dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 233
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Takie kotwy mogą służyć może do lekkich słupków dookoła klombu , ale nie dla altany. Do zakotwienia altany musisz zastosować kotwy:
    1. najlepiej zalane w ciężkich słupkach z betonu osadzonych w ziemi
    2. zaopatrzone w przyspawane stalowe poprzeczki
    A wszystko to po to, aby twoja altana nie odfrunęła przy pierwszej większej wichurze. Bo od kilku już lat są u nas coraz silniejsze (a i prawdziwe tornada się coraz częściej zdarzają!)
    Mógłbyś podać jakieś zdjęcie takich kotew? można dostać je w popularnych marketach budowlanych?

  2. #202
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Niestety, fotek nie posiadam a na rysunki (też niestety ) - nie mam czasu. Mogę tylko podać słownie. W marketach i sklepach metalowych można np. kupić pręty stalowe ocynkowane, gwintowane na całej długości (M16 lub M20 - zależy, jakie masz otwory w okuciach). Wystarczy dokupić po 2 podkładki i 2 nakrętki na jeden taki pręt, wziąć kawałek płaskownika (też stalowego!), wywiercić w nim odpowiedniej średnicy otwór i zamocować ten płaskownik na tym końcu, który będzie zabetonowany. Drugi koniec (na górze) umieścić w otworze w/w okucia (np. takiego, jak na fotkach powyżej - #197). Takich "konstrukcji" można wymyśleć jeszcze co najmniej kilka (zależy od możliwości zakupu odpowiednich komponentów i od wyobraźni ). Gotowych kotew opisanego przeze mnie typu nikt nie sprzedaje, bo jest to temat "niszowy". Na ogół "produkują" je wykonawcy takich altan klecąc
    z tego, co mają w "zanadrzu".
    P.S. Ta altana (#197) jest chyba (jeśli dobrze widzę) "zakotwiona" w takich samych kotwach, o które się pytałeś. Ich wadą jest jednak możliwość łatwego "wyciągnięcia" przez wichurę.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 20-09-2015 o 20:18

  3. #203
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Takie kotwy mogą służyć może do lekkich słupków dookoła klombu , ale nie dla altany. Do zakotwienia altany musisz zastosować kotwy:
    1. najlepiej zalane w ciężkich słupkach z betonu osadzonych w ziemi
    2. zaopatrzone w przyspawane stalowe poprzeczki
    A wszystko to po to, aby twoja altana nie odfrunęła przy pierwszej większej wichurze. Bo od kilku już lat są u nas coraz silniejsze (a i prawdziwe tornada się coraz częściej zdarzają!)
    Nie no nie można pisać takich ...........ni..Co ty chcesz zalewać .Pytałeś czy ma zgodę na to.Trwałe połączenie altany z gruntem.Nie życzę rozbierania jak życzliwy sąsiad itd. lamcpp kotwy masz dobre moja altana i drewutnia stoi na nich i postoi jeszcze długo.Wkleić ci fotki?

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Niestety, fotek nie posiadam a na rysunki (też niestety ) - nie mam czasu.
    Chyba będziesz musiał ten czas znaleźć, bo altanę (do 35m2) buduje się na zgłoszenie, a tam rysunek (poglądowy) jest wymagany.
    Nie ma znaczenia czy związana z gruntem, czy nie związana.

    Ps.
    A jak zgłosisz, to nikt nie będzie Ci groził rozbiórką.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 21-09-2015 o 16:59 Powód: Ps. dopisałem
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #205
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Chciałem coś dodać ale Pan wszystkowiedzący się pojawił i napisał .Facet pyta o kotwy.fajna pogoda jutro na grzyby. .

  6. #206
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Chyba będziesz musiał ten czas znaleźć, bo altanę (do 35m2) buduje się na zgłoszenie, a tam rysunek (poglądowy) jest wymagany.
    Chyba już zmęczony byłeś, gdy to pisałeś
    1. lamcpp pisze o drewutni, a nie o altanie
    2.Ja swoją drewutnię już dawno zbudowałem. Teraz ją chce zbudować lamcpp. Zerknij jeszcze raz na ostatnie wpisy w tym wątku
    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Nie ma znaczenia czy związana z gruntem, czy nie związana.
    Ma znaczenie!! Chodzi o bezpieczeństwo - aby "latająca" altana (w czasie wichury) kogoś nie zabiła, albo przynajmniej nie uszkodziła domu sąsiada

  7. #207
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie no nie można pisać takich ...........ni..Co ty chcesz zalewać .Pytałeś czy ma zgodę na to.
    Ostygnij nieco i weź się w garść, bo akurat o TO nie pytałem
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Trwałe połączenie altany z gruntem.Nie życzę rozbierania jak życzliwy sąsiad itd.
    Co ty tu właściwie pieprzysz?? O co ci konkretnie chodzi? Mało ci, że zaśmieciłeś mało konkretnymi pyskówkami ciekawy wątek o grillach ogrodowych??

  8. #208
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    kotwy masz dobre moja altana i drewutnia stoi na nich i postoi jeszcze długo.Wkleić ci fotki?
    Gdybym miał dostęp do tych twoich "kotew", to bym ci je gołymi rękami z ziemi wyciągnął

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Chyba już zmęczony byłeś, gdy to pisałeś
    1. lamcpp pisze o drewutni, a nie o altanie
    2.Ja swoją drewutnię już dawno zbudowałem. Teraz ją chce zbudować lamcpp. Zerknij jeszcze raz na ostatnie wpisy w tym wątku

    Ma znaczenie!! Chodzi o bezpieczeństwo - aby "latająca" altana (w czasie wichury) kogoś nie zabiła, albo przynajmniej nie uszkodziła domu sąsiada
    Fakt straszna doopa jestem , bo poważnie potraktowałem wpis:

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    .Co ty chcesz zalewać .Pytałeś czy ma zgodę na to.Trwałe połączenie altany z gruntem.Nie życzę rozbierania jak życzliwy sąsiad itd. lamcpp
    I w zasadzie na o odpowiadałem.

    Przepraszam.

    Ps. Dopowiem tylko, że drewutnię można wybudować zarówno na kotwach, jak i na fundamentach, płycie, itp. Ustawodawca nie uzależnia od "połączenia z gruntem".
    Ale inną sprawą jest to czy urzędnik akurat drewutnię uzna za "małą architekturę ogrodową", bo definicja nie jest jednoznaczna, bo co to znaczy "niewielki obiekt"?
    Również bywały przypadki, że urzędnik twierdził, że taki obiekt "drewutnia" je mieści się w definicji, bo nie został w niej wyszczególniony.

    Tak tylko dla "rozjaśnienia" moich intencji.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 22-09-2015 o 08:48 Powód: Ps. dopisałem
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #210
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Gdybym miał dostęp do tych twoich "kotew", to bym ci je gołymi rękami z ziemi wyciągnął
    Ciebie mod to powinien banować za jątrzenie.Masz lekturę jak na razie 7 -dmio letnią.Dla porównania bo się zagotowałeś wklej swoje dla pytka o kotwach.















    Przyjedź i wyrwij ale pokaż jak swoją zabezpieczyłeś.I proszę jeśli nie masz ani drewutni ani altany nie pisz nic bo się ośmieszasz.Drewutni kotwa jest na jednej z fotek . Całą pokażę jak pytek zechce.Wiem............ ja pieprzę ale ty za to mega kit sprzedajesz zresztą bezpodstawnie i niejednokrotnie.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 22-09-2015 o 20:09

  11. #211
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Ps. Dopowiem tylko, że drewutnię można wybudować zarówno na kotwach, jak i na fundamentach, płycie, itp. Ustawodawca nie uzależnia od "połączenia z gruntem".
    W tym miejscu będę dość niePOprawny, bo w d... mam to, co na ten temat pisze "ustawodawca"
    Złote myśli naszych "ustawodawców" ujęte w ustawach są bardzo często pokrętne, niejednoznaczne i dyletanckie, mówiąc delikatnie nie do końca przemyślane, a przy tym nazbyt szczegółowe.
    W moim mieście np. drewutnię kazano mi połączyć z gruntem! Niezależnie od opinii urzędnika dla mnie istotne są występujące w ostatnich latach coraz gwałtowniejsze zjawiska meteorologiczne (np. właśnie wichury a nierzadko
    i prawdziwe "trąby powietrzne") przed którymi sami (w oparciu o opinie fachowców) powinniśmy się we własnym interesie jakoś zabezpieczać..

  12. #212
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ciebie mod to powinien banować za jątrzenie.
    Za twoje jątrzenie to już miałeś z "modem" jakieś perypetie. Ja jeszcze nie
    Fotkę moich kotew wyślę, jeśli będę miał czas. Obecnie jej nie zrobię, bo jestem poza domem.
    Dodatkowo odradzam wszystkim podobne kotwy do twoich, bo ich konstrukcja sprzyja gniciu drewna. Drewno mojej drewutni jest całkowicie "na wierzchu". W grunt idzie tylko sama metalowa kotwa.
    P.S. Wygrzebałem z archiwum Forum starą fotkę mojej drewutni. Może przyda się "pytkowi":
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...inka-.../page7
    Na fotce widać (jak się dobrze przyjrzeć) moje kotwy.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 22-09-2015 o 20:32

  13. #213
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    W tym miejscu będę dość niePOprawny, bo w d... mam to, co na ten temat pisze "ustawodawca"
    Złote myśli naszych "ustawodawców" ujęte w ustawach są bardzo często pokrętne, niejednoznaczne i dyletanckie, mówiąc delikatnie nie do końca przemyślane, a przy tym nazbyt szczegółowe.
    W moim mieście np. drewutnię kazano mi połączyć z gruntem! Niezależnie od opinii urzędnika dla mnie istotne są występujące w ostatnich latach coraz gwałtowniejsze zjawiska meteorologiczne (np. właśnie wichury a nierzadko
    i prawdziwe "trąby powietrzne") przed którymi sami (w oparciu o opinie fachowców) powinniśmy się we własnym interesie jakoś zabezpieczać..
    Nie gniewaj się plissss.Pogrążasz się w swej głupocie.Zapytam nieś miale................Jaką różnicę widzisz w zakotwieniu altany , a na fundamencie z nią związanym gdy :
    (np. właśnie wichury a nierzadko
    i prawdziwe "trąby powietrzne")
    ???

  14. #214
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Za twoje jątrzenie to już miałeś z "modem" jakieś perypetie. Ja jeszcze nie
    Fotkę moich kotew wyślę, jeśli będę miał czas. Obecnie jej nie zrobię, bo jestem poza domem.
    Dodatkowo odradzam wszystkim podobne kotwy do twoich, bo ich konstrukcja sprzyja gniciu drewna. Drewno mojej drewutni jest całkowicie "na wierzchu". W grunt idzie tylko sama metalowa kotwa.
    P.S. Wygrzebałem z archiwum Forum starą fotkę mojej drewutni. Może przyda się "pytkowi":
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...inka-.../page7
    Kolego o czym ty piszesz.Wklej poczekamy.Kolejna głupota.Wprowadzasz opinie w błąd no chyba ,że udowodnisz jak faktycznie masz u siebie.
    Proszę nie pisz tych głupot o :
    Dodatkowo odradzam wszystkim podobne kotwy do twoich, bo ich konstrukcja sprzyja gniciu drewna.
    Może czas na sen Kolega niech pójdzie już do domu.

  15. #215
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    .Pogrążasz się w swej głupocie.
    Ja o stanie twojej "makówki" się nie wypowiadałem (a przydałby się remont), więc odpuść sobie te wycieczki osobiste, bo słyniesz już z chamstwa i dziwię się Modowi, że cię toleruje

  16. #216
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Ja o stanie twojej "makówki" się nie wypowiadałem (a przydałby się remont), więc odpuść sobie te wycieczki osobiste, bo słyniesz już z chamstwa i dziwię się Modowi, że cię toleruje
    Nie obrażam cie jak ty mnie , tylko próbuje dialogu.Wybacz nie wychodzi.Za obrażanie innych powinieneś dostać bana.Merytorycznie to będzie jak wkleisz to co obiecałeś czekam .Dałeś coś w postaci słowa. :
    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Fotkę moich kotew wyślę, jeśli będę miał czas. Obecnie jej nie zrobię, bo jestem poza domem.
    Staraj się nie unosić i pisać merytorycznie.

  17. #217
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie obrażam cie jak ty mnie , tylko próbuje dialogu. ...Za obrażanie innych powinieneś dostać bana
    Twoje "obrażanie" tym się różni od mojego, że polega na chamskich wycieczkach osobistych (zważ na swoje słowa!). Za krytykę merytoryczną nikt tutaj nie powinien się obrażać, bo na tym polega dyskusja na Forum. Więc komu jak komu, ale to tobie ten ban się należy!
    .
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Merytorycznie to będzie jak wkleisz to co obiecałeś czekam .
    Przecież wkleiłem to, do czego obecnie mam dostęp (archiwum Forum), więc o co biega
    W załączonym wątku jest moja drewutnia (trzeba kliknąć w link ).

  18. #218
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Twoje "obrażanie" tym się różni od mojego, że polega na chamskich wycieczkach osobistych (zważ na swoje słowa!). Za krytykę merytoryczną nikt tutaj nie powinien się obrażać, bo na tym polega dyskusja na Forum. Więc komu jak komu, ale to tobie ten ban się należy!
    .
    Przecież wkleiłem to, do czego obecnie mam dostęp (archiwum Forum), więc o co biega
    Mówiłem odeślij kolegę .Czekam na fotki tak jak moje które zakwestionowałeś.Zaczynasz się pogrążać ,a to w ubliżaniu mojej osobie nie przystoi.Argumenty .To jest FM..Czekam na fotki jak moje.

  19. #219
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    No to jeszcze poczekasz. Przeczytaj jeszcze raz (od początku), a potem bądź tak bezmyślnie namolny i zaczepny, jak zwykle (i wszędzie).
    ..."Fotkę moich kotew wyślę, jeśli będę miał czas. Obecnie jej nie zrobię, bo jestem poza domem." TO pisałem dzisiaj. Dotarło??
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 22-09-2015 o 21:40

  20. #220

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000598.jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	331601Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000599.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	331602Cześć, buduję drewutnie 4 na 3 m, i mam problem z posadzką, tz. z czego mam ją wykonać. Myślałem o zaszalowaniu, zazbrojeniu i wylaniu betonu o grubości co najmniej 20 cm, oczywiście zdjęcie humusu i podsypka.Problemem jest spad terenu i dlatego przyszedł mi do głowy beton. Pytanie czy nie będzie to pękać, czy ta płyta (posadzka) będzie pracować sobie swobodnie bez pęknięć. Poradźcie.

    Niestety nie potrafię wstawić zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez Arek76 ; 22-09-2015 o 22:58

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony