dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie MONTAŻ SIATKI OGRODZENIOWEJ

    Witam forumowiczów i proszę o radę. Mam do zamontowania siatkę ogrodzeniową, i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Mam już kupione wszystko co potrzeba, pogoda dopisuje- tylko robić. Jakich błędów uniknąć i na co zwracać uwagę, jak poprawnie przeprowadzić montaż??? Sprawa jest dość pilna, jest tu wielu fachowców, proszę o porady.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak ma wyglądać to grodzenie?

  3. #3

    Domyślnie Re: MONTAŻ SIATKI OGRODZENIOWEJ

    Cytat Napisał quincy
    Sprawa jest dość pilna, jest tu wielu fachowców, proszę o porady.
    spytaj może barbossy... to fachura nad fachury...można wysłać wiadomość na priv...

  4. #4

    Domyślnie

    Siatka ogrodzeniowa na 150 wysoka, słupki bazowe co 25 m, słupki zwykłe co 2.5 metra. otwory już powiercone, nie wiem tylko jak zakładać siatkę, jak napinać i mocować żeby było dobrze. Dzieki za szybki odzew, w poniedziałek zaczynam

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie re

    Rozumie ze jest to siatka pleciona, napisz jeszcze jak masz zakończone słupki rogowe i bazowe i jakie masz przelotki, i z jakiego drutu jest siatka(średnica)

  7. #7

    Domyślnie

    Siatka pleciona z drutu 2.1 ocynk. i PCV, oczko 4.5cm, słupki bazowe z 2-ma odkosami w linii, narożne z odkosami kąt 90 stopni, przelotek nie pamiętam.

  8. #8

    Domyślnie

    Przede wszystkim nie naciągaj po jednym polu tylko cały odcinek od rogowego do rogowego lub bazowego, jak będziecie naciągać ręcznie to musi być przynajmniej 3 chłopa. Zapnij siatkę na rogowym słupku, rozciągnij cały odcinek do następnego słupka rogowego lub bazowego, włóż płaskownik od góry miedzy oczka siatki za który będziecie ciągnąć tą siatkę.
    Jeżeli jest to średnica 2.1 mm drutu bez powleczenia to może być trudno naciągnąć to ręcznie.Wyciągarka łańcuchowa jest idealna do tego

  9. #9

    Domyślnie

    nie mamy naciągarki łańcuchowej niestety ale mamy pomocnych sąsiadów . I jak póżniej mocować tę siatkę? może ktoś posiada jakiś ciekawy link do dokładnej instrukcji montażu. Jakich błędów należy uniknąć?

  10. #10

    Domyślnie

    Sposobów jest wiele, najprostszy to przyspawać nakrętki lub jakieś oczka przez które przejdzie drut 6mm, są rożne rozwiązania systemowe np. Betafence kiedyś Bekaert,ale w tym przypadku musisz mieć cały komplet.

  11. #11

    Domyślnie

    Na dole, na gorze i na środku siatki przeciągnąć drut między oczkami.
    Po naciągnieciu zamocować za pomocą wiercenia otworów w słupkach i przynitowaniu nitownicą drutu i siatki do słupka.(najtaniej i skutecznie)
    Najwygodniej byłby zastosowanie obejm lub płaskowników o wysokości słupka.Jeśli siatka będzie naciągnięta to nie da sie popełnić błędu, jeśli bedzie zamocowana do słupków.

  12. #12

    Domyślnie

    My robilismy w ten sposób:
    pret stalowy fi12 miedzy oczka siatki przydrutowany do naroznika z jednej strony, z drugiej taki sam kawałek pręta z zaczepionu w cztrech punktach linka i przyczepiony do ciagnika rolniczego. Po naciagnieciu przydrutowalismy do drugiego naroznika, a potem dopiero słupki pośrednie.

  13. #13

    Domyślnie

    Z tym naciąganiem, to bez przesady.
    Ja stosowałem bloczek z jachtu
    Lub zastosuj coś takiego

  14. #14

    Domyślnie

    Jachtu nie posiadam (jeszcze ), ale ciągnik u sąsiadów i owszem. Dzieki panowie za rady, w poniedziałek pierwsze podejście. A co w tej robocie można spartolić?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał quincy
    Jachtu nie posiadam (jeszcze ), ale ciągnik u sąsiadów i owszem. Dzieki panowie za rady, w poniedziałek pierwsze podejście. A co w tej robocie można spartolić?
    Jeśli za mocno nie naciągniesz( łamiąc słupki tym ciagnikiem) to pozostaje tylko trzęsienie ziemi.

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie wyglada to tak:
    http://prones.pl/dzialka/

    Słupki są wmurowane w grunt na głębokośc 1.1m. Drut naciągałem ręcznie + standardowe śruby do naciągów i wszystko się trzyma od około roku. W żadnym miejscu siatka nie zwisa i drut sie nie naciągnał. Oczywiście po jakiś dwu tygodniach od położenia siatki musiałem dociągnąć miejscami drut bo troszke zjechał (dosłownie 2-4cm na śrubie).
    Koszt całości wyniósł mnie około 2,5tys zł (weszło 90mb siatki) w tym brama (zrobiona przez mojego ojca i która wyszla bardzo fajnie ).

  17. #17

    Domyślnie

    Mozna po prostu wiazac siatke drutem do slupkow. Drut pare razy zlozony fi 2 i skrecony cegami.

  18. #18

    Domyślnie

    Z tym naciąganiem to uważaj bo z siatki 150cm jak ją przeciągniesz to zrobi ci się 130, zmierz sobie wysokość przed naciągnięciem i sprawdź w trakcie. Z mocowaniem jak pisałem sposobów jest tyle co doradców, musisz pamiętać ze na rogowych słupkach przy siatce 150cm musisz mieć 5 oczek chyba ze przymocujesz płaskownik.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maniek019

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam zakladam siatke (tzn. zalozylem) i teraz mam maly problemik, mianowicie wplecienie drutu napinajacego... siatka jest rozciagnieta bardzo dlugo i dochodzac do 4 pola (pole co 2 m) drut ciagnie sie bardzo ciezko. chcialem zapytac jakim sposobem robicie to WY fachowcy bo strasznie mnie to denerwuje... siatka jest z drutu stalowego 2,5 powlekana.
    robie to nie dla siebie wiec danie wiecej napinaczy odpada
    PROSZE O RADY

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek019
    witam zakladam siatke (tzn. zalozylem) i teraz mam maly problemik, mianowicie wplecienie drutu napinajacego... siatka jest rozciagnieta bardzo dlugo i dochodzac do 4 pola (pole co 2 m) drut ciagnie sie bardzo ciezko. chcialem zapytac jakim sposobem robicie to WY fachowcy bo strasznie mnie to denerwuje... siatka jest z drutu stalowego 2,5 powlekana.
    robie to nie dla siebie wiec danie wiecej napinaczy odpada
    PROSZE O RADY
    Jeszcze płotu nie stawiałem ale jak patrzyłem jak robią to fachowcy (w domu rodzinnym, u znajomych - generalnie płotów z siatki się naoglądałem w swoim życiu).
    Siatka do środkowego i dolnego naciągu przymocowana jest drutem -coś a'la wiązałkowy (nie przeplatana) lub przeplatana do 5 lub więcej oczek. Z kolei do górnego naciągu mocowana jest na zasadzie zahaczenia jej zawiniętymi końcami (czasem rozginane trzeba było odgiąć delikatnie końcówki siatki) o sam naciąg (tak że naciąg jest praktycznie najwyższym punktem płotu, z wyjątkiem słupków)
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony