dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bullineczka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RSR
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Skosy lane - czy w tym przypadku niemożliwe?

    Witam, potrzebuje opinii osób znających temat, czy w takim domku jest możliwe wykonanie lanych skosów?
    Jestem w trakcie adaptacji projektu i niby miało być ok, jak oddawałem projekt teraz (jak już złapali klienta) coś marudzą. Ścianki na poddaszu "jak wyjdą" , nad salonem bez zmian.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekfan82

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sokołów Młp.
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam
    Moim zdaniem mogą być problemy z wykonaniem takich skosów. Z tego co widzę dach jest czterospadowy. Na poddaszu zaprojektowane są tylko ściany działowe, brakuje ścian nośnych, które przeniosłyby ciężar tych skosów oraz ciężar dachu. Można oczywiście zaprojektować podciągi, ale w budynkach czterospadowych jest to dużo trudniejsze niż w domach dwuspadowych.

    Moim zdaniem w tym konkretnym projekcie na poddaszu należałoby zrobić nastepująco:
    - zamiast ściany działowej między schodami a sypialnią (6) zrobić ścianę nośną
    - między łazienką (4) a garderobą (3) oraz sypialnią (2) też zrobić ścianę nośną zamiast działówki

    Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ???

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bullineczka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RSR
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Problem jest tylko z częścią nad salonem, z drugiej strony są scianki więc jest prościej.
    Dachówki napewno nie będzie, więc tu zaoszczędze kilka ton.
    Ostatnio edytowane przez Bullineczka ; 04-03-2012 o 10:28

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bullineczka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RSR
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jakieś pomysły?

  5. #5

    Domyślnie

    Witaj!
    Też miałem podobny dylemat, w końcu końców zdecydowałem się na projekt który ma wszystkie ściany nośne zew. i wew.
    Wszystkie ściany w tym projekcie muszą być nośne tj. odpowiednia grubość w zależ. od materiału i zbrojona ława nośna pod nimi.
    Dlatego należy przeprojektować w taki sposób aby ścianki na piętrze pokrywały się ze ściankami na parterze. Można też wykonać podciągi, w tym przypadku np. między kuchnią i salonem, przy schodach pod ścianką działową piętra itd.
    Generalnie da się wykonać ale tylko poprzez obliczenia i wytyczne konstruktora.

    Obserwuje, że dużo wykonuje się takich skosów na tkz. pałę i olewa się sprawy odpowiedniego podparcia takiego stropu.
    Proponuje zrobić raz a dobrze i spać pod nim spokojnie.

    Pozdrawiam!

    P.S. Już widzę błąd w myśleniu o tym stropie! Ten strop nie stanowi żadnego podparcia dla dachu i nie ma większego znaczenia czy dachówka czy blacha. Ma wpływ na ściany i ławy bo zwiększony ciężar. A dach i tak jest podparty na ścianach, punktach nośnych do tego zaprojektowanych.
    Ostatnio edytowane przez Carpenter78 ; 04-03-2012 o 17:34 Powód: dopisek PS
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bullineczka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RSR
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carpenter78 Zobacz post
    Witaj!

    Obserwuje, że dużo wykonuje się takich skosów na tkz. pałę i olewa się sprawy odpowiedniego podparcia takiego stropu.
    Proponuje zrobić raz a dobrze i spać pod nim spokojnie.

    Pozdrawiam!

    P.S. Już widzę błąd w myśleniu o tym stropie! Ten strop nie stanowi żadnego podparcia dla dachu i nie ma większego znaczenia czy dachówka czy blacha. Ma wpływ na ściany i ławy bo zwiększony ciężar. A dach i tak jest podparty na ścianach, punktach nośnych do tego zaprojektowanych.
    Nie, nie, nie ma mowy o jakiejś samowolce TYLKO przez konstruktora!
    Aż taki ciemny nie jestem odnośnie tego ciężaru, chodzi mi tylko i wyłącznie o przeniesienie ciężaru całości (płyta + dach) w miejscach podparcia więźby w środkowej części budynku (punkty nośne - chyba). Wiadomo na ścianach to mały problem. Podciąg wzdłuż schodów jest, sugeruje dać również od słupa do ściany zewnętrznej.
    Pytam ponieważ chce się przygotować do rozmowy z konstruktorem.

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście, kto pyta nie błądzi, także jak masz jakieś dylematy to zadawaj, postaram się pomóc.
    Podpowiem, że jak planujesz okna dachowe to zaplanuj jak największą odległość w pionie(po skosie) w otwarciu aby potem poprawnie zamontować okno. Na szerokość też bym dał szerzej niż okno żeby więcej izolacji się zmieściło.

    Pozdrawiam!
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bullineczka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RSR
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I po wstępnej rozmowie z architektem zapewnił tylko że będzie dobrze, zobaczymy.
    Mam pytanie odnosnie technologi stropodachu z wykorzystaniem białego pustaka, jak to powinno być zrobione? Przyznam że na podkarpaciu jest to niespotykane. Myśle że to ciekawe rozwiązanie: lżejsze, lepsze parametry i oczywiście taniej ale czy trwalej?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony