dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 18
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 341
  1. #321
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    atiuszb

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki Teksas za garść szczegółów. Temat jest drażliwy i każdy post w tym temacie jest chętnie czytany przez poszkodowanych (a przynajmniej przez jednego
    U mnie sprawa się wlecze, tzn. po odwołaniu Szewczyka cisza - czekam na jakąś informację z sądu lub wezwanie na ewentualną rozprawę. Meraś dobrze napisał: "jednak sposób upadku jest nie do zaakceptowania" - otóż to i dlatego należy się spodziewać po gościu kolejnych świństw podczas rozpraw. Dobrze byłoby wiedzieć jakich. Dajcie znać jak coś wiecie.

  2. #322

    Domyślnie Po sprawie

    Jestem po sprawie w sądzie mam klauzulę wykonalności -i cóż zostaje komornik lub windykacja. Czekanie...

  3. #323

    Domyślnie

    Po 3 miesiącach analizy rynku itp. zdecydowałem się na bluevolution , U pakietów 0,5 - niemal HiTop Plastiku z Abatexu - wpłaciłem całą kasę za okna. Wiosną okna przywieźli (sam nie wierzę w moje szczęście), montowali w sumie z 7 -8 dni w przeciągu 2 miesięcy. Przeszkolona ekipa w montażu okien na konsolach w warstwie ocieplenia szkolona była przeze mnie ( ja zdobyłem wiedzę ze zdjęć zamieszczonych przez Jareko na Jego stronie - dzięki ; fachowcy mieli lekko blade pojęcie o robocie którą mieli zrobić). Masakra totalna. Efekt końcowy: sam wszystko musiałem ustawić - pion, poziom , wyregulować. Dobrze, że w porę zauważyłem, że membrany do ciepłego montażu nie z tej strony ram montują - ale słowa powiedzieć sobie nie dali - pożal się Boże fachowcy. Chcieli mi okna łączyć łącznikami statycznymi z salamandra 3D, bo innych nie można tu zastosować - po miesiącu sprowadzili właściwe - przywieźli ale te same ( mnie ustalenie co jest potrzebne z użyciem netu i telefonu zajęło 5 min). Łączniki sprowadzili po kolejnym miesiącu adekwatne ale białe (okna w kolorze) - masakraaaaa. Zostałem z potłuczonym pakietem szybowym (ach Ci montażyści.....), ruchomym słupkiem - tylko ponad miarę i wieloma innymi bublami, zapomniałbym jeszcze o 5 letniej gwarancji - nie do zrealizowania. Okna na roto NT zawiasy nie kryte ( całe szczęście - tu skrzydła się p o 6 miesiącach obciągają a co by było gdyby zawiasy były kryte). Właśnie jestem na etapie zamawiania pakietu szybowego, najazdów roto (chcę zamontować kontakraktony a bez najazdów opuszczające się skrzydła mogą zakłócać pracę alarmu). Rok oszczędzania na dobre okna i zapowiada się na lata męczarni. Szczęśliwie nie zdecydowałem się na suwankę bo gdyby ją Ci fachowcy zamontowali to by się pewnie z góry na dół opuszczała. Latem bezskuteczne próby kontaktu już przez prawników z Abatexem i informacje z Forum dopełniły całości obrazu Abatexu.
    Mimo wszystko czuję się szczęściarzem , trzymam kciuki za wszystkich walczących o zwrot zaliczek itd - powodzenia, będzie Wam Wszystkim potrzebne bo Szewczyk dobrze wie jak wyprowadzić resztki kaski z firmy.

    Pytanie do Jareko - jak uważasz najazdy roto nr katalogowy 245765 odciążą skrzydła okienne (oczywiście gdy są zamknięte) i czy polecałbyś takie rozwiązanie ( technolog z Abatexu uważał że są to elementy zbędne) - proszę o poradę bo na Abatex nikt już liczyć nie może. Z góry dzięki

  4. #324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Najazdy uważam za genialne rozwiązanie i w mej subiektywnej ocenie powinny je mieć wszystkie okna i nawet dla mnie są ważniejsze od bajerów w stylu podnośnik skrzydła czy blokada błędnego położenia klamki czy inne gadżety jakże często nie potrzebne. Sam dla siebie dokupiłem najazdy Schuco i daje wszędzie tam gdzie obawiam się o ciężar skrzydla i jego rozmiary i dodaje gdyż fabrycznie pojawiaja się tam gdzie już ewidentnie powinny być (przynajmniej tak czyni mój dostawca).
    Najazd zabezpieczą cię przed wszystkim. Przedewszystkim przed uszkodzeniem ościeżnicy gdy skrzydlo ci się opuści a ekstremalnie przed wyrwaniem okuć gdy opuszczenie jest duże.
    Cieszę się ze moje zdjęcia były pomocne w montażu
    Zbieram się by przez zimę przekonstruować stronę by była jeszcze bardziej Wam przydatna-będzie więcej zdjęć z montaży-szczegółowych zdjęć.
    Na mail proszę o wszelkie sugestie co do zmian na mojej stronie by była dla Was bardziej przyjazna i czytelna.

    Komornik to dopiero część ciężkiej drogi do odzyskania pieniędzy. Wiem coś o tym-po dziś dzień nie odwyslałem pieniędzy od Jezierskiego
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 01-12-2011 o 22:31
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #325
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radzio11-11 Zobacz post
    Po 3 miesiącach analizy rynku itp. zdecydowałem się na bluevolution , U pakietów 0,5 - niemal HiTop Plastiku z Abatexu - wpłaciłem całą kasę za okna. Wiosną okna przywieźli (sam nie wierzę w moje szczęście), montowali w sumie z 7 -8 dni w przeciągu 2 miesięcy. Przeszkolona ekipa w montażu okien na konsolach w warstwie ocieplenia szkolona była przeze mnie ( ja zdobyłem wiedzę ze zdjęć zamieszczonych przez Jareko na Jego stronie - dzięki ; fachowcy mieli lekko blade pojęcie o robocie którą mieli zrobić). Masakra totalna. Efekt końcowy: sam wszystko musiałem ustawić - pion, poziom , wyregulować. Dobrze, że w porę zauważyłem, że membrany do ciepłego montażu nie z tej strony ram montują - ale słowa powiedzieć sobie nie dali - pożal się Boże fachowcy. Chcieli mi okna łączyć łącznikami statycznymi z salamandra 3D, bo innych nie można tu zastosować - po miesiącu sprowadzili właściwe - przywieźli ale te same ( mnie ustalenie co jest potrzebne z użyciem netu i telefonu zajęło 5 min). Łączniki sprowadzili po kolejnym miesiącu adekwatne ale białe (okna w kolorze) - masakraaaaa. Zostałem z potłuczonym pakietem szybowym (ach Ci montażyści.....), ruchomym słupkiem - tylko ponad miarę i wieloma innymi bublami, zapomniałbym jeszcze o 5 letniej gwarancji - nie do zrealizowania. Okna na roto NT zawiasy nie kryte ( całe szczęście - tu skrzydła się p o 6 miesiącach obciągają a co by było gdyby zawiasy były kryte). Właśnie jestem na etapie zamawiania pakietu szybowego, najazdów roto (chcę zamontować kontakraktony a bez najazdów opuszczające się skrzydła mogą zakłócać pracę alarmu). Rok oszczędzania na dobre okna i zapowiada się na lata męczarni. Szczęśliwie nie zdecydowałem się na suwankę bo gdyby ją Ci fachowcy zamontowali to by się pewnie z góry na dół opuszczała. Latem bezskuteczne próby kontaktu już przez prawników z Abatexem i informacje z Forum dopełniły całości obrazu Abatexu.
    Mimo wszystko czuję się szczęściarzem , trzymam kciuki za wszystkich walczących o zwrot zaliczek itd - powodzenia, będzie Wam Wszystkim potrzebne bo Szewczyk dobrze wie jak wyprowadzić resztki kaski z firmy.

    Pytanie do Jareko - jak uważasz najazdy roto nr katalogowy 245765 odciążą skrzydła okienne (oczywiście gdy są zamknięte) i czy polecałbyś takie rozwiązanie ( technolog z Abatexu uważał że są to elementy zbędne) - proszę o poradę bo na Abatex nikt już liczyć nie może. Z góry dzięki
    masakrass -kupiłeś jakiś bubel !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #326

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Jareko za info - zamawiam najazdy i już.
    Charlie Abatex to jeden wielki bubel ( teraz to wiem i mogę to napisać ale gdy zamawiałem okna to mnie po hali produkcyjnej oprowadzali, zapewniali że och i ach , montaż będzie tak jak książka pisze - śruby do betonu itp. a przyjechali z kołkami szybkiego montażu - zabroniłem ich stosować i już byłem ten klient co wydziwia. Całe szczęście o montażu na konsolach nauczyłem się b. dużo i sam w umowie rozpisałem ile i jakich kotw i w jakich odstępach trzeba zamontować - choć nie uśmiechało sie to monterom musieli zrobić tak jak było na rysunkach - bo tak stanowiły warunki umowy - wszystkim polecam załączniki do umowy z takimi rysunkami żeby potem pierwszy lepszy "Bolek" nie mówił wam, że na 2 też wytrzyma, (na lotnisku wielkie okna na konsolach rozmieszczonych co metr montowaliśmy i się trzyma - cytat jednego z monterów ). Każde skrzydło okienne miało 2 uszkodzenia okleiny drewnopodobnej - przez maszyny używane do zgrzewania profili. Pakiety szybowe miały inne niż zamówione ciepłe ramki. Mógłbym tak pisać do bólu. Ale gdy zamawiałem okna na forum było tylko kilka wpisów o ww firmie i większość pozytywnych . Z perspektywy czasu mogę stwierdzić że to co robią wszyscy forumowicze opisując buble różnych firm to coś wręcz nieocenionego i zabezpiecza innych przed kłopotami , szkoda tylko że w aferze z Abatexem w tle to się nie udało.
    Dla wszystkich zainteresowanych P. Waldemar Reszka z firmy PHU ANWA-TECH jest dystrybutorem świetnych konsol do montażu okien , drzwi w warstwie ocieplenia - są rewelacyjne (solidne i wytrzymujące duże obciążenia) ich montaż jest lepszy niż w przypadku konkurencji - nie reklamuje , a znawcy niech spojrzą na rysunki techniczne i na pewno zauważą różnicę.

  7. #327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radzio11-11 Zobacz post
    Wielkie dzięki Jareko za info - zamawiam najazdy i już..
    ależ nie ma sprawy, będziesz zadowolony a ci co mówią inaczej - olej ich
    Cytat Napisał Radzio11-11 Zobacz post
    ...to jeden wielki bubel.
    widzisz, nam, po tej stronie nie wypada pisać że coś jest cacy czy co innego do dup...
    Zobacz, zmieniłem dostawcę i już się zaczyna - a tak naprawdę wychwalam Schuco a dopiero później producenta. Mogę powiedzieć że Hekaplast robi dobre okna, mogę powiedzieć, że Jezierski robił dobre okna - czy robi? nie wiem, mam na pieńku z cała tą firmą za wiele rzeczy, nie tylko kasę. Mogę powiedzieć, że montowane ostatnio okna Oknoplusa były rzetelnie i dobrze wykonane, tak samo o Adamsie mogę powiedzieć, o MS-ie i kilku innych
    Ale wystarczy ze powiem coś złego na kogoś od razu zaczyna się jazda
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #328

    Domyślnie

    Jareko rozumiem do czego zmierzasz , może i firma na A. robiła przyzwoite okna ale: poświęciłem 3 m-ce aby przeczytać forumowe doniesienia na temat okien (w tym wszystkie twoje posty ale i opinie kontrkandydatów), zdobyłem wycenę z kilku firm na okna na różne profile - z Żoną zdecydowaliśmy się na Bluevolution - więc pozostały nam ( wtedy) w sumie 3 firmy produkujące okna na tym profilu - Okno Dom z Lublina, Fabryka Okien Kowalczyk i A. - podobne wyceny a brak możliwości montażu w warstwie ocieplenia przez 2 pierwsze firmy (wtedy) przesądziły o naszym wyborze ( kierowałem się gwarancją na montaż i okna - dłuższa gdy montuje je firma ). Z perspektywy czasu otrzymując (farciarz) okna z licznymi usterkami za kwotę mojej rocznej pensji żałowałem, że nie wybrałem innego producenta i nie zamontowałem ich z Tatą i jego Szwagrem sam - w sumie i tak sprowadziło się do licznych regulacji wykonanych przez nas samodzielnie bo po zamknięciu ścianą zewnętrzną już nic nie można zrobić i to ja tłumaczyłem monterom zasady montowania konsol. Po prostu poziom oczekiwań i zderzenie z rzeczywistością rozminęły się bardzo daleko. U znajomych firma montująca okna Jezierskiego przyjechała po miesiącu aby ponownie je przeregulować, a u mnie prośba o regulację to jak wołanie na puszczy pozostało bez odpowiedzi. Wydawało mi się, że firmy powinny szanować swoich klientów ale z tym jest bardzo różnie. Ale dość już wylewania żali. Pozdrawiam

  9. #329
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wygodny II

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Kod pocztowy
    41-218
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jak tam czy udało się już komuś coś odzyskać??

  10. #330
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karczoch2

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-305
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jestem również osobą poszkodowaną. Zamierzam wytoczyć powództwo cywilne, ale do tego potrzebni są mi świadkowie. Czy ktoś zgodziłby się złożyć zeznania w tej sprawie? bardzo proszę o kontakt, moje gg: 28447719.

  11. #331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie wiem czy to będzie pocieszenie
    Wyrok zapadł jesienią zeszłego roku
    Walka o odzyskanie wpłaconych mi zaliczek przez klientów i przekazanych firmie Jezierski trwa
    Komornik zajął wszystko co tylko możliwe, stałem się "współwłaścicielem" pięciu gruntów, wpisanym będąc do Ksiąg Wieczystych, od komornika wiem, że takich jak ja jest sporo, obsługiwanych przez siedmiu komorników na kwotę około 4,5 mln zł
    Nie wiem kiedy ale Komornik mówi mi, że kasa do odzyskania mimo że ZUS i US także ma swój dodatkowy udział w ogólnych zobowiązaniach
    Więc nie traćcie nadziei, za rok... dwa... dziesięć...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #332
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karczoch2

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-305
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nadziei na razie mimo wszystko nie tracę, bo jakaś szansa zawsze jest. tak czy siak nie wolno tego tak zostawić. potrzebni mi są tylko jacyś świadkowie....których jest zapewne sporo, tylko pytanie czy ktoś będzie na tyle uprzejmy, żebym mogła się na nich powołać (potrzebne mi są imiona, nazwiska i adresy, wystarczy naprawdę kilka).
    gg: 28447719
    Ostatnio edytowane przez karczoch2 ; 22-03-2012 o 19:27

  13. #333
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cekja1

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam ,skoro pracowłeś w firmie abatex może udzielisz mi informacji o firmie która prawdopodobnie była podwykonawcą (choć pewności nie mam) i montowała bramy garażowe. Mam umowę z abatexem na okna i bramę garażową ,( na szczęście zdążyłem przd upadkiem firmy) .Zamontowali bramę garażową i są problemy z otwieraniem. Miałem telefon do owej firmy ,lecz uległ zniszczeniu.Odzyskanie danych nie możliwe. A mieli przyjechać na ponowną regulację .Miałem wrażenie że jest to odrębna firma , bo na abatex nie mam co czekać.Jeśli możesz mi podać adres , ulicę może nazwę tej firmy lub telefon byłbym ogromnie wdzięczny.Pozdrawiam wszyskich forumowiczów a w szególności osoby pokrzywdzone przez ABATEX .

  14. #334
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalmichal

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    46

    Domyślnie

    witam, prosze o informacje czt udalo sie coś załatwić w sprawie abatexu, u mnie utknelo na sprawach sadowych

  15. #335

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalmichal Zobacz post
    witam, prosze o informacje czt udalo sie coś załatwić w sprawie abatexu, u mnie utknelo na sprawach sadowych
    to tak jak u mnie... Odwołuje, zaskarża, polecony odbiera w ostatnim dniu, przesyła niekompletne dokumenty, potem uzupełnia znowu na ostatni dzięń i tak półtora roku. A ja nic nie mogę. Tylko sobie dzwonię do Sądu co miesiąc i dowiaduję się co wyżej. Najchętniej sprawę załatwiłabym bejsbolem...

  16. #336
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Nie sądzę, żeby ta kasa była do odzyskania.
    Gość się na pewno uszczelnił na 100%.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #337
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mera?

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Syreni Gród
    Posty
    54

    Domyślnie

    Matko...strasznego bałaganu Wam narobił ten cały Szewczyk. Współczucia. Zgrajcie się jakoś wszyscy - uderzajcie do TV

  18. #338

    Domyślnie

    Zapadła cisza na parę miesięcy jakieś wieści posiada ktoś??

  19. #339
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cysiekhh
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Gm. Zgierz
    Kod pocztowy
    95-002
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cześć,
    Czy komuś udało odzyskać się jakiekolwiek pieniądze? Macie jakies wieści nadzieje? Jak na razie to tylko jeszcze dołozylismy do strat na prawnikow i komornikow i raczej nic nie odzyskamy ((
    pozdrawiam

  20. #340
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Nie łudź się - uszczelnił się i nic nie ugrasz.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 17 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony