dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jak palić żeby kociął dłuzej sie palił - aktualnie max 5h!!

    Witam!

    Od miesiąca uzytkuję kocioł produkcji SEKO typ EKO II N ( z nadmuchem ) mam kupiony groszek i na chwilę obecną nieszczególnie jestem zadowolony z pieca. Nie wiem z czego to wynika , mozliwe że z barku doswiadczenia w paleniu więc pytam was użytkowników tego piec i wszystkich pomocnych o parę kwesti:

    1) najważniejszym problemem jest stałopalnośc. Piec załadowany po dolna krawędź drzwiczek górnych o godzinie 23 wygasa w granicach godziny 4!!! Z tego co czytałe i słyszałem o tych piecach to wytrzymuja one spokojnie 20 h a u mnie czas ten nie przekracza 5 h!! Szukam wiec przyczyny.... Czy wina jest opał - groszek ? a dedykowany jest miał?

    2) mozlwiwe że problemem jest złe ustawienie sterownika ? Jakie macie czasy przedmuchu na ile sie włącza wentylator i na ile % go ustawic?

    3) czesto spotykam sie z czyms taki ze wyjmuje z piec bryłę spalonego węgla co moze byc powodem tego?? czasami muszę ją rozkuwać zanim wyjmę bo nie przechodzi przez drzwiczki.

    4) jak ustawić przepustnice na czopuchu? aktualnie mam na drugi ząbek czyli prawie na maksa otwarta

    5) czytalem o rozpalaniu górnym pieca. Co o tym sądzicie czy przy tej kontrukcji pieca jaką ja mam to rpzyniesie jakies korzysci i czy jest wogóle mozliwe?

    To chyba na początek tyle...proszę poradzcie coś bo mam dosyc wstawania w nocy żeby do pieca dorzucić.a musze miec w domu cieplo bo są dwa małe szkraby a poza tym mam juz spaloną kupe węgla.....a to kosztuje.

    Pozdrawiam
    Paweł

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    nie mam doświadczenia z takim piecem, ale może być winny zbyt duzy nadmuch , przymknij przysłonę i zmniejsz nadmuch , bo czesto tak bywa że taki spieczony wegiel powstaje właśnie przy zbyt dużym nadmuchu. Czopucha bym raczej nie zamykał , tylko sterował wentylatorem.

  3. #3

    Domyślnie

    wojcik99
    a jak kolego masz w ogóle ustawiony piec tzn podawanie przerwy przedmuchy nadmuch itd ?
    Aneta

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Notker

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    3

    Domyślnie napisz czy

    napisz czy poza powstawaniem bryły nie zuzywa za szybko groszku oraz jaką wysokoćć ma ciąg kominowy.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie Re: Jak palić żeby kociął dłuzej sie palił - aktualnie max 5

    Cytat Napisał wojcik99
    Witam!

    Od miesiąca uzytkuję kocioł produkcji SEKO typ EKO II N ( z nadmuchem ) mam kupiony groszek i na chwilę obecną nieszczególnie jestem zadowolony z pieca. Nie wiem z czego to wynika , mozliwe że z barku doswiadczenia w paleniu więc pytam was użytkowników tego piec i wszystkich pomocnych o parę kwesti:

    1) najważniejszym problemem jest stałopalnośc. Piec załadowany po dolna krawędź drzwiczek górnych o godzinie 23 wygasa w granicach godziny 4!!! Z tego co czytałe i słyszałem o tych piecach to wytrzymuja one spokojnie 20 h a u mnie czas ten nie przekracza 5 h!! Szukam wiec przyczyny.... Czy wina jest opał - groszek ? a dedykowany jest miał?

    2) mozlwiwe że problemem jest złe ustawienie sterownika ? Jakie macie czasy przedmuchu na ile sie włącza wentylator i na ile % go ustawic?

    3) czesto spotykam sie z czyms taki ze wyjmuje z piec bryłę spalonego węgla co moze byc powodem tego?? czasami muszę ją rozkuwać zanim wyjmę bo nie przechodzi przez drzwiczki.

    4) jak ustawić przepustnice na czopuchu? aktualnie mam na drugi ząbek czyli prawie na maksa otwarta

    5) czytalem o rozpalaniu górnym pieca. Co o tym sądzicie czy przy tej kontrukcji pieca jaką ja mam to rpzyniesie jakies korzysci i czy jest wogóle mozliwe?

    To chyba na początek tyle...proszę poradzcie coś bo mam dosyc wstawania w nocy żeby do pieca dorzucić.a musze miec w domu cieplo bo są dwa małe szkraby a poza tym mam juz spaloną kupe węgla.....a to kosztuje.

    Pozdrawiam
    Paweł
    napisz jakie masz ustawienia pieca? jaka moc pieca? i jaka powierzchnie grzejesz?

    ja mam seko II N 15/18kW i pale miałem bo jak paliłem orzechem to nie widziałem duzej roznicy to po co przepłacac?!
    Ogrzewam narazie okolo 90m2 nieocieplonego domu (dom jest nie wykonczony i trwaja prace wykonczeniowe ,strop i sciany nie ocieplone i srednia temp 15-17*C.
    cały zasyp pod dolna krawedz drzwi starcza na okolo 20h i mam takie ustawienia.
    -temp 55-60...ale na instalacje idzie mniej bo mam zawor 3drozny
    -histereza 2*C
    -dmuchawa 30%
    -nadmuch 15sek/15min
    spieki brył spalonego wegla tez mi sie robia czasami ale przewaznie jak nie dokładam wegla i piec mi juz wygasa.
    -przepustnice na czopuchu mam przymknieta na 1 zabek (prawie całkiem otwarta)
    -przysłona na wentylatorze otwarta na max 1cm
    -koniecznie obieg skrucony zamkniety...otwieram tylko podczas rozpalania i otwierania pieca
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  6. #6

    Domyślnie Re: napisz czy

    Cytat Napisał Notker
    napisz czy poza powstawaniem bryły nie zuzywa za szybko groszku oraz jaką wysokoćć ma ciąg kominowy.
    tak groszek idzie w mig......obroce sie pare razy a piec pusty....i to jest wlasnie glowny problem.
    A co do komina to ma ok 8 metrow

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał athena
    wojcik99
    a jak kolego masz w ogóle ustawiony piec tzn podawanie przerwy przedmuchy nadmuch itd ?

    przedmuchy mam tak dmuchawa 30%, przedmuch na 10 sec co 15 min
    histereza 10....dT=20

  8. #8

    Domyślnie Re: Jak palić żeby kociął dłuzej sie palił - aktualnie max 5

    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał wojcik99
    Witam!

    Od miesiąca uzytkuję kocioł produkcji SEKO typ EKO II N ( z nadmuchem ) mam kupiony groszek i na chwilę obecną nieszczególnie jestem zadowolony z pieca. Nie wiem z czego to wynika , mozliwe że z barku doswiadczenia w paleniu więc pytam was użytkowników tego piec i wszystkich pomocnych o parę kwesti:

    1) najważniejszym problemem jest stałopalnośc. Piec załadowany po dolna krawędź drzwiczek górnych o godzinie 23 wygasa w granicach godziny 4!!! Z tego co czytałe i słyszałem o tych piecach to wytrzymuja one spokojnie 20 h a u mnie czas ten nie przekracza 5 h!! Szukam wiec przyczyny.... Czy wina jest opał - groszek ? a dedykowany jest miał?

    2) mozlwiwe że problemem jest złe ustawienie sterownika ? Jakie macie czasy przedmuchu na ile sie włącza wentylator i na ile % go ustawic?

    3) czesto spotykam sie z czyms taki ze wyjmuje z piec bryłę spalonego węgla co moze byc powodem tego?? czasami muszę ją rozkuwać zanim wyjmę bo nie przechodzi przez drzwiczki.

    4) jak ustawić przepustnice na czopuchu? aktualnie mam na drugi ząbek czyli prawie na maksa otwarta

    5) czytalem o rozpalaniu górnym pieca. Co o tym sądzicie czy przy tej kontrukcji pieca jaką ja mam to rpzyniesie jakies korzysci i czy jest wogóle mozliwe?

    To chyba na początek tyle...proszę poradzcie coś bo mam dosyc wstawania w nocy żeby do pieca dorzucić.a musze miec w domu cieplo bo są dwa małe szkraby a poza tym mam juz spaloną kupe węgla.....a to kosztuje.

    Pozdrawiam
    Paweł
    napisz jakie masz ustawienia pieca? jaka moc pieca? i jaka powierzchnie grzejesz?

    ja mam seko II N 15/18kW i pale miałem bo jak paliłem orzechem to nie widziałem duzej roznicy to po co przepłacac?!
    Ogrzewam narazie okolo 90m2 nieocieplonego domu (dom jest nie wykonczony i trwaja prace wykonczeniowe ,strop i sciany nie ocieplone i srednia temp 15-17*C.
    cały zasyp pod dolna krawedz drzwi starcza na okolo 20h i mam takie ustawienia.
    -temp 55-60...ale na instalacje idzie mniej bo mam zawor 3drozny
    -histereza 2*C
    -dmuchawa 30%
    -nadmuch 15sek/15min
    spieki brył spalonego wegla tez mi sie robia czasami ale przewaznie jak nie dokładam wegla i piec mi juz wygasa.
    -przepustnice na czopuchu mam przymknieta na 1 zabek (prawie całkiem otwarta)
    -przysłona na wentylatorze otwarta na max 1cm
    -koniecznie obieg skrucony zamkniety...otwieram tylko podczas rozpalania i otwierania pieca

    mam piec 12/15 powierzchnia ogrzewana 120 m2 sciany nieocieplone, skosy i dach ocieplony.

    Przyslona na wentylatorze otwarta na max 1cm?? a jak to regulujesz? Czy to otwarcie znaczy ze jak dmuchawa nie chodzi to i tak masz ja otwarta na 1 cm??

    Slyszalem o rozpalaniu górnym ale chyba w naszym piecu to nie przejdzie??

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    uwazam ze piec masz za mały do powierzchni(kto ci go dobierał?)...ja docelowo bede ogrzewał tez 120m2 alewtedy bedzie dom ocieplony i mam 15/18kW

    na wentylatorze jest okragła przysłona ktora mozna wkrecac i wykrecac i wten sposob reguluje ilosc powietrza. ja ta przysłone mam ustawiona na okolo 1cm przeswitu miedzy przysłona a wentylatorem.

    tego pieca nie da sie rozpalic od gory chyba ze otworzysz skrucony obieg...ale po co palic od gory jak od dołu jest oszczedniej.

    histereze masz ustawiona na 10*C wiec masz spore skoki temp.ustaw moze na 2*C i zobacz czy nie bedzie lepiej.bo wydaje mi sie ze 10* to sporo bo piec bardzo przygasa a potem musi mocno rozpalic zeby te 10* nagrzac i pewnie potem jeszcze temp rosnie sporo powyzej nastawionej bo piec sie rozpedzi...
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony