dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Dziwna sprawa z kamienicą.ZBM kontra spadkobiercy.

    Znajomy miał ojca.Ojciec miał kamienicę i oddał ją (jeszcze za życia) Zarządowi Budynków Mieszkalnych.
    Po ponad 20 latach ZBM żąda od spadkobierców (wpisanych w KW) po 7 tyś zł za zmiany wpisu w KW i podatek od spadku.
    Tylko teraz jaki spadek? skoro kamienica przekazana ZBMowi i przez nich wynajmowana,użytkowana itd przez ponad 20 lat.
    Ewentualni spadkobiercy nie chcą tej kamienicy.A jest ich 6.
    O co właściwie chodzi? Czy ZBM nie szuka frajerów?
    Ja myślę tak: skoro każecie płacić podatek to dawać kamienicę z powrotem plus odszkodowanie za użytkowanie jej przez 20 lat.
    Czy ktoś się z takim czymś spotkał?
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  2. #2

    Domyślnie Re: Dziwna sprawa z kamienicą.ZBM kontra spadkobiercy.

    Cytat Napisał Tedii
    Znajomy miał ojca.Ojciec miał kamienicę i oddał ją (jeszcze za życia) Zarządowi Budynków Mieszkalnych.
    Po ponad 20 latach ZBM żąda od spadkobierców (wpisanych w KW) po 7 tyś zł za zmiany wpisu w KW i podatek od spadku.
    Tylko teraz jaki spadek? skoro kamienica przekazana ZBMowi i przez nich wynajmowana,użytkowana itd przez ponad 20 lat.
    Ewentualni spadkobiercy nie chcą tej kamienicy.A jest ich 6.
    O co właściwie chodzi? Czy ZBM nie szuka frajerów?
    Ja myślę tak: skoro każecie płacić podatek to dawać kamienicę z powrotem plus odszkodowanie za użytkowanie jej przez 20 lat.
    Czy ktoś się z takim czymś spotkał?

    ale historia....
    1. to ZBMowi zależy na wpisie, wiec niech za niego płaci.....
    2. ZBM nie jest od żądania podatków od spadków.....

    najlepiej zapytaćich o podstawę prawną ich rządań.....ciekawe, co napiszą....

    swoją drogą nigdy nie spotkałem sytuacji, żeby ktoś nie chciał kamienicy.... chyba że to kompletna ruina....
    BOHO
    Warszawa

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Faktycznie i prawnie sytuacja nie jest dla mnie jasna.
    No bo jeśli ojciec przekazał kamienicę ZBM, to w księdze wieczystej powinien być zapis, że właścicielem jest ZBM. A tu, co wnioskuję z kontekstu wypowiedzi Teddego, właścicielem jest najprawdopodobniej dalej ojciec znajomego, a ZBM tylko administruje nie swoja kamienicą, zapewne pobierając pożytki, ale i ponosząc koszty.
    Teraz ZBM chce uregulować sprawę ze spadkobiercami, ale nie w ten sposób, aby przejąć kamienicę na własność, ale żeby zmienić zapis w KW z ojca na nowych spadkobierców (tych 6). Ponieważ nabyli spadek już dawno, trzeba zapłacić również podatek wraz z odsetkami (i stąd te 7 tys. zł "na łebka"). Stan prawny po tym będzie taki, że właścicieli będzie sześciu (i pokryją oni koszty przeniesienia własności) a administrator kamienicy pozostanie ten sam.
    Na co liczy ZBM? Zapewne na to, że spadkobiercy formalnie zrzekną się prawa własności "powaleni" kosztami za coś, co niby mają, ale jednak nie mają (bo jest w administracji ZBM).
    To oczywiście tylko spekulacja, którą może potwierdzić (lub nie) Teddy, gdy trochę "pochodzi wokół sprawy".
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  4. #4

    Domyślnie

    Ooo, to już jakiś ślad.
    Zasięgnę bliższych danych ,bo z tego co mówił znajomy to kompletnie na tym się nie zna.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony