dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Northshore

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    2

    Domyślnie Instalacja żyrandola.

    Witam : ) Nie znam się na elektryce, także zgłaszam się po pomoc : )
    Chcę zamontować żyrandol na 4 lampy. Z sufitu wystają jedynie 2 czarne kable a z żyrandola aż 4. Jeden żółto-zielony jest przykręcony bezpośrednio do blaszki przy suficie na której montuje się żyrandol. Pozostałe 3 wchodzą do kostki na 3 kable ( 6 otworów). Są one w kolorach: brązowy, niebieski, czarny.
    Na logikę uważam, że brązowy z czarnym powinienem wsadzić razem do jednego otworu tak, żeby wszystkie lampy świeciły jednocześnie (?) a z drugiej strony kabel z sufitu. A drugi kabel z sufitu do niebieskiego. Jak myślicie?
    Czy kable wystające z sufitu różnią się czymś?
    Pozdrawiam ; )

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Northshore Zobacz post
    Czy kable wystające z sufitu różnią się czymś?
    Nie. Jak sam napisałeś oba są czarne . Z tym, że jeden to L - faza, a drugi N - neutralny. Który jest który sprawdzisz neonówką ze sklepu za 3zł. Na jednym przy włączonym łączniku, jeśli instalacja jest dobrze wykonana, neonówka będzie świeciła - to będzie L. Przewody z żyrandola czarny i brązowy dajesz do L, niebieski do N.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudi82 Zobacz post
    Przewody z żyrandola czarny i brązowy dajesz do L, niebieski do N.
    Ale w tekście Autora jest jeszcze takie zdanie:
    Cytat Napisał Northshore Zobacz post
    z żyrandola aż 4. Jeden żółto-zielony jest przykręcony bezpośrednio do blaszki przy suficie na której montuje się żyrandol.
    Nie dopowiedział Kolega co z nim począć.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbich70 Zobacz post
    Nie dopowiedział Kolega co z nim począć.
    Ty również nie odpowiedziałeś.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 15kvmaciej
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Harwich
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Ty również nie odpowiedziałeś.
    Może tym razem doczekam się i przedstawisz prawidłową metodę zerowania, którą jak pisałeś znasz i umiesz zastosować?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Ty również nie odpowiedziałeś.
    Może nie odpowiedziałem dlatego, że nie wiem.
    Poważnie! Co zrobić z tym żółto-zielonym?

  7. #7

    Domyślnie

    Trolle przybyły i to jak szybko.
    PS
    Cytat Napisał 15kvmaciej Zobacz post
    Może tym razem doczekam się i przedstawisz prawidłową metodę zerowania, którą jak pisałeś znasz i umiesz zastosować?
    Z zerowaniem to idź może do kkasa12, on się na tym zna, skoro to poleca.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  8. #8

    Domyślnie

    Kolego dendrytus, odłóżmy w tym wątku animozje.
    Autor zadał pytanie, kolega dudi82 odpowiedział, choć niekomletnie, na co zwróciłem uwagę.
    W imieniu autora, który być może akurat nie obserwuje forum, zadałem pytanie ("podpiąłem" się pod temat).
    Bądź łaskaw kolego odpowiedzieć merytorycznie, bez lawirowania i osobistych wycieczek. OK?

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Northshore

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zrobiłem tak jak dudi82 sugerował i wszystko działa sprawnie. Ten żółto-zielony kabel zostawiłem niepodłączony. W instrukcji pisało, że z sufitu powinien iść również taki sam i wtedy się oba łączy... Skoro mam dwa, to zrobiłem na dwa i jest cacy Dzięki za pomoc!

  10. #10

    Domyślnie

    Ok.
    Jak zrobiłeś tak zrobiłeś.
    Ale życie toczy się dalej.
    Załóżmy taką oto hipotetyczną sytuację.

    Minęło kilka lat i kolega dendrytus oraz kolega dudi82 dochrapali się "uprawnień pomiarowych" i otrzymali zlecenie od administratora obiektu w którym mieści się mieszkanie autora wątku na wykonanie kompleksowych pomiarów ochronnych.
    Ciekaw jestem treści protokołu odnośnie tego żyrandola.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  11. #11

    Domyślnie

    Czyli z żyrandolem nic się nie będzie działo przez "kilka lat", a jedynie kogoś od pomiarów będzie to drażniło. Tak należy rozumieć ten wpis, Panie ukrócaczu. No bo gdyby takie podłączenie groziło czymś jeszcze, to dbając o bezpieczeństwo kolegi Northshore`a i kontynuując misją ukrócania, byś go o tym zapewne poinformował.

  12. #12

    Domyślnie

    Ale prosiłem o treść uwag zamieszczonych w protokole z pomiarów dotyczących tego żyrandola.
    O nic więcej.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  13. #13

    Domyślnie

    Po 1. Nie prosiłeś, a byłeś ciekaw.
    Po 2. Zapytaj o to tego, który owe pomiary wykona.
    Po 3 i najważniejsze - my tu gadu gadu a u Northshore`a nadal zacisk ochronny do niczego nie podłączony.
    Wniosek nasuwa się jeden - Twoje wypowiedź w tym wątku są zbędne.

  14. #14

    Domyślnie

    Nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi.
    Pisałem wyraźnie:
    Minęło kilka lat i kolega dendrytus oraz kolega dudi82 dochrapali się "uprawnień pomiarowych" i otrzymali zlecenie od administratora obiektu w którym mieści się mieszkanie autora wątku na wykonanie kompleksowych pomiarów ochronnych.
    Ciekaw jestem treści protokołu odnośnie tego żyrandola.
    Więc przedstaw to o co proszę.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudi82 Zobacz post
    Po 3 i najważniejsze - my tu gadu gadu a u Northshore`a nadal zacisk ochronny do niczego nie podłączony..
    Teraz to najważniejsze. A w poście #2 ani słowa.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kikimor

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    Ok.


    Minęło kilka lat i kolega dendrytus oraz kolega dudi82 dochrapali się "uprawnień pomiarowych" i otrzymali zlecenie od administratora obiektu w którym mieści się mieszkanie autora wątku na wykonanie kompleksowych pomiarów ochronnych.
    Ciekaw jestem treści protokołu odnośnie tego żyrandola.
    Badanie rezystancji izolacji obwodów

    Tabelka:
    Lp:1
    Nazwa obwodu:
    Obwód Oświetlenia
    L1-PEN (MOhm)
    np 1938
    Ocena:
    POZYTYWNA

    I tyle w tym temacie

  17. #17

    Domyślnie

    A pomiarów SWZ już się nie wykonuje?
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kikimor

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkas12 Zobacz post
    A pomiarów SWZ już się nie wykonuje?
    Jak nie wiesz a tak rozumiem po znaku zapytania. Proponuję udać się na szkolenie do najbliższej jednostki SEP, tam ci powiedzą czy trzeba czy nie trzeba.
    Ostatnio edytowane przez kikimor ; 28-09-2012 o 19:28

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kikimor Zobacz post
    Jak nie wiesz a tak rozumiem po znaku zapytania. Proponuję udać się na szkolenie...
    Koledze proponuję powrót do szkoły a jeśli na to już jest za późno, to chociaż zapoznanie się z tym artykułem http://pl.wikipedia.org/wiki/Pytanie_retoryczne

  20. #20

    Domyślnie

    Więc wyobraź sobie, że w SEP mi powiedzieli, że jeśli odbiornik jest wykonany w I klasie ochronności to badanie SWZ jak najbardziej przeprowadzić należy.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony