dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie 25 stycznia - czy nie jest zbyt wcześnie?

    Dzisiaj w ogródku zrobiłem parę zdjęć. Czy nie jest zbyt wcześnie na kiełkowanie roślin cebulowych? Czy trzeba je czymś okryć czy powinno się tak zostawić?

    irysy ...
    szafirki ...
    żonkile ...
    narcyzy ...
    krokusy ...


    zdjęcia się nie zawsze otwierały więc je usunąłem
    Powiesiłem je na innym serwerze są parę postów dalej
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    u mnie się wyświetlają, ale wrzucę je też na inny serwer.











    Czy teraz je widać?
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  4. #4

    Domyślnie

    te poprzednie u mnie też się nie wyświetlały, te ostatnie - widać.

    U mnie tak samo wykiełkowały. A czosnki to w zasadzie całkiem spore szczypiorki miały już w grudniu . Teraz przykryłam je świerkowymi gałązkami... Dziś słońce i ciepło ...... Mam zamiar je jeszcze trochę ziemią podsypać... Aczkolwiek, jeśli przyjdą mrozy, - obawiam się, że części tulipanów i czosnków, po prostu nie będzie.
    i w takim razie też liczę na rady doświadczonych ogrodników

  5. #5

    Domyślnie

    Nie ma potrzeby przykrywania tulipanów, krokusów, narcyzów, przebiśniegów i innych pospolitych cebulowych. Ale gdyby na przykład pospieszyła się "Igła Kleopatry" (Eremurus), to trzeba przykryć. Reszta sobie poradzi. U mnie też już wysuwają noski. Liście tulipanów co najwyżej zrobią się lekko czerwone, ale nic im nie będzie.

  6. #6

    Domyślnie

    Też uważam, że rośliny sobie poradzą i na tym etapie ich rozwoju większego niebezpieczeństwa nie ma

  7. #7

    Domyślnie

    W ubiegłym roku żonkile i tulipany zakwitły, przysypał je śnieg i było -3. Przeżyły. Śnieg stopniał i kwiaty były ładne.

  8. #8

    Domyślnie

    One tak maja , i nie przysypujcie ziemnia i nie okrywajcie , dadza sobie rade , ja dzis wsadzilam krokusy , prawie jescze kwitnace na rabatke przed domem , wiosna nie zakwitna , ale w przyszlym roku na 100%.

  9. #9

    Domyślnie

    WITAM, DORKASZ ZACIEKAWIŁA MNIE TA IGŁA kLEOPATRY, MOŻESZ COŚ WIĘCEJ RZEC, A MOŻE MASZ ZDJĄTKO?
    Dopóki serce bije wszystko jest możliwe.

  10. #10

    Domyślnie

    http://www.kocham.kwiaty.pl/ogrodowe...igla_kleopatry
    W linku powyżej jest fajny artykuł i zdjęcia. Ja niestety nie umiem wklejać zdjęć, a mam białe kwiaty.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    u mnie też już wszystkie cebulowe wzeszły, a bzy (lilaki szczepione na pniu) mają duże piękne pączki, ale niczym nie okrywam, bo prawie co roku tak mam i jest OK

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    U mnie wielkie pąki, gotowe do dalszego rozwoju mają piwonie drzewiasta i niektóre róże. Okryłam je nieco dokładniej gałązkami, żeby zbyt wcześnie nie wybujały. Podobnie rhododendrony - dobrze jest teraz okryć agrowłókniną, bo słońce + nocny mróz mogą im zaszkodzić. Cebulowe nie zaczęły mi jeszcze wychodzić z ziemi, natomiast kwitnie na żółto ubiegłoroczny pierwiosnek

  13. #13

    Domyślnie

    a ja trafiłem ostatnio w sklepie ogrodniczym na promocję różnych cebulek, kupiłem mnóstwo i... chyba to wszystko nie na ten rok. To prawda, ze jak posadzę cebule teraz, to zakwitną dopiero na wiosnę przyszlego roku??? Jest jakiś sposób na zmianę tych zasad? No bo ile cebul można sadzić do doniczek?

  14. #14

    Domyślnie

    Część z tych cebulek zakwitnie w tym roku, ale nie będą to tak dorodne kwiaty jak powinny. Posadź zaraz jak tylko ziemia rozmarznie. Jeśli nie zakwitną, to wzmocnią cebulę i za rok będą piękne.
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony