dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1

    Domyślnie Piekarnik z funkcją mikrofali - czy warto?

    Witam! Bardzo jestem ciekawa Waszych opinii, chodzi mi oczywiście o piekarnik do zabudowy a może jednak kuchenka mikrofalowa i piekarnik oddzielnie?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź, też właśnie doradzano mi samsunga no i ta dodatkowa szafka...

  4. #4

    Domyślnie

    A dlaczego Samsung?Sa inne ,bardziej doswiadczone firmy w kulinarnych dzialaniach niz Samsung.Sam ost. wyczytalem o takich piekarnikach-z funkcja mikro....
    Z Samsunga to czytalem na ich stronie o piekarniku z mozliwoscia jednoczesnego pieczenia 2 roznych dan.Ja sklaniam sie ku piekarnikowi 2w1 ale...rozwaze ,jakiej firmy ma on byc.

  5. #5

    Domyślnie

    A ja jestem na nie... Jeśli piekarnik ma być z prawdziwego zdarzenia i służyć więcej niż 1-2 razy w miesiącu to połączenie 2w1 nie jest za dobre...
    Dlaczego ?
    - piekarnik z funkcją mikrofali jest znacznie mniejszych gabarytów
    - zwykle nie ma kilku przydatnych funkcji np. katalizy, termoobiegu...
    - jest słabiej wyposażony np. nie ma prowadnic teleskopowych, termosondy, rożna...
    Jedynym plusem takiego rozwiązania jest oszczędność miejsca.
    W poprzednim domu miałam taki 2w1, ale oprócz tego "normalny" piekarnik...Wybór zupełnie przypadkowy, jeśli chodzi o piekarnik+mikrofalę, ponieważ dostałam taki od teściowej z Holandii i miał służyć głównie za mikrofalówkę. Moim zdaniem nie nadawał się do pieczenia z prawdziwego zdarzenia...Za to był wygodny, jeśli chodzi o szybkie grzanki, zapiekanki itd.
    W obecnej kuchni mam obok siebie 3 sprzęty : piekarnik, piekarnik parowy i mikrofalę...
    Zanim kupicie taki 2 w1 obejrzyjcie dokładnie i porównajcie tej samej firmy oba sprzęty - najłatwiej zobaczyć różnice. I zastanówcie się do czego i jak często ma Wam służyć. Dla singla jedzącego zwykle "na mieście" 2w1 będzie pewnie dobrym rozwiązaniem, ale już dla 4-osobowej rodziny jedzącej najczęściej w domu...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  6. #6

    Domyślnie

    ja o innym piekarniku ale może komuś też się przyda
    PIEKARNIK PAROWY

    w sumie to do kubaimychy się zwracam (podejrzałam to u Ciebie)
    powiedz proszę czy to fajna rzecz ?

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też mam Samsunga i jestem jego fanką!

    Co do gabarytów: 42 litry spokojnie wystarczają nawet na wielką blachę świątecznego sernika. Pewnie dwa ciasta na raz się nie zmieszczą, ale w sumie w ciągu ostatnich 10 lat chyba raz czy dwa razy zdarzyło mi się piec równocześnie dwa dania w piekarniku . Aha, nagrzewa się szybciej niż piekarnik normalnej wielkości.

    Termoobieg ma, nawet podwójny. Fajne są też programy łączone: piekarnik + mikrofale. Nie ma rożna, ale i tak nie używam . Jest przydatne czyszczenie parą. Prowadnic teleskopowych brak, ale ponieważ nigdy dotąd takich nie używałam, to nie wiem, co tracę. W poprzednim piekarniku zwykle korzystałam z podstawowych programów: termoobieg, grzałka górna i dolna, więc wyposażenie Samsunga całkiem wystarcza dla naszej czteroosobowej rodziny - nie tylko do podgrzania mrożonej pizzy .

    Chyba w starszych typach urządzeń 2 w 1 ilość funkcji była bardzo uboga. Znajoma, posiadająca taki sprzęt np. ciasto piec mogła tylko w szklanych lub ceramicznych formach

    Minusem jest cena - kosztuje tyle co piekarnik i mikrofala razem wzięte. Ale oszczędność miejsca, o której pisano, jest nie do pogardzenia.

    Lubię tego małego Koreańczyka

  8. #8

    Domyślnie

    Ja nie jestem singlem - nasza rodzina jest (poki co ) trzyosobowa i dla nas gabaryty samsunga sa absolutnie wystarczajace...
    No coz - trzeba uswiadomic sobie ze upieczenie w nim ogromnego indyka w swieto dziekczynienia moze okazac sie ... niemozliwe, ale przyznam szczerze, ze w moim bylym "regularnym" piekarniku pieklam indyka az... jeden raz na 11 lat uzytkowania.
    Moj "koreanczyk" kosztowal jakies 2300zl w sklepie internetowym i uwazam , ze jest absolutnie wart tych pieniedzy!

    Ale byc moze gdybym miala ogromna kuchnie i miejsce na te wszystkie cudowne kuchenne udogodnienia (i pieniazki), to pewnie nie kupowalabym rozwiazan typu 2w1

  9. #9

    Domyślnie

    Decydując się na sprzęt firmy Miele porównywałam piekarniki - tzw. zwykły z 2w1 z mikrofalą. Różnica jest naprawdę znacząca w wyborze funkcji i wyposażenia...A ceny porównywalne...Dlatego radziłam porównywać sprzęty tej samej firmy - najłatwiej wyłapać różnice...
    Sprawa jest niemal bezdyskusyjna, gdy chodzi o brak miejsca na kolejną zabudowę...Gdy jednak da się wygospodarować kawałek miejsca moim zdaniem lepiej dopłacić parę zł za zwykła mikrofalę i jednak mieć piekarnik z prawdziwego zdarzenia...
    Ważne czego oczekuje się po danym sprzęcie i jak często ma służyć, ale o tym już pisałam...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał askaaa
    ja o innym piekarniku ale może komuś też się przyda
    PIEKARNIK PAROWY

    w sumie to do kubaimychy się zwracam (podejrzałam to u Ciebie)
    powiedz proszę czy to fajna rzecz ?
    ...bardzo fajna...ale to wymaga kolejnej "porcji" wolnego miejsca do wykorzystania pod zabudowę...
    Jestem przeciwnikiem rzeczy typu 2 w1, chyba że akceptuje się z założenia pewne niedoskonałości...
    Jedynym sprzętem typu j.w. który spełnił moje oczekiwania jest pralko-suszarka...Ale może też tylko dlatego, że suszarki używam baaardzo sporadycznie
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  11. #11

    Domyślnie

    a czy ktoś z Forumowiczów ma jakieś doświadczenia z takim kompaktem innej firmy niż Samsung?
    i kolejne pytanie: jakie są tam zwykle funkcje mikrofali, bo jakoś w opisach sprzętów w internecie poza informacją ze mikrofala obecna, nie ma nic więcej....

    pozdrawiam,
    pulkovnica

  12. #12

    Domyślnie

    Samsung to chyba jako jedyny albo nieliczny PIEKARNIK z funkcja mikrofalówki a nie odwrotnie!! To nieprawda ze jest ubogi w wyposażenie!!! ma o wiele wiecej funkcji niz nie jeden z nowych piekarnikow!! Po co komu rożno? skoro mozna kurczaka upiec na blaszce, albo jak kto woli na butelce
    A ja pieke 2 blachy na raz bułek , wiec nie jest taki malutki!
    Mowie tu o Samsungu Ovenspeed.To rewelacyjny sprzet.Polecam
    Jedyny żal-to brak prowadnic
    Do szcześcia potrzeba ciszy, spokoju i......Neptunka

  13. #13

    Domyślnie

    Jedyny żal-to brak prowadnic
    Zgadzam się w 100 procentach!

  14. #14

    Domyślnie AEG

    Ja zamówiłem taki piekarnik (z funkcją mikrofali)

    AEG Competence KB 9810 E-M



    Czekam na dostawę

  15. #15

    Domyślnie

    Podbijam temat, może ktoś w międzyczasie zakupił taki piekarnik 2 w 1 i zechciałby się wypowiedzieć na temat pojemności i użytkowania w nim mikrofalówki. Mam także pytanie dotyczące wysokości na jakiej macie zamontowany taki piekarnik, u mnie miejsce jest pod blatem na którym będzie płyta ceramiczna, a więc dość nisko jak na mikrofalówkę (tak mi się wydaje) . Jak to się sprawdza?

  16. #16

    Domyślnie

    Witam

    To ja się podłączę - spotkał ktoś może piekarnik z mikrofalą, ale pełnowymiarowy, do zabudowy pod blatem? Albo - czy jest sens zabudowywać niższy piekarnik i dawać pod spodem np szufladę - mam wrażenie, że będzie to nieciekawie wyglądać.

    pozdrawiam,
    marcin

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    batata

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Mam taki piekarnik od 10 czy 11 lat. Ma normalne wymiary zwykłego, dużego piekarnika. Nie jest mniejszy. Ma wszystkie funkcje potrzebne funkcje- 3D (gorące powietrze), samo gorące powietrze, obieg gorącego powietrza+rożen (termoobieg), dolna i górna grzałka, rożen (dla duzych i małych powierzchni rożna), FUZZY LOGIC (precyzyjna temp. np. do jogurtów)- tego nie używałam jeszcze. Funkcję szybkiego nagrzewania. Ważenie produktu. I oczywiście funkcję mikrofali 90, 180, 360, 600, MAX. Nagrzewanie do 300stopni.
    Można używać samą mikrofalę lub sam piekarnik lub wybrana funkcja piekarnika+wybrana mikrofali.

    Jest to piekarnik firmy Siemens. 11 lat temu był strasznie drogi. Kosztował ok. 12000zł. o ile dobrze pamiętam. Ale się nie psuje i działa tak samo, jak na początku. I jestem z niego baaardzo zadowolona.
    Siemens chyba nie zrezygnował z ich produkcji, tylko może są już inne modele.
    Mój to HE 895... (i coś dalej, ale symbol spisuję z instrukcji obsługi, która dotyczy dwóch podobnych modeli- drugi to HE 890...)

  18. #18

    Domyślnie

    Wg mnie warto zainwestować w taki łączony sprzęt , o którym piszecie. Znalazłam również innego producenta takich kombajnów: LG ma piekarnik świetlny. I jest to połączenie już nie 2w1, a 3w1(piekarnik, opiekacz, mikrofala z funkcja gotowania na parze) http://www.ceneo.pl/1185982

  19. #19

    Domyślnie

    Nigdy nie kupiłbym piekarnika z funkcją mikrofali. To jest lekka przesada. Za to kupiłem piekarnik z funkcją Grilla, z której jestem bardzo zadowolony.

  20. #20

    Domyślnie

    hmmm... ktoś tu zaprzecza sobie samemu a mikrofala z grillem to nie przesada wobec tego? ehhh...
    mnie się podobają takie rozwiązania, bo to ogromna oszczędność zarówno miejsca jak i energii
    a to co stefa wynalazła chyba znajdzie się na mojej "liście życzeń" do nowego mieszkanka

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony