dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 12
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 233
  1. #81

    Domyślnie

    Macie wypasione drewutnie!
    Może ktoś z Was jest w stanie zbudować ekonomicznie drewutnię dla mnie lub zaproponować niedrogiego wykonawcę, który zrobi to w Olsztynie?

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał daber1980
    widzę, że sporo z Was ma je usytuowane bardzo blisko granicy działki, a nawet w narożniku. W innych postach dowiedziałem się, że obowiązują odległości - 4m od granicy. Jak to jest w końcu?
    Przyłączam sie do pytania. Oraz dodatkowo czy na drewutnie potrzebne jest pozwolenie/zgłoszenie?

  3. #83

    Domyślnie

    Jesli wysokosc nie przekracza 2m, to nie trzeba zadnego pozwolenia i moze stac praktycznie na styk z płotem.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał UlaB
    Jesli wysokosc nie przekracza 2m, to nie trzeba zadnego pozwolenia i moze stac praktycznie na styk z płotem.
    Czy wynika to z jakiegoś rozporządzenia/ustawy? Bo szukam i szukam i nic znaleźć nie mogę?

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał forumuser
    Cytat Napisał daber1980
    widzę, że sporo z Was ma je usytuowane bardzo blisko granicy działki, a nawet w narożniku. W innych postach dowiedziałem się, że obowiązują odległości - 4m od granicy. Jak to jest w końcu?
    Przyłączam sie do pytania. Oraz dodatkowo czy na drewutnie potrzebne jest pozwolenie/zgłoszenie?
    Potrzebne jest zgłoszenie i jakiś własnoręcznie narysowany plan jej postawienia z określonymi odległościami od granicy działki. Ja zadzwoniłem do wydziału budownictwa i zapytałem jak ma być by było dobrze. Narysowałem jak trzeba i oddałem. Wybudowałem, tylko troche bliżej granicy działki.

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    W tej chwili jest nowe prawo dotyczące budynków gospodarczych, drewutni itd. Jeśli nie przekracza 25mkw, nie jest posadowione na fundamencie, jedna ze ścian nie ma więcej niż 5m, a wysokość nie przekracza 3m to budynek może stać 1,5m od płotu sąsiada. Informacja z 17.11.2009 od inspektorów nadzoru budowlanego, którzy mnie odwiedzili w związku z tą oto moją drewutnią

    P.S.Dareks, ja też mam tylko trochę bliżej granicy. I teraz mam problem

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    P.S.Dareks, ja też mam tylko trochę bliżej granicy. I teraz mam problem
    Ja mieszkam na zad...u. Jak chcialem wytłumaczyć przy zgłoszeniu zakończenia budowy domu inspektorowi nadzoru jak dojechać do mnie to powiedział, ze tam (w moje strony ) nie jeździ

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    ja też na zadupiu, raptem 200 osób mieszka. Inspektor trafił

  9. #89

    Domyślnie

    dołączam do obserwacji Waszych drewutni
    Powiedzcie mi czy jest sens budowy drewutni zanim rozpocznie się budowę domu? Czy lepiej przeczekac na zakonczenie stanu surowego domu i wykorzystać pozostałości? Nie mogę coś przegadać mężowi...

  10. #90

    Domyślnie

    Aby drewutnia ładnie wyglądała i wpasowała się w otoczenie posesji (kolorystyka, styl budynku, ukształtowanie terenu itp) to trochę kasy trzeba wydać ...
    Nie mówię, że moja jest ładna bo brakuje mi w niej np. okna. Budowana była prawie po zakończeniu budowy a drewno do tego czasu stało ułożone wzdłuż płotu.

    http://forum.muratordom.pl/post3718144.htm#3718144

  11. #91

    Domyślnie

    a tak wygląda moja, projekt własny

  12. #92

    Domyślnie

    Z sąsiadem zrobiłem drewutnie. Każdy ma ok 12m3 drewna (mp).
    Kontrukcja stoi na takich kotwa metalowych wbitych w ziemię i oblanych betonem (ok 40cm).

    Nikogo nie pytaliśmy o zgodę .... będzie problem ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  13. #93

    Domyślnie

    Z sąsiadem zrobiłem drewutnie w granicy naszych działek (+ 80 cm od narożnika łaczącego się z drogą). Każdy ma ok 12m3 drewna (mp).
    Kontrukcja stoi na takich kotwa metalowych wbitych w ziemię i oblanych betonem (ok 40cm).

    Nikogo nie pytaliśmy o zgodę .... będzie problem ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  14. #94

    Domyślnie



    a to moja mieści 35m3 drzewa, dodam ,że fotka jest z lata, obecnie po zimie stwierdzam ,że noszenie drzewa do domu zbyt daleko ustawionego jest trochę nie wygodne, planuję mniejsza drewutnię z boku domu- blisko tarasu aby było wygodnie nosić zimą drzewo.
    W przyszłości te drewutnię obsadzę np bukami i zrobię z niej wiatkę wypoczynkowo grillową
    Dla chcącego nic trudnego!

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Z sąsiadem zrobiłem drewutnie w granicy naszych działek (+ 80 cm od narożnika łaczącego się z drogą). Każdy ma ok 12m3 drewna (mp).
    Kontrukcja stoi na takich kotwa metalowych wbitych w ziemię i oblanych betonem (ok 40cm).

    Nikogo nie pytaliśmy o zgodę .... będzie problem ?
    jeśli znajdzie się jakiś "uprzejmy" sąsiad to będzie problem. My cały czas walczymy.

  16. #96
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    elhenio

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Chciałbym podłączyć się do Twojej propozycji i poprosić o takie materiały.
    Jestem właśnie na etapie rysowania własnej drewutni.
    Moja ma być na około 15m3.
    Z góry dziękuję
    elhenio

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zależnie od tego jak się potraktuje drewutnię nie potrzeba odsuwać od granicy lub trzeba Wiaty nie potrzeba, budynki gospodarcze trzeba (na takich zasadach jak dom, czyli 3 lub 4 maetry). Zgłaszać budowę trzeba zawsze. Zgłoszeniu nie podlega jedynie mała architektura (ławki, pergole, huśtawki)

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    jeśli znajdzie się jakiś "uprzejmy" sąsiad to będzie problem. My cały czas walczymy.
    My zrobiliśmy to tylko w swojej granicy nawzajem. Czy ktoś trzeci z drugiej strony osiedla może nas skutecznie "podkablować" ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  19. #99
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawlak42

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    świdwin
    Kod pocztowy
    78-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    A ja znalazłem coś takiego....
    http://da-rom.pl/index_pliki/Page763.htm

    stojak na drewno który możemy sobie postawić na krytym tarasie - żeby nie latać codziennie do drewutni przez zaspy i sniegi....
    Ja sobie go zrobiłem nie podwójny tylko pojedyńczy.... miści mi sie tam drewno na 5 dni i jest ok...

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Właśnie niedawno skończyłem mój projekt pod nazwą "drewutnia" - efekt - poniżej na focie :



    Wszystko wykonałem sam - od projektu po wykonanie - takoż tym bardziej jest to dla mnie powód do dumy .

    --
    Pozdrawiam

Strona 5 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony