dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablomx
    Nigdy nie kupiłbym piekarnika z funkcją mikrofali. To jest lekka przesada. Za to kupiłem piekarnik z funkcją Grilla, z której jestem bardzo zadowolony.
    Zależy kto jakie ma potrzeby u mnie "grill" jest dość obleganą funkcją, tak samo niezbędny jest termoobieg reszta opcji może być przycięta jeśli są te dwie.

    Sweetstar: mikrofala z grillem ok, ale pamiętaj ile rzeczy upchasz w takiej mikrofali na raz? Dla jednej osoby ok, ale jak jest już rodzinka to trochę inaczej to wygląda.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sweetstar
    hmmm... ktoś tu zaprzecza sobie samemu a mikrofala z grillem to nie przesada wobec tego? ehhh...
    mnie się podobają takie rozwiązania, bo to ogromna oszczędność zarówno miejsca jak i energii
    a to co stefa wynalazła chyba znajdzie się na mojej "liście życzeń" do nowego mieszkanka
    Ja napewno nie zaprzeczam sobie. Raczej Ty sobie samemu.Może nie zaprzeczasz, a po prostu wykorzystujesz to wszystko. Nie wiem jak jest u Ciebie, nie będę oceniał. Ja np. mam mikrofale pojemności 23l. Jest wystarczająca, nigdy nie miałem sytuacji, gdzie coś mi się nie zmieściło. Piekarnik mam pojemności ponad 55l. Porównaj sobie zużycie prądu, jak chcę sobie przygrzać np. szklankę mleka w mikrofali 23l, do zużycia prądu dla tej samej szklanki mleka w piekarniku ponad 55l. Pojemność dużo ponad 2 razy większa, zużycie prądu nie idzie proporcjonalnie do pojemności, zużywa więcej prądu. Pokaż mi tą oszczędność. Chyba, że jest jakaś nowa technologia, bez prądu... Miejsca owszem zajmuje więcej, ale to nie jest wada.
    Za to grilla nie używam zamiast grilla na powietrzu. W tym przypadku nie można mówić o oszczędności, bo nie po to to służy. Grilla bardzo często używam pod koniec pieczenia pizzy, zapiekanek, potraw mięsnych, serowych i niektórych ciast. Jak widzę, że np. pizza dochodzi, włączam grilla i na pizzy tworzy się taka delikatnie chrupiąca warstwa.... Jak z pieca. Podobnie w ciastach, czy w innych potrawach. Osobiście Jestem strasznym amatorem potraw, kocham eksperymentować, robić jakieś dziwne potrawy. A taki grill tworzy spore możliwości, cieszę się, że jest - bo go wykorzystuje. Z mikrofali pewnie bym wogóle nie korzystał, mam mniejszą. Stąd moje zdanie.

  3. #23

    Domyślnie

    Spokojnie, nie emocjonuj się tak
    Chodziło mi o to, że stwierdziłeś, że to przesada - otóż to samo można by rzec o mikrofali z grillem, bo przecież to łączenie opcji...
    Radziłabym się wczytać również w opis urządzenia, które przedstawiła stefa1, a do którego się również odnosiłam - to jest piekarnik z funkcją mikrofali o pojemności 32l jest to zatem coś między mikrofalą a piekarnikiem.
    Doskonale rozumiem Twoje argumenty. Sama uwielbiam gotować i nie wyobrażam sobie nie móc robić pewnych rzeczy. Aktualnie funkcji grilla w mikrofali nawet nie posiadam, ale uważam, że może to być przydatne, tak jak Dreikainnen zauważył - to zależy od potrzeb. Dla mnie np. nie ma sensu grzać całego piekarnika dla zrobienia 2 zapiekanek... Więc kwestia oszczędności jak najbardziej istnieje

  4. #24

    Domyślnie

    Uuu ja też nie zwróciłem uwagi, że to 32L pojemności, ale podejrzewam, że i tak z pieczenią mógłby być problem (tym bardziej, że na samym grillu nie zrobi się tego porządnie, a przynajmniej moja lepsza połowa tak twierdzi )
    Pablomx spokojnie nie bierz tak wszystkiego do siebie bo nie wyrobisz, jaki masz w ogóle ten piekarnik? Bo szczerze mówiąc nie wpadłbym na ten patent z pizzą trza spróbować

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablomx
    Ciebie, nie będę oceniał. Ja np. mam mikrofale pojemności 23l. Jest wystarczająca, nigdy nie miałem sytuacji, gdzie coś mi się nie zmieściło. Piekarnik mam pojemności ponad 55l. Porównaj sobie zużycie prądu, jak chcę sobie przygrzać np. szklankę mleka w mikrofali 23l, do zużycia prądu dla tej samej szklanki mleka w piekarniku ponad 55l. Pojemność dużo ponad 2 razy większa, zużycie prądu nie idzie proporcjonalnie do pojemności, zużywa więcej prądu.
    Mikrofala 1000 litrowa i 23 litrowa zużywa dokładnie tyle samo prądu na podgrzanie tej samej szklanki wody.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #26

    Domyślnie

    Spokojnie, nie emocjonuj się tak
    Może przesadziłem, przepraszam. Nerwowy jestem.

    Z tym prądem to tego nie wiedziałem. Wydaje mi się odwrotnie, przecież masz większą powierzchnię, działania tej mikrofali. Nie jest to tak, że musi wtedy zużyć więcej energii, żeby wytworzyć te fale?

    Pablomx spokojnie nie bierz tak wszystkiego do siebie bo nie wyrobisz, jaki masz w ogóle ten piekarnik? Bo szczerze mówiąc nie wpadłbym na ten patent z pizzą trza spróbować
    Piekarnik mam Franke, mikrofale Boscha, też z grillem.

  7. #27

    Domyślnie

    JanWerbinski dlaczego zużycie będzie w obu przypadkach jednakowe? Nie neguje tylko jestem szczerze mówiąc ciekawy.

    Takie hybrydy 32L będą ok do małych kuchni, ale jak częściej się piecze to nie wiem czy to będzie idealne rozwiązanie, może jestem po prostu tradycjonalistą.
    Pablomx: fakt piekarniki mają ciekawe (stary dobry styl country rządzi)

  8. #28

    Domyślnie

    Dlatego, że promieniowanie elektromagnetyczne będzie się odbijało od ścianek do momentu napotkania wody, w której zostanie pochłonięte. Cała energia musi zostać oddana do wody. Pomijamy tutaj nieistotne straty przetwornika itp. Dlatego nie ma znaczenia wielkość kuchenki, bo cała energia idzie w potrawę, a nie w obudowę.

    Z piekarnikiem jest inaczej. Tam im większy, tym więcej obudowy i powietrza wewnątrz trzeba ogrzać. Większa obudowa, to większe uciekanie ciepła na zewnątrz.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  9. #29

    Domyślnie

    hmmm... to na serio ciekawe... chociaż wtedy porównywaliśmy piekarnik elektryczny z mikrofalą, a nie 2 mikrofale
    Jagger - też jestem po trochu tradycjonalistką jednak kusi mnie wizja pewnej oszczędności.
    Dreikainnen - na samym grillu to ewentualnie można ugrillować, to fakt ale termoobieg i te wszystkie grzałki chyba powinny coś wskórać? czytałam opis na stronie producenta, i choć wiem, że takie rzeczy zawsze pięknie brzmią, to jednak bardzo ciekawie się zapowiada pichcenie w czymś takim... jak myślicie?

  10. #30

    Domyślnie

    U siebie zdecydowałem się na osobne urzadzenia. Koszt nawet niewiele niższy od 2w1, ale każde z urządzeń ma maksimum zalet, a nie tylko łączy wady.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski
    U siebie zdecydowałem się na osobne urzadzenia. Koszt nawet niewiele niższy od 2w1, ale każde z urządzeń ma maksimum zalet, a nie tylko łączy wady.
    Dokładnie tak. Jedynie (może nei jedynie, bo to jest bardzo przydatne) mam w piekarniku grill. Naprawdę polecam takie połączenie. Mikrofale mam osobną, też z grillem, ale rzadziej z niego korzystam. Mniejsza pojemność a częściej przyrządzam porcje dla całej rodziny.

    A mam jeszcze takie pytanie, bo dowiedziałem się już ciekawej rzeczy o piekarniku i możliwości pieczenia kilku rzeczy naraz. Może macie jeszcze jakieś wasze domowe sposoby?

    I do czego wykorzystujecie mikrofale? Mi służy praktycznie tylko do rozmrażania (jak się spieszy), czasami do przygrzewania jakiś małych rzeczy (często właśnie do mleka).

  12. #32

    Domyślnie

    Pablomx jak będziesz miał chwilkę to naskrob o tym piekarniku czy tutaj czy do mnie na pw, niewielu jest użytkowników i ciężko dorwać jakaś sensowną opinię, najbardziej interesuje mnie jak spisuje się termoobieg, najbardziej zależy mi właśnie na nim...

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adam_cz-wa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Mnie doskwiera brak miejsca więc szukam 2 w 1. Wątek troche odgrzebany ale może ktoś ma jakieś nowsze sprzęty i zechce opisać wady i zalety takiej opcji.

  14. #34

    Domyślnie

    ja jeszcze nie mam, ale planuję,

    prawdopodobnie Samsunga, choć zastanawiam się również nad Hotpoint-Ariston.

    głównie ze względu na brak miejsca, jak i na dość rzadko używany piekarnik - obecnie w domu mam nawet 2 i używam ich sporadycznie. częściej chyba przydaje się mikrofala, ale nie chcę rezygnować z piekarnika. dlatego decyzja o 2w1. i główne założenie - ma mieć termoobieg. na tym trybie zazwyczaj używam piekarnika i taki mi wystarczy do mojego kucharzenia

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    podbije temat - szukam czy sprawdza sie takie kombo piekarnik + mikrofala. Jak ktos ma jakiś model Bosch/Siemens to proszę o opinię.

  16. #36

    Domyślnie

    Moja siostra ma firmy Bauknecht. Świetnie się sprawuje. Nie wiem czy są dostępne tej firmy na naszym rynku. Jakościowo można porównać spokojne do siemensa. Jak ktoś ma małą kuchnię sprawdzają się super. Mi jednak osobno piekarnik i mikrofala siemensa wyszły taniej.

  17. #37

    Domyślnie

    podbijam

    zastanawiam sie nad Samsung/Amica

    ktos ma doswiadczenie z najnowszymi modelami 2 w 1 tych firm ?? jakies konkretne modele ?

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Czy kto ostatnio coś takiego kupował? Zastanawam sie nad zakupem ale nie wiem w czym wybierać i czy wogóle warto?
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    Czy kto ostatnio coś takiego kupował? Zastanawam sie nad zakupem ale nie wiem w czym wybierać i czy wogóle warto?
    Mam Samsunga http://www.samsung.com/pl/cooking-ap...n-nq50h5537kb/
    Jestem bardzo zadowolona.
    Piekarnik jest trochę mniejszy od standardowego,
    ale nie jakiś maleńki (pojemność 50 l),
    na moje potrzeby w zupełności wystarcza - nigdy nie piekłam jednocześnie 2 potraw,
    a jedna spokojnie się mieści w tym piekarniku.
    I nie tracę miejsca (którego nie mam w nadmiarze ) na dwa osobne sprzęty.

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Dzieki Aga za opinie
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony