dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie Programy o ogrodach w TV

    Ciekawa jestem, czy lubicie oglądać tego typu programy i czy z nich w praktyce korzystacie. Ja ostatnio jestem na etapie namiętnego oglądania w TVN Style "Miejskiego ogrodnika", może skala ogrodów idealnie pasuje do naszej zabudowy szeregowej, ale ma masę niebanalnych pomysłów które, także można przenieść do dużych ogrodów. Jeden z przykładów metalowe kosze wypełnione na zewnątrz ładnymi kamieniani a w środku gruzem zastosowane jako murki oporowe. Zawsze jakiś gruż po budowie zostaje, prawda? Itd, itp. mogłabym wymieniać jeszcze dużo innych przykładów, ale ciekawa jestem Waszych opinii na temat tego typu programów i ich wykorzystania w realu.

  2. #2

    Domyślnie Miejski ogrodnik

    A kiedy ten program "leci" w TVN Style?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Jeden odcinek jest wyświetlany cały tydzień o różnych porach. W niedzielę np. o 18.00 i 23.30, w środę chyba o godz. 21.00 itd. (dokładny rozkład jazdy podaje np. Tele Swiat), ma to tą zaletę, że zawsze uda mi się go w któryś dzień zobaczyć

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Premiera .....poniedziałek 21,30

  5. #5

    Domyślnie

    I jest jeszcze kilka programów o ogrodach na BBC Prime
    Pozdrawiam Magda

  6. #6

    Domyślnie

    Z tym programem w TVN Style to jest o tyle problem że pokazują tam rośliny i pomysły nie nadające się do naszych warunków klimatycznych, ale też lubię pooglądać i pomarzyć jakby to było gdyby nie było u nas srogich zim,

    w TVP regionalnej w Gdańsku leci taki program KWIATY I OGRODY (czwartki, godz. 18:30) prowadzony przez właścicielke miejscowego centrum ogrodniczego, ale pewnie (niestety) nie puszczają tego w innych stacjach regionalnych,

    troche filmików można też ściągnąć z internetu ze strony:
    http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/pobieralnia.html

    miłego oglądania

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o rośliny to może tak, ale to jest sprawa wtórna. Mnie raczej chodziło o niebanalne pomysły, są one bardzo różne od tych, które mogę zobaczyć w gazetach. Przykładowo w jednym z programów w części centralnej 3 koła róznej wielkości na podwyższeniu, niesymetrycznie usytuowane, otoczone żwirowymi ścieżkami a na obrzeżach kwiaty. Ostatnio zagospodarowywał wąski chyba 2 metrowy i długi "ogród", raczej zacieniony: bambusami, bukszpanem i roślinami cieniolubnymi. W każdym ogrodzie nawet dużym znajdziemy miejsca, które nie wiemy jak zagospodarować aby było ładnie. Wydaje mi się, że w takich przypadkach można to wykorzystać.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał HARY
    Jeśli chodzi o rośliny to może tak, ale to jest sprawa wtórna. Mnie raczej chodziło o niebanalne pomysły, są one bardzo różne od tych, które mogę zobaczyć w gazetach. Przykładowo w jednym z programów w części centralnej 3 koła róznej wielkości na podwyższeniu, niesymetrycznie usytuowane, otoczone żwirowymi ścieżkami a na obrzeżach kwiaty. Ostatnio zagospodarowywał wąski chyba 2 metrowy i długi "ogród", raczej zacieniony: bambusami, bukszpanem i roślinami cieniolubnymi. W każdym ogrodzie nawet dużym znajdziemy miejsca, które nie wiemy jak zagospodarować aby było ładnie. Wydaje mi się, że w takich przypadkach można to wykorzystać.
    Popieram HAREGO w 100% - w tych programach możemy wyłaczyć fonie gdy mowa o konkretnych gatunkach, nie dla nas te wszystkie palmy i kokosy ale nie zamykajmy oczu gdy prowadzący pokazuje świetne rozwiązania kompozycyjne.
    Zwłaszcza że słaba kompozycja ogrodu to wg mnie najwieksza wada polskich ogrodów także tych robionych przez architektów krajobrazu.

  9. #9

    Domyślnie Re: Programy o ogrodach w TV

    Cytat Napisał HARY
    Ciekawa jestem, czy lubicie oglądać tego typu programy i czy z nich w praktyce korzystacie. Ja ostatnio jestem na etapie namiętnego oglądania w TVN Style "Miejskiego ogrodnika",
    "Ogrodnika" oglądam, ale lubię korzystać z rad z sobotniego "Roku w ogrodzie" (jest tam tak gość.. chyba Jezierski się nazywa). Lubię też program na TVN Meteo "Maja w ogrodzie".
    Natka

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Ten "Rok w ogrodzie" to na którym programie. Niestety mieszkam na Śląsku i nasza regionalna programu "Kwiaty i ogrody" niestety nie pokazuje

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał HARY
    Ten "Rok w ogrodzie" to na którym programie. Niestety mieszkam na Śląsku i nasza regionalna programu "Kwiaty i ogrody" niestety nie pokazuje
    W sobotę o 8 rano, na jedynce
    Natka

  12. #12

    Domyślnie

    Kiedyś oglądałam jak to się mówi-pasjami, ale teraz trochę mnie to nudzi, te opisy roślin, ich uprawa.
    O roślinach już trochę wiem i nie wszystkimi jestem zainteresowana.

    Gdyby był program poświęcony tylko różanecznikom,azaliom , magnoliom,różom i iglakom pewnie nic by mnie nie oderwało od obejrzenia.Ale zawsze chętnie oglądam jakieś fajne rozwiązania w ogrodzie czy ciekawe kompozycje z roślin, które uwielbiam.

  13. #13

    Domyślnie

    Zapomniałam dodać, że telewizję oglądam bardzo mało. Zimą mam więcej czasu , więc na coś tam zawsze trafię. Latem niestety dopiero ok.21 mogę włączyć telewizor.
    Za to gazety i internet przeglądam nawet do 3 rano.

  14. #14

    Domyślnie

    Oglądam "Rok w ogrodzie" dość często i mam wrażenie że jest z programu na program coraz gorszy. Nie mówiąc już o tym że trwa bardzo krótko a szkoda.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    W sobotę o 8 rano, na jedynce
    Szkoda, że tak wcześnie. W sobotę o tej porze to lubię sobie jeszcze pospać. Gazety to też lubię oglądać. Ostatnio zrobiłam sobie listę roślin, które chciałabym u siebie mieć, bo później jak mam coś kupić to nie pamiętam nazwy.

  16. #16

    Domyślnie

    Do programów o ogrodach i roślinach dołoże jeszcze progam o roślnach w radiu chyba eM na Śląsku, samego radia często nie słucham (coś jak Radio Maryja) ale w soboty od 8,30-10 o kwiatach opowiada p. Kardasz. Dość ciekawie a i pytanie można zadać na które fachowo odpowie na antenie.A.

  17. #17

    Domyślnie

    Podnosze stary wątek, bo szukam ciekawych programów o ogrodach. Szczególnie tych małych, miejskich. Jestem załamana, że skończył się mój ulubiony "Miejski ogrodnik"... a ja nie nagrałam sobie żadnego odcinka...
    Może ktoś ma? i mógłby mi przegrać, plizzzz

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KamilaWr
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    231
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    ojej! ja też uwielbiałam ten program "Miejski ogrodnik" i również bardzo żałuję, że nie mam nagranego żadnego odcinaka ! Bardzo podobały mi się różne ciekawe rozwiazania i pomysły prowadzącego.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ... tak sobie pomyślałem :
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...028&highlight=
    Pozdro
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  20. #20

    Domyślnie

    jest jeszcze na tvn meteo program ,,maja w ogrodzie,, premiera w piątek i powtórki do czwartku kilka razy na dzień -świetny program

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony