dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 21
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 410
  1. #301

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Mrówko,
    dąb bielony i czarny lakier to dwa przeciwległe bieguny stylistyczne... Starałam się coś znaleźć u wujka Google'a, ale niestety... Jeśli istnieją, to połączenia klasyczny dąb + lakier... Ew. blat z dębu i czarne meble - Ty pewnie myślisz o czarnym dole i dębowej górze lub odwrotnie?
    ja tez nic nie moge znaleźć, a projekt mam taki- a raczej projekty....

    mąż preferuje ciepły brąż- orzech plus wanilia, a ja właśnie dąb bielony- płyta lamilat, w strukturze ma troszke ciemych paskóe cieniutkich i jest troszke chropowata a góra czarne szafki, blat grafit, podłoga juz jest szare płytki.
    decyzje musze podjąć, a w głowie metlik prawdziwy stąd moja prośba co wybrać...

  2. #302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    A gdyby pójść na kompromis? Orzech + czarny lakier?

  3. #303

    Domyślnie

    orzech + czarny lakier - dla mnie to było jedyna opcja, jaka wchodziła w grę ale nie każdemu się podoba, bo większość lubi bardzo jasne pomieszczenia

    Nazwa:  Zdj%2525C4%252599cie0088.jpg
Wyświetleń: 3279
Rozmiar:  27,4 KB
    Dziennik i komentarze to już historia

  4. #304

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    A gdyby pójść na kompromis? Orzech + czarny lakier?
    ta opcja bardzo , bardzo fajna jest ale...

    kuchnia jest troche ciemna, pomimo tego, ze jest okno wychodzące na taras szer. na 150cm, wysokie 2,30 jednak taras jest pod balkonem i to daje troszke cienia,
    jest półotwarta wejscie na 1,20 do salonu i korytarza głownego
    baza w całym domu to panele jasne, drzwi wewnetrzne dąb bielony z porty, szarość delikatna na ścianach, w związku z tym chcialam ta zabudowę dać jasna by tworzyła jakaś wspólna całość z reszta dołu(budujemu pietrusa).
    jasny fornir doda światła, orzech dlatego tylko z wanilia bo rozjaśni wnętrze.

  5. #305

    Domyślnie

    No to ja wrzucę też swoją orzech + czarny akryl i jasny blat )



    Eleno już ci mówiłam, że masz cudną kuchnię

  6. #306

    Domyślnie

    cudne te czarne kuchnie ale pod warunkiem że ma się ogromną kuchnię i panią na etacie do sprzątania i polerowania frontów...

  7. #307

    Domyślnie

    bez przesady punto każdą kuchnie trzeba sprzątać czy jest czarna czy biała

  8. #308

    Domyślnie

    Do mrowkaania.
    Rzeczywiście dąb bielony jest dość jasnym materiałem chociaż z 2 str robi się bardziej kontrastowe kolory jak np czarny+biały. W tym cały urok - w wyrazistym kontraście. Dla mnie zestawienie czarny+orzech i tym podobne kolory jest jakieś takie szaro-bure i może się sprawdzić tylko w otwartych, jasnych kuchniach z dużym salonem. W małym pomieszczeniu będzie zbyt przytłaczające. Dąb bielony jest bardzo spokojny a czy myślałaś o tym aby płyta była podobna kolorystycznie ale jednak bardziej wyrazistsza np jabłoń twardzielowa albo dąb królewski i ekstra by pasował do czarnego lakieru i blatu tj na twoim 1 zdjęciu.

  9. #309
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Aneto,
    nie chodzi o to, że jest zbyt duży kontrast między bielonym dębem a czarnym lakierem, ale o to, co napisałam wyżej: to dwie stylistyki, kompletnie niekompatybilne... Dąb bielony (drewno) jest rustykalno-prowansalsko-dworkowy, czarny lakier jest nowoczesny...

  10. #310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Synthia Zobacz post
    No to ja wrzucę też swoją orzech + czarny akryl i jasny blat )



    Eleno już ci mówiłam, że masz cudną kuchnię
    Synthia, mnie Twoja też się podoba ciekawe dlaczego?
    Dziennik i komentarze to już historia

  11. #311

    Domyślnie

    joliska i tu się mylisz .Widziałam na żywo połączenie bielonego drewna w lakierze(tylko z widocznym poziomym usłojeniem) i czarnego szkła i powiem Ci że wyglądało to baaardzo nowocześnie , niebanalnie i tak hmmm glamour.mrowkaania ja u siebie planuje podobną kolorystykę tzn. w salonie podłoga jesion bielony a w kuchni właśnie góra czarne szkło,dół dąb bielony ale nie prostosłoisty tylko flader w lakierze do tego czarne szklane sprzęty,jasny gres na podłodze i czarny granitowy blat.

  12. #312

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Aneto,
    nie chodzi o to, że jest zbyt duży kontrast między bielonym dębem a czarnym lakierem, ale o to, co napisałam wyżej: to dwie stylistyki, kompletnie niekompatybilne... Dąb bielony (drewno) jest rustykalno-prowansalsko-dworkowy, czarny lakier jest nowoczesny...
    czy mi się wydaje czy bardzo polubiłaś komentować to co ja napiszę i robisz wrażenie osoby, która zna się na urządzaniu wnętrz ale pamiętaj, że nie wszystko co się podoba tobie musi się podobać innym
    to dobrze, że potrafisz wyperswadować swoje racje, w tym się z tobą zgadzam - dąb bielony i czarny mi też nie odpowiada

  13. #313

    Domyślnie

    Cytat Napisał punto Zobacz post
    cudne te czarne kuchnie ale pod warunkiem że ma się ogromną kuchnię i panią na etacie do sprzątania i polerowania frontów...
    po raz kolejny powiem, że czarna kuchnia wcale nie jest wredna do sprzątania. jako posiadaczka czarnej (kolorystyka coś jak u Synthii, czarne szkło na ścianie, czarny granit) poczuwam się w obowiązku zdementować plotki, że wszystko na niej widać - nie jest ciemna, bo szkło i blat pięknie odbijają światło (gdy brak natualnego światła rzeczywiście może wyjść ciemno), szkło na ścianie jest najgenialniejszym materiałem, który najlepiej się czyści mokrym janem niezbędnym do luster (szmatką), podobnie błyszczące fronty (smugi mi nie zostają), a okruszki chleba na blacie są widoczne jak na każdym innym - z perspektywy blatu widać, że coś na nim leży, bo się światło załamuje.

    czyli jestem absolutnym fanem czarnych kuchni
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  14. #314
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnieszka k.

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Chrzanów, małopolska
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał edit7791 Zobacz post
    joliska i tu się mylisz .Widziałam na żywo połączenie bielonego drewna w lakierze(tylko z widocznym poziomym usłojeniem) i czarnego szkła i powiem Ci że wyglądało to baaardzo nowocześnie , niebanalnie i tak hmmm glamour.mrowkaania ja u siebie planuje podobną kolorystykę tzn. w salonie podłoga jesion bielony a w kuchni właśnie góra czarne szkło,dół dąb bielony ale nie prostosłoisty tylko flader w lakierze do tego czarne szklane sprzęty,jasny gres na podłodze i czarny granitowy blat.
    popieram ten zestaw zgadzam sie tamta propozycja jest poprostu ponura

  15. #315

    Domyślnie

    Ja również zupełnie sie nie zgadzam, iz dab bielony jest dworkowo-rustykalny. To bardzo ogólnikowe stwierdzenie, nie mające pokrycia w rzeczywistości. Dąb bielony wspaniale sie nadaje do nowoczesnych wnetrz - ważniejsza jest tu forma mebli i ogólna stylistyka. Mam bardzo jasne kuchenne fronty i nikt by nie okreslił mojej kuchni mianem rustykalnej/stylizowanej/ prowansalskiej etc. A czerń z orzechem takze wyglada fajnie, ale jest częściej spotykana.
    Edit 7791- co to jest flader?
    Ostatnio edytowane przez martahp ; 25-07-2011 o 22:40
    "dziwny jest ten świat..."

  16. #316

    Domyślnie

    martahp- flader to widoczny rysunek słojów,pozdrawiam.

  17. #317

    Domyślnie

    widziałam kuchnie dolne szafki w dębie i czarny blat do tego, z tym że górne szafki były też w dębie ale całość wyglądała bardzo smaczne
    http://wygodnakuchnia.com.pl/ w realizacjach
    oraz
    znalazłam takie zdjęcia na necie odnośnie tych połączeń
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	456.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	21,7 KB
ID:	67090Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	455.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	18,5 KB
ID:	67091

    myślę że nowoczesna kuchnia będzie bardzo ładnie się prezentować
    Ostatnio edytowane przez Synthia ; 26-07-2011 o 10:56

  18. #318
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar colour
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-654
    Posty
    73

    Domyślnie

    Kuchnia w wersji czarno-białej, minimalizm w pełnym wymiarze jeśli chodzi o meble, na ścianie szklany panel ze szkła laminowanego, który optycznie powiększa kuchnię

    [IMG][/IMG]

  19. #319

    Domyślnie

    słuchajcie, nie ma co się przegadywać
    przecież każdy z nas tak naprawdę robi i tak to co mu w duszy gra, jednym podoba się dąb bielony z czarnym innym podoba się orzech z czarnym, a kto inny wogóle w życiu nie zrobiłby sobie czarnej kuchni
    i jedno i drugie zestawienie jest ładne ale każde ma swoich zwolenników i przeciwników z takich czy innych powodów

    MRÓWKA zrób sobie kuchnię jaka Ci się podoba bo to Ty będziesz w niej pracować i jeść a nie my

    jedyne uwagi i dorady mogą tutaj tylko dotyczyć ustawienia szafek bo w tej kwestii każdy może się wypowiedzieć wedle własnych doświadczeń i spostrzeżeń tak aby inni uniknęli ewentualnych wpadek a kolorystyka to rzecz gustu i nie ma się co sugerować innymi
    ja np wchodząc na zdjęcia niektórych "doradców" byłam w szoku, że się wogóle wypowiadają na temat wystroju a ktoś inny może do tych zdjęć wzdychać

  20. #320

    Domyślnie

    edit7791, dzięki za wyjaśnieniaPochwl się swoją kuchnią, gdy będzie juz gotowa, bo zapowiada się obiecująco.
    Ostatnio edytowane przez martahp ; 26-07-2011 o 21:53
    "dziwny jest ten świat..."

Strona 16 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony