dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 37
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 733
  1. #381
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    zupełnie nie tak, ale komuś zależy na fermencie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  2. #382
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Najwyraźniej.
    Patrze na to zdjęcie, patrzę, patrzę.. gdzie ta wejmutka niby jest

  3. #383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    zupełnie nie tak, ale komuś zależy na fermencie
    Może i na fermencie ... ale z drugiej strony warto przy okazji zwrócić uwagę jak durne prawo mamy. W tym przypadku winą obarcza się urzędników za to że próbują je egzekwują a nie ustawodawcę.

  4. #384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek_LA
    Cytat Napisał Barbossa
    zupełnie nie tak, ale komuś zależy na fermencie
    Może i na fermencie ... ale z drugiej strony warto przy okazji zwrócić uwagę jak durne prawo mamy. W tym przypadku winą obarcza się urzędników za to że próbują je egzekwują a nie ustawodawcę.
    ja też tak mówię. za zabicie sąsiada miałaby do zapłacenia mniej...
    tak jakby sosen w naszym kraju brakowało...
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  5. #385

    Domyślnie

    Jakiś czas temu w Ostrowie Wlkp parafia ewangelicka za wycięcie drzew (nie wiem jak starych) na cmentarzu została obciążona kwotą 6 milionów !!!, sprawa chyba trafiła do NSA, nie wiem jak to się skończyło.

    Pod koniec grudnia złożyłem w wydz. ochrony środowiska wniosek o pozwolenie na wycięcie świerku (ok. 5m) na mojej działce, załączyłem mapkę z zaznaczoną dokładną lokalizacją drzewa i zdjęcie. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi .... a zajmuje się tymi sprawami całe piętro, pewnie kilkanaście osób albo i więcej. Ta tak zwana "ochrona środowiska" chyba kosztuje nas zbyt dużo. Może w końcu po kilku takich spektakularnych sprawach jak ta powyżej ktoś zmieni debilne prawo i pozwoli nam decydowac o naszej własności.

  6. #386
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Na swojej działce wyciąłem w ciągu ostatnich 10 lat kilkanaście jesionów, kasztanów, topoli, brzóz oraz 1 dąb. Drzewa te miały od 50 do 80 lat. Wiek znam gdyż wszystkie te drzewa sadził mój teść lub jego ojciec.

    Chętnie bym część z tych drzew zatrzymał do dzisiaj. Były piękne i rozłożyste. Niestety, ale ich wiek i ta ich wielkość w powiązaniu z ich rozłożystością stwarzała konkretne zagrożenia.
    Zagrożenia zarówno dla nas – mieszkańców posesji jak i dla przechodniów i pojazdów oraz biegnących wzdłuż ulicy przewodów elektrycznych. Cześć z tych drzew rosła bowiem tuż przy ogrodzeniu od strony ulicy.

    Kilka drzew rosło na łące. Łąkę postanowiłem zalesić. Dotychczasowe drzewa swoimi konarami zacieniały sadzonki. Wyciąłem kilka starych drzew i zasadziłem hektar lasu.
    Każdorazowo zwracałem się do UM z umotywowanym wnioskiem o zgodę na wycięcie. Tylko jeden raz nie uzyskałem zgody w stosunku do kasztana. Po trzech latach ponowiłem wniosek i zgodę otrzymałem.
    Oczywiście, ta czynność urzędowa kosztuje. Łącznie jest to koszt do 100 zł. Dlatego też porada praktyczna. Wnioskiem należy objąć (oczywiście o ile wycinka tych drzew jest uzasadniona) nie każde drzewo z osobna, lecz maksymalną ilość drzew, które jest potrzeba i przede wszystkim zdąży się w oznaczonym terminie wyciąć.

    Jeszcze jedna sprawa. Jeśli właściciel posesji zwraca się do urzędu z wnioskiem o wycięcie drzewa ze względów bezpieczeństwa i zgody tej nie uzyska to urząd przejmuje odpowiedzialność za ewentualne szkody.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  7. #387

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał grzesiek_LA
    Cytat Napisał Barbossa
    zupełnie nie tak, ale komuś zależy na fermencie
    Może i na fermencie ... ale z drugiej strony warto przy okazji zwrócić uwagę jak durne prawo mamy. W tym przypadku winą obarcza się urzędników za to że próbują je egzekwują a nie ustawodawcę.
    ja też tak mówię. za zabicie sąsiada miałaby do zapłacenia mniej...
    tak jakby sosen w naszym kraju brakowało...
    Jeśli ludzie będą mieli takie podejście to nastąpi już niedługo
    Widać że kary są jak najbardziej potrzebne

  8. #388

    Domyślnie

    Oczywiście, ta czynność urzędowa kosztuje. Łącznie jest to koszt do 100 zł. Dlatego też porada praktyczna. Wnioskiem należy objąć (oczywiście o ile wycinka tych drzew jest uzasadniona) nie każde drzewo z osobna, lecz maksymalną ilość drzew, które jest potrzeba i przede wszystkim zdąży się w oznaczonym terminie wyciąć.
    jesienią 2007 wyrabiałem 2 pozwolenia w dwu rożnych gminach na Podkarpaciu na wycinkę drzew i nic nie płaciłem - osoby fizyczne są zwolnione z opłaty.
    w jednym przypadku uzyskałem bezwarunkowo, w drugim zostałem zobowiązany do zasadzenia w miejsce każdego wyciętego 2 nowych drzew. dodam ze na pozwolenia czekałem niespełna 3 tygodnie.
    sadze ze przepis ze na swoim terenie nie możesz zarządzać drzewostanem jak ci sie podoba jest naruszeniem prawa własności, co innego w przypadku własności będącej jednocześnie jakimś dziedzictwem narodowym czy innym, ale na swojej działce? i tu niekonsekwencja: musisz mieć pozwolenie na wycinkę czyli masz ograniczone prawo własności a z drugiej strony jak to drzewo spadnie na kogoś to będziesz odpowiadał.
    pozdro
    mieszkam na wsi, podoba mi się.

  9. #389
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    A ja jestem za! Bo inaczej każdy mógłby latać z piłą i ścinać wszystko bo to jego prawo własności... no cóż... czasem dla dobra ogółu trzeba poświęcić trochę własnych praw obywatelskich...

    ...a jeśli rzeczywiście zagraża to wtedy za pozwoleniem wyciąć... ale czasami "zagraża" bo w tym miejscu ktoś chce wylać beton bo akurat dobre miejsce na samochód...

    ... a tak ogólnie to trochę "zielony" jestem w tych sprawach...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #390
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkrzyz
    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał grzesiek_LA
    Cytat Napisał Barbossa
    zupełnie nie tak, ale komuś zależy na fermencie
    Może i na fermencie ... ale z drugiej strony warto przy okazji zwrócić uwagę jak durne prawo mamy. W tym przypadku winą obarcza się urzędników za to że próbują je egzekwują a nie ustawodawcę.
    ja też tak mówię. za zabicie sąsiada miałaby do zapłacenia mniej...
    tak jakby sosen w naszym kraju brakowało...
    Jeśli ludzie będą mieli takie podejście to nastąpi już niedługo
    Widać że kary są jak najbardziej potrzebne
    ciekawe.
    Było już w historii parę prób "wychowywania" obywateli przez kary.
    tylko sterty kosci ludzkie zostały po tych próbach "wychowania"....
    a tu następny zwolennik...
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  11. #391
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    A ja jestem za! Bo inaczej każdy mógłby latać z piłą i ścinać wszystko bo to jego prawo własności... no cóż... czasem dla dobra ogółu trzeba poświęcić trochę własnych praw obywatelskich...

    ...a jeśli rzeczywiście zagraża to wtedy za pozwoleniem wyciąć... ale czasami "zagraża" bo w tym miejscu ktoś chce wylać beton bo akurat dobre miejsce na samochód...

    ... a tak ogólnie to trochę "zielony" jestem w tych sprawach...
    widać, że jesteś zielony...
    a powiedz mi dlaczego ja na własnych paru arach nie mogę "latać z piłą" i ścinać wszystko bo to moje? słyszysz? Bo to moje. Czy słyszysz ten dźwięk: bo to moje????

    I wytłumacz mi, dlaczego ten "decydujący" o wycięciu jest madrzejszy i lepiej wie, czy mi moje drzewo na mojej działce mnie przeszkadza, czy też nie przeszkadza?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  12. #392
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...czy jeśli Malbork albo Wawel należałyby do Ciebie to też państwo czyli my mielibyśmy pozwolić na "wycięcie"??? Przecież to też Twoje!!! Musisz się pogodzic z tym że czasem jest ograniczenie swobód obywatelskich... Nawet nakazują Ci budowania w taki a nie inny sposób! Na Twojej ziemi!!! Za Twoje pieniądze! a jednak nakazują i zakazują...

    ...mi naprzykład nie podoba się że jest chronione moje życie wbrew mojej woli! Że nie mogę odejść z pomocą osoby trzeciej... I tu chyba mam większą rację niż Ty... Twoje drzewo służy nie tylko Tobie! Wycinająć je naruszasz równowagę w przyrodzie która może dotknąć i mnie ale moje "odejście" nie spowoduje takich skutków w stosunku do ciebie... a jednak nie mogę...

    ... a dodatkowo się wq... bo mi firefox zdechł i reinstalka nie pomogła... chyba złapałem jakiegoś virka.... wrrrrrrrrr
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #393
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Oczywiście, ta czynność urzędowa kosztuje. Łącznie jest to koszt do 100 zł.
    Na jakiej podstawie kazali ci coś płacić? Być może kiedyś było inaczej, ale obecnie dla osób fizycznych złożenie wniosku nic nie kosztuje. Składałem w październiku, dostałem zgodę.

  14. #394
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    .....a powiedz mi dlaczego ja na własnych paru arach nie mogę "latać z piłą" i ścinać wszystko bo to moje? słyszysz? Bo to moje. Czy słyszysz ten dźwięk: bo to moje????
    masz dzieci?? ..... jeśli masz są Twoje!! a dlaczego je wysyłasz do szkoły?? ...przecież są Twoje sam możesz decydować co chcesz!!...ale nie takie jest prawo które nakłada na Ciebie pewne obowiązki.

    Takich przykładów jest bez liku, gdzie się spojrzy mamy pewne prawa i pewne obowiązki, nie żyjemy w anarchii.


    Teraz już o samej sprawie, przyznam się że wysokość kary mnie powaliła !!, ale o ile mnie pamięć nie myli to np. Gmina Prudnik za 10 bezprawnie wyciętych drzew przez Zespól Szkół Zawodowych nałożyła karę 900 tys. zł !!

    Powiem tylko, że w branży w której ja pracuje kara za bezprawne wycięcie drzewa kształtuje się tak: konfiskata wyciętego drzewa + nawiązka (czyi wartość tego drzewa) + sprawa w sądzie, która przeważnie wygląda tak, że sąd ze względu na niską szkodliwość czynu dla sprawcy wymierza niską grzywnę lub sprawę umarza.

  15. #395
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał naLeśnik

    Teraz już o samej sprawie, przyznam się że wysokość kary mnie powaliła !!, ale o ile mnie pamięć nie myli to np. Gmina Prudnik za 10 bezprawnie wyciętych drzew przez Zespól Szkół Zawodowych nałożyła karę 900 tys. zł !!
    nie żałowała, w końcu sama sobie tę karę dowaliła
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  16. #396

    Domyślnie

    Ja jestem zdania że każdy o swojej ziemi powinien decydować sam. I staranie się o zezwolenie na wycięcie drzewa to już jest przesada. Takie zezwolenia na działkach budowlanych powinny być zniesione, w końcu to jak sama nazwa mówi działka budowlana. Nikt bez powodu ze swojej działki drzewa wycinał nie będzie. I dlaczego urzędnik ma decydować o tym czy wydać zezwolenie na wycinkę czy nie. Zezwolenia takie powinny być potrzebne na działkach rolnych czy leśnych nie przeznaczonych pod zabudowę.

  17. #397

    Domyślnie

    Cytat Napisał naLeśnik
    ...w branży w której ja pracuje kara za bezprawne wycięcie drzewa kształtuje się tak: konfiskata wyciętego drzewa + nawiązka (czyi wartość tego drzewa) + sprawa w sądzie, która przeważnie wygląda tak, że sąd ze względu na niską szkodliwość czynu dla sprawcy wymierza niską grzywnę lub sprawę umarza.
    czy piszesz tutaj o działkach lesnych, które podlegają nadlesnictwu..?
    a skąd wiadomo czy ktoś wyciął drzewo, skoro np. na 20 arach ma on z 200 drzew..??

  18. #398
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał naLeśnik
    Cytat Napisał retrofood
    .....a powiedz mi dlaczego ja na własnych paru arach nie mogę "latać z piłą" i ścinać wszystko bo to moje? słyszysz? Bo to moje. Czy słyszysz ten dźwięk: bo to moje????
    masz dzieci?? ..... jeśli masz są Twoje!! a dlaczego je wysyłasz do szkoły?? ...przecież są Twoje sam możesz decydować co chcesz!!...ale nie takie jest prawo które nakłada na Ciebie pewne obowiązki.

    Takich przykładów jest bez liku, gdzie się spojrzy mamy pewne prawa i pewne obowiązki, nie żyjemy w anarchii.
    Dlatego też z całą mocą podkreślam, że nie podoba mi się ta wersja prawa. Ja pamietam nawet kiedy było to uchwalane, na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy chłopom małorolnym zdemontowano wszystkie możliwości drobnego dorabiania się na roli, więc nie widząc innego wyjścia, chłopy hurtem poszli scinać lasy, aby mieć na chleb. I ktoś się przestraszył, że powycinają wszystkie drzewa w kraju. Ustawodawca wprowadził więc takie a nie inne zakazy. Przez pośpiech? celowo? ktoś miał w tym interes? z tych ustaw nie wylączono obszaru działek przyzagrodowych, na których gospodarka leśna nie ma zadnego znaczenia dla kraju. A poza tym okazalo się, że także dzięki chłopom obszary zalesione rosną a nie maleją. To gdzie tu sens strasznych kar za krzaka koło domu???????
    I tak to zostało bez ładu, składu i sensu obwarowane strasznymi pieniędzmi za wycięcie badziewia kolo domu, bo to przeważnie jest badziewie. Bo nikt czegoś sensownego nie będzie wycinał.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  19. #399
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Ja jestem zdania że każdy o swojej ziemi powinien decydować sam. I staranie się o zezwolenie na wycięcie drzewa to już jest przesada. Takie zezwolenia na działkach budowlanych powinny być zniesione, w końcu to jak sama nazwa mówi działka budowlana. Nikt bez powodu ze swojej działki drzewa wycinał nie będzie. I dlaczego urzędnik ma decydować o tym czy wydać zezwolenie na wycinkę czy nie. Zezwolenia takie powinny być potrzebne na działkach rolnych czy leśnych nie przeznaczonych pod zabudowę.
    dokładnie o to chodzi.
    ja rozumiem zakazy na działkach leśnych. Ale budowlanych?????
    To może Panu Bogu i ptaszkom zakazać rozsiewania nasion????
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  20. #400
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał naLeśnik
    masz dzieci?? ..... jeśli masz są Twoje!! a dlaczego je wysyłasz do szkoły?? ...przecież są Twoje sam możesz decydować co chcesz!!...ale nie takie jest prawo które nakłada na Ciebie pewne obowiązki.
    Więc wychodzi na to, że dzieci nie są nasze, tylko państwa. Tfu.

Strona 20 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony