dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 299 z 299
  1. #281
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chyba im grubszy styropian tym mniej mozna zwracac uwage na punkt rosy no oczywiście musi być sprawna wentylacja.

  2. #282
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kitesurf
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    PYRLANDIA
    Posty
    182

    Domyślnie

    Andrzeju. Zamierzam ( decyzja jeszcze nie podjęta ) wybudować dom 36 BK + 25 cm styro. Czy grozi mi skraplanie się pary pomiędzy ścianą a styropianem?

    Pozdrawiam!
    Michał

  3. #283
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kitesurf Zobacz post
    Andrzeju. Zamierzam ( decyzja jeszcze nie podjęta ) wybudować dom 36 BK + 25 cm styro. Czy grozi mi skraplanie się pary pomiędzy ścianą a styropianem?

    Pozdrawiam!
    Michał
    Między ścianą a styropianem przy zachowaniu wilgotności w domu na poziomie 40- 50 % na pewno nie

  4. #284

    Domyślnie

    Gdzie najlepiej, aby punkt rosy następował w przypadku ściany 2 warstwowej SILKA E24 + styropian grafitowy λ=0,032 16cm?
    W styropianie, na styku z murem, czy w murze? Wilgotność normalna ok. do 60%.

  5. #285
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquariusmax Zobacz post
    Gdzie najlepiej, aby punkt rosy następował w przypadku ściany 2 warstwowej SILKA E24 + styropian grafitowy λ=0,032 16cm?
    W styropianie, na styku z murem, czy w murze? Wilgotność normalna ok. do 60%.
    http://www.webac.pl/informacja/td2.pdf

    Musisz policzyć temp ściany ale do tego trzeba pamjetac że wraz z zawilgoceniem wzrasta opór dyfuzyjny

  6. #286

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o to gdzie wystąpi punkt rosy, ale gdzie powinien wystąpić w prawidłowej sytuacji?

  7. #287

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquariusmax Zobacz post
    Nie chodzi mi o to gdzie wystąpi punkt rosy, ale gdzie powinien wystąpić w prawidłowej sytuacji?
    Czas na rady praktyczne. Wewnętrzną stronę przyklejanego styropianu należy potraktować jako miejsce położenia przegrody paroszczelnej. Przy normalnych warunkach mieszkaniowych wartość izolacji cieplnej do przegrody nie powinna być większa niż 1/3 wartości izolacyjnej całości. I tak ,jeśli mur jest z pianobetonu i ma wartość izolacyjną 5 cm styropianu to należy go docieplić min. 10 cm styropinem. W docieplenu wełną problem nie występuje bo nie ma przegrody paroszczelnej . Pozdrawiam

  8. #288

    Domyślnie

    1. Czyli jak stosujemy SILKĘ E24 to wystarczy niewielka warstwa styropianu, aby spełnić warunek 2/3 izolacji i nie ma punktu rosy?
    2. Czyli, gdy stosujemy wełnę jako ocieplenie, to nieważna jest grubość warstwy i nie występuje problem punktu rosy?

  9. #289
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquariusmax Zobacz post
    1. Czyli jak stosujemy SILKĘ E24 to wystarczy niewielka warstwa styropianu, aby spełnić warunek 2/3 izolacji i nie ma punktu rosy?
    2. Czyli, gdy stosujemy wełnę jako ocieplenie, to nieważna jest grubość warstwy i nie występuje problem punktu rosy?
    Kolega "wio" napisał od wewnątrz, od zewnątrz bym się nie bał o grubość jeżeli będzie dobra wentylacja, i ściany pomalowane emulsja tymbardziej do silki to nie wystapi punkt rosy by stwarzał jakiekolwiek zagrożenie dla konstrukcji jak i izolacyjności

  10. #290
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cuki

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, powiedzcie mi zatem jak się mają Wasze sześciostronnicowe dywagacje do -30-sto stopniowego mrozu, gdzie przemarzła mi ściana z bk 36 i trzpieniami+wełna tak że pex-y w ścianie strzelały i zamarzła woda w bidecie, a na regipsie z 20 cm wełny po skosem pokazały się linie krokwi? Jest wiele rzeczy których nie rozumiem, wiem tylko że zimno jest niemiłosiernie, a fizyki budowli nie studiowałam tylko jądrową. Jeżeli- jak to napisał jeden z kolegów punkt rosy jest trudny jak teoria względności... to ja poproszę.

  11. #291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    A czy któryś z mądrych Panów potrafi mi, kobiecie, powiedzieć jaką wartość styropianu o lambdzie 0.04 dać do bloczka ytong 24cm klasy 600.
    w projekcie przewidziano 15 cm i jak sądze Pani projektant punkt rosy przeliczała i tak na pewno jest dobrze. Ale pytanie - czy można lepiej?
    wszysscy doradzają dać 20 cm bo 15 to "norma" która lada chwila przejdzie do lamusa. Teść kończył budować w 2008 roku dał 12 cm bo taka była "norma" teraz ma zimno i pluje sobie w brode.
    zatem proste pytanie -
    24 cm ytong plus ile styropianu?
    czy styropianu szarego/ grafitowego o lambdzie 0.33 można dać tą samą grubość co białego czy z założenia musi być cieńsza jego warstwa?
    czy danie 20 cm grafitowego do bloczka ytong ma takie samo znaczenie dla punktu rosy jak danie 20 cm białego?

  12. #292

    Domyślnie

    24 cm bloczka 600 to równowartość ok. 4cm styropianu. Ze względu na punkt rosy minimalne ocieplenie to 8cm styropianu.

  13. #293
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiazett Zobacz post
    A czy któryś z mądrych Panów potrafi mi, kobiecie, powiedzieć jaką wartość styropianu o lambdzie 0.04 dać do bloczka ytong 24cm klasy 600.
    w projekcie przewidziano 15 cm i jak sądze Pani projektant punkt rosy przeliczała i tak na pewno jest dobrze. Ale pytanie - czy można lepiej?
    wszysscy doradzają dać 20 cm bo 15 to "norma" która lada chwila przejdzie do lamusa. Teść kończył budować w 2008 roku dał 12 cm bo taka była "norma" teraz ma zimno i pluje sobie w brode.
    zatem proste pytanie -
    24 cm ytong plus ile styropianu?
    czy styropianu szarego/ grafitowego o lambdzie 0.33 można dać tą samą grubość co białego czy z założenia musi być cieńsza jego warstwa?
    czy danie 20 cm grafitowego do bloczka ytong ma takie samo znaczenie dla punktu rosy jak danie 20 cm białego?
    U mnie będzie ściana z BK 700 i 25 cm styropianu wychodzi ściana domu pasywnego. Styropian zwykły U=0,04
    Mój architekt powiedział że główną przyczyną w takim przypadku będzie niesprawna wentylacja. Jeżeli będzie ok to nie mam się o co martwić.
    WM gwarantuje jej poprawne działanie.

  14. #294
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nasa1
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    śląskie
    Posty
    704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Powiedz architektowi, że punkt rosy to mu już dawno wystąpił w mózgu i stąd ma tak je..nięte pomysły!

  15. #295
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nasa1
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    śląskie
    Posty
    704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiazett Zobacz post
    A czy któryś z mądrych Panów potrafi mi, kobiecie, powiedzieć jaką wartość styropianu o lambdzie 0.04 dać do bloczka ytong 24cm klasy 600.
    w projekcie przewidziano 15 cm i jak sądze Pani projektant punkt rosy przeliczała i tak na pewno jest dobrze. Ale pytanie - czy można lepiej?
    wszysscy doradzają dać 20 cm bo 15 to "norma" która lada chwila przejdzie do lamusa. Teść kończył budować w 2008 roku dał 12 cm bo taka była "norma" teraz ma zimno i pluje sobie w brode.
    zatem proste pytanie -
    24 cm ytong plus ile styropianu?
    czy styropianu szarego/ grafitowego o lambdzie 0.33 można dać tą samą grubość co białego czy z założenia musi być cieńsza jego warstwa?
    czy danie 20 cm grafitowego do bloczka ytong ma takie samo znaczenie dla punktu rosy jak danie 20 cm białego?
    20 cm i śpij spokojnie 20 lat, aż ci nie wmówią, że normy się zmieniły.
    Jak dasz 15 to zapłacisz za ogrzewanie 100 zł mniej na rok przy Ytong 24 cm. Sama sobie policz czy się opłaca, bo ja np. dziisiaj wydałem na szaszłyk z grilla 50 zł

  16. #296

    Domyślnie

    Panowie odswierze temat zeby nie zakladac drugi. Mam pytanie odnosnie prysznica bez brodzik, mam taki z odplywem liniowym,na calej lazience ogrze.podlogowe(pod prysznicem tez)na scianach mam polozona izolacje (folia w plynie i banda w rogach MAPEI) i teraz mam pytanie czy tez moge ta izolacje polozyc na podloge(folie w plynie MAPEI),czy ogrzewanie podlogowe nie uszkodzi tej izolacji. Na to wszystko pujdzie klej epoxydowy i mozajka z kamienia.

  17. #297

    Domyślnie

    Jeżeli producent izoalcji dopuszcza stosowanie jej na ogrzewaniu podłogowym to w czym problem ?

  18. #298
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał toma1 Zobacz post
    Panowie odswierze temat zeby nie zakladac drugi. Mam pytanie odnosnie prysznica bez brodzik, mam taki z odplywem liniowym,na calej lazience ogrze.podlogowe(pod prysznicem tez)na scianach mam polozona izolacje (folia w plynie i banda w rogach MAPEI) i teraz mam pytanie czy tez moge ta izolacje polozyc na podloge(folie w plynie MAPEI),czy ogrzewanie podlogowe nie uszkodzi tej izolacji. Na to wszystko pujdzie klej epoxydowy i mozajka z kamienia.
    Kłaść folię w płynie ona tam ma być i do tego jest stworzona. Wygląda, że robisz to poprawnie (banda w rogach).

    Przy okazji: podłogówka nie szkodzi, syfon nie wysycha (to już trzeci sezon grzewczy).

  19. #299

    Domyślnie

    A co to jest "punkt rosy" ?

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony