Dzień dobry wszystkim,

Mam gorącą prośbę do osób, którym niedawno dokonywano odbioru instalacji elektrycznej wewnątrz budynku. Czy możecie mi przesłać wzory dokumentów, które otrzymaliście od wykonawcy-elektryka, wykonującego instalację wewnątrz budynku, a które to dokumenty przedkładaliście następnie w nadzorze budowlnym zgłaszając zakończenie budowy ?

Moja sprawa wygląda następująco: posiadam protokół odbioru technicznego przyłącza do budynku sporządzony przez Zakład Energetyczny i tutaj jest sprawa jasna. Na podstawie tego protokołu, jak również oświadczenia elektryka wykonującego instalacje wewnątrz budynku (oświadczenie o zgodności wykonania instalacji z obowiązującymi przepisami) i narysowanego przez niego odręcznie schematu instalacji, Zakład Energetyczny zawarł ze mną umowę dostawy energii na czas nieoznaczony.

Nadzór budowlany oprócz protokołu odbioru technicznego przyłącza do budynku wymaga protokół badania i sprawdzenia instalacji wewnętrznej elektrycznej. Elektryk twierdzi, że nie wie o co chodzi, a ja tym bardziej bo się w ogóle na tym nie znam.
Nie wiem czy elektryk nie chce dopełnić swoich obowiązków i wydać mi stosownego dokumentu, czy taki papierek wydaje ktoś z innymi uprawnieniami.

Uprawnienia mojego elektryka są następujące:

"Uprawnienia w zakresie kierowania budową i robotami budowlanymi przy wykonywaniu sieci, instalacji i urządzeń niskiego napięcia wraz z przyłączami w budownictwie jednorodzinnym oraz innych budynków o kubaturze do 1000 m3"

Zakład Energetyczny w każdym razie nie kwestionował tych uprawnień przy podpisywaniu ze mną umowy o dostawę energii.

Bardzo proszę o pomoc, bo naprawdę się w tym wszystkim pogubiłem. Gdyby ktoś mi napisał jednoznacznie co musi mi wydać elektryk, a co jest potrzebne w nadzorze budowlanym do odbioru instalacji wewnętrznej to byłbym ogromnie wdzięczny. Dziękuję z góry za wszelkie wskazówki

pozdrawiam
marcin