dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 15
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 299
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadzel
    Budulec 1 Patrz ci amerykańscy budowniczowie i projektanci to głupole nic nie wiedzą o prawach fizyki. Postaraj sie ich jakość poduczyc , dzis jak istnieje internet to jest możliwe.Tylkp jest jedno oni wczesniej tak budowali niż ty zaczełeś chodzic do szkoły.
    I nadal tak budują. Niestety amerykańska myśl budowlana, szczególnie jeśli chodzi o fizykę bdowli jes na poziomie średniowiecza i jakieś kilka lat świetlnych za niemcami.

    chociaż we wcześniejszym poście nie pisałem o rozwiązaniach, bo są poprawne, ale o wykonawstwie

    pozdrawiam

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    kompletnie nie wiem o co Wam tak naprawdę chodzi
    problem ze skraplaniem może wystąpić na powierzchni wewnętrzej przegrody, czyli ścianie od wnętrza domu, pomieszczenia
    w przypadku "kanadyjczyka" może (ale niełatwo to będzie, trzeba się baaaaardzo postarać) wystąpić w wełnie i analogicznie w ociepleniu dachu wykonanego w konstrukcji drewnianej
    dodatkowo może wystąpić w pustce pomiędzy kolejnymi warstwami ścian 3W (też niełatwo, ale z tego powodu pustki nalezy wentylować)
    poza takimi przyadkami nie ma praktycznie innych możliwości

    w 99,9 % przypadków ta para w wełnie i pustkach znajduje sie tam z innych powodów niż przenikanie pary przez ścianę z wewnątrz (no, może wyjątek to połacie dachu)

    bijecie pianę filozofując o tym mitycznym punkcie rosy jak, politykierzy ze szklanego okienka, przy okazji obrzucając się kupą

    a co w zamian? doszliście do jakiegoś clou?


    aha, "niełatwo" czy "nie łatwo"
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #223

    Domyślnie

    [quote=jas0]
    Cytat Napisał "budulec1
    Ale wracając do tematu: na wykresie pokazanym przez użytkownika Qgiel widać, że ciśnienie cząstkowe pary wodnej w ścianie zmniejsza się wraz grubością ściany i wraz z temperaturą. I tu tkwi cały klucz zagadnienia: gdyby rzeczywiście tak było, to punkt rosy mógłby rzeczywiście nie wypaść wewnątrz ściany. Ale mówiąc tak bardzo, bardzo ostrożnie, wydaje mi się, że tak nie może być! Przeczy to znanym przeze mnie prawom fizyki: ścianę rozpatrujemy jako układ otwarty, połączony z otoczeniem. Nie rozpatrujemy dyfuzji, tylko przenikanie wilgotnego powietrza przez pory ściany. Zatem w tych otwartych porach nie może być podciśnienia (a tak wychodzi z tego wykresu)! Chyba każdy to rozumie? Ale być może to ja się mylę! Jeżeli ktoś potrafi wskazać błędy w moim rozumowaniu, to chętnie się z nimi zapoznam!
    Wytłumaczie jest proste . Wilgotność bezwzględna, a co za tym idzie ciśnienie rzeczwiste jest dużo wyższe w pomieszczeniu (t=20 st w.wzg; 50%) niż na zewnątrz (t=-20st i w.wzgl. 50%). Jak wszystko w naturze dąży do równowagi.
    pozdrawiam

  4. #224
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SpoX178

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Punkt rosy

    gdzie znajduje sie punkt rosy prosze o pomoc

  5. #225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    --
    Pozdrawiam

  6. #226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Darek G
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    pod opolem
    Posty
    276

    Domyślnie

    Na trawie

    Sorry, ale jakie pytania, taka odpowiedź
    Buduje Dom w Groszku 2

  7. #227

    Domyślnie

    Ja za to wiem, gdzie jest punkt G

  8. #228

    Domyślnie

    Na pewno nie tam gdzie punkt Gräfenberga

  9. #229

    Domyślnie

    Zapytaj wróżki ona prawdę Ci powie
    To, co jest, było już dawno,
    a to, co będzie, też już jest
    od dawna;
    bo Bóg przywraca to, co przeminęło.
    Kazn. 3, 15

  10. #230

    Domyślnie Re: Punkt rosy

    Cytat Napisał SpoX178
    gdzie znajduje sie punkt rosy prosze o pomoc
    spadłem....
    wstałem...
    i jeszcze raz to samo...
    jedno z lepszych pytań
    Do złotych myśli z tym.

  11. #231

    Domyślnie

    może lepiej zapytać, przy jakiej temperaturze pojawia się efekt rosy. Jest to chyba coś około 40 kilku stopni, ale to zalezy od wielu czynników pewnie.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    40 kilku stopni.
    schodowych

  13. #233

    Domyślnie

    Punkt rosy - jest to temperatura, w której przy danym składzie gazu lub mieszaniny gazów i ustalonym ciśnieniu może rozpocząć się proces skraplania gazu lub wybranego składnika mieszaniny gazu.


    Zależy gdzie chcesz go zbadać? w kotle? na podłodze?.... jest bardzo wiele uwarunkowań.
    hydraulik.net.pl

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    może lepiej zapytać, przy jakiej temperaturze pojawia się efekt rosy. Jest to chyba coś około 40 kilku stopni, ale to zalezy od wielu czynników pewnie.
    korzystając z wikipedii to

  15. #235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    może lepiej zapytać, przy jakiej temperaturze pojawia się efekt rosy. Jest to chyba coś około 40 kilku stopni, ale to zalezy od wielu czynników pewnie.
    pod moją koszulą punkt rosy ma jakieś 36,6 stopnia Celsjusza..

  16. #236

    Domyślnie

    Teraz rozumiem skąd te tytuły nadawane przez Muratora; im wyższy tutuł tym mniej dorzeczna odpowiedź. A przecież zupełnie nowy, początkujący Forumowicz i zapewnie poczatkujący budowlaniec, zadał pytanie na które liczył że otrzyma sensowną odpowiedź.
    Czy Wy tam - Doradcy, Elita, Eksperci - czy Wy od początku znaliście się na budownictwie? Może warto przejrzeć Wasze pierwsze posty.

    Młody Forumowicz oczekuje pomocy a nie FALI.

  17. #237

    Domyślnie

    na niedorzeczne pytanie jaka może być odpowiedz?

  18. #238

    Domyślnie

    wydaje mi się że klega pyta o punkt rosy w którym w piecu następuje skraplanie się (pocenie) ścianek pieca co jest dość szkodliwe na pieców stalowych. Pisałem o 40 kilku stopniach bo u mnie tak jest...
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    a może chodzi o ścianę, albo dach?

    prima aprilis był pięć dni temu
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44
    Cytat Napisał Kulin
    może lepiej zapytać, przy jakiej temperaturze pojawia się efekt rosy. Jest to chyba coś około 40 kilku stopni, ale to zalezy od wielu czynników pewnie.
    pod moją koszulą punkt rosy ma jakieś 36,6 stopnia Celsjusza..
    To nawet trafne porównanie.



    PS. Kiedy otwierasz galerie?

Strona 12 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony