dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    exero

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-126
    Posty
    15

    Domyślnie Koszty budowy SSO - robocizna i materiały pomorskie

    Witam,

    planuje w 2019 rozpocząć budowę domu jednorodzinnego 125 m2, dach dwuspadowy, bez garażu, z betonu komórkowego H+H na fundamencie betonowym, blachodachówka. Dostałem już kilka ofert wykonania SSO i zastanawiam się nad tym, czy brać ekipę z materiałem po ich stronie czy samemu zaopatrywać w materiał budowlany. Woj. pomorskie

    Projekt domu to Amant extradom: https://www.extradom.pl/projekt-domu-amant-WOE1032

    Dostałem kilka ofert bez materiału i wynoszą one w granicach 35-38 tyś. Jak policzyć ile materiału zejdzie zakładając jakiś zapas na podwyżkę cen materiałów?
    Dodam, że osoby, które budują bez materiałów to zazwyczaj 2-3 osobowe ekipy raczej starej daty.
    Oferty z materiałem jakie dostałem to:
    1. Dziwna, uzależniona od kwoty zaliczki przy podpisywaniu umowy (ceny netto): 134 tyś przy 30% zaliczki, 144 przy 25% zaliczki, 158 przy 20% zaliczki. Czy to jest standard na rynku? Nie wyobrażam sobie płacić 30 % na pół roku przed rozpoczęciem prac. Firma ma dosyć dobre opinie i rekomendacje.
    2. 168 tysięcy netto zaliczka dopiero przy rozpoczęciu prac w granicach 5-10%.

    Pracuję w miejscowości gdzie będzie budowa więc myślę, że załatwianie samemu materiału i pilnowanie ekipy nie byłoby strasznie uciążliwe bo codziennie na budowie będę się pojawiać.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał exero Zobacz post
    . Jak policzyć ile materiału zejdzie zakładając jakiś zapas na podwyżkę cen materiałów?
    .
    jak nie chce Ci się samemu policzyć m2 ścian , to idź z projektem do hurtowni budowlanej, wyliczą ci i zaproponują cenę...

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dedis

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-109
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał exero Zobacz post
    Witam,

    planuje w 2019 rozpocząć budowę domu jednorodzinnego 125 m2, dach dwuspadowy, bez garażu, z betonu komórkowego H+H na fundamencie betonowym, blachodachówka. Dostałem już kilka ofert wykonania SSO i zastanawiam się nad tym, czy brać ekipę z materiałem po ich stronie czy samemu zaopatrywać w materiał budowlany. Woj. pomorskie

    Projekt domu to Amant extradom: https://www.extradom.pl/projekt-domu-amant-WOE1032

    Dostałem kilka ofert bez materiału i wynoszą one w granicach 35-38 tyś. Jak policzyć ile materiału zejdzie zakładając jakiś zapas na podwyżkę cen materiałów?
    Dodam, że osoby, które budują bez materiałów to zazwyczaj 2-3 osobowe ekipy raczej starej daty.
    Oferty z materiałem jakie dostałem to:
    1. Dziwna, uzależniona od kwoty zaliczki przy podpisywaniu umowy (ceny netto): 134 tyś przy 30% zaliczki, 144 przy 25% zaliczki, 158 przy 20% zaliczki. Czy to jest standard na rynku? Nie wyobrażam sobie płacić 30 % na pół roku przed rozpoczęciem prac. Firma ma dosyć dobre opinie i rekomendacje.
    2. 168 tysięcy netto zaliczka dopiero przy rozpoczęciu prac w granicach 5-10%.

    Pracuję w miejscowości gdzie będzie budowa więc myślę, że załatwianie samemu materiału i pilnowanie ekipy nie byłoby strasznie uciążliwe bo codziennie na budowie będę się pojawiać.
    1. olej blachodachówkę - dachówki ceramiczne np Robena nie wyjdą wiele drożej. Blacha nie jest fajna.

    2. Sporo ekip pracuje bez zaliczek. Robota podzielona na etapy (np 5) i płatności po każdym etapie. O cenie uzależnionej od kwoty zaliczki nie słyszałem.

    3. ceny robocizny wydają się niskie. Upewnij się że masz w tym uporządkowanie terenu, nie dochodzi do tego np wynajem sprzętu tj. zagęszczarki, stemple, koparka itp. Z dachem porządna ekipa powinna w tej chwili wziąć wg mnie min.50tys (przynajmniej na Śląsku, ale chyba nie ma tak dużych różnic). Jestem teraz na stanie deweloperskim nieco większego domu (C319) i szacuję że SSO z dachem powinien Cię wynieść około 140-160tys (mnie wyniosło ok 210 na płycie fundamentowej i lekkim podniesieniu terenu)

    materiały idą do góry cały czas, ale ponoć ten trend zwalnia. Załóż 10% zapasu. u mnie wyszły koło 130tys. U Ciebie poniżej 100tys powinno się zmieścić (masz o 40% mniejszą powierzchnię zabudowy)
    Ostatnio edytowane przez Dedis ; 16-01-2019 o 12:28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony