dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 83
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Boowa
    aaa jeszcze jedno:
    czy ktoś ma ułożoną kostkę w garażu?? to dobry czy zły pomysł?
    Zły pomysł.
    W fugach zawsze brud, jak coś nakapie -niedomyjesz.
    Uważam - TYLKO ŻYWICE

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Uważam - TYLKO ŻYWICE
    1. Możesz podać jakiś przykład
    2. Jak wyglądają koszty takich powłok oraz ich trwałość?
    3. Jak wygląda nanoszenie - czy da się bez problemu wykonać samemu?

    Tak myślę, że jest to jakaś sensowna alternatywa. Na niedawno remontowanym moście czymś w stylu żywic pokryto chodniki - czy myślisz, że to może być zywica?

  3. #43

    Domyślnie

    Ja też zainteresowany jestem takim rodzajem wykończenia podłogi w garażu.
    Gdzieś był o tym wątek, trzeba by było poszukać.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    Jakie macie doświadczenia z kratkami ściekowymi w garażu podłączonymi do kanalizacji (czy sie sprawdza, nie zatyka, nie śmierdzi???)
    Rozważam warianty:
    1) kratka ściekowa podłączona do kanalizacji (taka 15x15 z małym syfonem - trochę trudno ją czyścić; szukam takiej większej z wyciąganym koszem, podobno takie są) - spadek posadzki do kratki na środku garażu
    2) odwodnienie liniowe w garażu przed drzwiami garażowymi i wyprowadzone np przez ścianę na zewnątrz (aby bez syfonu nie łączyć z kanalizą)
    3)odwodnienie liniowe wzdłuż samochodu (pod samochodem) aby woda spływała pod auto - jak to wyprowadzić? (czy też rurką przez ścianę)
    4) tylko spadek w strone drzwi garażowych i odwodnienie wzdłuż drzwi ale po stronie zewnętrznej (troche mi sie to nie podoba z uwagi na płynąca wodę pod drzwiami)
    Dodam, iż bez względu na powyższe warianty i tak planuje odwodnienie liniowe przed garażem z uwagi na lekki spadek podjazdu w strone garażu.
    Co radzicie???
    Mam wariant nr 2. Dopiero będę testował.

  5. #45

    Domyślnie

    Mam wariant 4, z tym że jeszcze nie mam podjazdu i odwodnienia.
    Używałem latem i zimą - jest ok. Jak chce wymyć podłogę, to leję wodę a brud wypływa na zewnątrz.
    Damian

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Przed chwilą kupowałem odwodnienie liniowe firmy Aco.
    Porządne,solidne ,Aco-Self.
    Za 6mb z denkiem zapłaciłem 311 zł brutto.
    nurtuje mnie jedno: czy szukać elementów odwodnienia ze spadkiem czy bez?
    Jak bez spadku to czy woda będzie spływać w rynienkach?Obawiam sie ze będzie śmierdzieć jak sobie postoi jakiś czas.
    Znalazłem elementy odwodnienia ze spadkiem ACO ale cena sugerowana mnie przeraza ok 1,5 kzł za 5,5 mb.

  7. #47

    Domyślnie odwodnienie liniowe w garażu

    Witam

    zastanawiam się nad zrobieniem odwodnienia liniowego w garażu...
    zostawiłem sobie w jednym miejscu w garaży wyprowadzenie kanalizacji i mógłbym wpiąć to planowane odwodnienie w kanalizę...
    ale obawiam się czy kanaliza się nie zapcha piaskiem który może się przedostawać do odpływu ?

    czy są jakieś specjalne syfony w których będzie łapał się piasek ? w tej chwili mam wylany chudziak i wg projektu powinno pójść na to 10cm styro i 6-7cm wylewki czyli mam 17cm żeby ułożyć to odwodnienie i żeby jeszcze zmieścił sie ten syfon.


    czy w takim garażu (z tak wykonym odwodnieniem) będzie mógł stać samochód na gaz - bo wiem że w garażu z kanałem nie może

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a po co do kanalizy, wyprowadź kawałek za mur i studzienka chłonna (nawet z wiadra)
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #49

    Domyślnie

    niby mogę ale wydaje mi się, że taki odpływ też może się zamulać piaskiem...

    a co z gazem z instalacji samochodowej, który sobie wpłynie do odwodnienia?

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    po to robi się rewizje, żeby syf wybrać
    a na gaz - syfon jak w kiblu
    po co kombinować, jak mozna łatwo
    jak garaż wyżej gruntu, to i bez jakieś tam studzienki specjalnej, zawsze mozna przepłukać

    na poważnie to daje się osadniki i separatory, jak masz kasę zbędną to zafunduj sobie coś takiego
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #51

    Domyślnie

    kasy zbędnej niestety na razie nie posiadam

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Zrobiłem sobie odwodnienie liniowe na podjeździe do garażu - ponieważ podjazd mam z górki w kierunku garażu woda opadowa jest pieknie zbierana przez odwodnienie liniowe i odprowadzana do odwodnienia wokół domu.

    W odpływie odwodnienia nie mam żadnego syfonu tylko sitko z siatki zabezpieczające przed zatkaniem rury nieczystościami , liśćmi itepe ...
    Co jakiś czas zdejmuję ruszt odwodnienia i wybieram treści i przepłukuję całą linię odwodnienia - jak pisze Barbossa

    I tyle - działa i funkcjonuje pięknie - żadnych problemów nie zanotowałem
    --
    Pozdrawiam

  13. #53

    Domyślnie

    pablitoo mógłbyś wstawić zdjęcie twojego odwodnienia sprzed garażu. Jeśli wolno prosić

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Mógłbym - tylko muszę je najpierw zrobić - może dzisiaj jak wrócę z pracy o ludzkiej porze to pstryknę fotkie .
    --
    Pozdrawiam

  15. #55

  16. #56

    Domyślnie

    też będę wdzięczny za fotkę.
    Odnośnie syfonu ostatnio widziałem w sklepie systemowy 1m kratki + korytko( ok220zł) w które opcjonalnie można(jeżeli trzeba) zamontować syfon(35zł), wtym sysremie 1m korytka + kratka metalowa za 60zł.
    pozdrawiam arek

  17. #57

    Domyślnie Spadek i odwodnienie liniowe w garażu?

    Jak macie rozwiązany spadek w garażu i odwodnienie. Mam wyprowadzoną rurę do kratki kanalizacjej po środku niestety w jednej trzeciej długości garażu od strony bramy. Jest to ciut za daleko wg mnie od wjazdu do garażu. Czy sama kratka z syfonem oczywiście wystarczy źeby odebrać wodę ze śniegu. Jak ukształtować spadek przy tak umiejscowionej kratce żeby nie powstał pod bramą mały stożek i żeby z tamtąd nie podwiewało i żeby brama nie przymarzała. Może odwodnienie liniowe załatwi sprawę. Musiałbym wtedy chyba trochę podkuć chudziaka w stronę bramy żeby wycofać się z liniowym. Jakie są wysokości rynien w tym odwodnieniu? Dzięki za podpowiedź.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Trochę poszperaj w necie , są różne rozwiązania , ale cena.
    Jedno co podpowiem ,że jeżeli możesz to odprowadź odwodnienie nie do kanalizacji ale do deszczówki.
    Nie będzie cofki zapachów, i możesz umyć samochód bez dodatkowych kosztów .
    Jeżeli do kanalizacji , to trzeba zastosować kratkę z "suchym syfonem ", koniecznie ba inaczej będziesz chodził z wiaderkiem w lecie.

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    moim zdaniem rura jest wyprowadzona bardzo dobrze. Kratka lub korytko powinno znajdować się pod samochodem - wtedy woda ociekająca z samochodu syfi ci tylko miejsce pod autem. Jeśli zrobisz odwodnienie liniowe pod bramą to cała woda bedzie musiała przepłynąc spod samochodu do odwodnienia i po drodze zostawi cały brud.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  20. #60

    Domyślnie

    ja mam założone odwodnienie liniowe na całą szerokość bramy( przy bramie). NIe wiem czy to dobrze czy źle ale pierwszy raz tej zimy korzystam z garażu i trochę tej wilgoci i śniegu jednak się wnosi.
    Spadek mam od początku garażu w stronę odwodnienia.

    Umiejscowienie pod samochodem jest pewnie też OK tylko trochę więcej zabawy dla płytkarza żeby zrobił odpowiednie spadki
    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony