dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie Pierwszy dom- masa pytań :(

    Witam serdecznie.

    Po krótce- po zakupie działki postanowiłem wybudować dom. Zdecydowałem się na przeniesienie starego domu z bala12x30cm ze wschodu pod warszawę. Po znalezieniu ekipy cieśli, którzy nakierunkowali mnie na sprawdzony dom, ktory podejma się przenieść zdecydowałem, się na jego zakup.
    Oczywiście jakieś zmiany ,projektant, cała paierologia itd. Na chwilę obecna domek ten bedzie miał podniesiony dach i poddasze uzytkowe + garaż którego dach bedzie tarasem.

    Dom ma wymiary 16,66x7,74 w tym garaż.

    Buduje to wszystko systemem gospodarczym.

    Na chwilę obecną są wylane ławy 80cm w gruncie szer 40-50cm i na tym wylane są ściany fundamentowe wys 60 cm i szer 25cm. wszystko z betonu B20

    W pod koniec lutego będą rozbierać dom i na pocz marca mi go składać. W zw z tym mam parę pytań.

    1. Chciałem zasypać fundament piachem i go zagęścić- czy wystarczy pomalowac sciany wew dyserbitem? Na zew bedzie dyserbit+ styr+ folia kubełkowa.
    2. gdzieniegdzie na wew ścianach jest nierówny fundament , czy można zrobić tak jan na rysunku i czy ta niebieka linia może być również dysrbitem? - kierownik podpowiada że nie ma to sensu.

    3. czy rury wsadzać przed czy po zagęszczaniu?
    4. jak zaizolować łaczenie rura-fundament( jeszcze nie ma dziu muszę kuć )
    5. Czy chudziaka wylewać tylko do wysokości fundamentów , jeśli tak to jak wyrównać fundamenty?



    W tym momencie wydaje mi sie ze wylanie tego chudziaka i zagęszczenie będzie prostrze niż w momencie kiedy będzie stał dom.

    Pomóżcie proszę

  2. #2

    Domyślnie

    Ad.1 Wystarczy
    Ad.2 Można
    Ad.3 Po zagęszczeniu (rury ułożone przed zagęszczaniem mogą w jego trakcie ulec uszkodzeniu)
    Ad.4 Pianka
    Ad.5 Do wysokości fundamentów, a wyrównać np. wieńcem

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Ad1. Powinno byc ok , ale izolacja zależy od terenu w jakim budujesz dom. O poziomu wód itd.
    Ad2. Kierownik ma racje, to nie ma sensu, chudziak popęka na styku ściana grunt.
    Ad 4 Co ty tam chcesz izolowac i od czego? Przecież rura w cłości śmiga w dziurce , dziurke dysperbitem i po kłopocie.
    Ad5. Do poziomu ścian fund. Jakie to są nierówności?

    Opisz coś wiecej o tym jak planujesz wykonać ten taras nad garażem w domu z bala.... jaki tam dasz strop jak to uszczelnisz?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję, - jutro jak będzie pogoda maluje dalej

    Ad. tarasu to dom ma wymiary11,8x7,7 garaż bedzie murowany i distawiony jakby w jednej linii.

    Ad nierównosci - chodzi o to że najpierw lane były zewnętrzne fundamenty i one są w miarę równe, tzn przetarte packą i tzrymaja poziom, kilka dni później były zrobione szalunki wewnątrz i zalewane były juz prawie po ciemku. Niestety następnego dnia bardzo sie rozchorowałem i nie mogłem przyjechać zeby tego pozacierać, po rozbiciu okazało się że są grudy jakby i raczej na 100% w niektórych miejscach jest nadlany trochę beton nad poziom. Boje się że na tak nierównym podłozu nie bede tego mógł dobrze zaizolować. W miejscu gdzie będą leżały podwaliny powinno byc chyba równo?- czy się mylę?

    6.- Acha jeszcze jedno czym najlepiej zaizolować poziomo fundament- podwalina?

    7- I po jakim czasie od malowania dyserbitem w obecnych temperaturach mogę do środka sypać piach?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    8. W salonie bedzię stał taki "mebel" o podstawie 3,5x1m i będzie ważył ok 5ton, jak sądzę muszę zrezygnować w tym momencie ze styronianu na tej powierzchni, ale czy muszę cos jeszcze pod to dodatkowo wylewać?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pit79
    8. W salonie bedzię stał taki "mebel" o podstawie 3,5x1m i będzie ważył ok 5ton, jak sądzę muszę zrezygnować w tym momencie ze styronianu na tej powierzchni, ale czy muszę cos jeszcze pod to dodatkowo wylewać?
    Jeśli postawisz ten mebel na parterze to niczemu nie przeskadza

    Osobiście wylałbym ze 4 słupki betonowe dla "czystości " sumienia.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    fajny mebelek- w moim też będzie woda , a słupki wyleje, napewno nie zaszkodzi.

    A co z 6 i 7?

  8. #8

    Domyślnie

    6. Niewielki koszt i nie zaszkodzi (sam tak robiłem)
    7. Jak dotkniesz palcem i "nie za bardzo" sie zabrudzisz, to syp.


    Masz duże akwarium?

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    6. Niewielki koszt i nie zaszkodzi (sam tak robiłem)
    7. Jak dotkniesz palcem i "nie za bardzo" sie zabrudzisz, to syp.


    Masz duże akwarium?

    Nierozumiem AD 6? - Chodiło mi o to co ma być izolatorem pomiędzy fundamentem a podwaliną?

    Ad.7 - dzięki

    A jezeli chodzi o baniaki to teraz niezbyt mam mozliwości( mieszkam na 8pietrze) Do windy wchodzi max 2m. Teraz mam 600,240,i jedno 130l. To co chce zbudować będzie miało ok 4000l + żwir, sump ok 300l stelarz i sam baniak da jakies 5ton. Wszystko zreszta juz zaplanowanowane.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pit79
    Cytat Napisał Krzysztofik
    6. Niewielki koszt i nie zaszkodzi (sam tak robiłem)
    7. Jak dotkniesz palcem i "nie za bardzo" sie zabrudzisz, to syp.


    Masz duże akwarium?

    Nierozumiem AD 6? - Chodiło mi o to co ma być izolatorem pomiędzy fundamentem a podwaliną?

    Ad.7 - dzięki

    A jezeli chodzi o baniaki to teraz niezbyt mam mozliwości( mieszkam na 8pietrze) Do windy wchodzi max 2m. Teraz mam 600,240,i jedno 130l. To co chce zbudować będzie miało ok 4000l + żwir, sump ok 300l stelarz i sam baniak da jakies 5ton. Wszystko zreszta juz zaplanowanowane.
    Nic Ci więcej nie powiem i niczego nie zgłaszam do prokuratury.
    Niech zajmie sie tym moderator

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    spoko

    Powiedzcie mi w takim razie w jaki sposób wyrównać fundamenty pod podwalinami? jak coś gdzieś za dużo to kuć, czy szlifierką jechać? Jak gdzieś za mało(dołek)to czym uzupełniac?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony