dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 89
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie Gładź na mokro! Ktoś ma ? Ktoś zna technologie ?

    Witam!

    Tradycyjna gładź szpachlowa , zazwyczaj 2x gips i szlifowanie....

    A gładź robiona na mokro? Ktokolwiek widział ? Ktokolwiek wie jak to zrobić ?

    Jaka jest różnica w cenie materiału i robocizny ?

    A efekt - podobno lustro......???

    PZD!
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  2. #2

    Domyślnie

    Normalna gładź też jest na mokro, jak cierpliwy i zdolny wykonawca to też zrobi na lustro.
    Czy myślisz może o tynku gipsowym ? Tutaj najczęściej pada stwierdzenie że można go zrobic na lustro (zwykle niepotrzebnie ).

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał I.W.
    Normalna gładź też jest na mokro, jak cierpliwy i zdolny wykonawca to też zrobi na lustro.
    Czy myślisz może o tynku gipsowym ? Tutaj najczęściej pada stwierdzenie że można go zrobic na lustro (zwykle niepotrzebnie ).
    Mam na myśli gładź którą nie trzeba wogóle szlifować tylko wyrównuje sie mokrą gąbką.
    Dzis rozmawiałem z murarzem i takową gładź proponował Nam na tynki cementowo-wapienne
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Robert_K
    Cytat Napisał I.W.
    Normalna gładź też jest na mokro, jak cierpliwy i zdolny wykonawca to też zrobi na lustro.
    Czy myślisz może o tynku gipsowym ? Tutaj najczęściej pada stwierdzenie że można go zrobic na lustro (zwykle niepotrzebnie ).
    Mam na myśli gładź którą nie trzeba wogóle szlifować tylko wyrównuje sie mokrą gąbką.
    Dzis rozmawiałem z murarzem i takową gładź proponował Nam na tynki cementowo-wapienne
    Szczerze mówiąc nie słyszałem o czymś takim. W tynku gipsowym do którego uparcie powracam też gąbką się wyciąga mleczko gipsowe ale nakładanie tego na tynk cw jest bez sensu. Ale zwykła gładź gipsową też się da podobnie wyrównać gąbką tyle że zostanie faktura i trzeba to wygładzić na mokro piórem zwilżając wodąale przy dokładnej pracy nie trzeba tego potem już ruszać.Tylko na takiej gładzi na lustro ponoć farba gorzej trzyma.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    z jakiego materiału ta gładź ?

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Mam ! - blichowanie!

    strona Rigipsu ( tyle że ta strona nie otwiera się na Moim kompie )
    http://www.rigips.pl/strony/bibliote...szpachlowy.pdf
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    z jakiego materiału ta gładź ?
    gipsowa ma sie rozumieć
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  8. #8

    Domyślnie

    Blichowanie to własnie to gładzenie piórem (blichówką) czyli to o czym pisałem.
    A o tym gipsie możesz poczytać tu:
    http://www.muratorplus.pl/technika/s...7053_27162.htm
    W przypadku tego gipsu trzeba to robic po kawałku (czas wiązania 60 minut czyli standard dla tynków ręcznych i gładzi) chyba że gość ma cztery ręce . Podczas twradnienia gładzi się to zraszając i wyrównując wszystki nierówności. Własnie mnie cała ręka boli od blichowania tynku gipsowego na suficie. No i faktycznie czy to w przypadku tynku czy też gładzi można zrobic gładka powierzchnię nie wymagająca szlifowania.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał I.W.
    Blichowanie to własnie to gładzenie piórem (blichówką) czyli to o czym pisałem.
    A o tym gipsie możesz poczytać tu:
    http://www.muratorplus.pl/technika/s...7053_27162.htm
    W przypadku tego gipsu trzeba to robic po kawałku (czas wiązania 60 minut czyli standard dla tynków ręcznych i gładzi) chyba że gość ma cztery ręce . Podczas twradnienia gładzi się to zraszając i wyrównując wszystki nierówności. Własnie mnie cała ręka boli od blichowania tynku gipsowego na suficie. No i faktycznie czy to w przypadku tynku czy też gładzi można zrobic gładka powierzchnię nie wymagająca szlifowania.
    Wielkie dzięki! O taką odp. mi chodziło!

    PZD!
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Robert_K
    Mam ! - blichowanie!...
    a w "tradycyjnym" dwukrotnym nakładaniu gipsu na sciane /sufit/ czym nakładasz gips ? - blichówką przecież ...
    wiec nie rozumiem czym tu sie podniecac ...

  11. #11

    Domyślnie

    Moim zdaniem warto ale głównie z punktu widzenia wykonawcy. Tyle samo praktycznie pracy (mam na myśli machanie piórem czy tez siatką ścierną) ale mniej syfu bo się nie pyli. Tylko wszystkie nierówności i ubytki trzeba zauważyć od razu przed związaniem gipsu choć oczywiście mozna w zapomnianych miejscach przeciągnąć później świeżym i zagładzić ponownie bez śladu. No i trzeba rozrabiać ręcznie niewielkie ilości które zdąży się wykorzystać. Chyba że jest jakiś gips szpachlowy a'la maszynowy (czas wiązania jakieś trzy godziny), ale te zreguły są żółtawe chyba ze względu na opóźniacze wiązania. Ale to już problem wykonawcy. Ja robiłem nidą.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał _Robert_K
    Mam ! - blichowanie!...
    a w "tradycyjnym" dwukrotnym nakładaniu gipsu na sciane /sufit/ czym nakładasz gips ? - blichówką przecież ...
    wiec nie rozumiem czym tu sie podniecac ...
    Być może narzędzie to samo ale nakładanie byle jakie bo się później wyrówna siatką.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał _Robert_K
    Mam ! - blichowanie!...
    a w "tradycyjnym" dwukrotnym nakładaniu gipsu na sciane /sufit/ czym nakładasz gips ? - blichówką przecież ...
    wiec nie rozumiem czym tu sie podniecac ...
    A blichówka to to samo co paca ???
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  14. #14

    Domyślnie

    Nie. Paca to co innego
    Tutaj więcej:

    http://www.nowadolina.pl/main.php/po...canych_recznie

    Choć w tym opisie to to samo

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Po kolei ( bo sie pogubiłem ) :
    - Ma nie być zacierania a więc i kurzu
    - Zamiast pacy gąbka
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  16. #16

    Domyślnie

    Od początku:
    rozrabiasz gips, nakładasz go pacą, gips zaczyna wiązać, zraszasz przecierasz go gąbką żeby wyrównać płaszczyznę( dla dużych grubości ewentualnie jeszcze wcześniej łatą), gładzisz to piórem a on wtym czasie twardnieje rosisz wodą i wyciskasz z niego takie twardniejące mleczko którym cały czas wygładzasz i wygładzasz az juz całkiem stwardnieje i pióro się już po twardym gipsie coraz bardziej slizga. I już jak dobrze zrobione nie trzeba nic docierac siatką.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał I.W.
    Od początku:
    rozrabiasz gips, nakładasz go pacą, gips zaczyna wiązać, zraszasz przecierasz go gąbką żeby wyrównać płaszczyznę( dla dużych grubości ewentualnie jeszcze wcześniej łatą), gładzisz to piórem a on wtym czasie twardnieje rosisz wodą i wyciskasz z niego takie twardniejące mleczko którym cały czas wygładzasz i wygładzasz az juz całkiem stwardnieje i pióro się już po twardym gipsie coraz bardziej slizga. I już jak dobrze zrobione nie trzeba nic docierac siatką.
    Innymi słowy murarz mniej sie narobi...a afekt być może ten sam
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  18. #18

    Domyślnie

    Tylko tu jest presja czasu - czasu wiązania gipsu. Ale to lepiej dla inwestora bo będzie mniej przerw na papierosa.

  19. #19

    Domyślnie

    Na nowy tynk cementowo-wapienny nakładać gładź gipsową, to jest zupełnie bez sensu. Tylko i wyłącznie gładź wapienną!

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek23
    Na nowy tynk cementowo-wapienny nakładać gładź gipsową, to jest zupełnie bez sensu. Tylko i wyłącznie gładź wapienną!
    Wyższa szkoła jazdy - podobno

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony