dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: odwodnienie liniowe w garażu

Domyślnie odwodnienie liniowe w garażu

Witam

zastanawiam się nad zrobieniem odwodnienia liniowego w garażu...
    zostawiłem sobie w jednym miejscu w garaży wyprowadzenie kanalizacji i mógłbym wpiąć to planowane odwodnienie w kanalizę...
    ale obawiam się czy kanaliza się nie zapcha piaskiem który może się przedostawać do odpływu ?

czy są jakieś specjalne syfony w których będzie łapał się piasek ? w tej chwili mam wylany chudziak i wg projektu powinno pójść na to 10cm styro i 6-7cm wylewki czyli mam 17cm żeby ułożyć to odwodnienie i żeby jeszcze zmieścił sie ten syfon.

czy w takim garażu (z tak wykonym odwodnieniem) będzie mógł stać samochód na gaz - bo wiem że w garażu z kanałem nie może

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

a po co do kanalizy, wyprowadź kawałek za mur i studzienka chłonna (nawet z wiadra)
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

3. Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały? Przemyślany dom minimalistyczny. Parterowy budynek w grafitowych barwach

Domyślnie

niby mogę ale wydaje mi się, że taki odpływ też może się zamulać piaskiem...

a co z gazem z instalacji samochodowej, który sobie wpłynie do odwodnienia?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

po to robi się rewizje, żeby syf wybrać
    a na gaz - syfon jak w kiblu
    po co kombinować, jak mozna łatwo
    jak garaż wyżej gruntu, to i bez jakieś tam studzienki specjalnej, zawsze mozna przepłukać

na poważnie to daje się osadniki i separatory, jak masz kasę zbędną to zafunduj sobie coś takiego
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Domyślnie

kasy zbędnej niestety na razie nie posiadam

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo

Domyślnie

Zrobiłem sobie odwodnienie liniowe na podjeździe do garażu - ponieważ podjazd mam z górki w kierunku garażu woda opadowa jest pieknie zbierana przez odwodnienie liniowe i odprowadzana do odwodnienia wokół domu.

W odpływie odwodnienia nie mam żadnego syfonu tylko sitko z siatki zabezpieczające przed zatkaniem rury nieczystościami , liśćmi itepe ...
    Co jakiś czas zdejmuję ruszt odwodnienia i wybieram treści i przepłukuję całą linię odwodnienia - jak pisze Barbossa

I tyle - działa i funkcjonuje pięknie - żadnych problemów nie zanotowałem

Domyślnie

pablitoo mógłbyś wstawić zdjęcie twojego odwodnienia sprzed garażu. Jeśli wolno prosić

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo

Domyślnie

Mógłbym - tylko muszę je najpierw zrobić - może dzisiaj jak wrócę z pracy o ludzkiej porze to pstryknę fotkie .

Domyślnie

też będę wdzięczny za fotkę.
    Odnośnie syfonu ostatnio widziałem w sklepie systemowy 1m kratki + korytko( ok220zł) w które opcjonalnie można(jeżeli trzeba) zamontować syfon(35zł), wtym sysremie 1m korytka + kratka metalowa za 60zł.
    pozdrawiam arek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia