a oklejanie styropianem skończą w poniedziałek (jak dojedzie).

    Kupiłem też blaszane parapety zewnętrzne w Castoramie (brązowe). Panowie od elewacji zamontują je przy okazji.

    Tymczasem nadszedł czas najwyższy, żeby w końcu zdecydować się na jakieś drzwi zewnętrzne. Niestety, nie możemy się zdecydować, bo te, na które nas stać niezbyt nam się podobają, a te które nam się podobają są trochę za drogie... W kosztorysie mamy na drzwi zewnętrzne przeznaczoną kwotę 2500 zł (z montażem). Miałem nadzieję, że za te pieniądze uda nam się znaleźć jakieś fajne drzwi drewniane, ale wygląda na to, że się myliłem...

    Podobają nam się drzwi z firmy Węgrzyn (www.wegrzyn.biz) - modele 021, 023, 024, 028, 030, 031, ale to jest już wydatek w okolicach 3500 zł (z montażem).

    Niezłe są też np. takie:



    lub takie



    lub takie



    Niestety powyższe trzy też przekraczają nasz budżet. Rozwiązaniem byłby zakup drzwi stalowych, ale ciężko znaleźć jakieś ładne stalowe drzwi (zbliżone stylem do powyższych, czyli mało przetłoczeń, a za to jakaś szybka w fajnym kształcie - większość stalowych ma przetłoczenia "w tabliczkę czekolady" i prostokątne lub półokrągłe szybki, brr...).

    Trudno... coś będziemy musieli wybrać...

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Udało mi się wreszcie dopaść jakieś zdjęcia, które nadają się do pokazania:

    1. Widok na nasz domek z pobliskiego wału wiślanego...


    2. W poprzednią sobotę (czyli nie wczoraj, tylko tydzień wcześniej) pojawili się u mnie na budowie Panowie, którzy poprawili obróbki jednego z kominów. A w zasadzie nie poprawili, tylko zerwali stare (które były całkowicie źle zrobione przez ekipę budującą dom) i zrobili całkiem nowe. Przy okazji zamontowali mi też ławę kominiarską przy kominie i obili blachą betonową "czapkę" na kominie. Efekt jak na razie jest bardzo dobry. Komin nie przecieka, obróbki wyglądają znacznie ładniej niż poprzednie, no i w okolicy komina żadna dachówka nie odstaje. Niestety, kosztowało mnie to 500 zł. Ale przynajmniej mam teraz porządny komin.



    Podobnie trzeba poprawić drugi z kominów (tylko przy tamtym nie będzie już ławy). Wstępnie jesteśmy umówieni na następną sobotę. Spodziewany koszt: 400 zł.

    3. No i wreszcie aktualne fotki z etapu ocieplania domku. W podcieniu styropian grafitowy bardzo fajnie się prezentuje. Aż zaczęliśmy się zastanawiać, czy nie zrobić w podcieniu wejściowym jakiegoś mocnego koloru w odróżnieniu od reszty elewacji (np. podcień właśnie grafitowy, a pozostałe ściany jasno-stalowo-szare...)





    Proszę nie zrażać się rozkopaną i zmasakrowaną drogą na pierwszym zdjęciu. To dlatego, że niedawno kopaliśmy w niej najpierw wodę, a potem wewnętrzną linię zasilającą wraz z innymi kablami teletechnicznymi. Teraz jednak wszystko jest już zakopane i czas najwyższy doprowadzić drogę do jakiegoś sensownego stanu. Planujemy wysypać najpierw trochę jakiegoś średniego kamienia, a potem mielony asfalt.

    Wszystko byłoby OK, gdyby nie pewien mały zgrzyt. Wczoraj panowie przyklejali styropian i skończyli około 14:00. Dziś w nocy było u nas -6 stopni Celsjusza. Obawiam się czy nic się temu nie stało...

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    I jeszcze podsumowanie dotychczasowych kosztów (koszty rzeczywiste, poniesione do tej pory, materiały + robocizna):

    1. Podział działki: 2 730 zł
    2. Papierologia (projekt, adaptacja, pozwolenia, zezwolenia, wypisy, wyrysy itp.): 5 893 zł
    3. Droga dojazdowa na budowę, przygotowanie działki do budowy: 1 550 zł
    4. Narzędzia (taczka, łopaty, szlifierka, drabina, rękawiczki i inne drobne rzeczy np. brzeszczot itp.): 1360 zł
    5. Koszty kredytu (prowizje, opłaty, ubezpieczenia, wyceny itp.): 4 145 zł
    6. Fundamenty (stan zero): 31 146 zł
    7. Kanalizacja stanu zero: 688 zł
    8. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne, wieniec: 18 537 zł
    9. Komin dymowy i kominy wentylacyjne (wraz z wykończeniem ponad dachem): 3 770 zł
    10. Dach (konstrukcja + pokrycie dachówką cementową): 35 720 zł
    11. Stolarka zewnętrzna: 9 507 zł
    12. Podłoga na gruncie: 3 368 zł
    13. Instalacja elektryczna i teletechniczna: 640 zł
    14. Instalacja wod-kan wewnątrzna: 3 563 zł
    15. Tynki wewnętrzne gipsowe: 7 731 zł
    16. Przyłącze wody: 4 315 zł
    17. Elewacja zewnętrzna (ocieplenie itd.): 8 057 zł
    18. Inne wydatki: 1 045 zł

    RAZEM: 143 765 zł

    Dalsze wydatki wkrótce...

    Edit: wszystkie powyższe wydatki to stan na dziś. Nie należy ich traktować jako zakończonych... zwłaszcza podłoga na gruncie, instalacja elektryczna i teletechniczna na pewno znacznie się powiększą (niewykluczone, że inne kategorie też, no i oczywiście pojawią się nowe kategorie...)

  20. #60

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony