dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Uciekająca woda - POMOCY

    Witam
    Kupiliśmy dom od dewelopera w stanie surowym zamkniętym. Hydraulika była my tylko przenosiliśmy kaloryfery w inne miejsca.
    Mamy okropny problem prawdopodobnie ucieka woda gdzieś na dole (bo u góry by było widać) Kaloryfery u góry są prawie zimne jak sie odpowietrza to nie leci woda a wcześniej leciała. Przyjechał hydraulik i wpuszczał powietrze powiedział, że nie ma przecieku. Nie wiemy co robic, mąż jest na 99 % pewnien, że jest wyciek
    Jak sprawdzi czy jest wyciek? Czy by była mokra podłoga czy nie koniecznie?

  2. #2

    Domyślnie

    napełnić instalację wodą aż do przelewu z naczynia i sprawdzić za jakiś czas ciśnienie na instalacji czy nie spadło

  3. #3

    Domyślnie

    A samo to, że jak sie wody za jakiś czas dolewa po uzupełnieniu nie znaczy, że jest wyciek?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał panterka-23
    A samo to, że jak sie wody za jakiś czas dolewa po uzupełnieniu nie znaczy, że jest wyciek?
    Niezakoniecznie.
    Ja nie mam wycieku, ale napełniłem swoja instalacje w październiku 2006 i od czasu do czasu jeszcze sobie odowietrznik na kotle pierdnie . A i jeden grzejnik raz na pół roku odpowietrzam. Zapewne jeszcze z podłogówki uchodzi reszta bąbelków.
    Napełniać i sprawdzać, lub zrobić obieg zamknięty, napompować ciśnienia i patrzeć czy szybko zchodzi.

  5. #5

    Domyślnie

    Hydraulik wypuścił wodę napuścił 2 atmosfery przez 20 min poczekał i stwierdził, że nie schodzi. Wystarczy 20 min?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: Uciekająca woda - POMOCY

    Cytat Napisał panterka-23
    Przyjechał hydraulik i wpuszczał powietrze powiedział, że nie ma przecieku. Nie wiemy co robic, mąż jest na 99 % pewnien, że jest wyciek
    Jak sprawdzi czy jest wyciek? Czy by była mokra podłoga czy nie koniecznie?
    nie wierzcie partaczowi hydraulikowi! Skoro Twój Mąz jest pewien ze jest wyciek to proponuje zacząć delikatnie od zdjęcia dachu i wyburzenia ścian zewnetrznych. Jeśli wyciek dalej się nie znajdzie wtedy trzeba zamówić koparkę z młotem pneumatycznym i zabrać się za podlogę i fundamenty. Potem juz tylko uprzątnąć, i mozna budować od nowa. Troche kosztów ale ta pewność że nie ma wycieku- bezcenna...

  7. #7

    Domyślnie

    Jak temat Ci temat przeszkadza lub moje wpisy to je ignoruj a nie piszesz durne posty!

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nie przeszkadza mi... Po prostu zastanawiam się tylko jakiego dowodu Ci potrzeba zeby stwierdzić wyciek lub jego brak. Bo opinia hydraulika nie wystarcza. A instalacja po odpowietrzeniu chodzi bez problemu?

  9. #9

    Domyślnie

    Z takiego powodu, że nie bardzo mi sie widzi tłucz za miesiąc kafle....

    Tak po odpowietrzeniu chodzi OK ale co jakiś czas można dolać wody

  10. #10

    Domyślnie

    miałem tak samo ,
    obserwowałem przez 3 m-ce ,
    spadało około 0,1bara dziennie ,
    a hydraulik mówił że nie panikować

    nic nie było widać , ani jednej plamy ,
    przestało jak zalałem płyn uszczelniający z Castoramy za 50pln ,
    na szczęście nie musiałem nic pruć ,


  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    wg mnie jezeli instalacja jest szczelna to nie ma prawa być mniej po 1 dniu
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony