dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 130
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie papa czy folia pod wylewki?

    Witam.

    Znalazłam kilka wątków na ten temat-większość z dość zamierzchłych czasów - przewałkowałam i zostałam w punkcie wyjścia, zdania są mocno podzielone.
    Z tym, że po przemyśleniu skłaniam się do użycia pod wylewki grubej folii budowlanej zamiast papy.
    Warstwy mają wygladać tak:

    parter:
    chudziak
    gruba folia
    styropian 10cm
    zwykła folia czarna
    wylewka zabrojona kratownicą metalową (cholera wie jak to sie nazywa fachowo )

    poddasze:
    strop
    styropian 5cm
    zwykła folia czarna
    wylewka

    Może ktoś utwierdzi mnie w przekonaniu , że myślę w dobrym kierunku?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem ok, chociaż zamiast ,,kratownicy,, dałbym włókna

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek2002
    Moim zdaniem ok, chociaż zamiast ,,kratownicy,, dałbym włókna
    dodam, oczywiście układ taki odpowiada przy ogrzewaniu podłogowym, jeżeli nie masz podłogówki śmiało daj pape termozgrzewalną

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek2002
    Cytat Napisał kubek2002
    Moim zdaniem ok, chociaż zamiast ,,kratownicy,, dałbym włókna
    dodam, oczywiście układ taki odpowiada przy ogrzewaniu podłogowym, jeżeli nie masz podłogówki śmiało daj pape termozgrzewalną
    A to papy termozgrzewalnej nie można dawać pod ogrzewanie podłogowe?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  5. #5

    Domyślnie Re: papa czy folia pod wylewki?

    Cytat Napisał daggulka
    Witam.

    Znalazłam kilka wątków na ten temat-większość z dość zamierzchłych czasów - przewałkowałam i zostałam w punkcie wyjścia, zdania są mocno podzielone.
    Z tym, że po przemyśleniu skłaniam się do użycia pod wylewki grubej folii budowlanej zamiast papy.
    A ja odwrotnie miała być gruba folia 1mm a teraz raczej myślę o papie termogrzewalnej albo papa 1x i na to folia jako 2 warstwa.

    Podobno papa termozgrzewalna lepiej się zachowuje jako izolator cieplny niż folia która będzie leżeć bezpośrednio na betonie.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał kubek2002
    Cytat Napisał kubek2002
    Moim zdaniem ok, chociaż zamiast ,,kratownicy,, dałbym włókna
    dodam, oczywiście układ taki odpowiada przy ogrzewaniu podłogowym, jeżeli nie masz podłogówki śmiało daj pape termozgrzewalną
    A to papy termozgrzewalnej nie można dawać pod ogrzewanie podłogowe?
    papa lepsza jest jak folia, ale jak rozgrzejesz podłogówke to możę być zapaszek, tak u mnie się to objawiło , na razie jestem dobrej myśli może się wypachnie [/code]
    u mnie było tak
    -papa termozgrzewalna v70 s30( taka niby specjalna do wewnątrz)
    -folia
    -styropian(z odblaskiem tam gdzie podłogówka) 2x6 na zakładke
    -wylewka z włóknami polipropylenowymi

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Hm...ale od izolowania cieplnego to jest styropian
    Folia lub papa są od izolacji przeciwwilgociowej, tylko że:

    jeśli położę papę to i tak na to jeszcze będę musaiała dać folię, ponieważ styro nienajlepiej reaguje z lepikiem...czyli wtedy papa i folia- podwójny niepotrzebny koszt według mnie

    a swoją drogą... nie wiem czy dobrze myślę- poprawcie mnie ewentualnie

    pod chudziakiem jest piasek....ale ... nie dam sobie głowy urwać że nie osiadł jeszcze troszeczkę przez rok, więc powiedzmy że jest tam może nawet szczelina powietrza...a nawet jesli nie to wilgoci są tam śladowe chyba ilości w tej grubej warstwie piachu
    no i w razie czego styropian przecież nie absorbuje wilgoci

    no a gdyby nie daj boże powódź się zdarzyła to i tak co mi po tej papie
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Hm...ale od izolowania cieplnego to jest styropian
    Folia lub papa są od izolacji przeciwwilgociowej, tylko że:

    jeśli położę papę to i tak na to jeszcze będę musaiała dać folię, ponieważ styro nienajlepiej reaguje z lepikiem...czyli wtedy papa i folia- podwójny niepotrzebny koszt według mnie

    a swoją drogą... nie wiem czy dobrze myślę- poprawcie mnie ewentualnie

    pod chudziakiem jest piasek....ale ... nie dam sobie głowy urwać że nie osiadł jeszcze troszeczkę przez rok, więc powiedzmy że jest tam może nawet szczelina powietrza...a nawet jesli nie to wilgoci są tam śladowe chyba ilości w tej grubej warstwie piachu
    no i w razie czego styropian przecież nie absorbuje wilgoci

    no a gdyby nie daj boże powódź się zdarzyła to i tak co mi po tej papie

    z tą papą dobrze rozumujesz że wchodzi w reakcje z styropianem i przez to daje sie jeszcze folie( koszt folii na 100 m/2 to ze 100zł co to za koszt), nie dawaj zwykłej papy i lepiku bo jest toksyczny i śmierdzący , tylko papa termozgrzewalna, dogrzewana do chudziaka palnikiem gazowym, z zakładką takz 5-7 cm, a jak masz pod chudziakiem wilgoć to nie jest wskazane a konieczność

  9. #9

    Domyślnie

    Ktoś pisał już że nie dałby drugi raz papy termozgrzewalnej, ponieważ czuć ją zwłaszcza przy ogrzewaniu podłogowym. Uważam że uwalniają się z niej trujące związki całymi latami. Owszem jest niezastąpiona jako izolacja pozioma fundamentów, balkonów, tarasów,garaży itp. i na tym koniec. Do wnętrza pomieszczeń a wylewki tak można traktować, niestety uważam się nie nadaje. Za duża powierzchnia którą się oddycha. Papa była dobra za czasów komuny gdy nie było nic innego w zamian. Dzisiaj przy takiej różnorodności folii budowlanych każdy znajdzie coś odpowiedniego bez problemu.
    Być może jest nieodzowna przy bardzo podmokłym gruncie ale to chyba przypadki szczególne.
    PS.
    Warto zatopić w wylewce w sypialni pod łóżkiem trochę siatki miedzianej jako odpromiennik żył wodnych, które zawsze w większym lub mniejszym stopniu występują, bez oglądania się na radiestetów. Zawsze to spokojniejszy i zdrowszy sen. Uważam nie zaszkodzi a może pomóc.
    pzdr.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    ale jaja,
    czy Ty tak na serio?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #11

    Domyślnie

    Hm...ale od izolowania cieplnego to jest styropian
    Folia lub papa są od izolacji przeciwwilgociowej, tylko że:
    Owszem ale jak położysz papę na betonie a obok kawałek folli to zobaczysz sama jak jest różnica wystarczyc przyłożyć rękę najpierw do papy a pożniej do folii.

    Ale zgadzam się że jest to mało przekonywujący argument


    jeśli położę papę to i tak na to jeszcze będę musaiała dać folię, ponieważ styro nienajlepiej reaguje z lepikiem...czyli wtedy papa i folia- podwójny niepotrzebny koszt według mnie
    Każda papa zgrzewalna albo inaczej z modyfikowanym asfaltem może być bez problemów łączona z styropianem.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    ale jaja,
    czy Ty tak na serio?
    jak najbardziej

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał pelsona
    Cytat Napisał Barbossa
    ale jaja,
    czy Ty tak na serio?
    jak najbardziej
    czyli jaja...
    uff, ulżyło mi, bo miałem zamiar polemizować
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    jeszcze jedno mi się nasunęło....
    przecież między fundamentem a ścianą jest dwa razy papa na lepiku ...więc od ścian fundamentowych też wilgoć według wszelkich prawideł się nie dostanie

    ma ktoś jeszze jakieś argumenty "za" papą? bo te dotychczasowe do mnie nie przemawiają i skłaniam się dalej ku folii
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał pelsona
    Cytat Napisał Barbossa
    ale jaja,
    czy Ty tak na serio?
    jak najbardziej
    czyli jaja...
    uff, ulżyło mi, bo miałem zamiar polemizować
    Na spokojny sen w obronie przed żyłami wodnymi można zamiast drogiej siatki z miedzi spać na sienniku - pomaga.
    Drugi sposób to wysypac pod łóżko kasztany - tyz pomaga

    Drzewiej to se ludziska radzili
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    drzewniej to takie tam wymyslali,
    tera to diwidi, lub (przy słabszym promieniowaniu) sidi sie zakopuje
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  17. #17

    Domyślnie

    Skoro zeszliśmy z tematu za moją przyczyną to na marginesie dodam że gościu który produkował taką siatkę do tych celów zbił podobno niezłą kaskę.
    Swoją drogą nie wiem gdzie taka siatka jest do kupienia??

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    tera to diwidi, lub (przy słabszym promieniowaniu) sidi sie zakopuje


    Ja znam metodę z kasztanami.

  19. #19

    Domyślnie

    Właśnie zakończyłem wylewki i uważam że dobra gruba folia na beton w zupełności wystarczy. Chudziak był wylany prawie rok temu. Jak dotąd był suchutki żadna wilgoć z dołu nie podciągała - folia w zupełności wystarczy jako izolacia. Styropian parter 5 + 3, piętro 3 ( pełni jedynie funkcje wygłuszajace ).

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomD
    Właśnie zakończyłem wylewki i uważam że dobra gruba folia na beton w zupełności wystarczy. Chudziak był wylany prawie rok temu. Jak dotąd był suchutki żadna wilgoć z dołu nie podciągała - folia w zupełności wystarczy jako izolacia. Styropian parter 5 + 3, piętro 3 ( pełni jedynie funkcje wygłuszajace ).
    A to dawałeś folie pod chudziaka?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony