dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie ocieplenie poddasza

    czy jeśli zrobie ocieplenie poddasza przed tynkami.....to będzie naparwde taki straszny bład...wiem wiem... wełna chłonie wilgośc, ale osłonie ją folia i widziałam juz taka kolejność prac i mi akurat tez tak pasuje no i sama nie wiem, co robić

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    nic się nie powinno stać jak bedzie folia , skoro tak Ci pasuje... tylko trzeba wietrzyć dom, żeby wilgoć szybko uciekała.

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko nie kladz plyt GK, te dopiero po paru tygodniach po tynkach.

  4. #4

    Domyślnie

    Odradzam, szczególnie jeżeli bedziesz robił tynki cementowo-wapienne. Docieplenie dachu fachowo powinno sie robic po tynkach. Nawet jeżeli dasz folje nie masz gwaracji, ze nie zaleja ci wełny lejac wode na sciany przed tynkowaniem.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Miałem parę takich sytuacji ale to jest niezgodne ze zasadami sztuki budowlanej. Wełna przetrzyma, płyta też ale nie można spoinować bo przy podwyższonej wilgotności (ponad dopuszczalne normy!) może popękać. Ze spoinowaniem warto poczekać do wysuszenia pomieszczeń.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #6

    Domyślnie

    to co proponujecie?
    1. elektryk
    2. tynki
    3. ocieplanie poddasza? a ile po tynkach?

    Witolo

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Witolo
    to co proponujecie?
    1. elektryk
    2. tynki
    3. ocieplanie poddasza? a ile po tynkach?

    Witolo
    Właściwa kolejność... dodam jeszcze hydraulika i posadzki.
    A ile po tynkach? Zaraz po tynkowaniu... no może tydzień po można wchodzić. Zanim "pooptyka"się wełną i zrobi rusz tynki przy intensywnym wietrzeniu "zgubią" dużo wody. Spoinowanie zostawić na sam koniec.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  8. #8

    Domyślnie

    a ten hydraulik i posadzki to w ktorym momencie?
    Witolo

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    elektryka
    tynki
    hydraulika
    posadzki
    poddasze

    lub

    elektryka
    hydraulika
    tynki
    posadzki
    poddasze
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    słuchajcie, właśnie spanikowałam, bo dopiero teraz doczytałam, że poddasze powinno byc na końcu. A czy jeśli zrobię tak - teraz poddasze (razem z plytami, spoinowaniem), elektryka juz zrobiona, potem co cwu a tynki i wylewki dopiero na wiosnę to czy to bedzię źle????? Czy tynkowanie i wylewki robione powiedzmy 2-3 miesiace po ociepleniu poddasza, źle wpłyna na to poddasze?? wilgoć nie bedzi emiala gdzie uciec??? Poradźcie, bo własnie dziś miałam kupować wełnę, bo mam fachowca wolnego do ocieplania.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamamatinka
    słuchajcie, właśnie spanikowałam, bo dopiero teraz doczytałam, że poddasze powinno byc na końcu. A czy jeśli zrobię tak - teraz poddasze (razem z plytami, spoinowaniem), elektryka juz zrobiona, potem co cwu a tynki i wylewki dopiero na wiosnę to czy to bedzię źle????? Czy tynkowanie i wylewki robione powiedzmy 2-3 miesiace po ociepleniu poddasza, źle wpłyna na to poddasze?? wilgoć nie bedzi emiala gdzie uciec??? Poradźcie, bo własnie dziś miałam kupować wełnę, bo mam fachowca wolnego do ocieplania.
    Wiosna będzie ciepła i sucha (zawsze to wiosna) otworzysz okna na górze i bedzie OK.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    dzięki Krzysztofik, ale bedzie ok czy po prostu będzie dobrze, nic sie nie stanie, tak się robi??????? czy jednak jest zagrożenie jakieś, oczywiście wentylowanie zapewnić możemy
    poszukam jeszcze, w kazdym razie dzięki

  13. #13

    Domyślnie

    oczywiście że możesz. Nikt Ci nie zabroni.
    Najwyżej później zerwiesz sobie tą wełnę i wysuszysz w lecie... to nie jest problem...

    http://forum.muratordom.pl/welna-min...zu,t118563.htm

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    pierwek, wlasnie o tym wątku mysłałam zadając to pytanie - z tym, że tam autor dał samą wełnę gołą, bez folii i płyt (co w sumie już na chlopski rozum wydaje się być ryzykowne). ALe ja pytam o sytuację kiedy jest tez folia, płyta, spoina, grunt - czyli de facto o wiele mniej tej wilgoci powinno przenikać - dlatego chciałam się upewnić czy w takiej sytuacji koleność ma znaczenie. Ja jeszcze spokojnie mogę to odkecić, po prostu zmienić kolejność, przestawić ekipę ocieplającą na wiosnę po tynkach i wylewkach, dlatego dla całkowitej pewności chcę wiedzieć jak jest zgodnie ze sztuką budowlaną???? Nie szukam kłopotów, chcę mieć zrobione możliwie jak najlepiej nawet jeśli przesunie się coś w czasie. Więc, co jeśli to możliwe (a tak jest) poczekać z ocieplaniem?????

  15. #15

    Domyślnie

    wilgoć wejdzie w płytę gipsową potem przyjdą pewnie mrozy - ale może tej zimy mrozu nie będzie i się uda? Ryzykujesz niewiele - co to jest te parę tys pln ? a zyskać możesz bardzo dużo... masz szansę przyspieszyć budowę o 2 - 3 tygodnie a to już jest naprawdę coś!

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    ej, pierwek, ironizujesz sobie, i chyba nie czytasz co piszę a ja oczekuję poważnej porady. Napisałam przecież ze nie spieszy mi się, że nie chce przyspieszać budowy. No, ale pomijając ironię, rozumiem, że doradzasz wstrzymanie się z ociepleniem i zrobienie zgodnie ze sztuką??

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamamatinka
    ..... zrobienie zgodnie ze sztuką??
    To gwarancja czystego sumienia
    Nikt sie nie odważy powiedzieć że najpierw wstawimy okna, a potem szybciutko zrobimy dach i będzie ok

  18. #18

    Domyślnie

    oczywiście odradzam robienie prac mokrych w zimie i ocieplania przed pracami mokrymi...
    Wiem że kusi gonić z robotą ale lepiej sobie oszczędzić dodatkowego stresu w związku z budową. No chyba że musisz sie wprowadzić już w marcu - wtedy chyba nie masz wyjścia.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    nie, wyjście mam - generalni eplan przeprowadzki jest na święta Bożego Narodzenia 2008, a jak się nie uda, to świat sie nie zawali, także nic nas nie goni. Dzięki za rady. Muszę teraz tylko pana od poddasza odwołać - zachwycony nie będzie ale trudno...

  20. #20

    Domyślnie

    to podobnie jak ja - plan przeprowadzki: jesień 2008 - jak się uda spędzić święta BN 2008 w nowym domku będzie super. Na razie mam SSZ. pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony