dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 341
  1. #1

    Domyślnie Okna na profilu Salamander- Firma Abatex

    Witam,
    Zastanawiam sie nad zamówieniem okien i bardzo spodobały mi sie okna firmy Abatex na profilu Salamander. Na pewno już ktoś z Was montował takie okna.
    Będę zobowiązany za podzielnie się uwagami co do solidności i rzetelności lub nierzetelności ich wykonania.

    pozdrawiam,
    pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam. Wkrótce minie rok od zamontowania. Jak na razie żadnych zastrzeżeń ani do firmy, ani do okien.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anisia3
    Ja mam. Wkrótce minie rok od zamontowania. Jak na razie żadnych zastrzeżeń ani do firmy, ani do okien.
    A jakie masz całe białe czy okleinowane?
    pozdrawiam,

  4. #4

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bartekk25

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Ocena Abatexu

    Witam,

    Kupowałem okna 2 mce temu w Abatexie na Wierzbowej i oto kilka uwag:
    -cena- jeżeli kupujesz do całego domu za około 20 tys. zł możesz wynegocjować powyżej 20% rabatu. Szczególnie jak płacisz gotówką i z góry.
    Zostawianie na później części zapłaty przy odbiorze jako element przetargowy to fikcja a tak masz lepsze ceny.

    - montaż- u mnie ekipa zewnętrzna( podnajmowani przez Abatex)- było kilka wpadek np. mimo że dałem im na wykonanie okien dużo czasu to finalnie okazało się że nie mają jednego okna ( precyzyjniej części od wykusza), W efekcie zamontowali bez jednego okna na które czekałem kilka dni. Ostatecznie okno zamontowali ale nie byłem przy montażu i 2 dni temu stwierdziłem na tym oknie rysy.Pozostałe sprawdzałem razem z szefem ekipy montażowej. Będę próbował reklamować ale nie wiem czy uznają. Odbioru tego okna nie podpisywałem zatem jest podstawa. Efekty opiszę.
    Przy montażu witryny wyciągali szyby i później przy wkładaniu uszczelki ułamali ją i teraz mam okno z ułamaną uszczelką. Oczywiście powiedzieli że wymienią przy ostatecznej regulacji ( na wiosnę) ale fakt został.

    - Jedno okno już na starcie miało wadę. Jakiś kretyn na produkcji w tym feralnym wykuszu przyciął i połączył uszczelkę na środku okna. Oczywiście wymienili.

    Jednym słowem moja rada- przed montażem dokładnie obejżyj okna. Po montażu przemyj szmatką całość i dopiero podpisz odbiór. Czasem czujesz się z tym głupio ale przynajmniej przejrzysz sobie czy nie ma uszkodzeń mechanicznych.

    Co do zachowania się firmy w trudnych sytuacjach czyli rozpatrywanie reklamacji napiszę jak sprawdzę.

    Generalnie gdyby nie te małe wpadki to byłoby super. Profile bajka wszyscy myślą że to są drewniane okna.

    Ekipa montażowa bardzo sympatyczna i generalnie profesjonalnie montująca.

    Pozdrawiam
    Bartek

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za informację.

    Cały czas się zastanawiam. Profile są super i tak jak mówisz trudno odróżnić czy to drewno czy plastik ...do tego fajne kolory. Boje sie jednak że z uwagi na odległość w przypadku takich "niedoróbek" sprawa będzie sie ciągnęła.

    Daj znać jak sie sprawa skończyła.
    pozdrawiam,

  7. #7

    Domyślnie

    witam grupowiczów,

    ja mam okna z abatex'u od 5 lat i jest wszystko ok, okna bardzo ładne - każdy myśli że drewniane i o to chodzi, nawet ostatnio administrator osiedla powiedział że są najładniejsze na osiedlu... montaż bez zarzutu, ekipa w porządku no i najważniejsze: od 5 lat chodzą i to chodzą jak nowe

    kilkanaście dni temu zamówiłam do domku w budowie - montaż 18 marca - po montażu opiszę jak poszło i jak okienka - mam nadzieję że będą równie dobre jak w mieszkaniu, że nic się nie zepsuło w abatex'ie

    aha, wyczytałam na forum, że ktoś narzeka na tą firmę - narzeka konkurencja - wiem bo jak wybierałam teraz okna to odwiedziłam kilka firm i jedna właśnie narzekała że niby nie mają atestów itd. - oczywiście wszystkie atesty i certyfikaty pokazali mi w salonie, zresztą są na www.abatex.pl, a ta firma narzekająca ma po prostu inne profile, nie tak dobre/ładne przy podobnej cenie więc jakoś musi je sprzedawać

    podrawiam,
    Pati

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pati77pati77
    witam grupowiczów,

    ja mam okna z abatex'u od 5 lat i jest wszystko ok, okna bardzo ładne - każdy myśli że drewniane i o to chodzi, nawet ostatnio administrator osiedla powiedział że są najładniejsze na osiedlu... montaż bez zarzutu, ekipa w porządku no i najważniejsze: od 5 lat chodzą i to chodzą jak nowe

    kilkanaście dni temu zamówiłam do domku w budowie - montaż 18 marca - po montażu opiszę jak poszło i jak okienka - mam nadzieję że będą równie dobre jak w mieszkaniu, że nic się nie zepsuło w abatex'ie

    aha, wyczytałam na forum, że ktoś narzeka na tą firmę - narzeka konkurencja - wiem bo jak wybierałam teraz okna to odwiedziłam kilka firm i jedna właśnie narzekała że niby nie mają atestów itd. - oczywiście wszystkie atesty i certyfikaty pokazali mi w salonie, zresztą są na www.abatex.pl, a ta firma narzekająca ma po prostu inne profile, nie tak dobre/ładne przy podobnej cenie więc jakoś musi je sprzedawać

    podrawiam,
    Pati

    Dzieki za info Cały czas się zastanawiałem czy warto. Głównym powodem dla którego sie nimi zainteresowałem jest ich świetny wygląd. Na pierwszy rzut oka wydaje się że okna są z drewna. U konkurencji na pierwszy rzut oka PCV...na drugi .... i trzeci też. Jedyny problem że ABATEX nie bardzo chce opuścić cenę. Targuje się już dość długo i wygląda na to że jak tak bardzo chcę kupić a oni nic od siebie nie chcą dołożyć

    W tym tygodniu jestem omówiony na pomiary. Zobaczymy co z tego wyjdzie

    Pozdrawiam i czekam na spostrzeżenia
    pozdrawiam,

  9. #9

    Domyślnie

    witam grupowiczów,

    okna zamontowane, wszystko w porządku, ekipa punktualna, montaż bez problemów... coż pozostaje mi tylko polecić abatex jako porządną firmę a okna salamander jako bardzo ładne i dobre

    sporo słyszałam o problemach z terminami, jakością itd... u innych producentów nie tylko okien ale właściwie prawie wszystkiego, a abatex można śmiało dodać do listy BIAŁYCH firm

    podrawiam,
    Pati

  10. #10

    Domyślnie

    Czytałam tak sobie wasze rozmowy i wysłałam wczoraj zapytanie do abatexu.
    Na razie jako jedyna firma przesłała mi tylko cenę całości i dużo "bajeru" w treści, pozostałe dały oferty z rys. technicznymi ram okiennych. te pozostałe są bardziej czytelne i wiem za co zapłacę
    Ale czekam na szczegółową wycenę i jestem dobrej myśli bo okna mi się podobają- na zdjęciach wyglądają ładnie tylko ta cena ... szok !!!
    Jak dostanę od nich profesjinalną wycenę do podjadę tam zobaczyć na "live" te okna
    No i oczywiście napiszę jaka obsługa

    Pozdrawiam wszystkich Aga

  11. #11

    Domyślnie

    Czytałam tak sobie wasze rozmowy i wysłałam wczoraj zapytanie do abatexu.
    Na razie jako jedyna firma przesłała mi tylko cenę całości i dużo "bajeru" w treści, pozostałe dały oferty z rys. technicznymi ram okiennych. te pozostałe są bardziej czytelne i wiem za co zapłacę
    Ale czekam na szczegółową wycenę i jestem dobrej myśli bo okna mi się podobają- na zdjęciach wyglądają ładnie tylko ta cena ... szok !!!
    Jak dostanę od nich profesjinalną wycenę do podjadę tam zobaczyć na "live" te okna
    No i oczywiście napiszę jaka obsługa

    Pozdrawiam wszystkich Aga

  12. #12

    Domyślnie

    Kto ma wrażenie że Pati77Pati77 to pracownik (lub właściciel) Abatexu! Ja jestem pewien (rejestracja, pochwały, 2 posty i zamilknięcie na cacy).

    Coś mi to brzydko pachnie. Nie jestem "konkurencją" ale niech nie traktują forumowiczów jak durni.

  13. #13

    Domyślnie

    Masz rację, to b. dziwne - jeżeli to prawda to nikt nie powinien u nich kupić, robią z ludzi (sory za wyraz) debili ((((((((, ale nie można z góry zakładać oszustwa ( chociaż w tych czasach... wszysto jest mozliwe)

    Ja napisałam prośbę o podanie cen za każda rame okna - żeby wiedzieć za co płace i zapyatnie z kim się kontaktować (podpisały się 2 osoby) -odpisali :

    witam,

    można się kontaktowac zarówno z Moniką jak i ze mną
    podpisujemy się we 2 aby nie było problemu z kontaktem
    gdy 1 osoby nie ma akurat w biurze ,przy wycenie był dopisek PILNE !!! dlatego zrobiliśmy ją na szybko poza kolejnością....
    do jutra rozpiszę każde okno i podam poszczególne ceny
    chociaż pod uwagę proszę brać całą ofertę - Pani przezcież
    potrzebuje wszystkie okna

    - Co w tym dziwne go że chce wiedzieć za co płace ???? w innych firmach nie ma z tym problemów
    -Ciekawe co będzie później??? - jak będzie problem to jedno z tych Państwa powie pewnie: proszę iść do tamtego pana, to on wziol prowizje (sama pracuje w chandlu i wiem jak to jest )
    -No i odniosłam wrażenie że jestem dla nich męcząca, pewnie dlatego że chce wiedzieć za co płace (jak już wspomniałam żyję z handlu )
    -No i ta szybkość - 1 dzień !!!!!! ((((( (zabujcze tempo


    No nic zobaczymy jak to będzie...

    Najwazniejsze: potrzebuje jeszcze okna dachowe i drzwi wejściowe

    P.S. poprosiłam w tym abatexie o wycene drzwi ale podali mi cene, uwaga !!!!; od 4000 do 20000 w zależności od modelu (porażka - jakie są modele już nie wiem )

    Jak dostanę od nich kompletną wycenę to się tam przejadę (mam jeszcze 2 firmy do odwiedzenia i napisze jak było )

    PROSZĘ: Pomocy z drzwiami i oknami dachowymi )))))

  14. #14

    Domyślnie

    UWAGA:
    dostałam ta wycenę - i dobrzeże o nia walczyłam.
    Okazało sie że pomylili się w samej tylko robociźnie o 650 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ciekawe co jeszcze wyjdzie

    No i mam pytanie czy milczarek i jezierski to ta sama firma ?????
    bo maja takie same ramy ???????????????

  15. #15

    Domyślnie

    Uciekam z tego wątku

    Termin w Abatexie jest nie do przyjęcia - 13 tygodni !!!!!!!, - cena też

    Na 99% zdecyduje się na Buwar - 5 tygodni na kolor nie w standardzie i 6 komórkowe ramy bez ołowiu, no i obsługa super !!!! (ul Rzgowska), cena też do zaakceptowania



    Ale jak macie coś godnego polecenia to piszcie - mam czas do końca tygodnia !!!!


    No i szukam tynkarzy

    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie


    Wybieranie fimy od okienek zakończone


    Dziekuje wszystkim za pomoc


    Zdecydowałam się jednak na Budwar - cena do zaakceptowania, dobra gwarancja, nie ukrywam że mieli najlepszy termin wykonania. Wybrałam 6 komorowe , bez ołowiu w kolorze Macore (taka wiśnia, meranti) - maja go w standardzie

    W Abateksie za drogo, i długo trzeba czekać, a ramy tej samej jakości (chociaż część twierdzi że nie, ale ja sama różnicy nie zobaczyłam)


    Jak coś zknocą to Wam napiszę napiszę, baaaaaaaaaaaardzo duzymi literami

    Kupowałam na Rzgowskiej - miła i profesjonalna obsługa, Pan jest konkretny i nie wciska zbędnych rzeczy które podnoszą niepotrzebnie cenę, tylko takie fajne jak: hamulce do klamek balkonowych żeby okno przy wietrze nie "latało" no i można się potargować

    Jak narazie wszystko idzie b. dobrze, zobaczymy jak będzie dalej


    Potrzebuje jeszcze tynkarzy !!!!! - HELP !!!

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał agusia133
    Uciekam z tego wątku

    Termin w Abatexie jest nie do przyjęcia - 13 tygodni !!!!!!!, - cena też

    Na 99% zdecyduje się na Buwar - 5 tygodni na kolor nie w standardzie i 6 komórkowe ramy bez ołowiu, no i obsługa super !!!! (ul Rzgowska), cena też do zaakceptowania



    Ale jak macie coś godnego polecenia to piszcie - mam czas do końca tygodnia !!!!


    No i szukam tynkarzy

    Pozdrawiam
    Hmmm dziwne bo mnie napisali ze czas realizacji to 3 tygodnie.
    I nie ma problemu ze szczegółową wyceną. Mam ją mieć na jutro. A i cena też jest OKI... zobaczymy jak będzie dalej.

  18. #18

    Domyślnie

    Nie twierdzę że nie mają takich terminów dla zwykłych okien - ja miałam w kolorze meranti (taka wiśnia) i to z zaokraglonymi oknami. I to dla tego był podobno taki termin. Nie chcę nikogo wprowadzić w błąd


    Z wyceną jako jedyni w tym abateksie przesłali na początku tylko sumę bez cen pojedyńczych ram. Jak poprosiłam o eycenę z komputera z rysunkami to okazało się że były różnice na moją stratę - chyba 600 zł. Na poczatku nie wiedziałam za co jest ta kwota, a w kilku innych firmach nie było z tym problemów . To mnie najbardziej zraziło


    Kupiłam w Budwarze na Rzgowskiej - tam mi dali dobrą (nie najlepszą) cenę za ramy 6 komorowe bez ołowiu z blaszkami ROTO w tym kolorze i najlepszy termin. O gwarancji nie wspomnę

    Potrzebuję pilnie tynkarzy - masz kogoś sprawdzonego ???????

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tosinek
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    A ja mam z Abatexu i sobie chwalę. I montaż i okienka
    kupię sobie kielnie i wymuruję mur
    A tu jest mój dziennik:
    dziennik Tosi
    skomentuj proszę dziennik Tosi

  20. #20

    Domyślnie

    Fakt, że na pierwszy raz wysłali ogólną kwotę. Mają dosłać szczegółową, zobaczymy.
    Mam teraz 2 oferty na identyczną kwotę z Abatex okna salamander 3D i Oknoplast okna Koncept. Bądź człowieku mądry i coś wybierz.

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony