dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: odwodnienie liniowe w garażu

Domyślnie odwodnienie liniowe w garażu

Witam

zastanawiam się nad zrobieniem odwodnienia liniowego w garażu...
    zostawiłem sobie w jednym miejscu w garaży wyprowadzenie kanalizacji i mógłbym wpiąć to planowane odwodnienie w kanalizę...
    ale obawiam się czy kanaliza się nie zapcha piaskiem który może się przedostawać do odpływu ?

czy są jakieś specjalne syfony w których będzie łapał się piasek ? w tej chwili mam wylany chudziak i wg projektu powinno pójść na to 10cm styro i 6-7cm wylewki czyli mam 17cm żeby ułożyć to odwodnienie i żeby jeszcze zmieścił sie ten syfon.

czy w takim garażu (z tak wykonym odwodnieniem) będzie mógł stać samochód na gaz - bo wiem że w garażu z kanałem nie może

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

a po co do kanalizy, wyprowadź kawałek za mur i studzienka chłonna (nawet z wiadra)
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

3. Remont domu - wymiana okien skrzynkowych na nowe okna PCV Ścianka kolankowa. Jak ja zbudować z pustaków ceramicznych lub innych materiałów? Przebudowa dachu w nietypowym stylu. Dach płaski zamiast dachu kopertowego Jak budować, aby jednocześnie dbać o środowisko? Zobacz realizację domu z ograniczoną emisją CO2

Domyślnie

niby mogę ale wydaje mi się, że taki odpływ też może się zamulać piaskiem...

a co z gazem z instalacji samochodowej, który sobie wpłynie do odwodnienia?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

po to robi się rewizje, żeby syf wybrać
    a na gaz - syfon jak w kiblu
    po co kombinować, jak mozna łatwo
    jak garaż wyżej gruntu, to i bez jakieś tam studzienki specjalnej, zawsze mozna przepłukać

na poważnie to daje się osadniki i separatory, jak masz kasę zbędną to zafunduj sobie coś takiego
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Domyślnie

kasy zbędnej niestety na razie nie posiadam

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo

Domyślnie

Zrobiłem sobie odwodnienie liniowe na podjeździe do garażu - ponieważ podjazd mam z górki w kierunku garażu woda opadowa jest pieknie zbierana przez odwodnienie liniowe i odprowadzana do odwodnienia wokół domu.

W odpływie odwodnienia nie mam żadnego syfonu tylko sitko z siatki zabezpieczające przed zatkaniem rury nieczystościami , liśćmi itepe ...
    Co jakiś czas zdejmuję ruszt odwodnienia i wybieram treści i przepłukuję całą linię odwodnienia - jak pisze Barbossa

I tyle - działa i funkcjonuje pięknie - żadnych problemów nie zanotowałem

Domyślnie

pablitoo mógłbyś wstawić zdjęcie twojego odwodnienia sprzed garażu. Jeśli wolno prosić

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo

Domyślnie

Mógłbym - tylko muszę je najpierw zrobić - może dzisiaj jak wrócę z pracy o ludzkiej porze to pstryknę fotkie .

Domyślnie

też będę wdzięczny za fotkę.
    Odnośnie syfonu ostatnio widziałem w sklepie systemowy 1m kratki + korytko( ok220zł) w które opcjonalnie można(jeżeli trzeba) zamontować syfon(35zł), wtym sysremie 1m korytka + kratka metalowa za 60zł.
    pozdrawiam arek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia