dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 12
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 233
  1. #101

    Domyślnie

    Zdolna bestia z Ciebie. Można Cię wypożyczać?
    basia228

  2. #102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia228 Zobacz post
    Zdolna bestia z Ciebie. Można Cię wypożyczać?

    - jestem nieekonomiczny - drewutnię budowałem prawie pół roku
    --
    Pozdrawiam

  3. #103

    Domyślnie

    też potrzebuję coś takiego ale "ździebko " wieksze tak na 30-40 mp chociaż jeszcze się zastanawiam czy zamiast drewutni nie zrobić zwykłej wiaty bez ścianek tylko samo zadaszenie z blachy trapezowej

    na tarasie stojak juz mam - pospawany z profilu co został po bramie i balustradach - bardzo wygodne rozwiązanie - zeszłej zimy miałem taki patent że jak śniegu nie było duzo to drewno nosiłem ze stosu na końcu działki a jak wiało i padało to korzystałem z zapasu zgromadzonego na tarasie.

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo Zobacz post
    Właśnie niedawno skończyłem mój projekt pod nazwą "drewutnia" - efekt - poniżej na focie :



    Wszystko wykonałem sam - od projektu po wykonanie - takoż tym bardziej jest to dla mnie powód do dumy .

    Sporo dobrej roboty.
    Ale uważam że za duzo pracy włożyłeś a mało drewna tam zeskładujesz. Przedobrzyłeś.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlak42 Zobacz post
    A ja znalazłem coś takiego....
    http://da-rom.pl/index_pliki/Page763.htm

    stojak na drewno który możemy sobie postawić na krytym tarasie - żeby nie latać codziennie do drewutni przez zaspy i sniegi....
    Ja sobie go zrobiłem nie podwójny tylko pojedyńczy.... miści mi sie tam drewno na 5 dni i jest ok...
    Mam coś takiego ale bez użycia tych metalowych pomocy. Po prostu skręcone wkrętami. Stosowałem krawędziak 6x4. Teraz uważam, mimo że kontrukcja stoi, że warto użyć większych przekrojów - głównie ze względów wizualnych !!
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  6. #106
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO Zobacz post
    Sporo dobrej roboty.
    Ale uważam że za duzo pracy włożyłeś a mało drewna tam zeskładujesz. Przedobrzyłeś.
    Wszystko przemyślałem i przeliczyłem przed budową - nie myślisz chyba że budowałem w pocie czoła coś takiego na takzwaną "pałę"

    Mnie nie potrzeba suszyć i przechowywać 20mp drewna czy więcej - mam kominek otwarty - bez żadnych DGP czy PW - palę w nim jak mam ochotę i nastrój - od grzania chałupy jest kocioł a nie kominek
    Spokojnie wskakuje do mojej drewutni prawie 10mp drewna plus wszystkie narzędzia ogrodnicze typu łopaty, grabie , szufle etc ... i jeszcze taczki - tyle drewna to mi wystarcza na 3-4 sezony/lata

    Po co mi większa drewutnia ?? - po co mi buda na ćwierć działki ?? - ja potrzebowałem małego zgrabnego budyneczku który na dodatek będzie mi się komponował z architekturą domu i wystrojem na działce
    --
    Pozdrawiam

  7. #107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Szukam inspiracji na drewutnię, którą chcemy zbudować na wiosnę
    Na razie drewno czeka pod murkiem, a na bieżąco składamy je na specjalnych regałach na tarasie, skąd blisko do kominka:



    Niezły jest projekt drewutni "Kasia": http://www.altany.info.pl/drewutnie.html

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo Zobacz post
    Wszystko przemyślałem i przeliczyłem przed budową - nie myślisz chyba że budowałem w pocie czoła coś takiego na takzwaną "pałę"

    Mnie nie potrzeba suszyć i przechowywać 20mp drewna czy więcej - mam kominek otwarty - bez żadnych DGP czy PW - palę w nim jak mam ochotę i nastrój - od grzania chałupy jest kocioł a nie kominek
    Spokojnie wskakuje do mojej drewutni prawie 10mp drewna plus wszystkie narzędzia ogrodnicze typu łopaty, grabie , szufle etc ... i jeszcze taczki - tyle drewna to mi wystarcza na 3-4 sezony/lata

    Po co mi większa drewutnia ?? - po co mi buda na ćwierć działki ?? - ja potrzebowałem małego zgrabnego budyneczku który na dodatek będzie mi się komponował z architekturą domu i wystrojem na działce
    Wow ...
    To zdjęcie jest mylące. Nie sądziłem że tam wejdzie 10 mp drewna. Jakie ona ma wymiary ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko Zobacz post
    Szukam inspiracji na drewutnię, którą chcemy zbudować na wiosnę
    Na razie drewno czeka pod murkiem, a na bieżąco składamy je na specjalnych regałach na tarasie, skąd blisko do kominka:



    Niezły jest projekt drewutni "Kasia": http://www.altany.info.pl/drewutnie.html
    Te drewutnie mają jeden feler. Otóż pobieranie drewna jest tylko z jednej strony (chyba że się mylę). Najbardziej suche drewno zawsze jest przywalane nowym mokrym
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  10. #110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO Zobacz post
    Wow ...
    To zdjęcie jest mylące. Nie sądziłem że tam wejdzie 10 mp drewna. Jakie ona ma wymiary ?
    Dokładnie - 3,5m x 2,5m x 3m / do kalenicy / - pełna wysokość wewnątrz to ponad 2m - licząc wysokości 2 metry to powierzchni wykorzystanej daje 17,5m3 - spokojnie wskakuje do wewnątrz te 10mp - już teraz mam 5mp załadowane / fakt ze bardzo dokładnie poukładane / i jest prawie połowa ...
    Ostatnio edytowane przez pablitoo ; 20-09-2010 o 16:33
    --
    Pozdrawiam

  11. #111
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Witam.
    Zrobiłem swoją drewutnię. Projekt i pomysł - własny. Projekt zrobiłem w programie Alibre Design. ten program służy do modelowania 3D, więc modelowałem każdą belkę i następnie ją składałem z innymi. Program wygenerował mi piękne rysunki wymiarowe.
    Tu montaż części składowych:

    A tu już gotowa i napełniona.

    Drewutnia niczym nie jest zakotwiczona w podłożu. Stoi na kostce. Jest tak ciężka (nawet pusta), że nigdzie sobie nie pójdzie. Pojemność ok 10m3.
    Całe drewno łupałem własną łuparką świdrową (sprawdza się znakomicie). Wydajność wielokrotnie wyższa os siekiery, a i rączki mniej bolą.
    Ostatnio edytowane przez gonzo93 ; 03-10-2010 o 21:31 Powód: literówka
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  12. #112
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    waldek1111

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Budowa drewutni

    Jeśli sąsiad się zgodzi, to można budować przy samej granicy.
    Ważne, żeby mieć zgodę od sąsiada na piśmie.

  13. #113
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldek1111 Zobacz post
    Jeśli sąsiad się zgodzi, to można budować przy samej granicy.
    Ważniejszy od zgody sąsiada jest m.p.z.p. (miejscowy plan zagosp. przestrzennego) i zgoda miejscowego Wydz. Architektury Starostwa Powiatowego na wcześniej dokonane zgłoszenie ( oni i tak powiadamiają sąsiada). Oczywiście lepiej jest z sąsiadem sprawę omówić wcześniej, chyba, że jakiś jego budynek stoi już w tym miejscu na granicy. Wtedy zgodę można uzyskać automatycznie.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 01-01-2011 o 21:08

  14. #114
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Moja drewutnia i pergolka własnymi palcyma zrobiona :
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  15. #115

    Domyślnie

    Trejarze do pergoli sam robiłeś ?
    Sąsiad nie będzie miał nic przeciwko że woda z dachu będzie do niego kapać ?
    Świetnym pomysłem było wyłożenie terenu kamykami. Brakuje mi natomiast miejsca na przygotowanie drewna .. pienie itp.
    Generalnie bardzo estetyczne - nie za ciężko zrobione.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  16. #116
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Witam !
    Tu nie widać ale woda kapie jeszcze na mój teren przed płotem sąsiada, tez wysypany kamyczkami. Trajarzy sam nie robiłem (mogłem zaznaczyć) tzn. chciałem ale się nie opłacało. Listewki kosztowały by więcej (bez robocizny) niż gotowce. Przygotowanie drewna następuje przed domem z przodu tam tylko pola ....

    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  17. #117
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    Zainteresowanym polecam stronę www.kornatka.strefa.pl
    pozdrawiam



    Ostatnio edytowane przez stanley79 ; 27-10-2011 o 21:36
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  18. #118

    Domyślnie

    Zrobiłem swoją drewutnię. Projekt i pomysł - własny. Projekt zrobiłem w programie Alibre Design. ten program służy do modelowania 3D, więc modelowałem każdą belkę i następnie ją składałem z innymi. Program wygenerował mi piękne rysunki wymiarowe.
    Tu montaż części składowych:

    gonzo93
    piękna rzecz - czy masz może jakieś foto z realizacji? a może jakieś rysunki Ci zostały?
    Ostatnio edytowane przez symony3 ; 29-01-2011 o 22:50 Powód: z
    koniec gadania, czas do roboty

  19. #119

    Domyślnie

    Przynoszę z innego wątku....

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Zwracam uwagę na, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 7 czerwca 2010 r. (obwiązuje od 01.07.2010r) w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z dnia 22 czerwca 2010 r.).
    . 1. W obiektach oraz na terenach przyległych do nich jest zabronione wykonywanie następujących czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie prowadzenia działania ratowniczego lub ewakuacji:
    6) składowanie poza budynkami w odległości mniejszej niż 4 m od granicy działki sąsiedniej materiałów palnych, w tym pozostałości roślinnych, gałęzi i chrustu;

    Jakby się nie patrzeć z definicji „drewutnia” służy do składowania materiałów palnych (drewna), czyli odległość od granicy nie mniejsza niż 4m.

    Zmartwiłam się. Upatrzyłam sobie miejsce przy budce śmietnikowej, na granicy z sąsiadem

  20. #120
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Kurna postawiłem drewutnię przed wejściem w życie tego przepisu dzięki za info ... w sobotę przystępuje do rozbiórki ...
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

Strona 6 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony